Lietotājvārds
Parole
Skaidrs ir tas, ka vērā ņemams bērnu skaits vispār skolas neapmeklēs, augs noziedzība un u.t.t!
Informācijas tiešām nav nekādas! Atkal nolems tie, kam īsti nav nojēgas. Kā Viņķele savulaik komentēja, nu kaut kur mežos tādi neaudzināti, nepieskatīti...( es pārspīlēju, bet attieksme bija tuvu tam!)
Zinīte>>Es 06.04.2017. 17:03:58
Tiešām nav taisnība, tikai pretējā nozīmē! Pieņemu, ka konkrētajā iestādē tā notiek, bet nevajag to deklarēt kā pastāvošo iekārtu valstī! Šādi tādi brīnumi jau notiek katrā internātā, bet pārsvarā tomēr viss ir normāli. Ja konkrētajā skolā ir 5x lielāks finansējums, tad , acīmredzot, to var atļauties pašvaldība, ne valsts. Nevajag musināt tautu! Mani vairāk uztrauc neadekvātā slodze audzinātājiem! 40 kontaktstundas fiziski pēcpusdienā nav kur sabāzt! Kāds jau iepriekš ir nolēmis, ka pilnu algu neredzēt nekad!
pārdomas... 06.04.2017. 12:04:45
ko darīt, ja bērns ar jebkāda veida traucējumiem - uzvedības, attīstības/uztveres vecākiem nav vajadzīgs? vecāki netiek ar šādu bērnu galā, pat vēloties to izdarīt. visērtāk visiem - prasīt no skolas. vienalga, kuras - vispārējās, internātskolas vai speciālās skolas. kad beidzot noņems no skolotāju pleciem visu šo (kā augstāk rakstīts )"sabiedrības esences" pilnīgu atbildības trūkumu un prasību skolām pārveidot, audzināt-izaudzināt, sniegt, iemācīt, dot ... pretī saņemot mūžīgo neapmierinātību. un taisnība - cieš bērni, kuri grib kaut ko darīt. mēs nekad vairs nebūsim vienādi. lai kā to gribētos. ir nekorekti prasīt no skolas-skolotāja kaut kādu dižo izaugsmi cilvēkam, kas uz to nav spējīgs. cilvēcīgai, iejūtīgai, uz izaugsmi iespēju robežās gan ir jābūt...
Cik savlaicīga informācija! Pie kam vienīgā atrodamā. Cerams, ka kāds no internātskolu pārstāvjiem arī ir aicināts. Pat LIZDA mājaslapa klusē par šādu " nebūtisku pasākumu". Tāpat kā aizmirsa solītās izdienas pensijas, aizmirsīs arī internātskolas ar to nevienam nevajadzīgajiem audzēkņiem.
Ja tiek plānots, ka pamatskolas klasēs jābūt 30 - 35 skolēniem(vājprāts!), un tad no tiem kādi 5 - 7 būs ar visdažādākajām problēmām, no kustību traucējumiem līdz asociālai uzvedībai - tad par kādu izglītības kvalitāti, kādu individuālo pieeju un galu galā par kādu cilvēcību pret VISIEM iesaistītajiem te vispār var runāt?
Bet tad jau nav jāslēdz skolas! Tad vienkārši ir jāpārskata štati! Tieši adminsistrācijas segmentā tos noteikti var krietni saīsināt. Un likt mieru tiešā darba darītājiem un bērniem.
Manuprāt, speciālās skolas nevajag aiztikt, bet apvienot vajadzētu parastās internātskolas, kurās ir mazs skolēnu skaits. Jo - kas tur mācās? ļoti neliels skaits lauku bērnu, kuriem tiešām ir grūti izbraukāt, bet 80% ir vai nu bērnunamu bērni, kurus neviens nav gribējis adoptēt, vai degradātu bērni, kuriem vnk mājās nav ko ēst, jo visa bērnu nauda vecākiem aiziet pudelei. Piemēram, mani radinieki dzīvo Latgalē, pašā pierobežā un viņiem ir bioloģiskā saimniecība. Sezonā vajadzīgi strādnieki, maksātu labi, apkārt teju nevienam darba nav. Bet vai var dabūt? Ja dabū, tad līdz pirmajai algai, un plosts iet vaļā. Un arī šādās ģimenēs ir bērni, kuriem būtu nepieciešamas internātskolas. Patiesībā mūsu sabiedrība ir ļoti slima, un tiešām jau aug otrā paaudze, kuriem tikai jādod. Vajadzētu būt stingrākai vecāku atbildībai, bet kā to panākt?
