Lietotājvārds
Parole
vairs neesmu šajā dižajā organizācijā 17.05.2017. 21:23:53
Bet algu vairākkārtēju samazinājumu gan atbalstīja!! Ne vārdiņa nepačiepstēja! Augstākā kvalitāte!
VISĀ VALSTĪ VISĀS KATEGORIJĀS SKOLOTĀJI IR DISKRIMINĒTI UN NU JAU NE TIKAI ALGU LIELUMOS, BET ARĪ - SKOLĒNU SKAITS (IT KĀ LAUKU SKOLU SKOLOTĀJI BŪTU VAINĪGI, KA SKOLĒNU TUR MAZĀK KĀ RĪGĀ, JELGAVĀ UN DAUDZĀS CITĀS SKOLĀS). TAGAD VĒL RUNĀ PAR DĪVAINIEM IZGLĪTĪBAS KVALITĀTES RĀDĪTĀJIEM (NOVĒROTS, KA LIELO PILSĒTU SKOLĒNI BIEŽĀK PAPILDUS ŅEM PRIVĀTSKOLOTĀJUS, KĀ LAUKU SKOLĀS) BET TO JAU NU NEVIENĀ VIETĀ KĀ KVALITĀTI IZTRŪKSTOŠU LIETU NEŅEM VĒRĀ. CIK NAV DZIRDĒTS, KA VALSTS ĢIMNĀZIJU SKOLĒNI, KATRS OTRAIS EKSĀMENU PRIEKŠMETOS ŅEM PRIVĀTSKOLOTĀJUS. UN VĒL JAU IR ĻOTI DAUDZ DISKRIMINĒJOŠU LIETU....
Protams, skolotāji mūsu valstī sen atmesti pabērna lomā. Ministrs tikai sola, bet kad jādod, tad nav. Bet kā var būt, ja valstī no vietas izmaksā algas aploksnēs. vai tad tie, kas strādā budžeta darba vietās var visu segt. sakārtojiet beidzot algu sistēmu!
Kamēr gudri runā, spriedelē, iet laiks. Kamēr solīja reformas, pagāja laiks. Kaut kas būtiski ir mainījies? Vai bija mērķis kaut ko mainīt? Tagad vēl parunās par Rīgas mikrorajonu skolu rezultātiem. Mērķis ir parunāt un pavilkt laiku. Kādas algas? Vidējo algu sarakstā pa nozarēm skolotāji ir priekš'pēdējā vietā. Mazāk ir tikai nekvalificēta darba veicējiem un darbos, kur nav vajadzīga speciāla izglītība. Vēl gadu parunāt un pēc tam atkal izveidot jaunu reformu? Uz priekšu! Žēl ka tik daudz ir to, kas gaida jaunus solījumus. Igaunijā jau pirms vairākiem gadiem pēc kopīga streika tika sakārtota gan skolotāju gan mediķu alga. Skolotāji tur saņem vismaz 2 reizes vairāk, ar tendenci algai pieaugt. Gaidīsim vai pieprasīsim?
Kad vienreiz valsti cilveki sapratis, ka cena par slodzi katra skolaa ir savaadaka un katra pashvaldiiba ir savaadaaka, un iekams skolotajam un bernudarza auzinatajam maksas no skolenu skaita nevis par darbu, bus bardaks un neapmierinatiiba un skelshanas. To Kokji sen vajadzeja uz mieta uzsedinat, par lemumu nauda seko skolenam nevis skolotaja darbam. Tagad visi uz to MK lemumu skatas ka uz Dievu un neko nevar mainit , diskriminacija acim redzama ,bet neko nevar mainit ,tas akmenii iecirsts ,zeltaa ierakstits? LIZDA izsmelusi - xa,nedeljas streiku , ziedojiet izglitibas ministrijai shis nedeljas algu , lai aizrijas...varbut tas MK beidzot saks domat nevis ar nodokljiem manipulet.
pedagogam 22:20 Tikai nestrīdieties savā starpā, kāda kuram izglītība, cik kuram jānīši grupā un kam par divām intām vairāk. Tā mēs strīdoties, kurš svarīgāks - pensionārs, pedagogs, ārsts vai jaunās māmiņas, neko nepanākam. Sanaido mūs un viss. Es jau sen saku, ka skolotājām vajag savu partiju, un sievietēm arī būtu sen laiks sev pašām likumus pieņemt.
Smieklīgā LIZDA, aicina cilvēkus parakstīt petīciju (10 000), tas ir arodbiedrības plāns??? Šie murmuļi neko par streiku organizēšanu nav dzirdējuši? Cik zināms - viens no arodbiedrību pamatpaņēmieniem savu biedru interešu aizstāvībai. Laikam, ne LVL, diemžēl.
