Lietotājvārds
Parole
Vai ir garantija, ka CE viss notiek godīgi (skolēni nešpiko, neiet bez jēgas uz tualeti, netiek teikts priekšā, vai telpā tiek nodrošināta kārtība u.c.)? Man liekas, ka garantijas nav, tātad rezultāti arī ir apšaubāmi.Ministrija, sarosieties un brauciet uz skolām eksāmenu laikā, esiet tur no pirmās minūtes līdz aizsūtītam darbam vai 9.kl. līdz eksāmena darbu izlabošanai. Tad arī patiesā aina būs redzama, švaku skolēnu būs stipri vairāk, īpaši pamatizglītību beidzot.Šodien muļķes ir tās skolas, kuras ir godīgas, bet tas, lūk, nemaz nav godīgi.
brīnumzeme 24.07.2017. 14:55:50
...tikko 14 vai 18 skolēnu skaita slieksni uzņemšanai 10.klasē SATVERSMES TIESA atzina par nepareizu, nu tad uzreiz 50. Un ko darīs , ja 10 bija 50, bet kāds maina dzīvesvietu, skolu jālikvidē???
Un tomēr. Apskatot CE rezultātus, varbūt sākt ar to nerentablo skolu likvidāciju, kurās ir skolēni zem 5 %, vai arī vidējie vērtējumi galvenajos priekšmetos ir zem 30 %. Jo kas ir 30% - tā pat vēl ir nesekmīga atzīme!
skolnieks- filozofs 24.07.2017. 13:12:10
...ja eksāmeni nokārtoti labi-redz kādi mēs malači, ja slikti- mums netalantīgi skolotāji. Manā klasē šogad matemātikas CE ir krietni virs valsts vidējā (55%), dažiem tie ir virs 90%, dažiem 10-15%, nesaprotu, nez kā direktors vērtēs šo skolotāju???
Kāpēc par izglītības ministriem tiek ielikti tādi ...??? Brīnāmies ka lauki izmirst, bet tas no vadības puses tiek darīts speciāli. Skolas lauku pilsētās ir ļoti izcilas. Es nerunāju ka vajag atstāt skolas kur 10 un mazāk bērnu, bet ja ir klases ar aptuveni 20 bērniem, kāpēc jāiznīcina. Bērni mācās, mazā klasē vieglāk mācīties, lielāka individuālā pieeja. Kāpēc bērnam jābrauc uz pilsētas skolām, kas segs ceļa izdevumus, bet galvenais jātērē laiks-jāceļas agri, transportos kur visi šķauda, klepo, tātad slimos. Un to sauks par kvalitatīvu izglītību? Vai tās skolas kas paliks spēs uzņemt tādu daudzumu izglītojamo un tad gan kvalitāte kritīsies. Bet mūsu valdība māk visu iznīcināt, patiesībā viņiem nerūp laba izglītība kā viņi to sludina, bet viņiem rūp vienīgi, lai pietiek naudas ko likt savās kabatās, lai gudrie aizbrauc un daudz te nebļaustās uz viņiem. Kamēr mums būs tāda valdība cilvēki brauks prom, nav jau citas izejas.
skolotāja-privātskolotāja 24.07.2017. 08:37:27
strādāju lauku skolā, kur vidusskolas klasēs skolēnu skaits ir zem 90 Neredzu trūkumus, mācot skolēnus, ja klasē ir 10-15 skolēni. Iepriekšējā gadā no šādas klases skolēniem CE bija apsveicami un visi 100% iestājās augstskolās ( 4 RSU), katrs savā izvēlētajā pirmajā prioritātē, visi budžetos, visi godam beiguši pirmo kursu. Tāpat saskaramies arī ar problēmu, ka "spicākie" skolēni aiziet uz prestižajām Rīgas vidusskolām un ģimnāzijām, bet nedēļas nogalē vecās draudzības vārdā nāk uz privātstundām pie valstiski noniecinātajiem mazo skolu skolotājiem . Tāpat līdzīgi kolēģes Rīgas skolās pa dienu strādā parastā skolā bet privātstundas 1;1 strādā ar "smalko"skolu skolēniem, kuriem "paceļ" rezultātus. Kāpēc jaundibinātajā inženiertehnoloģiju vidusskolā 10.klasēs uzņem tikai 2reiz 12 skolēnus (klasē-grupā) ???... ( vai uz šo skolu arī attiecinās jaunos noteikumus jebšu jauna "dzīvnieku ferma"?) Neapskaužu Rīgas kolēģus, kas ķīmijas , fizikas laboratorijas darbus spiesti strādāt ar 30 skolēniem klasē un vienlaikus atbildēt par visu drošību :):):)
Nu 50 varbūt ir par daudz, bet vismaz 36 skolēniem vajadzētu būt, lai noorganizētu kvalitatīvu izglītību - 18 humanitārajā un 18 eksaktajā klasē. Nu nevar visiem vienlīdz interesēt abas zinātņu grupas! Un vai tad ir ļoti kvalitatīvi mācīties kaut kādu vispārīgo kursu, ja ir viena klase ar kādiem tikai 15 skolēniem??