Vispārizglītojošās skolas ar internātu bieži tālumniekiem un arī vardarbībā citās skolās cietušajiem šis ir labs risinājums.Taču par internātu būtu jāmaksā, ja vien nav trūcūgā statuss.Arī bērniem-bāreņiem un invalīdiem vai invalīdu bērniem!
NUNCIPUNCIS Zaigai 05.04.2017. 15:46:40
Mīļā, Zaiga! Jūs esat apbrīnojami apķērīga. Bet vēl ir arī skolas bērniem ar neadekvātu uzvedību, kurās pat dežūrējoši stekisti ir gaiteņos redzami+karceris jeb izolators.Skolas - bērniem ar dažādu pakāpju garīga rakstura traucējumiem.Tās sevišķi iemīļojušas izglītības darbinieku un vadošo amatu darbinieku pašvaldībās atvases.Jo tad par invalīdu aprūpi rūpējas 5-6 cilvēki uz 1 "bērnu" un vēl klāt ir dažādas ekstras :fizioterapija, slingi, logopēds utt..Galvenais nost no kakla šāds " bērns kurš uzvedas līdzīgi dzīvniekam, jo nav saņēmis mīlestību un min.audzināšanu.Mūsu valstī visiem ir skolas, bet iztrūkst nepieciešamās godprātības attieksmē pret darbu un pienākumiem.Trūkst jēgpilnas rīcības!
Nav taisnība! Internātskolām ir 5 reizes lielāks finansējums nekā citām skolām.Bet šajās skolās faktiski relaksējas to darbinieki- izveidojot sev pansijas atpūtai no darba mājās puķu dobē vai mazbērnu pieskatīšanā. Samazinoties kultūras lomai visas sabiedrības dzīvē mazinās arī izglītības kvalitāte. Vecāki var nepildīt vecāku pienākumus attiecībā pret bērniem.Skolotāji sevišķi nepiepūlas iedziļināties bērnu vajadzībās.Internāta audzinātājai, kurai zīdaiņa vecumā bērns guvis 40 % apdegumu un vīrs atrodas ieslodzījumā, tiek uzticēti nakšņojošie bērni!!!Vai viņai tie rūp? Nē! Kamēr bērni plosās pa zāļainu pagalmu, viņa telpās pārģērbjas un nepieskata bērnus! Stundās kopīgajā klasē 10 bērniem mācās 19 bērni un vēl turpat aiz skapja iekārtota atsevišķa vieta skolotāja palīgam darbam ar lēnāk domājošajiem.Vairākos māc.priekšmetos viena skolotāja māca (skraida) vienlaicīgi 2 klasēs. Sociāli neadekvātie bērni(skolā bērniem bez garīga rakstura traucējumiem) vairākas reizes paliek uz "otru gadu", jo tā ilgāk viņi gūst bezmaksas sociālo palīdzību no valsts un vecākiem nerodas liekas rūpes!Piemēram, mūsu skolā tāds bija arī uzņēmēja un skolotājas dēls!Regulāri izēda citiem bērniem skapīšos esošas bulciņas un cepumus, ko papildēdienreizei bija sarūpējuši tālumnieku vecāki saviem bērniem. Atzīmes stundās nav jāpelna, jo tās jau tāpat uzdāvina.Tāpēc , ka"tie ir tādi bērni" (lasi: ar kuriem skolotājiem nav vērts strādāt)! Tas viss ir normāli ?!!!
Cien. kolēģi! Vai Jūsu skolās pedagogiem jau ir solītās veselības apdrošināšanas polises? Rīgai tika solīts no 1.janvāra. Kur ir???