Ļoti diskriminējoša situācija, mazās grupas pārbāztas, neadekvāti daudz audzēkņu, pēc skaita tā nedrīkstētu būt, bet pie kājas viss, kāds tur vairs darbs, tikai elementāra pieskatīšana, viens pedagogs , kuram grupa pārbāzta, un izglītību ieguvis neklātienē, vienu reizi nedēļā uz pāris stundām aizbrauc un studē, cits izglītību ieguvis klātienē diendienā studējot, grupā nav tik daudz audzēkņu, saņem mazāk, jo skaits ir par 2 audzēkņiem mazāks, nezin kāpēc par pedagogu drīkst ikviens strādāt, ka tikai iestājas skolā, bet par ārstu drīkst, ja ir pabeidzis augstskolu, ļoti nesakārtots ir viss tajā sistēmā. :)
Strādāju 4 dienas nedēļā. Skolā. Alga 400. Par gatavošanos stundām un darbu labošanu neko nemaksā, kaut daru to no sirds un radoši... Par izbraucieniem ar skolēniem- arī. Nezinu, kurā citā profesijā nemaksā par virsstundām. Esmu laba skolotāja, un man skumīgi par šādu situāciju.
"Cīņā par algu jautājumu pedagogiem LIZDA gandrīz izsmēlusi līdzekļus" Jāpariet pie streiku organizēšanas - šis līdzeklis ir neizsēļams
Pii skolotāja 15.05.2017. 15:39:00
Šajā mācību gadā manā grupiņā ir nepieciešamais bērnu skaits, lai saņemtu 680 eiro uz papīra... Strādāju 40 stundas nedēļā... Loģiski domājot, jo vairāk stundas strādā, jo vairāk nopelni... Kur solītais pielikums??? Ja nākamajā mācību gadā bērnu skaits grupā nebūs pietiekošs ( kaut gan šogad 4 bērni vairāk par noteikto skaitu) man pilna slodze vairs nesanāks... Kur drošības un stabilitātes sajūta?...
Vīlušies un apskaitīti ir arī internātu audzinātāji! 40 stundas ir neadekvāta prasība, jo tik fiziski nedēļā nav kur ņemt !Šadurskis nolēmis, ka viņiem nevajag ne algu, vēlāk- līdz ar to- arī pensiju! Ja pašiem tāds algas pielikums, tad varētu kā obligātu pieprasīt darbu brīvdienās! Dzīves līmenis krīt, nez kur ņem to pozitīvo statistiku, ko stāsta Eiropai?
Laiks vienoties problēmu risināšanai 15.05.2017. 15:07:26
Sadosimies rokās un atrisināsim vienu sāpi, tad ķersimies pie nākamās. Vai grūti nobalsot par? Kritizēt un runāt visi gudri, kad reāli jāpalīdz, spēj tikai vaidēt. Tā ir jauna metode, lai tiktu sadzirdēta problēma. Darām un nečīkstam.
Likumdošana ir tā sarežģīta un izveidota, ka neviens tā īsti nemaz nedrīkst protestēt un par savām tiesībām uz cilvēka cienīgu atalgojumu pat nevar nopietni pastreikot!....jāsāk ar cīņas metodēm...
Pasaules pieredze 15.05.2017. 14:22:47
Līdzekļi, kas ieguldīti pirmsskolas izglītībā, sniedz vislielāko atdevi. Džeims Hekmans 2000. gadā ir saņēmis Nobelaprēmiju ekonomikā par pētījumu (slavenā Hekmana līkne tiekdemonstrēta teju katrā augsta līmeņa sanāksmē par pirmsskolas posmu), kas parāda, ka ieguldījumi agrīnajā bērnībā ir visizdevīgākais kapitāla ieguldījumu veids. Tad ir mazāk „jālabo” vai jāsasteidz neizdarītais vēlākajos dzīves posmos.
LIZDA - izsmēlusi? 15.05.2017. 13:36:24
Ko ta šī izsmēlusi, ja nekad nav īsti neko smēlusi? Tie daži brīdinājumi, no kuriem ne silts ne auksts? Nu ja - tie izsmelti, jo uz neko nedarošiem funkcionāriem neviens jau vērību nepievērš. Arī skolotāji par LIZDAu tikai nosmīn. Sen izstājusies lielākā daļa, jo "organizācija" bezjēdzīga.
Apbrīnoju pedagogu pacietību. Bezjēdzīgiem olimpiskajiem centriem, hokejam un futbolam, mahinācijām nauda pietiek, televizori autobusos un tramvajos. Bet pedagogiem un ārstiem nē? Man kā mammai svarīgi ir pedagogi un ārsti, tā ir prioritāte garīgi un fiziski veselai nācijai. Skolotāju vietā jau sen streikotu, lai nav kur tos bērnus vest visai valstij mēnesi un tad varbūt sāks domāt un darīt. Paldies pedagogi un ārsti par jūsu darbu. Cieņā.
sākumskolas skolotāja 15.05.2017. 12:30:48
Mums jau arī algu samazināja. Rudenī bija piemaksas un šķita ,ka alga ir par dažiem eiro lielāka, tad janvārī piemaksas noņēma un saņemam mazāk kā pagājušo gadu par tādu pašu darbu.
jā, arī skolu skolotājiem ir nevienlīdzīgas algas par stundām vēl joprojām...................................!!!
Nu ja, nu ja...
Raksta virsraksts rosina domāt, ka LIZDA taisās bankrotēt.
es no laukiem 15.05.2017. 10:26:53
Pirmoreiz savā karjerā esmu novērtēta tikpat augstu kā mazkvalificēta darba darītājs tikai tādēļ, ka strādāju lauku skolā. Paldies dižajam reformātoram Šadurskim. Nu droši varu teikt, ka aiziešu no skolas pati, negaidot tās slēgšanu.
Viens līdzeklis vienmēr ir....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.