Lietotājvārds
Parole
Protams sen jau vajadzēja ieviest bezmaksas izglītību un speciālisti būtu dažādās jomās jo būsim reālisti augstākā izglītība mūsu valstī ir ļoti dārga valstī bezdarbs ir liels un pašiem jāsaprot kā tur īsti ir ar studēšanu ja abi vecāki ir bezdarba vai saņem minimālo algu bērnu uz augstāko nepalaidīsi tā ir reālā situācija valstī!!!
Aizliegt vārdu bezmaksas! Tas degradē sabiedrību! Bez maksas ir tikai lietus! Jālieto - Valsts apmaksāta (nodokļu maksātāju apmaksāta)!
Serzh! Vērtību skala ir mainījusies... ko tā laika students vēlējās un kas vińam bija? Tagad katram vajag telefonu, internetu, datoru, cits vēl mašīnu, tusi klubos -ne tādi kā agrāk, kad atnāci pakratījies pie tumbas un tēs uz mājām! Tagad, ja tusē, tad ar visādām Mahitām, Sushi utt. Agrāk sīkos kā sēnes ražoja, kuri visi kopīgi devās kolhozā - strādāja kā vergi! Nestāsti te mułkības, par kaut kādu paradīzi... mana māte bērnībā pa to fermu piespiedu kārtā strādāja, jo manai vecmammai bija gribi vai negribi viss jāizdara. Vienīgā nianse, ka valstij vairs nav bezmaksas naftas pupa, lai varētu finansēt lēto satiksmi!
Skat, valsts apmaksā jaunajam studentam pedagoga augstāko izglītību! Kad izmācās, redz negrib izvēlētajā sfērā strādāt... un tā sanāk, ka "vecie" skolotāji saka, ka nav kas gribētu strādāt. Ar tādiem budzetniekiem ir jāslēdz līgums - mēs tev apmaksājam izglītību, bet Tu tad arī strādā (konkrētu laikai periodu), ja nevēlies strādāt šajā sfērā, tad Tavs pienākums būs, atdot nelietderīgi iztērēto! Tādā veidā atsijāsies tādi, kas uzskata, ai, iešu mācīties tur... lai ir!
Ха-ха. Советская оккупационная власть учила своих порабощенных латышей бесплатно и стипендию платило. 40 рублей была стипендия, а проезд на месяц по Риге для студента стоил 2 рубля. А своя латышская власть не очень о Вас заботится - денежки хочет. Давайте платите, Вы же теперь ВСЕ сказочно богатые. И за медицину платите, и налоги платите бешенные. А пенсии Вам никто не обещает - сами виноваты, чего так плохо размножаетесь. Да валите из самой демократичной и свободной страны на Запад. Там туалеты мыть и то лучше. Ума нет - считай калека.
To ilgtermińa plāna jautātājam! Saki, lūdzu, ar ko daudz maz turīgo vecāku bērni ir sliktāki par mazturīgo vecāku bērniem? Nesaprotu, kādā sakarā Tu uzdrošinies škirot bērnus, kuram var sniegt ēdienu un mācību grāmatas, bet kuriem nē! Mazturīgajiem ir cits - maznodošinātā statuss un palīdzība! Runājot par augstāko izglītību... tur gan jau varētu veikt korekcijas, jo nav vairs bērni, bet gan pieauguši cilvēki! Neatbalstu pieaugušo dotāciju, lai vińi vēlāk nesniegtu pateicību par sniegto palīdzību. Piemēram, ja nodokłu maksātāji piedāvā bezmaksas izglītību, tad ir jābūt izveidotai atpakał atdeves saitei. Ja skolo medikus, tad lai tas izskolotais medikis arī strādā te pat mūsu sabiedrības labā. Ir jāizveido mehānisms, ja valsts palīdz, tad palīdzības ńēmējs arī uzńemas atbildību, saistības.
Vai valstī plāni ir ilgtemiņa? 11.05.2017. 00:52:11
Dīvaina tā mūsu domāšana valstī. Ja man nav naudas, es uz veikalu neeju. Kāpēc valstij būtu kaut kas jāsponsorē, ja tai trūkst naudas? Arī par brīvpusdienām skolā un mācību līdzekļiem... kādā sakarā? Saprotams, maznodrošinātie, daudzbērnu ģimenes un kas tu vēl piederas, bet kāpēc man turīgu vecāku bērni būtu jābaro? C'mon.. šie vecāki, kas nevar par savu atvašu pusdienām samaksāt, brauc ar jaukiem luksus auto. Un ir vēl viens superīgs fakts, kuru, esmu pārliecināts, apstiprinās liela daļa pedagogu - cilvēki (ne tikai bērni un jaunieši) nenovērtē to, ko viņiem dod par brīvu. Sniedzot iespēju studēt bez maksas, mēs iegūsim vairāk izlaistus sliņķus ar papīru par to, ka viņi ir atradušies kādā noteiktā laikā un noteiktā telpā, nevis izglītotas, strādāt gribošas un ar vēlmi pilnveidoties personības. Skaidrs arī, ka politiķiem kaut kas jāsola un jāaktualizē, bet kāpēc tik utopiski? Dažas budžeta vietas ar rotācijas principu - pozitīvā konkurence! That's it!
Par augstāko izglītību ir jāmaksā pašiem izglītojamiem,jo viņiem ir jānes atbildība par savām studijām un savu izvēli. Valsts dotācija varētu būt tikai ļoti retos gadījumos.
Skolnieciņš 10.05.2017. 15:28:23
Visam vajag brauk projām, jo citas valstis ir lielas algas !!!
Kā tad - kam atņems tos miljonus? Cik nav tādu, kas pabeidz augstskolu, bet savā profesijā vispār nestrādā - kāpēc par viņu izglītību man - nodokļu maksātājam - būtu jāmaksā???
Ja cilvēks pats maksā par savu augstāko izglītību, viņa studiju izvēle ir atbildīgāka, un ja pēc tam viņš aizbrauc prom no valsts pavisam dzīvot un strādāt citur, tad tā jau ir viņa izvēle un man nav piečakarētas sajūtas – pats par studijām maksāja, mierīgi var braukt projām

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.