Lietotājvārds
Parole
Riebjas pat iedziļināties, gribas redzēt kā arodbiedrība reaģēs?!
Lieciet vienreiz mierā tās nevienam nevajadzīgās pakāpes!!! Varbūt par maģistra grādu un darba stāžu,kursu apmeklējumu varētu reiz arī sākt maksāt?Kāpēc to nedzird???Kādas pakāpes,kādas mapes???Esam akmens laikmetā?Visa informācija datorā.Atveriet un pētiet,kā strādājam! Līdz kaklam jau...nu vnk jau nelabi no tā vārda...
Normäla skolotāja 12.07.2017. 20:21:33
Mīļās meitenes,kolēģe! Mums ir augstskolas diploms,stāžs,kursi,milzīga pieredze,mīlestība pret savu darbu un bērniem!!!! Kādas pakāpes??? Neļausim sevi pazemot ! Pakāpēm -nē!!!!! Un vēlreiz- NĒ!!!
pamostieties!! 12.07.2017. 11:29:11
Valsts mums nespēj samaksāt atbilstošu algu par padarīto darbu! Vai vērts vēlreiz pieminēt kaimiņus Igaunijā? Tur alga skolotājiem divkārt lielāka! Kāpēc nesākt no otra gala- pacelt skolotāja algu, nevis šķelt un dalīt vienas skolas kolēģus ar kaut kādām kvalitātes pakāpēm?!
Kā salīdzināt 12.07.2017. 09:27:50
skolotāju, kuram vien jāmāca četrās klasēs matemātika (tikpat labi tās var būt paralēlklases) un to, kuram ir stundas visās klasēs pa vienai/ divām nedēļā. Kā var salīdzīnāt nosacīti vieglo priekšmetu mācīšanu (tie, kuros nav nedz olimpiādes, nedz eksāmenu, pat ne valsts diagnosticējošo darbu) un tos, kuros viss šis spektrs ir.
Pedagoģijā, atšķirībā no ražošanas, ieguldītais darbs ne vienmēr dod proporcionāli lielākus rezultātus. Būtu jau labi,ja samaksātu par padarīto darbu. Kādas vēl kvalitātes piemaksas!
Skolnieciņš 12.07.2017. 08:43:37
Ak, nabaga skolotāji! Traka ir viņu dzīvīte! Kāpēc vērtē viņu profesionālo darbību? Kāpēc pakāpēm? Nu, vērtējam varbūt ar emojiem jeb emociju simboliem? Kāpēc ministru mazo Kārlīti nevērtē? ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Piemaksas par kvalitātes pakāpi, ņemot vērā izglītības iestādes finanšu līdzēkļus, būs simboliskas. Tā nebūs piemaksas pedagogiem par kvalitāti, bet algu pārdalīšana skolā. Skaidrs, pārdalot algas, ir svarīģi nevienu neapbižot pārāk stipri, tāpēc piemaksa nebūs ieguldīta darba un laika vērta.
Nu ko atkal "cepietie"? Ārā vasara, bet bariņš pārbijušies skolotāji jau sāk krāt punktus izdegšanas sindromam. Ja esat Pedagogi, lasiet, domājiet, atbalstiet, nevis zākājaties. Ja Jums ir tik nevarīgs, vājš direktors, tad izmantojiet atvaļinājumu, piesakieties citā skolā, kur direktors stiprs kā ozols. Ja jūtiet, ka samaksa būs par mazu, lai nosegtu neapdomīgi paņemtos kredītus, brauciet strādāt uz ārzemēm, bet nezaudējiet pašcieņu. Ja Jums ir 5. kategorija piešķirta, priecājieties, tādu nav daudz, Jūs esat viens no labākajiem un tad jau tiešām ir gods vadīt pilsētas vai novada metodisko komisiju. Lai Jums veicas!
ierosinājums 11.07.2017. 16:44:48
Lai būtu objektīvi, ik pēc pieciem gadiem jāpamaina skolu direktori un tos jāievēl skolotājiem.
Nemaz netaisos vairāk uz kādām pakāpēm pretendēt. Tā kā saņemu milzīgu piemaksu par godīgi nopelnīto 5. pakāpi, bez jebkādas atlīdzības jāvada pilsētas metodiskās apvienības darbs. Kāpēc lai man tas būtu vajadzīgs?
Ziedojam tos 11 miljonus trūkumcietējiem un nekasāmies par pakāpēm. Nav jēgas no tām. Un neba esam paši trūcīgākie. Varbūt lai paņem IZM sev prēmijām. Nabadzības dēļ neies lepnumu zaudēt. Kolēģi, saņemamies un vienreiz neļaujam ar sevi manipulēt. Atsakāmies no pakāpēm kā tādām.
