Lietotājvārds
Parole
Ar ko atšķiras" jēgpilna izglītība" no "kompetenču izglītības"?Manuprāi vienīgi otrs ir "jaunvārds". Skolotāji vienmēr ir gājuši laikam līdzi vairāk kā dažs labs. Ja tā būtu, ar šodienas jauno paaudzi būtu galīgā grāvī.
Tipiski: virsraksts pauž, ka "Latvija sekmīgi"... Un tā tas arī ir. Ne par velti to novērtē OECD. Tikai sabiedrība un valdība skolotāju lomu šai atzinīgajā novērtējumā nesaredz. Turpina noniecināt, kritizēt un visādi pazemināt skolotāju lomu un prestižu.
Kad ieviesīs t.s. "kompetenču izglītību", šie rezultāti būs daudz zemāki. Jau tagad skolēnam nevar dot pārbaudes darbus, kas atbilstīgai klasei sakopēti pirms 10 gadiem, jo neviens nevar izpildīt.
sekosim mediķiem 06.04.2017. 22:37:42
... un par virsstundu darbu- dubultā! Lielam vairumam pedagogu tiek maksāts tikai par kontaktstundām- pārējais bez samaksas!! Klases audzināšana arī jāapmaksā. Tā nebūt nav viena stunda nedēļā!
Izklausīsies mazliet jocīgi, bet, manuprāt, arī pedagogu arodbiedrībai vajadzētu sadarbībā ar Tiesībsargu virzīt Satversmes tiesā jautājumu par skolotājiem neizmaksātās algas atmaksu, kas tika ieturēta sakarā ar budžeta optimizāciju samazinot likmes 2009.g., jo patiesībā jau notika tas pats, kas ar mediķiem, kurus piespieda strādāt nenormālas virsstundas par parastu samaksu, tikai citā virzienā - virsstundas jau pielikt nevarēja, tāpēc samazināja samaksu par stundu.
Diemžēl skolotājiem ir tāpat kā ārstiem - valsts (?) nevar atļauties pienācīgi samaksāt, bet labas kvalitātes pakalpojumu vēlas visi.
Visas skolēnu iegūtās zināšanas balstās uz skoloāju optimismu, milzīgu pašaizliedzīgu, nenogurdināmu darbu. Ir jau patīkami apzināties, ka mūsu skolēni saņēmuši augstus vērtējumus, bet kas no tā tiek pedagogam??????Apsmiekls, izsmiekls no visām pusēm. Cik ilgi?????
Piekrītu par visiem 100% iepriekšējiem komentāriem - skolotājam jābūt prasmīgam, radošam, gribošam un varošam augt līdzi laikmeta prasībām. Tajā pat laikā skumji nākas secināt - šobrīd Latvijā skolotājs tiek iemīts zemē, nievāts, nicināts un nenovērtēts. Jaunie un talantīgie uz šo vietu nebūt neraujas...
Lija @Pērkons 06.04.2017. 10:00:29
Piekrītu! Tā arī ir. Nebūs laba, zinoša, varoša un motivēta skolotāja - arī pārējie 30 skolēni neko daudz iegūt nevarēs!
"pats būtiskākais atslēgas vārds šajos procesos ir - skolotājs. Tiek sagaidīts, ka pedagogs pārvaldīs daudz dažādas prasmes, taču, lai tas notiktu, ir jāiegulda arī pedagoga profesijas prestižā, atalgojumā, spējā sadarboties " lūk ar šo arī vajadzētu sķat reformas, nevis cerēt, ka gan jau skolotāji paši kaut kā visu apgūs

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.