Lietotājvārds
Parole
>>>*@ 27.10.2016. 15:40 06.11.2016. 12:05:31
Taisnība - pateikt paldies visi sen ir aizmirsuši. Vislabāk tas ir redzams pedagoģijas un veselības aprūpes jomā - nekādu paldies, tikai viena kritika, kas 95% gadījumu ir nepamatota...
--> ha 27.10.2016. 17:02 28.10.2016. 09:28:30
Un? Uz rokas tas ir mazliet virs 400. Drusku virs minimālās. Grezni.
Nu un arodbiedrība saka, ka neapmierināti ir 110 pedagogi un dēļ kvalitātēm! Reālo situāciju neviens nedomā atspoguļot!
Vienā no lielajām Rīgas skolām sanāk 660 eiro par likmi, ja paredz apmaksāt visas mstundas.
-->mušai 27.10.2016. 15:56 27.10.2016. 16:10:51
Citējiet, ko gribat! Realitātē skolotājiem apmaksā 1-2 st. gatavošanos, tikpat vai mazāk - labošanu. Arī klases audzināšanu apmēram tāpat. Tas pat nav 5 minūtes uz 1 kontaktstundu! Labāk ieskatieties tarifikācijās. Un nepārmetiet skolām un pašvaldībām, tās dala tikai to, ko jūs, IZM, esat iedevuši.
32. Pedagoga darba slodze, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei: 32.1. vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības pedagogiem, profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pedagogiem un interešu izglītības pedagogiem ir 30 darba stundas nedēļā, tai skaitā: 32.1.1. vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogiem – mācību stundas un fakultatīvās nodarbības, to sagatavošana, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem un konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības; 32.1.2. profesionālās ievirzes izglītības mūzikā, mākslā un dejā skolotājiem – 28 mācību stundas, kā arī šo noteikumu 32.1.1. apakšpunktā minētie pienākumi un izglītojamo sagatavošana izstādēm, koncertiem, konkursiem un kolektīvai muzicēšanai;
Kolēģi, bet varbūt tas patiesi ir VIENĪGAIS CEĻŠ, kas ved uz saprātīgu izglītības sistēmas sakārtošanu?! Strādājam TIKAI TIK, CIK MUMS PAREDZĒTS! Ne stundu, ne minūti vairāk! Vecākiem, skolēniem - korekti, bet stingri - piedodiet, laika limits iztērēts! Jā, sāksies "tracis". Bet tā klusi un mierīgi mēs te murminām par visām bezjēdzībām jau gadu desmitiem.
Privātprakse iespējama tikai lielajās pilsētās, kur vecāki ir maksātspējīgi. Diemžēl, kā dzīvo cilvēki ārpus lielajām pilsētām, kungiem nav ne jausmas. Lauku skolās jau ilgus gadus skolotājiem nesamaksā par konsultācijām, individuālo darbu un tas nebūt nedozīmē, ka nav bērnu ar problēmām, kā arī spējīgie, olimpiādēm gatavojamie. Diemžēl arī daudzi vecāki pat paldies neiedomājas pateikt par šo brīvprātīgo darbu.
o
Dzīvoju mazpilsētā, mācu angļu valodu.Bija viens skolnieciņš, kura māte lūdza, vai nevaru privāti pamācīt. kad ierunājās par samaksu, tad teica, ka vairāk par 50centiem stundā gan nevarētu atļauties. Te nu bija mans bizness! Tad labāk piemaksāju viņam tos 50 centus un lai liek man mieru! Domāju, ka, to dzirdot, Rīgas skolotāji netic savām ausīm, bet tāda ir lauku un mazpilsētu situācija! Kādas privātstundas?!
Mūzikas skolās pat tās 2,8 min. nnav paredzēts gatavoties un kaut ko labot. Bet solfedžo un mūzikas literatūras stundās tāpat ir mājas darbi un kontroldarbi un skolotāju darba pienākumos ir tos labot bez maksas. Tāpat jāraksta e-klase un vēl jāved bērni uz koncertiem, tas ir ārpusklases darbs. Bet apmaksā tikai kontaktstundas. Nākošais brīnums - arī brīvlaikā jābūt nodarbībām. Nu kur vēl tālāk?!
