Lietotājvārds
Parole
Tur man jāpiekrīt. Par manu nesavtīgo darbu un sasniegumien valstī šogad esmu saņēmusi algā tādus mīnusus......
Man nevajag pildspalvu-ne zelta,ne dimanta.Es strādāju ,cik labi vien protu.Un par to vēlos saņemt cilvēka cienīgu algu.
Neiespējamā misija 11.10.2016. 01:22:31
Prieks par kolēģiem, kas spēj šajos apstākļos izcili un no sirds strādāt. Lai mums visiem spēks kopā izturēt šajā nupat jau gandrīz sagrautajā izglītības sistēmā! "Iespējamās misijas" direktors te pirmīt izteicās: "Plānotā reforma izglītībā rit pareizajā virzienā", pats gan piebilst, ka nezina, kur tā īsti aizvedīs. Piekrītu Aizspogulijai kādā komentārā:"Nupat viss sagriezies otrādi. Darba stāžs, pieredze ir viens no pamatkritērijiem visās nozarēs, bet ne pedagoģijā. Augstākās izglītības dokumenti (arī tāpat nebeidzami un regulāri kvalifikācijas celšanas kursi) tiek prasīti gandrīz vai katrā specialitātē, bet pedagoģijā tie nav vērā ņemami, jo savas spējas skolotājam jāpierāda cepot kvalifikācijas pakāpes, kur var sadzejot un piedomāt nezko, pie tam vērtētāji ir pašu kolēģi?! Skolēnam ir jābūt izglītības procesa prioritātei, bet skolas slēdz, skolēnu skaitu klasēs palielina, veicinot masu produkciju, toties pieprasa individuālu pieeju katram skolēnam... Skolēnam būtu jāsēž klasē un jāmācās, bet nē - viņš vizinās, laimīgais, starp-galaktiku, piedodiet, -pagastu ekskursijā uz skolu un mājup, ceļā pavadot vairākas stundas dienā ...Izglītības kvalitāti no skolotāja pieprsa, atceļot mājasdarbus - patstāvīgas mācīšanās pamatus. Algu it kā paaugstina, bet patiesībā tā nepalielinās, drīzāk otrādi, jo retais var salasīt 30 kontaktstundas nedēļā vienā priekšmetā?" .Vēl tikai piebildīšu, ka skolotāji lielākoties ir bijuši un ir atvērti dialogam, bet viņiem neuzticas - komunikācija starp pašvaldību izgl. nodaļu vadītājiem un skolotājiem joprojām (kā padomijā) notiek ar rakstisku direktīvu un noteikumu starpniecību. Izgl. darb. ārodbiedrībai neredzu jēgu - kā tāds iedauzīts bamperis - atstāt veco vai labāk nomainit?
Gadijumā nav "slepena" skolenu saraksta?
Reiz mācījos 10.10.2016. 22:28:36
Diemžēl, bet vienas skolotājas vārds te nav gluži pelnīti. Cilvēks, kurš sevi nemitīgi cildina un pārslavē. Savus kolēģus savukārt mēdz nolikt kā "zemākus, nevērtīgākus". Pat mēs, skolēni, to izjutām. Mācību stundās bieži vien garlaicīgi stāsti par savu privāto dzīvi - vīru, bērniem un ceļojumiem. Daudz nevajadzīgu detaļu, kas man nešķita interesantas. Diezgan bieži grāmatas un mājasdarbus velti nesām līdzi uz skolu, bet ar laiku sistēmu atkodām - ilgi nav bijusi skolā, tātad ceļo. Ceļo - tātad vairākas stundas no mācībām ne vēsts, jo klausīsimies stāstus. Divas reizes pat klasesbiedri slēdza derības - mācīsimies vai klausīsimies privāto ceļojumu ainiņas. Nevienam pat nebija jājautā, kur skolotāja bijusi, kad bija skaidrs, grāmatas un klades nevajadzēs. Iespējams, ka no ģeogrāfijas skolotājas tas izklausītos citādi, bet šis nav tas gadījums. Tāpat man stundās nav jāuzzina par vīru vai bērniem, ģimenes plānošanu un citām lietām. Interesanti, ka esmu beigusi ne vien šo skolu, bet arī vēl citu un neviens cits skolotājs ar savu dzīvi tā neplātās (un labi, ka tā). Ja pareizi saprotu, no draugiem, kas mācās vēl aizvien turpat - nekas nav mainījies. Toties ja šī skolotāja uzēdas, tad tas ir sviests. Prot tik ļoti pazemot un iebiedēt, ka vienreiz gribējām rakstīt iesniegumu administrācijai, ka nevēlamies pie viņas mācīties. Taču skola man patika un tur ir daudz foršu učenīšu, pie kurām labprāt aizietu ciemos un kuras ir pelnījušas ne tikai zelta pildspalvu. Viņas ir ne tikai skolotājas, bet draugi un padomdevēji uz mūžu! Mīļās skolotājas, lai citiem ir zelts, bet jums mūsu mīlestība un sirsnīgas atmiņas par skolu un apziņa, ka varam ar jums sazināties, lai aprunātos, kad lielais skumjums vai apnikums uznāk.
Un man prieks par manas skolas skolotājai pieškirto! Nav ko skaust!
Rīgas skolotāji: Tāpēc ka Rīgas dome piešķir balvas.
