Lietotājvārds
Parole
rodas kaut kāda skaidrība 16.10.2016. 15:06:06
Paskatieties Kaimiņa runu par komisiju veidošanu SAEMĀ un kur aiziet nauda. Arī mums nogrieztā! IM tak taisa komisuju pēc komisijas!
Lūdzu palīdzat pierādīt šos melus un patvaļu kāā mūsu valstī pieņem likumus- vieniem, lai pamatīgi varētu pielikt (tikai deputātiem, pamatojoties uz vidējās slgas palielināšanos), citiem, lai nesamaksātu par veikto un izpelnītās kvalitātes piemaksas samazināšanas likums! Maļ tik- skolēnu skaits samazinās... tāpēc...skolotājiem... . Iedzīvotāju skaits palielinās? Nu jau mūsu alga palielināta 190-... eiro! Pensinārs, kurš vispār šajā valstī nav strādājis, saņem lielāku )mazo) pensiju. Neapmaksātai darbs ar katru gadu pieaug!
Lūgums žurnālistiem, raidījumu vadītājiem. 15.10.2016. 09:38:38
Lūdzu "uzrociet"-cik skolotāju algās izmaksāts pērn septembrī un šogad. Bez internātskolu algām, jo šajās skolās no pedagogu samaksai iezīmētā nauda novirzīta nepedagogiem. Lūdzu! Palīdziet parādīt , kads bijis šis "algu paaugstinājums". Šis nav pirmais algu paaugstinājums ar "-" zīmi! Ir arī "milzīgie" ietaupījumi no slēgtajām skolām. Esot iedalīti vēl 9 miljoni! Kur šī nauda aizplūdusi?!
79 eiro mazāk par to pašu kontaktstundu skaitu!
Par 44 eiro mazāk. Pie tās pašas slodzes.
Kā mainās IM darbinieku skaits, samazinoties skolēnu, skolotāju, skolu skaitam? Kā mainās ierēdņu skaits, samazinoties apkalpojamo cilvēku skaitam ministrijās un citos kantoros? Kā tiem mainās alga? Vai tiešām, iedzīvotāju skaitam samazinoties, vajadzīgi arī 100 deputāti? Lūdzu- statistikas datus!
Pazemojums. Beztiesiskums. Izmisums.
re kā var pierādīt 12.10.2016. 18:22:03
2+2=5 un 300 eiro> 400eiro! Pierādīs, ka arī maksa par elektroenerģiju kļūst lētāka, medicīna vispār par velti. Lojāli un ētiski!
Impērija, tfu, IZM jau gatavojas dot atbildes triecienu. Pēc divi nedēļām būšot gatavi aprēķini - tad mums visiem melns uz balta, ekselī, pierādīs, ka mums maksā vairāk. Tas, ka saņemam mazāk, tas neko nenozīmējot.Jo maksājot vairāk.
matemātika. 12.10.2016. 15:37:21
Visiem samazinājusies alga par 10-150, pat lielākām summām. Palielinājusies vien dažiem un par 5-15 eiro! Esot papildus piešķirti 9 miljoni! Kam tie novirzīti, kam novirzīta ieturētā nauda un cik liela tā ir? Cik izmaksāja pagājušā gada septembrī skolotāju algās, cik šā gada septembrī? Ir jau arī vēl ietaupījums no slēgtajām skolām! Galīgi dumji jau neesam! pieprasu- skaitļus uz galda!
uz priekšu! 11.10.2016. 17:37:44
Tiesa ir ilgstošs process. Tā gan. Taču ir cerība uz taisnīgu spriedumu un nepamatoti ieturētā atmaksu, kā arī panākt brīvprātīgā darba izbeigšanu!
CITĀTS no Š.G. 25 aprīlī še pat ē-klasē publicētā raksta "Jaunajā algu modelī...";"Ministrija skaidro, ka, ja patlaban pedagogs strādā 21 darba stundu, kas ir viena likme, par to saņemot 420 eiro, tad pēc jaunā algu modeļa pedagogs strādātu 30 darba stundas, KURĀS IR 21 KONTAKTSTUNDA, kas arī ir viena likme. Ja pedagogs atbilstoši Darba likumam patlaban strādā 40 darba stundas, kas ir 1,9 likmes, par to saņemot 798 eiro, tad algu reforma paredz, ka, strādājot tikpat daudz stundu, tomēr tās jau būtu 1,3 likmes un pedagogs indikatīvi saņemtu 884 eiro.IZM aprēķinājusi, ka pedagogs ar trešo kvalitātes pakāpi, kurš patlaban strādā 40 darba stundas, līdz ar reformu 859 eiro vietā indikatīvi varētu saņemt 1057 eiro, kuros būtu arī 13% tā sauktā motivācijas fonda piemaksas.Savukārt ceturtās kvalitātes pakāpes pedagogs, kurš strādā 40 darba stundas un saņem arī valsts ģimnāziju 10% piemaksu, iepriekšējo 1029 eiro vietā indikatīvi varētu rēķināties ar 1247 eiro, kuros arī tiktu iekļauta "motivācijas fonda" piemaksa."Šādu variantu mums izgl. vadītāji skaidroja pavasarī. Lai nomierinātu. Kāpēc jāmāna cilvēki? Kā lai atsevišķos priekšmetos vispār salasa 21 kontaktstundu, kur nu vēl 30? Un vispār: KĀPĒC TAD ALGU APRĒĶINA NO 30 KONTAKTSTUNDĀM!!??!! + 1 STUNDA par gatavošanos šīm 30 stundām...Joprojām labojam darbus un gatavojamies nodarbībām nakts stundās. Kas tur darba likumdošanā bija teikts par virsstundu darbu?....