Ja vidusskolas klasēs jābūt 150 skolēniem, tad 50 vienā klasē? Ne visās vidusskolās ir paralēlklases. Tie kuri plāno skolas slēgt, skolā nestrādā!
izmirušā valsts 23.07.2017. 12:39:48
meklē jauniešus, kur to nav....
Nav jēgas visu šo rakstīt, lai cik argumentēti būtu viedokļi. Nedomāju, ka Šadurskis un Co šeit ielūkojas. MAN ŠĶIET, KA VAJAG TRIEKT RATĀ TO KĀRLI!
Rīgā ir "jautrāk". 9. klasē vienīgi matemātika ir centralizēti, neko priekšā nevar pateikt, tāpēc situācija, ka visus citus eksāmenus "noliek" visi, bet matemātikā katru gadu izkrīt - tie, kam jāizkrīt. Bet kurš saņem aizrādījumus? Matemātikas skolotāji!!
Kāda jēga vispār no 9 klases ekšiem? Tos labo uz vietas un mūsu skolā visiem salika labas atzīmes un pateica priekšā,kur vajag. Tas pats bija ar 12.klases CE un vienalga,ka tur bija arī vērotāji no citām skolām-viens otru tāpat vilka ārā. Tagad visiem CE būs uz 100% :D
Nav noslēpums, ka ir skolēni, kuri nespēj sekmīgi beigt vsk., to parāda arī CE rezultāti. Tāpēc mums, tāpat kā dažās citās valstīs, vajadzētu divu līmeņu vidusskolas - kas gatavo augstskolai un profesionālās, kuru diploms dotu vidējo izglītību, bet nav tiesību stāties augstskolā. Un arī piemērus CE katrai grupai.
Vai ģimnāziju arī Latvijā nav par daudz? Vai katrā pilsētā! Bet reitingu augšgalos nav tikai ģimnāzijas. Valstij vajadzētu noteikt augstākus kritērijus ģimnāzijām; vai arī tajās "nevelk" skolēnus skaita pēc? Vidusskolas jāsaglabā tieši laukos, jo tā tālā braukāšana neko labu nedod, pa to laiku var apmeklēt papildnodarbības, konsultācijas, pulciņus...
Novērotājam 22.07.2017. 10:18:43
Nu kā tad, vidusskolā mācoties, tak visi dumjāki paliek. Un kam gudru laukstrādnieku, sāks vēl domāt, savas tiesības meklēt. Labāk lai muļķis ar 9. klasēm. Kādreiz gan mūsu slavētie kaimiņi apgalvoja, ka ir izdevīgi pat māmiņām sniegt augstāko izglītību, kaut viņas nemaz gadiem ilgi nestrādās tautsaimniecībā, tak savus bērnus mācīs. Bet mūsdienās jo dumjāks, jo labāk. To jau mūsu politiķi vēlas. Un lai jau vidusskolas beidzēji brauc uz Angliju vai kur citur, lai arī pasaule redz, ka mūsējie nav nekādi muļķi.
Novērotājs 22.07.2017. 10:09:58
Nu nav normāli, ka vidusskolā šobrīd mācās jebkurš - pamatskolu beidz ar vidējo atzīmi 4,8, mācības turpina vidusskolā. Ka tik būtu skaits... Un pēc tam? Aizbrauc uz ārzemēm.
