Lietotājvārds
Parole
vieneiz par lietu! 27.10.2016. 15:49:24
Par visiem meliem! No A-Z ! Par iedalīto naudas līdzekļu netaisnīgu sadali! Cik nošīs naudas nonākusi skolotāju maciņos! Par nepamatotu slodzes palielināšanu un samaksas pazemināšanu!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 25.10.2016. 23:05:05
Kā tev, arodbiedrība, nav vēl kauna, kaisot melus un tukšas frāzes imitēt darbu! Kur dabūji tos 110 neapmierinātos skolotājus? Vai nebūtu vajadzējis tiešām painteresēties, vai tie nav 1100? Tikai kvalitātes piemaksa rada satraukumu? Un kā ar to, ka strādāju 21 kontaktstundu, kas ir slodze,par pārējiem darbiem netiek maksāts un atļaujas skadināt, ka lielākā daļa skolotāju strādā nepilnu slodzi? Labi gan! Ietaupa jau nesamaksājot par darbu un tad vēl par to arī pārējo noņem!!!! Neunāju par pavisam mazajām skolām, bet lauku apvidos nevar būt klašu piepildījums kā Rīgā! Pasaki- cik maksā reāli lauku skaolas skolotāja stunda- liekot klāt arī darbus, par ko maksāt nemaksā neko jau gadiem, Tad cik maksā mana darba stundā? Mazāk kā sētniekam!
Jātiesājas par cilvēktiesību,,darba līguma pārkāpšanu! Ar parakstiņiem tikai tiek imitēta kaut kāda šķietama darbība!
Vispār jau gudri. Reāli maksā par kontaktstundām. A par pārējo - kā pagadās un ja sanāk. Jo kā tu tās kontaktstundas vadīsi, ja pārējo nedarīsi? Nekā. Tātad nekur nespruksi - gatavosies, labosi utt. Arī bez samaksas. Jo reāli jau 28 kontaktstundas nevar divās stundās sagatavot, pat tīri tehniski, kur nu vēl radoši, ar ideju. Un ja tagad vēl arī atvaļinājuma naudu noformēs uz "pliku"kontaktstundu atalgojumu, tad vispār varēsim zobus kārt vadzī. Vai iet mežu cirst, kā Straujuma jau pasūtīja mūs.
pievienojos tiem 110 19.10.2016. 21:48:07
Par savām tiesībām gatavi cīnīties 100-110 vai nedaudz vairāk pedagogu, teica arodbiedrība. Muļķības! Daudz, daudz vairāk! Nav jau uzskaitīts! Kvalitātes piemaksas apcirpšana ir tas mazākais. Kā tika sadalīti tie 7,5 miljoni? Ne jau skolotāju maciņos! Ministrija uzskata, ka mūsu darba apmaksai paredzēto var izmaksāt internātskolas medmāsai, apkalpojošam personālam, mums liekot lielu daļu darīt bez samaksas un tas ir likumīgi! Kam tiks pārējais? Kam tika nogrieztais? Man nogrieza 80. Tas ir mēnesī 1t briketītes (malkas apkure). Patreiz man ir minimālā +10 . Dažādi atvieglojumi iet gar degunu! A kā izdzīvot? Vienīgā izeja- cīnīties tiesā par savām tiesībām par darbu saņemt samaksu! Par visu darbu!
Tas ar tām 30 kontaktstundām ir visīstākā cūcība. Pat samērā lielā skolā tās nevar savākt gandrīz neviens skolotājs - viltīgi, ne? Tie, kam 2 stundas nedēļā priekšmetā - noteikti nevar, pat, ja māca 2 priekšmetus(ķīmija/bioloģija vai bioloģija/dabaszinības). Un tas, ko pavasarī stāstīja, tagad sanāk skaidri un gaiši - samelots, vai ne, (ne)godājamā ministrija?
