Lietotājvārds
Parole
Lizetei. Tēvam doties bērnu kopšanas atvaļinājumā ir noziegums pret bērnu, jo bērna pirmajos dzīves gados tam VISVAIRĀK ir nepieciešama tieši māte. Neskaitāmi speciālisti to ir apliecinājuši, taču feminisma ideoloģija turpina "urbt" sabiedrības smadzenēs... Protams - izņēmums ir tad, ja māte ir mirusi. Tad gan tēvam ir jādodas bērna kopšanas atvaļinājumā. Taču to īstenot būtu neiespējami. Bet bērna audzināšanā tēvam ir jāpiedalās. Un tēvam ir SAVA (nevis tā pati) būtība un misija bērna audzināšanā... Tēvs nevar pilnvērtīgi aizvietot māti... Tāpat arī otrādi...
Kārtīgi tēvi vienmēr ir piedalījušies audzināšanā. Saprotams, ka tēta iesaistīšanās atšķiras no tā, ko dara mamma, bet tāpat kā jebkurā sfērā, arī audzināšanā sava loma ir bijusi abiem vecākiem. Ja kādā ģimenē ticis par normu uzskatīts, ka tēvs no darba pārnākot paēd un apsedzas ar avīzi/pazūd televizorā - nu, tā ir pašas ģimenes problēma. Tāpat kā tēva lomas reducēšana līdz "stingrajai rokai", kuru aicina, kad audzināšana jau pamatīgi salaista grīstē.
Atbilde "Kur vienlīdzība?" 27.10.2016. 16:21:42
Ir arī Vīriešu diena- 19.novembris, bet Sieviešu diena ir vairāk izplatīta, jo sievietes ir cietušas daudz vairāk nevienlīdzību, balstītu uz dzimuma, kā arī kopš viduslaikiem mūsu kultūrā palicis sievietes kults- sieviete tiek pacelta pjedestālā kā skaistuma un iekāres objekts, un bruņiniekiem jāizpelnās tās simpātijas ar dāvanām. Mātes dienai pretī ir tēvu diena, taču arī mātes diena ir populārāka, jo bērna audzināšanas lomu parasti veic sieviete, jo agrāk tas bija sievietes primārais darbs līdz ar mājas kopšanu, taču mūsdienās abi dzimumi var strādāt sevis izvēlētu darbu, taču joprojām sievietes sabiedrībā tiek redzētas kā galvenās bērnu audzinātājas, ko šī raksta ideja grib mainīt, iesaistot abu dzimumu vecākus. Valentīndiena- šie nav uz specifisku zimumu orientēti svētki, mūsu valstī visbiežāk vīrieši apsveic sievietes iepriekšminēto faktoru dēļ, taču tie ir svētki mīlestībai un apsveikt var arī "otrādi". Piem. Japānā valentīndienā meitenes visbiežāk apsveic puišus, un mēnesi vēlāk ir "baltā diena" kur apsveiktie puiši var atgriezt savas simpātijas.
Aha, piekrītu omei, mammai. Mums arī paraugtēvi mājās,. Bet saprotu, ka tā nav ikdiena un ierasta aina, īpaši Latvijā. Kādēļ tad tik daudz vientuļo māšu?
Kur vienlīdzība? 27.10.2016. 14:14:44
Es gribētu pievērsties mazliet nesastītam jautājumam - kāpēc sievietēm ir: Sieviešu diena, mātes diena, Valentīndiena, bet vīriešiem ir tikai tēvu diena? Tādas vīriešu dienas vispār nav?
Manā paziņu lokā jaunie tēti ir ļoti atbildīgi un zinoši! Atkal- tradīcijas, dzīves uztvere veidojas ģimenē!
Protams, ka arī agrāk bija kādi tēvi, kas daudz ""'ņēmās" ar bērniem. Bet tā netika uzskatīta par normu, bet sievišķīgu lietu, kur nu vēl tēvam doties bērnu kopšanas atvaļinājumā, tā vispār bija dīvainība. Es priecājos, ka pēdējā laikā mainās tieši kopējā sabiedrības attieksme - tie, kuri grib un vienmēr gribējuši pievērsties bērnu audzināšanai mā'jās, to var darīt un dara, nejūtot tik lielu spiedienu no sabiedrības, savukārt, tie, kuri citkārt nemaz nebūtu baigi interesējušies par bērnu, tagad redz citu tēvu attieksmi un varbūt maina savējo!
Rīdziniece 27.10.2016. 14:09:57
Nezinu, arī manā laikā, kad augu, tēvs daudz ar mani darbojās, uzpasēja. Varbūt pat biežāk nekā mamma. tā ka nejūtu pamatojumu tai vispārējai sajūsmai, ka tēvu loma tik ļoti mūsdienās pieaug.
Man šķiet, tēvu loma audzināšanā ir pieaugusi nesalīdzināmi nekā bija agrāk!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.