Lamājot Šadurski neaizmirstiet, ka algu aprēķina shēmu ar pašreizējām slodzēm, koeficientiem un pārējo figņu neizgudroja viņš, tā tapa labu laiku pirms Kaža kļuva par ministru. Kažas laikā tikai apcirpa bāzes summas un steidzamības kārtā pieņēma šādu modeli. Un LIZDA šājā procesā sēdēja par kāzu ģenerāli.
Izlasīts FB 11.10.2016. 06:58:37
Ļoti trāpīgi, žetons autorei: Sajūta ir tāda, it kā dzīvotu ar vardarbīgu vīru (lasīt, Šadurski), kurš apgalvo, ka nesit, bet gan gluži otrādi - mīl sievu (lasīt, nesamazina skolotāja algu, bet dāsni atalgo), tādēļ neviens sabiedrībā netic, ka sieva tiek sista, jo zilumus jau neviens neredz (lasīt, netic, ka alga ir samazināta, jo visi ir informēti, ka alga ir palielināta.) Sabiedrība tic labajam vīram, tādēļ nesaprot, kādēļ sieva nenovērtē tik brīnišķīgu vīru, bet kļūst arvien klusāka un nelaimīgāka, līdz aiziet un pakaras (piemēram).
Ja Šadurskis ir Ministrs, tagad OBLIGĀTI jāievieš jauns algas modulis izglītības pārvaldēs, ministrijā, kvalitātes kontrolē, ISEC utt. Virzienus varu ieteikt - algas samazināt, ierēdńu skaitu uz vienu skolotāju samazināt, dublējošās iestādes likvidēt.
Valdība mūs jau gadiem krāpj. Savus solījumus interpretē un groza pēc sirds patikas, galu galā nepilda solīto nevienā jomā. Algas valsts sektorā palielinās tikai deputātiem. Pārējiem figaro.Tiesībsargs par minimālo algu, ko tā arī nepaaugstināja (Š.g. aprīlī): "Ja problēma ir likumā, mums ir tiesības vērsties pie attiecīgā akta izdevēja – Parlamenta, valdības. Ja neesat ar mieru, ejam uz Satversmes tiesu! Tas, protams, ir ilgs process, un tiesāšanās ir galējs līdzeklis. Jebkura tiesāšanās. Ja tiesāšanās ir vienīgā iespēja risināt lietas, mēs nedzīvojam tiesiskā valstī. Lielākā problēma ir nevis likumos, bet to piemērošanā. Mums ir unikāla Satversme, tajā ir ietverti visi galvenie cilvēktiesību aspekti. Un kas tad ir cilvēktiesības? Ikviena cilvēka tiesības uz laimi." Ko tur vēl nesen Šadurskis teica par laimi?
Tieši tā! 11.10.2016. 00:10:39
skolotāja 05.10.2016. 08:00 Par kvalitāti varēs runāt tikai tad, kad skolotāja darbs tiks apmaksāts atbilstoši Latvijas bankas ieteikumam - lai kvalitatīvi sagatavotos 20 mācību stundām (kontaktstundas) klasē, skolotājam nepeiciešamas apmaksātas 20 stundas, lai sagatavotos. Šobrīd tā ir 1 apmaksāta gatavošanās stunda, lai "kvalitatīvi" vadītu 22 kontaktstundas! Kopā tad būtu 40 darba stundas nedēļā, kā visiem normāliem cilvēkiem un saskaņā ar darba likumu.
Kāds varbūt uzskata, ka viņi ministrijā netīšām skolotājiem samazināja algas???
STREIKU!!!
Brīnumu laiks 10.10.2016. 22:40:26
Actiņās prieks, satraukta sirds
Jaungada tikšķi tikšķ - palikusi nepilna 1,5 h līdz datumu maiņai, bet pabalsts nav izmaksāts...
