Lietotājvārds
Parole
prātiņ nāc mājās 10.04.2017. 09:12:38
Labāk būtu kārtīgi izrevidējuši jau esošos priekšmetus un, ja kaut ko vēl liek klāt, tad - lai bērni apgūst zināšanas par likumiem, kas jāievēro valstī - jo tās būtu visiem noderīgas!
"..ieviest obligāto izvēles priekšmetu.." tas ir добровольно принудительно? Sauksim lietas īstajos vārdos - militārā mācība. Tad jau labāk mācīt civilo aizsardzību, bez "..starptautisko kara likumu prasības un karavīru pienākumus.." Tos lai mācās karavīri. Varbūt vēl atjaunot arī politinformāciju skolās? Bierdi G.Catlak, cik man zināms, lai strādātu par pedagogu, ir jābūt atbilstošai izglītībai. Vai būs tik daudz rezerves karavīru, kas šo izglītību ieguvuši vai arī militārās mācības mācīšanai nebūs vajadzīga izglītība, tikai militārās iemaņas? Un vispār, kad beigsies nemitīgā izglītības sistēmas čakarēšana. Katru gadu kaut kādas jaunas idejas, eksperimenti skolotājiem un skolēniem. Kā vienmēr, vispirms kaut ko izlemj, tad lemj, ka steidzīgi jārealizē, bet normāla programma kā to realizēt, tā arī netiek izstrādāta.
Ja jau 'tik nopietnā jautājumā kā valsts aizsardzība gribas ieviest tikai brīvprātības principu, tad kāpēc gan šo pašu principu nevarētu ieviest arī, teiksim... uz mācīšanos skolā vispār? Kas negrib, tas lai arī nemācās, nevis obligāti līdz 18 gadiem...deldē bikses un skolassolu, nerunājot par pieaugušo nerviem???
VALSTĪ ACĪMREDZOT VISS KĀRTĪBĀ...CILVĒKI NEIZBRAUC, DZIMSĪBA AUG, PENSIJAS UN ALGAS PALIELINĀS, NO BADA NEVIENS NEMIRST....tad jau var atļauties nodarboties ar muļķībām un vēl vairāk skalot smadzenes bērniem. Uz manējiem i neceriet !
Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Atjaunojam militāro mācību, tai neiztrūkstošās ierindas skates un uz priekšu! (Nu varbūt vēl krāsainus kaklautiņus apsienam, lai tā bilde smukāka!) Brīvprātīgi obligāts! Ko tu neteiksi! Beidzot saucam lietas īstajos vārdos - ieviešam jaunu pedagoģisko terminu!
Un ko tad tie mūsu bērni aizsargās--taukmūļus,svešzemju zemes īpašniekus,nemiera cēlājus un rējējus uz kaimiņu zemēm,ja tiem gudriniekiem kariņu gribas,lai ņem plintes un karo,bet mūsu bērnus lai liek mierā,galīgi aptrakuši,paši karus izraisa,bet mūsu bērniem bojā jāiet.Kungi paslēpsies drošās vietās ar visiem saviem bērniem.Nevajag nekādu militarizāciju skolas programmā,tas nav skolas uzdevums,pilnīgs brīvprātības princips,organizācijās ārpus skolas,pietika,ka Parādnieka kungs jau uz bērnudārzu bija ieročus atstiepis,tik traki gribas šaut,lai brauc uz karstajiem punktiem un izpaužas uz pilnu klapi,ne tādēļ mēs bērnus radām,lai tos izmantotu savās netīrajās spēlēs.
Vitai. Ja jau 'tik nopietnā jautājumā kā valsts aizsardzība gribas ieviest tikai brīvprātības principu, tad kāpēc gan šo pašu principu nevarētu ieviest arī, teiksim... nodokļu maksāšanā???
Manuprāt, visiem skolēniem obligāti nav jānodarbojas ar militāriem jautājumiem. Priekš tam ir jaunsardze, ir iespējas veidot interešu izglītības pulciņus militārajā jomā. Un visās kara lietās- pilnīgs brīvprātības princips!
