Lietotājvārds
Parole
Piekrītu un atbalstu! Vai ministri arī kārtos testu? :)
!!!!!!!! Pedagogu "'ATALGOJUMA MODELIS"' jau izgāzās... Vajag vēl kādu reformu priekšplānā nobīdīt.
Doma laba, bet vai atbalsts, Daudzi ar C1 vairs nevar to atkaartot
Sāksim ar deputātiem, ministriem un valodas prasmju vētīšanas komisiju!
Biznesmenis 20.10.2016. 21:17:17
Ļoti patīk doma: ja priekšnieks RŪPĒJAS par saviem padotajiem, tad padotie parūpēsies par firmas klientiem. Skolas klienti ir skolēni un viņu vecāki, Priekšnieks - IZM vadītājs. Skolotājs - firmas darbinieks. Jautājums: ja par skolotāju ir šādas "rūpes", tad kā IZM rūpējas par savas Latvijas nākošo paaudzi? Kur paliek IZM lojalitāte?
Atbilde - bet. Šaubos gan, vai e-klases dienasgrāmatās var atrast tādu kļūdu kaleidoskopu, jo tik daudz vietas jau tur nav, lai rakstītu romānus, līdz ar to izvērstos ar kļūdām. Valsts valoda, protams, jāzina, bet varbūt vajadzētu ar visiem sektoriem? Un sāksim tiešām ar presi, jo daudzi žurnālisti vēl šodien nezina, ka prievārdu "dēļ" lieto aiz paskaidrojošā vārda, nevis pirms tā.
Piekrītu, ka pedagogiem valsts valoda ir jāzin augstākajā līmenī, taču, tad arī visiem deputātiem to vajadzētu zināt un veikt arī viņiem valodas testu.
Cietējs.... 20.10.2016. 15:56:00
Gulbenes 2.vidusskolas fizikas skolotāja.. stundās puse latviski, puse krieviski.... Taka tas nebutu īsti pareizi -_-
Gribu redzēt, kā Šadurska kgs tiks galā ar šo tik nepopulāro lēmumu, piemēram, Rīgā. Viņa krēsls jau nešūpojas par algu modeli????
Un kā ar prasībām Šadurskim kaut nedaudz attīstīt domāšanas aparātu?
Tie pedagogi (arī policisti, medicīnas ļaudis u.c) kas vēl līdz šim nav iemācījušies latviski (pietiekošā līmenī)... tie būtu jāsūta pāri austrumu robežai, jo savu nelojalitāti JAU TAGAD ir apliecinājuši...
Jūs visi *skolotāji* neko nemainīsiet visi uz vienu roku par savām *mazajām* algām cik var ņaudēt? Ja iemesls paaugstināt... kāda jēga jums kaut ko paaukstināt ja pat savu darbu nemīlat,pietiek ņaudēt.
kaa butu ja paaugstinatu algas?
Izskaidro Šadurski- kā izskatās 69 poza? Karalistes princis zina, bet vai tu zini? Es ne. Tu meistars visos jautājumos, tāpēc skaidro seksa pozas. Kamēr vēl esi tajā amatā, jo drīz nebūsi. Sāc ar 69 pozu un turpini ar 68 u.t.tālāk. Atņemt proti labi, tikai jaunumus nekādus neizdomā. Varbūt seksa ģigants esi??? Rīgā parādās vīrieši, kuri esot prostitūti.
tas nenotiks.... 19.10.2016. 20:11:02
Var jau diskutēt, ja nav par ko citu diskutēt. Taču es redzu, ka ministrs Š drīz vairs nebūs ministrs un nebūs viņam nekas vairs par šo tēmu jādiskutē.
Mamma valodniece 19.10.2016. 18:13:49
Cien. un god. skolotāji! Tas, ka Latvijā 25 gadus pēc neatkarības atjaunošanas vēl joprojām jābaksta ar pirkstu par valsts valodas zināšanu nepieciešamību, liecina tikai un vienīgi par valsts mazspēju un politiķu mazvērtības kompleksiem. Jautājums par valsts valodu vispār nebūtu diskutējams - kā par jebkuru pašsaprotamu parādību. Valodas eksāmens būtu attiecināms tikai uz imigrantiem, kuri vēlas integrēties mūsu valstī. Un ne jau kāda formāla neuzmanības kļūda ir noteicošais valodas prasmes vērtēšanas kritērijs. Tā var domāt tikai burta kalpi (sliktākajā šā vārda nozīmē). Diemžēl arī savā darbā pārliecinos, ka tādu mūsu valstī ir ļoooooooti daudz. Esmu uzaugusi skolotāju ģimenē, ar darbu izglītības sistēmā bijuši saistīti arī citi tuvākie radi, tāpēc no personiskās pieredzes varu teikt, ka skolotāji visos laikos ir strādājuši smagi, godprātīgi, ar misijas apziņu un degsmi. Tāpat visos laikos ir bijušas birokrātiskas prasības, pārbaudes un inspekcijas. Taču nekad vēl skolotājs nav ticis tik ļoti niecināts, nicināts, nīcināts kā pēdējos gados. Un tikai tāpēc, ka skolotājs ir pārāk pacietīgs, iecietīgs, piedodošs un bērnus mīlošs, ka vispirms domā par citiem un tikai pēc tam par sevi. Jaunā algu reforma ir pazemojuma kalngals - publisks spļāviens skolotājiem sejā. Lūdzu, skolotāji, paceliet lepni galvu un izejiet streikā. Vispārējā. Tā, lai visa valsts ne tikai pamana, bet arī izjūt, ko nozīmē palikt bez skolas. Jo arī man sāp sirds par jums.