"slepenais" skolotāju saraksts 10.10.2016. 21:29:37
Balvu „Zelta pildspalva” par radošu, inovatīvu un profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu skolēnu izglītošanā un audzināšanā saņēma 15 Rīgas pedagogi: 1) Tatjana Morozova, Rīgas vakara ģimnāzijas krievu valodas (svešvaloda) skolotāja; 2) Lidija Gaidamanova, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas matemātikas skolotāja; 3) Kristīne Hiršte, Rīgas 4. speciālās internātpamatskolas speciālās izglītības skolotāja, direktora vietniece izglītības jomā; 4) Evija Vaska, pamatskolas „Rīdze” latviešu valodas un literatūras skolotāja; 5) Antra Zeile, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas ķīmijas skolotāja, direktora vietniece izglītības jomā; 6) Larisa Ukrainceva, Rīgas 33. vidusskolas krievu valodas un literatūras skolotāja; 7) Violetta Liepiņa, Rīgas Rīnūžu vidusskolas ģeogrāfijas un ekonomikas skolotāja; 8) Jeļena Platonova, Rīgas Ostvalda vidusskolas sākumskolas skolotāja; 9) Ausma Anna Mieze, Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra speciālās izglītības skolotāja; 10) Santa Kazaka, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas ekonomikas, komerczinību, sociālo zinību, mājturības un tehnoloģiju skolotāja; 11) Maruta Kusiņa, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas bioloģijas skolotāja; 12) Romans Alijevs, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas filozofijas skolotājs, skolas direktors; 13) Jānis Arājs, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas vēstures skolotājs; 14) Karina Sčastnaja, Rīgas Purvciema vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja, direktora vietniece izglītības jomā; 15) Aleksejs Baranovs, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas vizuālās mākslas skolotājs.
Kārlis Šadurksis 10.10.2016. 19:02:01
Es ir mudaks
??? Kerijai 10.10.2016. 18:40:41
Vai laureātu sarakstu tiešām tik sarežģīti bija uzrakstīt? Varbūt skolotājas vispirms pārbaudīja uz "lojalitāti"?
Arī skolotājiem ir naudas balva. Un laureātu vidū šogad bija arī divas speciālo skolu pedagoģes.
Skolotāji ir tikai Rīgā???
Kāpēc visiem e-klases lietotājiem jāzina,ko Rīga pasniegs saviem skolotājiem???
ATBILDE =>> jautājums 10.10.2016. 12:21 10.10.2016. 15:43:53
Diemžēl vairāki speciālo skolu direktori (īpaši tie, kas speciālajā izglītībā ienākuši "no malas") uzskata, ka viņi vienīgie ir patiešām balti un pūkaini, ka vienmēr viņiem vienīgajiem ir taisnība, pat gadījumos, ja nav taisnība, tad otrs tik un tā ir sliktāks. Tāpēc speciālo skolu skolotājām nav ne mazāko cerību.
cits jautājums 10.10.2016. 14:20:14
Kāpēc skolēniem ir naudas balva, bet skolotājiem tikai pildspalva, kaut arī "zelta"? Domāju, skolotājiem mūsdienu drausmajā algu reformā noderētu arī kāda finansiāla balva! Vai arī Dome nolēmusi, ka algas ir tik milzīgas, ka prēmiju vairs nebūs kur makā iestūķēt, labāk jaunu rakstāmo.:)
Vai skolotājas "labums" mērāms tikai CE rezultātu tabulās un starptautisko olimpiāžu uzvarētāju skaitā? Ir taču skolas, kur visi skolēni atbrīvoti no eksāmeniem, kur klasē strādā skolotāja un skolotājas palīgs. Kurš uzdrošināsies apgalvot, ka speciālo klašu un speciālo skolu skolotājas ir mazāk radošas, inovatīvas un profesionālas? Vai šogad "Zelta pildspalvas" nominācijā tika pieteikta arī kāda speciālās klases vai speciālās skolas skolotāja?
Par "radošumu" zelta pildspalva pienākas mūsu skolas direktorei - lai nebūtu vakance, pieņema darbā 1.kursa studenti (vasarā absolvēja skolu) - arī jaunajai kolēģei ši m.g. tarifikācijā apmaksātais stundu skaits citu pienākumu veikšanai (gatvošanās u.c.) ir nulle.
Kāds sakars ir tarifikācijai ar, godam nopelnītu, balvu? Un kāpēc Zelta pildspalvas jāpiešķir visiem? Varbūt vajadzētu papriecāties, ka vismaz kādu novērtē?
Šogad vēl tarifikāciju neesmu redzējusi un algu nezinu, bet pērn man gan par gatavošanos katrai stundai maksāja 2 minūtes!!! Apskatīties lappusi varēja paspēt.
Kāpēc "Zelta pildspalvas" netiek piešķirtas visām skolotājām, kuras BEZ GATAVOŠĀNĀS spēj radoši, inovatīvi un profesionāli vadīt mācību stundas? Mūsu skolas direktore uzskata, ka mūsu skolā tādas ir visas skolotājas un par gatavošanos nav jāmaksā - tarifikācijā = 0. Zinu, ka citās skolās (Rīga) direktores ir nedaudz konservatīvākas un uzskata, ka, lai sagatavotos, piemēram, 28 kontaktstundām, nepieciešams gatavoties 1,5 stundu.
Laureatu vardi šeit ir nepieciešami
Kāpēc nepublicē nominantu vārdus? Kā lai zina, kuru iet apsveikt?
Laimīgie laureāti, kuri varēs klausīties Daumanā Kalniņā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.