Nu ķļūdīties taču var katrs 19.10.2016. 12:08:31
Reiz iznāca saskarsme ar ierēdņiem, kuri ar vieglu roku bija mūsu skolu no kāda saraksta izsvītrojusi, jo bija saskatījusi vienādību skolu nosaukumos, kur bija tikai līdzība. Un kāds brīnums, ka arī tagad kaut ko nesaskaita, neieraksta, nasaredz, jo "kļūdīties taču ir cilvēcīgi". Diez vai pirms tam kāds pētīja, cik lielai jābūt proporcijai skolotāji pret skolēniem, izdomāja, ka Rīgā 16.5 uz skolotāju un OKI DOLI, kā pie mums laukos saka. Modulis gatavs un nemaz nepārbaudīja, kā tas ietekmēs algas. Un vienreiz varētu beigt vienā katlā salikt skolotājus un pārējos pedagogus, kuriem dažā labā skolā nemaz stundu nav- logopēdus, bibliotekārus, sociālos darbiniekus, karjeras konsultatus. Vajadzētu beigt skaitīt par vienu veselu skolotājus, kuri skolā strādā 0.3 likmes
>!!! 17.10.2016. 21:06 19.10.2016. 11:59:21
Bet ja IZM nespēlē pati "nespēlē" pēc saviem noteikumiem, tad neko nevar prognozēt. Un pienācis brīdis ierēdņiem beigu beigās par savu "'brāķi"' atbildēt. Viena pusgada algu nost, no darba prom un ļaut strādāt citiem. Pavasarī tika skaidri un gaiši izskaidrots, ka pedagogam būs jāstrādā 30 darba stundas no kurām 21 ir kontaktstundas. Tas jau bija cerīgi, bet tagad visas 30 tiek rēķinātas kā kontaktstundas - pārējie darbiņi brīvajā laikā. Kur bijām, tur esam, ir vēl ļaunāk darba līgumos līdz šim neiekļautie darbi tagad tur ir iekšā, bet samaksa vienalga netiek aprēķināta. Cenas valstī ir kāpušas nejēdzīgi, kaut pakalpojumu un preču kvalitāte ir zema. Darba apjoms skolotājam skolās pieaudzis, bet alga līdzšinējā vai samazinājusies, jo visiem nav iespējams dabūt tās 30 stundas savā priekšmetā.. Nākas piestrādāt citā skolā, vai pat citā darbā, gribi negribi..Turklāt par kādu kvalitāti tad te var būt runa, ja skolēnu klasēs ir arvien vairāk, ieskaitot tos ar diagnozēm, bet konsultācijām, dokumentācijai, vērtēšanai, labošanai laiks absolūti neadekvāts kontaktstundu skaitam, nerunājot vispār par atalgojumu.
Diez vai tie iedalītie miljoni sasnieguši skolotāju maciņus! Atņemts jau no esošā ir daudz vairāk kā dažiem pielikts. Atņemtās summas sasniedz 300 eiro, pieliktās- līdz 20. Pierādiet, ka tā nav!
līdzjutējs 18.10.2016. 22:39:16
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) varētu rosināt paaugstināt valsts valodas zināšanu prasības pedagogiem. Ar to cilvēku laikam ir cauri.Jo ātrāk viņu ieliks psihiatriskajā slimnīcā, jo zemei būs vieglāk.
Kad deputātu un kompānijas algas būs atkarīgas no iztikas minimuma vai minimālās algas līmeņa valstī, tad šie varbūt sāks kustināt savas puslodes.
Kad beidzot nauda paartrauks sekot skoleenam, kas beidzot skolotajam maksas algu par darbu nevis ka prostitutai par ap[kalpoto skolenu skaitu? Kad nauda saks sekot deputatam un vinja alga bus atkariga no ieezivotaju skaita vlastii?
Pilnīgi piekrīu, ka par šādu pārkāpumu ir jāierosina disciplinārlieta.
Labāk izrevidējiet, kur palikuši tie 7,3 miljoni - reformas ieviesējiem vai administrācijām.
Kad beidzot tiks atceltas mistiskās "kvalitātes" pakāpes? Paskaidrojiet man, kā atšķiras 4. kvalitātes pakāpes pedagoga darbs no 3. pakāpes. Nekā, tikai drusciņ vairāk papīru bija jāsaraksta, jāuztaisa stundas teātris un atkal tālāk var čučet uz lauriem.
Stājamies ārā no arodbiedrības!!! Steidzami!!! Un uz barikādēm, citas izejas nav.
