Lietotājvārds
Parole
Laiks kārtējo izglītības ministru nomainīt. Būs jau aizsēdējies...
Absurds ir šāds ministra viedoklis, kad runa tikai par aritmētiku - skaitu ne kvalitāti.
Vai ministra kungs , Latvijā visa kā ir pardaudz- augstskolu,skolotāju ir vairāk kā sūņu,pensionāru ,vispār cilvēku...bet valsts vīri vēl nedaudz pastrādās un problēmas atrisināsies !
Ņemot vērā LV dzīvojošo pilsoņu skaita samazināšanās tendencēm, varētu piekrist un kontekstā ar šo, jāsamazina Valsts apkalpojošo ierēdņu skaits, sākot ar deputātiem, beidzot ar ministrijām!!! Plaša mēroga Optimizācija!!!
Tehniskā MedicīnaSociālā Māksla - tās ir tikai arodskolas! Augstskolā ZINĀTNIEKI top
jāvāc paraksti "Ministru skaitam Latvijā jāatbilst iedzīvotāju skaitam, ministrs drīkst pārstāvēt tikai to nozari, kurā ieguvis vismaz augstāko izglītību"
Vai nu tas vienīgais absurds valstī? Visabsurdākais ir nevajadzīgi pieaugošais ierēdņu skaits. Un absurds ir izglītības sistēmu kontrolējošo iestāžu un darbinieku skaits gan valstī, gan reģionos. Ar to varbūt sākt ministram - reformēt uzblīdušo ierēdņu sistēmu, kura traucē strādāt un reformē līdz bezjēdzībai, nevis vienkārši iestājas par izglītotu jauno paaudzi un ļauj strādāt tiem, kuri reāli strādā.
Tik pat šajā gadījumā raksta kopā.
Stāsts jau par to, ka pilnīgi nejēdzīgi nomaina standartu vidusskolai, bet nerēķinās ar to, ka augstskolas līdz ar to nevar savas apstiprinātās mācību programmas pilnvērtīgi pasniegt. Tā rodas tā plaisa. Nepaaugstinās jau augstskolas prasības attiecībā uz priekšzināšanām - kāds "ģēnijs" vienkārši izdomā pamainīt kaut ko vidusskolā, lai visi redzētu, ka viņš strādā, izmetot no tēmām kaut ko tādu, kas īstenībā daudzās augstskolu programmās ir nepieciešams.
to: to X 26.05.2017. 13:00 27.05.2017. 17:43:49
Ir, kas maksā citiem, lai viņu vietā tos patstāvīgos darbus, pētnieciskos darbus, kursa darbus, diplomdarbus utt. kāds izpētītu un uzrakstītu... UN ne viens vien...
UN kas??? Tas kāds noziegums??? Lai labāk vairāk augstskolu kā mazāk!!! Vai valsts grib likvidēt privatās augstskolas (līdzīgi kā RPIVA), jo tās piedāvā studēt arī par mazāku studiju maksu kā valsts??? Tik skumji dzirdēt, ka ko tādu var pateikt Izglītības...m...!
Neapmierinātā 27.05.2017. 10:51:27
Pilnīgi nepiekrītu! Cilvēkam ir jābūt iespējai mācīties arī augstskolas līmenī VISUR- tā kā tas ir ar skolām. Latvijā ir 76 pilsētas, tātad jābūt vismaz 76 augstskolām/to filiālēm- ikvienā Latvijas pilsētā. Ja skolēnam tuvu nebūs sākumskolas, tad uzreiz brēka, bet jo "tālāk no sākumskolas", jo tālāk var atrasties mācību iestāde?
Mums ir 100 deputāti, ministri un viņu padomnieki, kas ar tik mazu iedzīvotāju skaitu un vecuma struktūru ir absurdi!
Ir bīstami, ka ministrs lieto vārdu "absurds", par sistēmu, kuru pats organizē. Tātad viņš to nesaprot. Lai arī augstskolas nemaz nav izcilas, slavējama ir jauniešu tieksme mācīties. Tas, ka kādam diploms ir izskatās pārāk lepns, ir gaumes jautājums. Lai taču cilvēks pēc tam strādā Rimi vai nestrādā vispār. Izglītība pati par sevi ir prece, kura ir daudz vērtīgāka par alkoholu, dārgām drēbēm, bezsatura izklaidēm, automašinām un daudzām citām precēm, kurām varētu izlietot savu vai vecāku naudu. Kas kuram daļas, par ko es maksāju?! Varbūt ministrs ir vienkārši slinks?! Par cik procentiem samazinās skolu, augstskolu skaits, par tik procentiem jāpazemina ministra un ministrijas ierēdņu alga!
Visi ministri,kas šo jautājumu cilājuši, ir ātri nomesti.
Šadurskim ir pilnīga taisnība! Taču atcerieties, kas notika ar Ķīli, kad viņš aiztika šos pūžņus, atvainojiet- privātās augstskolas? Sākās pilnīgas medības un linčs. Nonāca nabags līdz infarktam. Tomēr šos pūžnus nevajag likvidēt, bet gan pārveidot par parastām arodskolām( kas tās arī ir patiesībā). Un klejotājus "docētājus", kuru badīguma dēļ vispār tādi formējumi var eksistēt, taisnā ceļā uz pensiju. Griezt vajag stingri un VIENU REIZI!Lai beidzas sliņķu audzētavas un Latvijas valsts kaprakšanas process!