Toties valstī attīstās uzņemējdarbība un iekassēt var nodokļus!:):)
Tas ir gudri un viltīgi izdarīts. Jo skaidrs, ka nesanāks mums tā strādāt - 2,8 minūtes uz stundu gatavoties.... Nu, nevaram mēs tā, pat gribēdami. Un ministrija, valdība gadiem to nekaunīgi izmanto. Nevērsies mums mute pateikt bērniem - viss, šonedēl man individuālo sarunu/darbu labošanas u.c. limits ir izsmelts, piedod, pienāc nākamnedēļ, ja paspēsi. Jāpierakstās rindā, kā uz ārstiem.
Mantkārīgais 26.10.2016. 18:26:11
Bet ja učiku noķer VID un viņam nav speciāla dokumenta tad arī var iedot lielu sodu (paldies dievam tikai naudas sodu...))Ātri ja skolotājs kaimiņu Jānītim palīdzēs ar ķīmiju vai angleni draudēs cietumsods...Tas nebūs melnais humors.
sk - Aiga rakstīja 26.10.2016. 16:59:51
..bet kāpēc par to runā TIKAI e-klases komentāros?!
Jā ,Aiga jāsaķ strādāt kā maksā.Vienas stundas sagatavošanai man sanāk 2.8 minūtes.Šadurskis var ieteikt kā lietderīgāk tās izmantot?Ja nedēlā izlaboti 2 klašu PD un citi jautā pēc atzīmēm , tad saku, ka šis nedēlas labošanas limits izsmelts.Viss! Galu galā alga mazāka par 130 papīra.
Durskis Š.A. 26.10.2016. 13:48:07
Ha-ha-ha... Es jūs apčakarēju...
likumā ir tā 26.10.2016. 13:33:34
32. Pedagoga darba slodze, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei: 32.1. vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības pedagogiem, profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pedagogiem un interešu izglītības pedagogiem ir 30 darba stundas nedēļā, tai skaitā: 32.1.1. vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogiem – mācību stundas un fakultatīvās nodarbības, to sagatavošana, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem un konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības;
Aiga rakstīja 26.10.2016. 11:53:36
Un lūk, te atklājas IZM pirmie lielie meli. Skolotājiem tika līdz pēdējam melots, ka 30 stundu slodzi veidos 21(divdesmit viena) kontaktstunda un 9 stundas pāŗējiem pienākumiem. Tagad atklājies, ka jābūt 30 kontaktstundām, lai tev būtu 1 slodze! Kas ir nereāli gandrīz visiem skolotājiem, pat lielās skolās. Veikli, vai ne, ministra kungs? Un tad var blablablarkšķēt, ka redz skolotāji jau nemaz nestrādājot uz pilnu slodzi! Skaidrs, ka tādā veidā rēķinot nestrādā uz pilnu. Jūs vēl paceliet latiņu uz 40 KONTAKTSTUNDĀM, būs vēl foršāk.
Es gan domāju, ka pieprasījums pēc privātskolotājiem pieaugs - skatīt manu iepriekšējo komentāru
Aiga =>> Solvitai 26.10.2016. 11:23:01
Vakar skolā nolēmām nākamnedēļ (pēc rudens brīvdienām) pamēģināt strādāt atbilstoši IZM īstenotajam jaunajam atalgojuma modelim un gatavoties mācību stundām klasē tieši tik, cik rakstīts mūsu tarifikācijās. Piemēram, man nedēļā ir 25 kontaktstundas un 1,5 stundas gatavošanās, 1 stunda burtnīcu labošana, 1 stunda konsultācijas. Kopā nepilna slodze, jo nav audzināmās klases. Algas likme 750 eiro par slodzi. Ja ministrija saka, ka tā vajag, pamēģināsim .......
Būt par privātskolotāju dažreiz šķiet patīkams risinājums - iespēja strādāt kvalitatīvi un ne ar pilnu klasi. Bet iespēja nopelnīt normālu algu - visai niecīga.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.