Patriotismu nevar iemācīt, tas jāieaudzina. Un skola arī to neieaudzinās. Ja jaunatne redzēs un jutīs, ka valstij viņi ir vajadzīgi, ka politiķi darbojas tautas labā, tad arī veidosies patriotisms. Bet šobrīd es redzu tikai pretējo. Ja valdība par cilvēkiem ņirgājas, domā par savu pašlabumu, tad mukšana uz citām zemēm turpināsies, patriotisms muks kopa ar aizbraucējiem. Un tie izbijušie armijnieki neko neiemācīs, viņus vienkārši neņems "aubē'. Un tā kā viņiem nebūs specifiskā izglītība, tad skolā viņi nemaz nevarēs strādāt. Vai viņi būs privileģēti? Un tikai citiem augsta līmeņa maģistrantiem bija jādodas studēt pedagoģiju pat pēc 20 un vairāk skolā nostrādātiem gadiem, lai varētu turpināt strādāt skolā. Pat ķīmijas zinātņu doktorei bija jāstudē pedagoģija, jo nebija pedagoģiskā izglītība. Humors ne pa jokam...
Militārā apmācība ir nepieciešama pēc skolas. Vismaz 6 mēnešu gaŗumā...
vnkārši vaig diena vismaz 6 stundas no 5.klases un viss !
Varbūt beidzot vajadzētu ieviest - brīvprātīgi - obligāto idiotu izmešanu no IM un visiem tiem departamentiem, kas sava krēsla attaisnošanai - vēl ne to izdomās?!
Brīvprātīgi obligāti..... kaut kad tas jau ir bijis..... ja atmiņa neviļ....
Sapņu pārdevējs Ķīlis. Vēl vai pat tā kā iereibis
nu bet tā jau arī izglītībā ir. :) Obligātie izvēles eksāmeni. :) Obligātie izvēles priekšmeti. :)
Nez, ko saprata piedāvātāji un piedāvājuma izskatītāji ar OBLIGĀTO IZVĒLI? Kaut gan realitātē šāda sistēma jau darbojas - OBLIGĀTI JĀIZVĒLAS TAS, KO LIKUMĪGI NEVAR LIKT DARĪT, PIEM., skolotāju dežūras starpbrīžos skolas gaiteņos; dalība visneiespējamākos pasākumos, ko nu kurš ierēdnis ir izdomājis sevis attaisnošanai, skolēnu darbu labošana brīvajā laikā un bez atlīdzības (noteiktās samaksas ir smieklīgas - vienu darbu nedēļā par to var izlabot) utt.
pērle - obligāts = izvēles ! Ha,ha,ha!
Skolēni esot pārslogoti, mācību gads esot jāpagarina, mācību saturs jāpārskata un jāatmet viss liekais un praktiskai dzīvei nederīgais.... Varbūt metam nost matemātiku (tie briesmīgi sliktie rezultāti eksāmenos nebojās nervus), bez latviešu valodas gramatikas arī var tīri labi dzīvot, kam to ķīmiju un fiziku vajag? Ieviesīsim tādus OBLIGĀTOS IZVĒLES priekšmetus kā valsts aizsardzība, sociālās zinības, vides zinības, veselības mācība, ētika, pirmās palīdzības sniegšana, ceļu satiksmes noteikumi, drošība uz ūdens u.tml. Labi, vēl varētu palikt angļu valoda un datorzinības. Viss! Skolēni priecīgi, sekmes labas.
Kā var ieviest obligāto-izvēles priekšmetu (no rakstītā). Kā tas ir? Obligātais izvēles priekšmets! Kārtējais tupums, lai tā vietā izretinātu izglītības sistēmu no visa liekā.
It kā skolēniem jau nepietiktu priekšmetu... Dažu drīzāk varētu nomest nost, nevis likt klāt.!
Sen kā jau vajadzēja!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.