Bet sashēmots tā, ka tas direktors nevar piešķirt apmaksātas stundas audzināšanasi, labošanai.... Naudiņā izbeigusies, samaksājot par kontaktstundām. Pārējos pienākumus- veicet bez samaksas. Un kvalitātes piemaksu noņemt ir ļoti negodīgi, jo faktiski strādāju vairāk kā slodzi, tikai par vienu vērā ņemamu daļu par velti. Par to piegriežvēl. => nav ko strādāt par velti., jo tā var izpelnīties tikai vēl lielāku samazinājumu. Un koificienti 0,... nozīmē, ka o,... arī samaksā .
Nu to, ko Lilita saka, jau, redz, izliekas nesaprotam - nevis skola sarēķina algas un tad ministrijā pasūta vajadzīgo naudu, bet ministrija iedala summu pēc saviem rēķiniem, ko tad skolā var izmantot algām.
Naudu piešķir pēc noteiktas shēmas,nevar ielikt vairāk labošanu,gatavošanos utt,ja tam nepiešķir naudu,tā ka skolā nekāds tur suns aprakts gan nav.
Heh, izskatās, ka kāds atmaskojis mācību pārziņu sazvērestību ar mērķi izgāzt ministrijas progresīvo un dāsno algu palielināšanas plānu. :D:D:D":D
-->-->... Jūs to teicāt. Bet gribu piebilst, ne visi. :)
-->-->.... 17.10.2016. 22:25 17.10.2016. 22:34:50
Kādā "mūsu skolā"!? Desmitiem skolu Rīgā, reģionu pilsētās un laukos, vidusskolas, pamatskolas, ģimnāzijas - un visur viens un tas pats, skolotāju algas dramatiski samazinājušās. Visi direktori muļķi, visi mācību pārziņi blēži?
--> Melisandra 17.10.2016. 22:29:14
Melisandra, domāju, ka IZM saldi čuč un par mūsu e-klases komentāriem īpaši neuztraucas... Nepatīk, ka inteliģenti cilvēki-pedagogi izsakās par lietām, kuras vai nu nav izpratuši, vai negrib izprast...
Izskatās, ka suns tomēr ir aprakts jūsu skolā... MK noteikumi 445 un 447 nenosaka ne audzināšanu, ne labošanu, ne gatavošanos, ne konsultācijas, ne citus pienākumus - to nosaka jūsu direktors , jūsu skolā noteiktajā kārtībā.Var , protams , ieskatīties LIZDA piedāvātajā 5.pielikumā- tur ieteikuma formā ir stundas gan audzināšanai , gan labošanai, gan konsultācijām atbilstoši slodzei, klašu piepildījumam un māc. pr. specifikai. Kvalitātes piemaksas tiesa, rēķina tikai no mācību slodzes, ne citiem pienākumiem....
IZM pieslēgušies komentāriem? :D:D:D
Ak tā, vēl jau piemaksa par kvalitātes pakāpi ir krietni samazināta, tas arī vēl.
IZM saistošie noteikumi shēmo. Turklāt gatavošanos apmaksā ar koeficientiem - o,8...o,7..... mazāk maksā par audzināšanu,gatavošanos, labošanu. Turklāt tās 30 kontaktstundas pat lielā skolā nesanāk daudziem skolotājiem, līdz ar to pilnu algu nenopelnīt. Šai gadījumā nu mācību pārziņi un direktori galīgi nav pie vainas. Velns slēpjas IZM manipulācijās ar sakitļiem - slodzes, likmes, koeficienti viens otra galā, tur tas suns ir aprakts.
kļūdas labojums Kas shēmo šīs algu aprēķināšanas shēmas? Piemērs: 21 h . 21/21*420=420 EUR 21/30*680=476 EUR Sausais atlikums 56 EUR. Vai Jūsu skolā to dara citādāk?
Kas shēmo šīs algu aprēķināšanas shēmas? Piemērs: 21 h . 21/21*420=420 EUR 21/30*680=472 EUR Sausais atlikums 56 EUR Vai Jūsu skolā to dara citādāk?
Vai MC domā, ka skolotāji melo!? Jāskatās ne tikai dotācija, bet algas aprēķināšanas shēma - un tā BŪTISKI atšķiras no agrāk "janvārī - augustā" pielietotās. 21 pret 30 stundām slodzes vien jau kaut ko izsaka.
