Lietotājvārds
Parole
God. ekonomģeogrāfs ir piemirsis, ka t.s.labajās skolā, īpaši ģimnāzijās, mācās atlasītie bērni un sagatavojuši viņus ir slikto skolu labie pedagogi, kuri ir gan pakāpes saņēmuši, gan spiesti strādāt ar to, kas ir vai paliek kādam pāri.... Neforši, mīļie!!
Ekonomģogrāfs īstenībā neko nesaprot no izglītības sistēmas. Kad draugu un radu būšana nodrošina nenormālu naudu absurdiem pētījumiem korupcija vai pirmsvēlēšanu pasūtījums?
Mapes, mapes 02.05.2017. 16:05:37
Lai no kur Turlaja kungs būtu kļūdījies, tik ne jautājumā par kvalitātes pakāpēm. Lūdzu, IZM, palasiet komentārus un atceliet beidzot šo kvalitātes pakāpju sistēmu.
uz maksimālo termiņu - astoņiem gadiem 02.05.2017. 14:51:50
Cien.ekonomģeogrāfam vajadzētu paaugstināt savas pētnieka kompetences un patiesi iedziļināties pētījuma faktos :)
Jā, Dacīt 02.05.2017. 14:46:46
Un tiem ir arī izredzes ar savu privāto biznesu tikt Noraktiem jau pirmajos mēnešos, pie mūsu valsts nodokļu sistēmas mazajiem uzņēmējiem. Nenormāla valsts iekārta biznesam!
Pētījums neko neatklāj, bet varbūt liek pašvaldībām domāt un darīt. Kādā normāla lieluma pilsētā pamatskolas, vidusskolas un 2 ģimnāzijas. Pamatskolā fizikas, ķīmijas stundu maz, skolotāju atrast nevar. Māca cilvēki bez adekvāta pašvērtējuma (vai zinu mācāmo priekšmetu? vai pratīšu izskaidrot un mācīt?) un atbildības sajūtas pret skolēnu. Pašvaldības tēviem sen vajadzēja izglītības pakāpes sadalīt (1-6. un 7.-12.), tad arī vidusskola novirzītu uz arodskolu.
Pagaidām vēl skolotāja 02.05.2017. 13:49:57
"Izrādās, ka spēcīgajās skolās, valsts ģimnāzijās, ir daudz mazāk skolotāju, kam piešķirta augstākā kvalitātes pakāpe, nekā vājākās skolās." ... KO NOZĪMĒ APZĪMĒJUMS "spēcīgajās skolās"? AR KO TĀS IR "SPĒCĪGĀKAS"? VAI DARBS SKOLĀS AR KONKURSA KĀRTĪBĀ VEIDOTU SKOLĒNU IZLASI UN DARBS AR JEBKURU ATBILSTOŠĀ VECUMA SKOLĒNU KOLEKTĪVU AUTOMĀTISKI NOSAKA SKOLAS NOZĪMĪGUMU UN SKOLOTĀJU PROFESIONALITĀTI? VAI EKSKLUZĪVO IZLASES ĢIMNĀZIJU SKOLOTĀJI PROVINCES VIDUSSKOLĀ SASNIEGTU TOS PAŠUS IZCILĪBAS RĀDĪTĀJUS UN ŠO SKOLU AUDZĒKŅI KĻŪTU PAR VISU LĪMEŅU OLIMPIĀŽU LAUREĀTIEM? Paliek jautājums: " Vai Latvijai vajag izglītot visus skolas vecuma bērnus, vai plānveidīgi veidosim noslāņošanos jau no pusaudžu gadiem?
Par profizglītību 02.05.2017. 13:47:28
Kad mūsu "augšas" reiz sapratīs, ka profesionālā izglītība nevar balstīties uz tiem, kuri nevar mācīties parastā vidusskolā. Profesija prasa labu galvu un drošas, prasmīgas rokas. Prof skolas negatavo nedz grāvračus, nedz apkopējas.
Kas ir laba skola? Tāda, kurā strādā ar citu skolu sagatavotu izlasi? Vai tāda, kurā katrs skolēns - cilvēks ir vērtība, bet ne visiem viss padodas? Gribētos redzēt, kritērijus, pēc kuriem nosaka skolas "labumu". Ja tie ir tikai centralizēto eksāmenu rezultāti, tad no-žē-lo-ja-mi.
par nejēdzīgām pakāpēm ar diskriminējošām superpiemaksām 4. un 5. kategorijai pilnīga taisnība! Ne jau pēc tā kā lielās jādod pakāpes, bet kur kādi materiāli tika sagatavoti skolēniem!
Tur jau tā nelaime, ka cilvēki vēlas, lai valsts visu pasniedz uz paplātes. Pasaulē sen jau visiem ir skaidrs, ka darbs jārada pašam, ja nevēlas vergot valstij. Tie cilvēki, kam ir arodizglītība, var kļūt par pašnodarbinātiem profesionāļiem un paši sev izveidot ienākumus no naudas apgrozījuma, tādējādi uzlabojot ekonomisko stāvokli Latvijā. Es uzskatu, ka cilvēkam ar profesiju ir lielākas iespējas sevi nodrošināt ar ienākumiem, nekā jaunietim ar augstāko izglītību.
PIEVIENOJOS: "skolas realitāte un tās pašvērtējums ir kā diena pret nakti". Skolā, kur agrāk strādāju, bija divas 1/4 slodzes vietnieces-valodnieces - viena rakstīja atskaites un pārskatus, otrā rakstīja un tulkoja projektus (vadīja citi skalotāji vai mācību daļas). Nomainījās direktors, daudzi aizgājām projām
Kur ņems tik daudz darba vietu, lai orientētu uz arodvidusskolām. Lai augšējais ešelons sākumā paši kaut ko izdara profesionāli( radot darba vietas, attīstot ekonomiku)!
Smilteniete 02.05.2017. 11:06:27
"Kā labo piemēru J.Turlajs min arī Smilteni, kur pēc trīs skolu apvienošanas vidējais centralizēto eksāmenu indekss esot 55%". Par kādiem centralizētajiem eksāmeniem un kuru skolu iet runa, ja šī skola ir sākusi darboties ar 2016.gada septembri (šo mācību gadu) un centralizētie eksāmeni liela daļa vēl tikai priekšā!!!!!!!!!!!!?
Vai tiešām kādu skolu akreditē uz astoņiem gadiem? Cik man zināms, termiņi ir 2 vai 6 gadi. Pētnieks būs pētījis kaut ko ne to.
Vai nu tādai atziņai vajadzēja pētījumu? Tas tak sen visiem bija skaidrs.
Cik saņemat par pētījumu? 02.05.2017. 10:33:52
Turlaja kungs, par populistiskiem saukļiem ir jāatbild! Cik jūs saņemat naudas izteiksmē par šo pētījumu? Vai nav bail uzrakstīt konkrētu ciparu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.