Lietotājvārds
Parole
Un vēl. Latviešu valodas prasmes var pārbaudīt dažādi. Tas galu galā var būt diktāts ar uzdevumiem. Tad skolai jāsaņem viens vai daži eksemplāri. Var diktēt citas skolas skolotājs, lai objektīvāk. Var diktēt TV. Nevajag sarežģīt vienkāršas lietas!
Man cits priekšlikums. CE vajadzētu kārtot, pamatskolu beidzot, jo Latvijā ir obligāta pamatizglītība, nevis vidējā izglītība. Atestātus par pamatizglītību izsniegt, ja skolēns ir sekmīgs, bet, ja nesekmīgs, tad apliecību, ka noklausījies kursu, un iespēju mācīties 9.klasē vēlreiz. Tad vidējās izglītības iestādēs nonāktu saturu apgūt spējīgi un sagatavoti skolēni. Augstskolas varētu organizēt iestājpārbaudījumus atbilstoši viņu prasībām un studiju saturam. Tiem, kas aizbrauc vai neturpina izglītošanos patiešām nekādi sertifikāti nav vajadzīgi.
Atklāja AMERIKU:)))
Bet arī šobrīd nav nekādas alternatīvas. Ja notiek kā vakar, pirms svešvalodas eksāmena 9.kl., negaiss. Interneta nav, darbu arī. Skrien kaut pa gaisu...
Varbūt, ka varēja virsrakstā iztikt bez tā mazā vārdiņa - līdz. Vienkārši - skolām nogādās....Tagad varam lasīt, ka līdz skolām nogādās digitāli, bet tie skolēni nāks ārā no skolas tos uzdevumus pildīt, jeb kāds viņus pagalmā izprintēs un tad nesīs iekšā?
Nu vispār PSRS laikos bija gan tādu gadījumi, kad eksāmenu uzdevumus vai tēmas uzzināja iepriekš(īpaši laikā, kad tos piegādāja pa pastu, nevis rādīja TV). Tikai tad tādas lietas neizkliedza pa medijiem, viss notika klusu, ne čiku, ne grabu.
Hm.... nu kā lai pasaka? Droši vien izdrukas formā, ar printera palīdzību. Kaut kā tā. ;)
atpakaļ kā PSRS laikos - tikai eksi TV , tad noplūžu nebūs.
Līdz skolām nogādās digitāli. Un tālāk? Kas un kā viņus nesīs vai nogādās skolā iekšā?
vēl učene 25.05.2017. 10:25:50
Ne visi kkur brauc. Un centralizēti novērtēts pēc vienādām prasībām vienādi veidots darbs uzrāda objektīvāku rezultātu nekā gada atzīme, kuru izliekot arī var gadīties visādi "cilvēkfaktori".
pensionāre 25.05.2017. 09:59:38
Lasu, lasu par tiem eksāmeniem un brīnos, cik mums bagāta valsts, bet pensionāriem naudas nav, veselībai naudas nav, ceļiem naudas nav... u.t.t. Kāpēc jātērē tie milzīgie līdzekļi eksāmenu darbu kopēšanai, labošanai...? Vai no eksāmenu kārtošanas uzlabojas skolēnu zināšanas, veselība? Mani interesē, vai IZM ir veikusi pētījumus un salīdzinājusi eksāmenu vērtējumus ar skolēnu gada atzīmēm? No savas 41 gada pieredzes skolā atļaušos apgalvot, ka atšķirības nav ( varbūt par vienu balli), tad kur ir ieguvums no eksāmeniem? Lai iet uz augstskolām ar gada vērtējumu, lai studē, ja ir spējīgi (cits par naudu, cits budžetā) Jau pēc pirmās sesijas ir skaidrs, kuram jāvāc dokumenti no augstskolas.Augstskolas pašas var veikt testēšanu pirms uzņemšanas (ja ir nepieciešams). Kas notiek tagad? Augstskolas uzņem tik un tā, kaut arī sertifikāta vērtējums rāda, ka nebūs spējīgs studēt un pārmet vidusskolas skolotājiem, ka švaki studenti, slikti sagatavoti. Sagatavot var tikai tos, kuriem ir vēlme mācīties un eksāmeni negarantē šo vēlmi.JA 12.kl. skolnieks saka-skolotāj, ko Jūs te ar savu matemātiku- es zinu, kur iešu studēt un cik man būs jāmaksā..... Netērēsim finansu līdzekļus, jo tiem, kuri brauc uz Angliju, Īriju, Vāciju ir pilnīgi vienalga, kas tai sertifikātā rakstīts ( vairāki pat savus sertifikātus neizņem no skolas... :) Vai gudrie, augsti izglītotie IZM darbinieki var mani apstrīdēt? Ko teiksiet Šadurska kungs?
vezis
Lai gan lamā PSRS laikus, bet tad eksāmenos uzdevumus pārraidīja televīzijā un nebija nekādas "noplūdes". Kur problēma? Izskatās, ka Latvijā visās jomās rīkojās kā ķīniešu komjaunieši - vispirms paši rada grūtības (problēmas), tad varonīgi tās pārvar...
Ļoti labi! Tad vainīgais plūdos nebūs tālu jāmeklē, jo būs zināms. Un tas, protams, būs skolotājs. Kā vienmēr:)
analfisting 24.05.2017. 18:58:59
Laba ideja
Melnais kaķis 24.05.2017. 16:34:19
Runa jau ir par VISC un Izglītības ministrijas darbinieku godīgumu, lojalitāti un uzticamību. Tātad - viss ir pērkams ??? Vai tad tā ? Tādā gadījumā eksāmenu gatavo maksimums 3 cilvēki ar īpašas uzticamības statusu !
Nu taisa tad eksi onlainā, ka dabaszinību ieskaiti 6. klase, un būs visiem laime.
Tad tas digitālais CE formāts, kamēr nokopētu būs nopludināts pa visu Latviju.Par dažām skolām , tas jau labu laiku ir zināms 9. klašu eksāmenu darbos.
Vai skolas saņems arī finansējumu šo eksāmenu pavairošanai jeb nauda būs jāmeklē atkal iekšējā budžetā, atņemot kaut kam citam, līdzīgi, kā jau ir ar 9. klašu eksāmeniem? Un vai skolām ir pietiekamas jaudas kopētāji, lai īsajā laikā pavairotu tos blāķus?
Jūrmalnieks1 24.05.2017. 09:57:13
Viss progress bija domāts,lai atvieglotu cilvēkiem dzīvi,arvien vairāk pārliecinos,ka izglītības sistēmā šis progress sarežģī dzīvi:ierēdņiem, skolu vadībai, pedagogiem,bet galvenais,skolēniem,kaut gan viens labums ir-ir jāpalielina ierēdņu skaitu,kuri izmeklē,salīdzina,analizē, dod vērtīgus norādījumus ,apkopo utt. Jebkurai darbībai ir pretdarbība-Vienmēr atradīsies vienlīdzīgāki "dzīvnieki" (teiktu Orvels)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.