Ja nekļūdos, ir 3 veidu skolas - 1) vispārējās izglītības skolas ar internātu vai kopmītni (bērni neuzturas sestdienās-svētdienās); 2) internātskolas (arī sestdienās-svētdienās); 3) speciālās internātskolās. Ja pareizi saprotu, galvenais IZM arguments ir ievērojamais skolā strādājošo skolotāju, tehnisko darbinieku, palīgpersonāla u.tml. skaits, kas ir lielāks par skolēnu skaitu skolā. Speciālajās skolās, manuprāt, ir ļoti "uzblīdis" dažāda veida vietnieku skaits - pērn rudenī "Neatkarīgā" rakstīja, ka vidēji uz katriem 12-15 skolniekiem ir direktora vietnieks
NUNCIPUNCIS 05.04.2017. 14:54:56
Beidzot! Beidzot sāk risināt "skolotāju pansiju" jeb internātskolu jautājumus !!! Vardarbība, augstprātība, vienaldzība pret bērniem un viņu vecākiem- lūk galveno pazīmju buķete, kur meklēt internātskolu! Kamēr izglītība būs pašvaldības ziņā, nekad, nekam un nevienam skolā nebūs laika, naudas un iespēju(lasi vēlēšanās ko risināt un ieinteresētība skolēnu problēmas novērst). Izglītības sistēmā skolotājiem(tāpēc ka viņiem ir vara) vienmēr ir taisnība pat tad, ja tas tā nav!!! Ja vecāks lūdz audienci pie šādas skolas direktora, tad saņem noraidījumu un administratīvo sodu!!! Jo, lūk, patrāpījies nelaikā tik augstai personai. Protams, internātskolās nav tie paši izcilākie skolēni vairums ir no trūcīgo un/vai garīgi trūcīgo ģimenēm. Krievu valodā runājošie bērni latviešu skolā bērniem ar stājas traucējumiem tiek ievietoti 4 klases zemākā klasē.Laikam cerot, ka apgūs tādējādi latv.valodu! Sevišķi vardarbīgi ir sporta skolotāji-vīrieši bez pedagoga diploma.
Kā var kaut ko tā, stereotipi un vispārinoši, pateikt par internātskolu bērniem, bērniem ar īpašām vajadzībām!?. Ar veselības traucējumiem, ratiņkrēslos, vājredzīgiem, ar dzirdes traucējumiem? Smalkajās skolās neņem..... nu paņemat vienu ratiņnieku nepielāgotā skolā. Nu paņemat vājredzīgu bērnu, iemācieties strādāt ar visiem speciāliem mācību līdzekļiem. Tad parunāsim. (strādāju skolā, kura realizē speciālās izglītības programmu).
Ne nu ieklausīsies kāds saprāta balsī, nekā! Tie, kuriem būtu jāieklausās, ir tālu no internātskolu reālās dzīves un nepieciešamības. Kurš beidzot piecelsies no kabineta krēsla un sāks dzirdēt un redzēt, kas notiek internātskolās, kāpēc tās vajadzīgas, ko tas nozīmē bērniem, kuru vajadzības ierēdņi vispār nav spējīgi izprast. Vajag taupīt? Uz kā rēķina? Vai tas tiešām nozīmē, ka mūsu valstī nevienam nav atbildības un saprāta? Jau tā par mūsu visdažādāko jomu zemajiem līmeņiem smejas kaimiņu valstis. Tur atkal ir daudz domājošāki lēmēji. Kas notiek? H.Senkēviča retoriskais jautājums atkal vietā -"Kurp ej(i)?'
Esam Eiropā, citā ekonomiskajā un ,jācer, arī intelektuālajā līmenī. Kāpēc vēl šāda lieta vajadzīga? Kāpēc nemazinās nabadzība, nevēlēšanās un neprasme strādāt, kāpēc pieaug prasītāju skaits, kuriem tikai jādod, jādod... Kas notiek?Jau otra paaudze aug, kam visu vajag bez seguma, bez pūlēm un sava ieguldījuma. Lai ko labu teiktu par internātskolām, tomēr tām ir milzu ēnas puses , nedod Dievs. Vienādi ne- domājoši un destruktīvi bērni un pusaudži tā piesūcas ar negācijām, "skolojas" viens no otra. Sabiedrības zemāko līmeņu esence. Bet arī'šiem bērniem jau kaut kur jāpaliek...Mēs savās smalkajās skolās jau arī tādus nepieņemam.Kāpēc vēl ir tāds lērums bērnu, kuriem šādas internātskolas vajadzīgas.Ko saka tiesībsargs.Kur izkūp sociālajās programmās ieguldītie miljoni, ja nekas neuzlabojas.
par deputātu devumu atcerieties vēlēšanās.......
Internātskolās pamatā ir neliels skolēnu skaits. Tās tomēr vajadzētu apvienot, jo tāpat dzīvo uz vietas, nav nepieciešams braukāt.
Likvidēsim, un atkal naudiņa ietaupīsies....
tas taču pat ezītim skaidrs, ka IZM Šadurska vadībā strādā pēc principa - sņii rej, bet karavāna iet tālāk. Kā IZM klerki izdomāja, tā arī būs!
Atsevišķi no izgl.reformas 05.04.2017. 13:09:09
Par internātskolu reformu līzd šim nebiju dzirdējis.
Cerams, taustāma jēga arī no tā būs un IZM ieklausīsies!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.