Lietotājvārds
Parole
Kā aizsargāties kodolieroču uzbrukuma gadījumā ??? Es pieaugušais arī to gribētu zināt. Padomju laikā skolās mūs mācīja kā rīkoties, izdzīvot, pieaugot sapratu, ja būtu tāda situācija, tas viss nedarbotos. Un tagad to pašu mūsu bērniem potēs??? Skaidrs ir viens - ja būs kodolieroču karš, tad pasaulei beigas... :(
ok?
Interesanti, ka tās pašas viedokļu grupas, kas apgalvo ka obligātais militārais dienests esot slikts, jo jaunietis nespējot tik īsā laikā apgūt karavīram nepieciešamās iemaņas un X stundā kļūšot par "lielgabala gaļu' (kas interesanti šī viedokļa grupa savās rokās tur varu Latvijā)... jā, jā - tā pati viedokļu grupa apgalvo, ka ar dažām nodarbībām skolas solā vai dažiem apļiem sporta laukumā pilnīgi pietikšot, lai šis jaunietis varētu tajā pašā X stundā būt pilnvērtīgs karavīrs. Stulbums vai ļaunprātība? Piedāvājiet citu iespējamo variantu... P.S. Iesaku palasīt karavīru neformālas sarunas... Piemēram: - Man jau liekas, ka te tā situācija ir tāda: – AM izdomā, ka vajag militāro mācību. Ideju pasniez tādējādi – jebkuram normālam patriotiskam valsts pilsonim nepieciešamas šāds iemaņas, lai ja nu kas, ir gatavs rīkoties un zina ko darīt. Tikai skaļi nepasaka, ko nozīmē tam visam klāt piesietais rezerves karavīra statuss. Un cer, ka tam nepievērsīs uzmanību, un tad varēs vēlāk taisīt smukus papīrus; – cilvēks parastais, kas no militārām lietām tādos sīkumos definīcijās nesaprot, ideju uztver pārsvarā kā normālu un napspriežamu, jo uzskata, ka elementārās lietas cilvēkam jāsaprot, tur tāpat daudz kas iekšā no civilās aizsardzības, papidlus fiziskā sagatavotība utt.; – kategoriski pret paliek pacifisti/progresisti un visādi citādi kreisie, kas pret jebko militāru ir kā tādu. Rezultātā diskusija aiziet sliedēs tikai par/pret militārismu, savukārt starp tiem, kas visumā ideju atbalsta – aiziet saturs par programmas saturu un apjomu. Tikai jomas speciālisti (kā varabungas, u.tml.), saprot, ka AM galvenais mērķis visā šajā ir radīt papīra rezerves karavīrus. Bet šo speciālistu un to kas iedziļinās, ir tik maz, ka šādā kontekstā (rezerves karavīra statuss) diskusija vispār neaiziet. Un AM var berzēt rokas. Nu jā – visus kas iebilst varēs par sabotieriem un kremlistiem dēvēt, jo negrib, ka cilvēki iemācās aizstāvēt savu zemi.
Kāpēc nevaru pievienot komentāru?
Mh, uztaisīsim vate-marļevuju povjazku (1986.g., militārā mācība) un, apsegušies ar baltu paladziņu lēnām rāposim uz kapu pusi (lēnām, lai nebūtu haoss). Nu kaut kā tā. Kas tad līdzēs kodolieroču pielietojuma gadījumā?
BEIDZIET VIENREIZ 11.04.2017. 12:22:36
VAIRĀK NAV IZTURAMI ŠO MURGU GRŪŠANA BĒRNU GALVĀS UN DARBA IMITĒŠANA, KA NU KĀDAM TUR AUGŠĀ TAS BAIGI RŪP !!!
Iespējams, ka tas spēs izkonkurēt no izglītības satura brīvā seksa un genderisma metodikas: neatliks laika, un arī pēc būtības nav savietojamas lietas.
"IZM iecerētās izmaiņas paredz, ka vidusskolas klasēs valsts aizsardzības mācība kļūtu par vienu no sešiem obligātajiem izvēles priekšmetiem" - ja nekļūdos, jaunā kompetencēs balstīta vispārējā izglītības satura ieviešanas viens no lielākajiem plusiem būšot iespēja mācību priekšmetus integrēt un apvienot, tāpēc nākotnē mācību priekšmetu skaits būšot mazāks. Kur integrēsim aizsardzības mācību - pie sporta vai vēstures?
bijusī skolniece 11.04.2017. 09:15:22
Mani joprojām mulsina Izglītības ministrijas veidotais termins - obligātais izvēles.
Bet labāk tomēr ZINĀT, nevis iebāzt galvu smiltiīs un izliktos, ka problēmas nepastāv. Protams, Dievs dod, nekad nevienam šādas zināšanas lai nebutu jāpielieto, jo visi dzīvotu mierā un valsts aizsardzība nebūtu aktuāla... Bet būsim arī reāli.
Piekrītu uz 100% Ritai.
Viss iet cikliski... Ja pirms gadiem 60 bērniem mācīja, kas j'ādara atombumbas sprādziena gadījumā un rādīja multenītes, tad tagad - kodolieroču gadījumā... Skumīgi, ļoti. - ka tas aizvien ir aktuāli mūsdienu pasaulē. Cilvēce no kļūdām nemācās.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.