Kā var salīdzināt 9. klases eksāmenu rezultātus ar 12. klases rezultātiem. Sāksim jau ar to, ka 9. klasē tie nav centralizētie eksāmeni.
Tāds skaits pat padomju laikā nebija.
Kā var salīdzināt 9. klases eksāmena rezultātus ar 12. kl. eksāmenu pēc 3 gadiem? Pa 3 gadiem da jebkas var pamainīties eksāmenā. Gan grūtības pakāpe katru gadu ir savadāka, gan fizikas eksāmens šodien nav obligāts, pēc dažiem gadiem būs, bet vēl pēc dažiem - atkāl var nebūt.
Cipari, pipari... Ja klasē būs 24 bērni, tad tos visus sūtīs kaut kur tālāk. Ja būs 49 bērni, tad būs viena klase, jo katrā obligatoriski jābūt 25. Ja būs 26, tad vienu atskaitīs. Labais, ik pēc minūtēm 20 pa visiem lauku ceļiem pilsētu vai lielāko ciemu virzienā kursēs satiksmes autobusi. Sakārtos neizbraucamos ceļus, jo no ciematu skolām uz pilsētu dosies 149 bērni. Kādam politikas silei pietuvinātajam jau laikus jādomā par sava biznesa bīdīšanu- jaunas satiksmes līnijas atklāšanu, vienīgi tie mūsu ceļi nekur liekami. Dzīve rādās būs varen zaļa.
Noteikt skaitu, slēgt, likvidēt var ātri. Vai pētniekus un IZM interesē visas problēmas, kas sekos šiem pasākumiem? Piemēram, jau tagad mūsu pilsētā autobusos skolēniem vietas nepietiek, lai brauktu - vienā vai citā virzienā. Kas notiks, ja visi brauks vienā virzienā un vienā laikā?!? Autobusu - ik pēc 2 minūtēm? Un nez kāpēc mazās skolas reitingos uzrāda tikpat labus rezultātus kā ģimnāzijas - kur ir visdižākās iespējas "labākajiem no labākajiem". Ko tas liecina par kvalitāti? Skolēnu skaits klasē nav kvalitātes rādītājs!!! Visbiežāk lielajās klasēs jābūt supercensonim, lai nepazustu "masā". UTT.
Pēc pāris gadiem pamatskolas beigs tie, kas dzima dzimšanas buma laikā. Ko tad darīs, nebūs vietas skolās? Vai izglītības ministrija domā arī nedaudz tālāk kā patreiz? Tas nozīmē potenciālo vidusskolēnu būs vairāk, bet vidusskolas būs samazinātas.
Šogad beidz 12 tūkstoši...
150x120=19500...vai tad tik maz mums vidusskolnieku vajag? Cik no tiem ir profesionālajās vidusskolās? Vai tos ieskaita? Kā tas saistās ar šogad CE kārtojušo izglītojamo skaitu?
Vislielākā problēma laukos ir tā, ka autobuss kursē tikai no rīta turp un krietnā pievakarē atpakaļ, kad beidzas stundas vidusskolēniem, tādējādi ļoti pagarinot dienu mazajiem skolēniem. Noteikti vajadzētu vēl vienu reisu pusdienlaikā, kad stundas beidzas sākumskolēniem. Un vēl viens absurds. Ja kādas slēgtās skolas skolotājam atrodas vieta tajā pat skolā, uz kuru autobuss ved bērnus, skolotājs NEDRĪKST BRAUKT ar skolēnu autobusu, tam jābrauc ar mašīnu. Kāpēc šāda norma???
Izskatās, ka IZM darboņi grib veicināt autobusu satiksmes pārvadājumus. Ja no kādas konkrētas vietas uz vidusskolu ( no slēgtās ar 120 audzēkņiem) vajadzēs transportēt uz tuvāko skolu šos skolēnus, tad nepietiks ar diviem 50 vietīgajiem busiem. Par skolu slēgšanu lauku novados var domāt tad, ja jāpārvieto līdz 20 skolēniem, un tad jau pārējie iedzīvotāji nebūs apmierināti, ka autobusos lielāko daļu aiņem jaunieši

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.