un deputātiem angļu valodas prasmes :)
Vai tikai nozares ministram nevajadzētu stāvēt un krist par saviem darbiniekiem (šajā gadījumā skolotājiem)? "Cienījamais"' ministrs man asociējas TIKAI ar sekojošām aktivitātēm: 1) samazināt; 2) slēgt; 3) sodīt; 4) atlaist; 5) palielināt slodzi; 5)paaugstināt prasības un vēl un vēl tādā garā. Vai kāds var nosaukt kādu pozitīvu ieguvumu no tagadējā ministra darbošanās?
Un kā ar žurnālistiem, TV sejām, diktoriem, raidījumu vadītājiem? Tiem kursus nevajag ar mūžīgo "kad" "ka" vietā, anglicismiem, krievismiem un visādiem ēeee, āāā, nuuuu, un visu ko citu? Un, ja palasa titrus, vispār šausmas. Nu tik raksim pa skolotāju "lauciņiem", lai tikai nesāk prātot par algām, lojalitāti, reformu un nebojā garastāvokli IZM liekēžiem un ministram (starp citu, varbūt ministrs lai parāda priekšzīmi un pats noliek eksāmenu latviešu valodā?)
Kādus vēl eksāmenus man paprasīs nokārtot? Ko vēl izgudros, lai IZM nedarītu to, kas jādara? Laiakārtotu skolu tīklu - un tā NAV primitīva skolu slēgšana, kā Latvijā praktizē. Celtu skolotāja profesijas prestižu - konkurētspējīgs atalgojums par cilvēcīgu slodzi, skolotāja pasargāšana no satrakojušos birokrātu un citu neprofesionāļu ambīcijām un iegribām. Nodrošinātu mūsdienīgu darba vidi skolotājiem un skolēniem - sākot no IT un beidzot ar ķermenim piemērotu temperatūru darba telpās, sākot ar ergonomiskā mēbelēm un beidzot ar veselības apdrošināšanu... Gādātu par saturīgiem un jēgpilniem kvalifikācijas celšanas piedāvājumiem, nevis bezgalīgajiem ķeksīšsemināriem(kronis visam - VBTAI "lekcijas").
Pareizi, ja nav iemesla atlaist latviešus, tad sāksim ar krieviem. Vai vienkārši krievi vairāk runā???!!!!!
Lai Šadurskis sākuma pats nokārto eksāmenu matemātikā, jo kaut kā algas paaugstinājumu par 62%, par ko viņš daudzreiz runāja un solīja, neviens pedagogs neredz. Tātad viņam pašam ir ļoti lielas problēmas ar matemātiku. Un ja pats neko nejēdz, nevajag prasīt kaut ko no citiem!!!!
Tas ´ārprātsssssss.... Kārtējā novirzīšanās no tēmas... Lai būtu ar ko nodarboties, jo pedagogu algu modelis ir galīgākā izgāsšanās...
Ir jau noriebies dzirdēt - ko tik vien nevajag darīt pedagogiem... Tādu pedagogu nav, kuri nepārzina valsts valodu... Sākas atkal kārtējās reformas.... Vienu jau "'ļoti veiksmīgu reformu izbīdīja"' (pedagogu atalgojuma jauno modeli)....
Kāpēc gan skolotājs nedrīkstētu kļūdīties? Mēs uzsveram, ka skolēniem jāļauj kļūdīties, ka no kļūdām mācās, utt. Vai skolotājs, kurš stīvs no bailēm, ka nupat, nupat kļūdīsies; ka tik kāds nesaskata viņa darbā ko nelojālu vai netikumīgu - kā tāds skolotājs var audzināt brīvas, radošas, pašpietiekamas personības? Kolēģi, jūs paši sevi dzirdat!?