100% pievienojos "reāliste 11.07.2017. 10:12" 11.07.2017. 13:50:21
"Piemaksas par pedagogu profesionālās darbības kvalitāti dažādās izglītības iestādēs var būt atšķirīgas, ņemot vērā to, ka finansējums mērķdotācijai pedagogu darba samaksai tiek aprēķināts atbilstoši izglītojamo skaitam izglītības iestādē un tajā īstenojamām izglītības programmām" - tas nozīmē, ja šajā mācību gadā (2016./2017.) skolai nepietika finansējuma, lai samaksātu skolotājām par gatavošanos mācību stundām un metodisko materiālu gatavošanu, varam cerēt, ka piemaksa par bijušo 3.pakāpi būs 0,50€, bijušu 4.pakāpi 1€, bet izcilnieki ar 5.kvalitātes pakāpi bar cerēt uz 1,50€.
Ja man tagad nav iespējams samaksāt par visām kontaktstundām pilnu samaksu, par daļu maksājot pusi, ja man konsultācijas apmaksā 18 minūtes, ja par gatavošanos stundām vispār nav samaksa, ja es, strādājot lielāku kontaktstundu skaitu kā kolēģi citā skolā, kur apmasāts tiek viss, saņemu UZ PUSI mazāki algu, diez vai par kvalitāti saņemšu kaut 5 eiro. Manis salīdzinātajā skolā kolēģe strādā ar 12 bērnu klasi, es- vienā klasē 8, otrā 16.
100% pievienojos 11.07.2017. 13:41:41
Vāji direktori necieš sev līdzās spēcīgus skolotājus!!!
Subjektīvisms 11.07.2017. 13:21:06
Skolas direktoram tiek iedota milzīga vara, diemžēl tā var tikt izmantota subjektīvi. Vāji direktori necieš sev līdzās spēcīgus skolotājus!!!
Atverot Ministru kabineta "Tiesību aktu projektu" lapu tap.mk.gov.lv un sameklējot 11.jūlijā Papules prezentēto "Grozījumu Izglītības likumā" likumprojektu un tā anotāciju, rodas pārliecība, ka IZM ierēdņiem svarīgākā ir super-puper spēja "samudrīt"visu tā, lai neviens neko nesaprastu ...
Vai panākumi ar skolēniem var būt rādītājs? Lauku skolās, kur liela daļa ir izbraukuši vai aizbēguši un palicis ir tas kas ir palicis. Bieži vien skolotāja augstākais iespējamais lidojums šādās klasēs ir tas, ka skolēns ir sekmīgs un kāds ir uzrāpies līdz 7 vai 8. Nu nevar no jebkura skolēna uztaisīt olimpiādes uzvarētāju. Vai tas nozīmē, ka automātiski lauku skolotājs ir sliktāks? Pēc patreizējās valsts politikas skatoties tā ir. Ja tu esi laukos, tad automātiski esi "lūzeris". :(
Ideja vienkāršot šo procesu bija laba, bet izpildījums kā parasti... Vairāk nezināmo, nekā skaidrības. Parāk daudz iespēju subjektīvismam un, iespējams, galarezultātam (piemaksām) nepietiekoši līdzekļi.
Kārtējā bezjēdzīgā ideja. Cik labi, ka mani tas vairs neskar.
Labāk lai piemaksas un pakāpju vispār nav vai lai visiem maksā pēc nostrādātiem gadiem.Vai sliktāk strādā skolotājs, kura klasē nekad panākumu nebūs, bet kaut daži skolēni būs priecīgi, ka kaut ko sapratuši...
Par cik % vai cik reizes piemaksas par pedagogu prof. darb. kvalitāti dažādās izglītības iestādēs var būt atšķirīgas?
"Piemaksas par pedagogu profesionālās darbības kvalitāti dažādās izglītības iestādēs var būt atšķirīgas, ņemot vērā to, ka finansējums mērķdotācijai pedagogu darba samaksai tiek aprēķināts atbilstoši izglītojamo skaitam izglītības iestādē un tajā īstenojamām izglītības programmām" - tas nozīmē, ja šajā mācību gadā (2016./2017.) skolai nepietika finansējuma, lai samaksātu skolotājām par gatavošanos mācību stundām un metodisko materiālu gatavošanu, varam cerēt, ka piemaksa par bijušo 3.pakāpi būs 0,50€, bijušu 4.pakāpi 1€, bet izcilnieki ar 5.kvalitātes pakāpi bar cerēt uz 1,50€.
Par kvalitāti skolās ,kurās vienā klasē ir 30 skolnieku, vispār nevajadzētu runāt! Ja noteikšanu uzgrūst skolas vadītājam ,tad no subjektīvisma izvairīties neizdosies.Vienīgie godīgi vērtējamie rādītāji būtu nostrādātie gadi un panākumi ar skolēniem .

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.