Rīt skatīsimies BEZ TABU!
>Jastrada 07.10.2016. 23:26 10.10.2016. 22:03:23
Skaidrībai. Katrai no 21 (tagad jau 30) kontaktstundām jebkurš skolotājs pretī liek tikpat laika lai šai stundai gagatavotos, izlabotu skolēnu darbus, dokumentētu e-klasi, bet par to netiek maksāts.. Interesanti, vai Jūs savā amatā arī pusi darba veiciet tāpat par velti? ...
Reformātors 10.10.2016. 21:08:52
Te jau šizofrēnija pārtop par paranoju.Bet cieš jau tikai skolotāji. Beztermia streiks.
Vajadzēja sākt ar to, ka jāatdod krīzē samazinātā alga- mūsu valstī taču vidējā alga jau sen pārsniegusi pirmskrīzes līmeni :) Un tad runāsim par algu paaugstināšanu.
Pēc šāda algu samazinājuma jebkurā vecajā ES valstī skolotāji sāktu beztermiņa streiku, starp citu...:)
līdzjutējs 10.10.2016. 19:59:44
Vienīgais labums ka Šadurskis ar saviem gājieniem noraks "Vienotību". Pieļauju, ka daudzi pedagogi par šo partiju balsoja, bet tagad pārdomās savu izvēli. Šadurskim tagad kādā TV raidījumā vajadzētu atvainoties pedagogiem par melošanu. Lai visas Latvijas priekšā atzīst savas kļūdas un tās izlabo.
Rīgas skolotājiem parasti algas izmaksā 10. datumā. Bet šogad vēl nekā! Ko par to saka arodbiedrības? Izliekas neredzam? Te prasītos pēc soda procentiem par kavēšanos!
arī skolotājai 10.10.2016. 18:16:27
Jā, mums uz parāda neko nedod! Mirsti kaut nost! Pamēģini kādu maksājumu iekavēt, uzreiz procenti. Tiesiska valsts!
Nākošgad valdība sola IM piešķirt vēl 11 miljonus. Bail iedomāties, kāds reālais samazinājums mums draud!
arī skolotāja 10.10.2016. 17:34:57
Algas kontā joprojām nav. Nav pat naudas, par ko rīt iet pie ārsta, jo aiz izmisuma ainsspiediens patiesi sakāpis...
Sanāk tas piesmējiens 3x! Pirmo reizi atņēma krīzes laikā, % vislielāko algas daļu valstī, ko solīja atdot! Visiem jau sen atdots un aizmirsies par tādu pasākumu, tikai pedagogiem - nē. Sanāk, ka no atlikuma paņem vēlreiz! Tā, lūk! Bet "'īstenie" valsts patrioti, lielākie solītāji, sēž Briselē par milzīgu naudu, mūsu problēmas viņiem - paši zināt, kur. Šadurskis tādā pašā krāsā. Skumji, bet fakts. Kamēr šie padomju laika darboņi ar savu sapratni par lietām būs pie teikšanas, nekas nemainīsies!!!!
šADIRSKA DEMISIJU!
izvēles priekšā 10.10.2016. 15:48:02
Kārlis + Solvita = vienotības sejas!
Pēc brīvlaika- streiks! Kaut vai līdz Ziemassvētkiem. Vai kāds redz citu iespēju?
Kad noteiks griestus sēdēšanai Saeimā? ne vairāk kā 2x un viss! Tās vecās piepes, apaugušas ar labklājības sūnām,par mums nerūpēsies nekad....
Skolas ir jāklapē ciet kamēr ministrs nemainīs savu lēmumu pacelt, ne samazināt algas. Politiķiem algu pieaugumu sakārto pāris nedēļu laikā. Cerams ka skolotāju algu jautājumu var sakārtot mēneša laikā.
Es arī saņēmu 83 uz rokas mazāk. Tai pašā laikā konkursos augsti sasniegumi, 3pakāpe, maģistrs. Nesaprotu kas vēl jādara , lai nebūtu tikpat liela alga kā skolas psihologam.
arī skolotājs 10.10.2016. 14:02:21
Algas lapiņas šodien saņēmu, bet alga vēl kontā nav. Mazāk 90 eiro uz rokas. Lielās pilsētas skolas. Tas ir vājprāts.Skolotājus iedzen depresijā un izmisumā, un tad vēl grib lai viņi sekmīgi strādā.
LETA INFORMĀCIJA 10.10.2016. 12:25:39
Aptauja: Valdībā vislielākais labums ir no Bergmaņa un Reiznieces-Ozolas; par nespējīgāko atzīts Šadurskis

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.