Protams, jo mazāk izglītības iestāžu jo vieglāk var kontrolēt, vai nemāca kaut ko, ko valsts par nepareizu atzīst.
Studenti ir tie, kuri ir pamanāmi. Bet ir katrai A-skolai iekšējās struktūras - katedras, pētn.institūti, darbnīcas, rektorāts un saimn.daļa ar autoparku .... tā ir vesela republika ar savu armiju, ar ierindniekiem un ģenerāļiem, kuri neļaus sevi nostumt malā, un pensijas viņiem būs jāmaksā. Vai tās A-skolas pilda valsts pasūtījumu? Cik mums ir vajadzīgi krāsotāji, pūtēji sporta pedagogi un teologi, un politologi ? Gan maģistru, un pat doktoru līmenī ? Vai Jūs nojaušat ko dara ZA un akadēmiķi ? Un visam vēl apkārt ir infrastruktūra - ēkas, kopmītnes pat braukšanas biļetes. Valsts sponsorētās A-skolas tikai kropļo tirgu, mēs vairs nedzīvojam SU, kur vismaz bija jāatstrādā pāris gadi. Tagad viens krāsotājs nostudē doktorantūrā pāris gadus, saņem stipendiju, jāaizstāv darbs - bet atvainojiet, darba nav un sveiki - iešu uz dizaineriem vai modes māksliniekiem...Augstskolas nav jāslēdz, tās vnk ir jānoliek uz saimniecisko aprēķinu bez jebkādas valsts dotācijas, ja nav valsts pasūtījums pēc speciālistiem.
šoreiz ministrs runā pareizi Latvijā pilnīgi pietiktu ar 4 augstskolām!!!!!!!!!!!!! Tehniskā Medicīna Sociālā Māksla
Ko nozīmē"vidusskolu un augstskolu" ciešākā sadarbība? Atkal augstskolas grib savus pienākumus pārlikt uz vidusskolu, kā tas notiek vairākus gadus ar ZPD. ZPD, diploma darbi utt. ir jāizstrādā augstskolā. Zināšanu līmenim vidusskolā arī jābūt atbilstošām vidusskolai nevis augstskolai. Augstskolas lai rīko sagatavošanos kursus utt. topošajiem studentiem nevis "saņem" teicamus studentus. Ļoti bieži augstskolās (pati esmu pabeigusi 3 augstskolas, ir 2 maģistra grādi) novada tikai pirmo nodarbību, sadala uzdevumus, un tad visu dara tikai studenti, bet pasniedzēji atpūšas.
Piekrītu Ministram 26.05.2017. 14:10:17
Absurdi liels deputātu un ministru skaits mūsu valstī. Varbūt vajadzētu reformu valsts aparātam veikt un samazināt skaitu? Tad arī nauda atradīsies skolotāju un mediķu algām!
Ja Jūsu bērns strādā, apsveicami! Tātad ir pietiekoši gudrs un spējīgs!
Pasakiet, kur mūsu valstī var nopirkt diplomu? Tie, kas mācās par savu naudu, tāpat kā visi kārto visus pārbaudījumus un raksta zinātniskos darbus, veic pētījumus. Nekur par naudu diplomus mūsu valstī nepārdod. Vai Jums ir cita informācija?
Runa nav par zubrīšiem. Runa ir par tiem, kas reāli mācās, nevis papiņš nopērk diplomu. Tas ir labāk par zubrīti??? Atļaujos apšaubīt. Mans bērns ir zubrītis, kas visu mūžu zubrīja un tagad strādā ES institūcijās. Diez vai tas būtu iespējams bez zubrīšanas.
Pareizi.Tikai to pašu var pateikt par skolotāju algām 2018.g.Vai tas ir Eiropas līmenis?Alga laikam bija lielāka skolotājiem un prestižs jau 1918.g.ko nevarētu teikt par tagadējo situāciju.
Deputātu mums arī sen kā par daudz, tauta izmirst un izbrauc, bet jūs, tur, kā tupējāt, tā tupat un par tukšu muldēšanu tik palielinat algas ! Lasaties vienreiz !!!
Mūsu valstī drīz viss būs absurdi.
...ak, jaunatklājums 26.05.2017. 11:26:55
... nu tad sākam ar augstskolām nevis normālu vidusskolu likvidēšanu ar cirkuļa palīdzību ( mēs te savilkām rimbuļus...L.Straujuma)
Zubrīši, kas pārbāzušies ar teorētiskām zināšanām, ar kaut vai zelta diplomiem... Tas pats par sevi nav garants, ne rādītājs ne cilvēka gudrībai, ne tam, ka būs labs darbinieks vai vadītājs. Zināšanas bez pieredzes, radošās domāšanas un plastiskuma nav nekas.
Piekrītu! Augstskolā ir jāmācās tiem . kas to var ar galvu, bet nevis ar naudu!
Ministram taisnība!!!
arī lielais "deputātu" skaits ir absurds!
Jautājums ar "bārdu"- vismaz 15 gadus tiek cilāts dažādos variantos. Jau 1990.gadā bija mēģinājums visas augstskolas nodot Izglītības ministriajai, kura, atbilstoši normatīvajiem aktiem, izstrādā izglītības politiku.
reformators 26.05.2017. 09:42:08
Tad jau vajadzēja RPIVu likvidēt, nevis pievienot LU. Pievienošana/ reorganizācija pēc būtības bija otras augstskolas finanšu prihvatizēšana. Metiet man ar akmeni, ja kļūdos.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.