Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš 23.05.2017. 20:16:21
No 620€ vel nodokļus atskaiti... Būs šoks, cik maz...
Opim un haha 23.05.2017. 19:19:08
Jau labu laiku bērnudārzā nestrādā audzinātājas, bet pirmsskolas izglītības skolotājas, kurām tāpat kā citur strādājošajiem pedagogiem, tiek pieprasīta augstākā pedagoģiskā izglītība. Ja jums šķiet, ka bērnudārzā viss aprobežojas tikai ar dibenu slaucīšanu un pieskatīšanu, jūs neko nezinat par šī amata pienākumiem. Pirmsskolas izglītības skolotāji tāpat realizē izglītības plānu, kuru izstrādājusi IZM, veido un vada nodarbības, seko bērnu dinamikai, strādā individuāli ar bērniem, pilda bērnu individuālās attīstības kartes un atbild par savu ieguldījumu. Aizejot uz skolu ir jābūt ieliktam stabilam pamatam un tas ir pirmsskolas skolotāju darbs. Tam visam plusā vēl ir milzīgs darbs ar to, ka mazajiem cilvēkiem ir "jāiemāca dzīve" kā tāda, jāveido cieša sadarbība ar vecākiem un jāatbild diendienā par 15 - 25 mazajiem cilvēkiem, kuri dažkārt vēl nespēj izvērtēt (īpaši paši mazākie) to vai otram var sist ar kluci pa galvu, nogrūst pa trepēm vai iekost. Un lūk, šim visam plusā ir arī tā debenu slaucīšana un pieskatīšana.
opim - audzināšana nav dibenu slaucīšāna. Lai bērns normāli attistītos nepietiek tikai vien pieskatīt. Tur ir sava zinātne un ir jābūt diezgan kompetentam lai risinātu bērnu problēmas. Un atbildība ir nopietna (ja kas ar mazo bērnu notiks - audzinātāju vienkārši apēdis). Bet svešais darbs vienmēr izskatās viegls un nenozīmīgs.
nevajag skolo pedagogus pielīdzinātb/d audzinātājiem!! To nevar salīdzināt!!
Bērnudārzā person als nav jāsauc par skolotājiem, bet par audzinātājiem!! Lai bērnu pieskatītu un dibenu noslaucītu, nevajag taču skolotāju. re, ko iedmājusies mūsu audzīte!!
Sakarā ar to, ka tieši pašvaldības ir tās, kuras bremzē jebkuras reformas valstī (gan skolu skaitu, gan nodokļu reformu utt), tad pareizi būtu samazināt lietas par kurām ir atbildīgas pašvaldības, līdz ar to samazināt finansējumu tām un pārlikt pienākumus un naudu uz valsts pleciem. Citādi sanāk ka dzīvojam kaut kādā lēņu valstī, kur katra pašvaldība var dancināt valsti un bremzēt tās attīstību. Neesam tik bagāti, lai šķērdētu naudu un apmaksātu lēņu valdnieku iegribas. Izglītība un medicīna galu galā ir valsts pamatfunkcija, līdz ar to jābeidz spēlēt teātri un paslēpes un valstij jāuzņemas pildīt savas tiešās funkcijas pašai.
lat.val.skolot. nu nu 22.05.2017. 12:20:58
Pilngi piekrītu! Atraduši noslēpumu. Tikai tas jādara oficiali. Piemēram, izsūtīt skolām kādus 50 iespējamos pārspriedumu tematus, lai tik raksta! Citādi, analizējot eksāmenu rezultātus, rodas iespaids, ka Latvijas skolu absolventi ( ne tikai mazakumtautību skolu beidzēji) ir analfabēti- vispār rakstīt neprot. Jau sen bija laiks Špūlem un kompānijai kaut ko pardomāt...
Tad jau IZM vada pas'valdi'bas un IZM VISPA'R NEVAJAG.Tad ari' bu'tu nauda alga'm visiem skolota'jiem.!!
Ministrijai ļoti interesants piedāvājums, tā atkal gatava apmaksāt mazāko rēķinu un pašvaldībām uzgrūst lielāko, diezgan izdevīgi, vai ne... Un tad brīnās, ka pašvaldības nav īsti mierā ar to..
Kļūdījos, nevienlīdzību izbeigt!!!
Pirmsskolas pedagogi ir tādi paši pedagogi, kā vispārizglītojošo skolu pedagogi - alga jāmaksā valstij, nevis pašvaldība maksā tik cik spēj. Nevienlīdzību!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.