Skolotājas piežmiedz ar samazinātām algām,tā var atļauties darīt un sods nebūs.Traģēdija sākas ar to ,ka skolotājas var strādāt tikai latviešu valodas telpā.Lai pamēģina samazināt algas IT speciālistiem un paskatās kas notiks.Parasti sit tikai vājākos.
skolotājs NEDRĪKST kļūdīties 19.10.2016. 14:59:23
Zinu, ka tas nav attaisnojums, ka skolotājs arī kļūdās.. Strādājot ar IT un rakstot ,nemitīgi jādomā par saturu un lai ''netrāpītu'' citam taustiņam. Diemžēl gadās pārrakstīties un kļūdīties un neviens to nedara tīšām. Tad ko domāt par to, kā informāciju pasniedz laikrakstos, žurnālos un int. portālos? Ja tā ,tad žurnālisiem arī šīs prasības jāpaaugstina un ne tikai...
kārtējā skolotāja 19.10.2016. 14:24:51
.....protams, ka valsts valoda jāzina....., bet tagad ir tendence "meklēt utis"skolotājos, lai tik nebūtu jāpalielina algas, lai tik kādu varētu atlaist par nelojalitāti, valodas neprasmi..... drīz ieviesīs auguma standartus.... Varbūt, cienījamie ierēdņi, likvidēsim vispār skolotāju profesiju......................jo, par ārstiem, skolotājiem var taču strādāt jebkurš..... nav skolotāju, nav jāmaksā, nav problēmu.............bērnu (līdz ar to cilvēku ) skaits Latvijā samazinās....Vai ir vēl profesija, kuru vēl vairāk pazemo, kā skolotāji un medmāsas?
Palasiet e-klases dienasgrāmatas. Tur katru nedēļu var izlasīt daudzas pareizrakstības kļūdas, tajā skaitā latviešu valodas skolotāju kļūdas. Par stila kļūdām pat nerunāsim.
Ir tāds vārdiņš "pašapmāns" - tās ir vājas zāles pret sirdsapziņas mazspēju. Jāsaka sev un tad pārējiem, ka nezinu valsts valodu profesijas līmenī, 'nekas , izņemot algu modeli, Latvijā mani neinteresē. Tas ir nesaprotami, ka 4. profeionālo līmeni var saņemt skolotājs, kurš latviešu valodu zina labi ja sākumskolas līmenī. Vainīgo meklējot, pēdas ved uz pašvaldībām un protams ziloņkalna torni - IZM. Un visvairāk noteikti ir grēkojusi Rīga. Daugavpilī klājas daudz daudz labāk, jo tur ir dzīvs tāds vārdiņš kā PAŠCIEŅA. Algu var samazināt vai atņemt, bet pašcieņu - neviens un nekā. Bet cieņa pret citiem ir spēja atteikties no savām ērtībām.
Ko vel izdomās? 19.10.2016. 12:58:31
Un kā ar tiem ministriem- vai viņiem ir valsts valodas prasme augstākajā pakāpē?
Vai tiešām tik ļoti vajag no mums atbrīvoties? Metodes ir tik radošas!
Valsts valoda 19.10.2016. 12:12:03
Pirmais, kas jāpaaugstina - tā ir alga par padarīto darbu, kā skolotājiem, tā arī valsts sektora darbiniekiem mediķiem, policistiem, glābējiem u.c.. Tad var prasīt, lai tie par to pašu savu algu mācās un ceļ kvalifikāciju. Šobrīd esam uz izdzīvošanas robežas. Arī mums ir bērni, kam jāizaug līdzvērtīgiem, jāiet skolās un galu galā normāli jādzīvo, nevis jāeksistē.
A ziniet - ejiet dirst! Pēc visa tā, kad kaudze pienākumu netiek jau tā apmaksāta, no septembra vēl arī saņēmu mazāku algu nekā pērn par to pašu stundu skaitu, priecājieties, ka es no rīta celos un vispār eju strādāt uz skolu! Paldies par jauno algu! A vairāk neko no manis neprasiet. Un kvalitāti savam darbam arī noteikšu es pati. Dzīšu haļavu. Vot.
Darbības imitācija.
Ak, ar manu piecinieku vidusskolas atestātā nepietiks? Vēl eksāmenu? Lai iet ieskrieties,désolé pour mon français. :D:D
Atlaist ministru 19.10.2016. 10:14:00
Ņirgāšanās par skolotājiem turpinās visaugstākajā līmenī. Streiku!!!
Rēzijs @komats 19.10.2016. 09:49:13
Parīztvārds vai stila kļūdas nekādi neietekmēs C1 vai C2. ;)
Nezinu par līmeņiem, bet skolotājiem - latviešiem, tiešām būtu vajadzīgs eksāmens latviešu valodā. :)
Jā, ir. C2 līmenis praktiski ir dzimtās valodas līmenis. Un neredzu vajazību prasīt vairāk kā C1, jo arī šī līmeņa cilvēki var brīvi sazināties un realizēt visu, ko vajag. C2 dabūt ir ļoti grūti (ja eksāmens tiek veidots/pārbaudīts godīgi). Svešvalodu skolotājiem skolās parasti ir C1, ar ļoti retiem izņēmumiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.