Aprēķini no publiski pieejamajiem datiem liecina, ka Rīgai mērķdotācijas pieaugums septembrī-decembrī ir par 257698,00 EUR/ mēnesī vairāk nekā tas bija janvārī- augustā . Kāpēc tik daudz brēkas par samazinātām algām, ja reāli IZM no 01.09. piešķīra šai pašvaldībai 1/4 miljona vairāk? Kāpēc tiešām skolotāji saka, ka ir mazāk? Kas pievāca jūsu naudiņu?
Redz, tā algas nezināšana septembrī jau vienmēr ir bijusi tāda, nosacīti. Slodzi zini, algu tā aptuveni. Tarifikācija jau no aizmūžiem tapusi tikai septembrī. Jo tādas "reformas"(paldies Dievam) nenotiek katru gadu. Šis gads vēl blakus algu samazinājumam atklājis nesaprašanās ar Darba likuma prasībām, kurām neviens līdz šim nav vērību pievērsis.
Es saprotu, ka jūnijā nezināšu savu nākošā mācību gada algu. Saprotu, ka septembrī arī vēl nē. Saprotu, ka tā noteikti atkal būs mazāka (jo citādi nenotiek). Ja tā, tad vasarā bez šaubīšanās vajadzētu sniegt atlūgumu. Bet, ja nu tomēr saprāts un taisnība uzvar...?! Mēs esam pozitīvi ļaudis - arvien domājam uz labu, uz labu...
Pat vadībai nekas nebija skaidrs. Augusta begās vēl!
Diez, kāds reāls pamats baumām, ka ir izdomājuši, kā atvaļinājuma naudu nemaksāt pilnā apmērā? To varētu sagaidīt no Šadurska un kompānijas.
Avoti no kurienes var ņemt skaitļus mēŗķdotāciju aprēķinam pa 119 novadiem/pilsētām: 2016 Janv-Aug: likumi.lv/ta/id/278623-par-valsts-budzetu-2016-gadam (6.pielikums) 2016 Sept-Dec: likumi.lv/ta/id/285122-par-merkdotaciju-sadalijumu-pasvaldibam-pasvaldibu-izglitibas-iestadem-no-2016-gada-1-septembra-lidz-2016-gada
Ak, kādi protesti.... tolaik taču visi gribēja streikot, lai ātrāk ievieš reformu. Brīdinošās balsis, kas teica jau sen, ka rezultātā būs samazinājums, neviens neklausīja, visi cerāja, ka viņiem jau nu tas ies secen.
Tomēr,kolēģi, ir drusku kauns visu šo lasīt . Vai tiešām no jūlija mēneša jūs tā arī neatradāt laiku, lai iepazītos ar normatīvajiem aktiem , kas nosaka pedagoga darba algu pēc jaunā modeļa? Protestēt vajadzēja pāris mēnešus agrāk, jo spēles noteikumi šim mācību gadam bija zināmi diezgan laicīgi...
Nebrīnieties 17.10.2016. 20:43:00
Samazināts - bāzes skaitļi algu aprēķinam(~par 1-- - 200 eiro no sākotnēji noteiktajām summām), apmaksājamās stundas audzināšanai, stundu sagatavošanai, skolēnu darbu labošanai, samaksai tiek piemēroti dažādi mīklaini "koeficienti", parasti kaut kāds 0,....., par kuriem nekāds pamatojums - kāpēc un kas tie tādi - nav bijis. Palielināts - skolēnu skaits uz vienu mistisko "pedagoģisko likmi", palielināta slodze no 21 uz 30 stundām(solīja, ka tas nenotiks). Rezultātā visi gandrīz esam mīnusos, esam savstarpēji sarīdīti, pret mums sarīdīta sabiedrība - IZM un valdība savu ir panākusi Skaldi un valdi - to jau senie romieši zināja. Streiks nav risinājums, ne šajā valstī, ne skolotājiem. Kas ir risinājums - nezinu..... Varbūt ir kāds, kam ir idejas?
domātājai 17.10.2016. 20:33:23
Vienas dienas streiks, atrodoties darba vietā tiešām ir ņirgāšanās! Streikot drīkstam tikai tad, kad viss saskaņots ar IM, Jāstreiko ir, kamēr situācija nemainās! Iebiedēšana ir IM atbilde! Jā! Tātad esam tik iebiedēti un tik turēsim muti kā gadus atpakaļ, kad mūsu tauta piedzīvoja cita veida represijas.Nevienā citā valstī tas nebūtu iespējams!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.