Lietotājvārds
Parole
Ja jau tā par šo tēmu tiek spriests, tad tā arī būs. Neviena viedoklī un argumentos nav ieklausījušies un neieklausīsies. Zaudēs visi. Spējīgie neiegūs to, ko varētu, probēmu cilvēciņi aizies galīgi pa pieskari un būs virkne "nespējīgu" pedagogu. Jauniem vajadzētu būt galīgi aptaurētiem, la šai mudžeklī līstu. Nenormāli labajai kompetenču izglītībai vajag veiksmes stāstu!
Tāpēc, ka manējiem nav jāatrodas vienā telpā, ar sadistiem !!!! Man nav pienākums tādus čubināt un draudzēties ar potenciālajiem varmākām. Punkts.
nav atkal kāds integrējamais bērns tiem, kuri šos jaunumus grib ieviest
Sapņotāja 19.07.2017. 16:26:04
Man tāds sapnīts nosapņojās, ka visu IZM darbinieku bērnu un mazbērnu (un vēl septiņas paaudzēs) klasēs integrē speciālo skolu audzēkņus! ("Integrējamo bērnu" problēmas un vajadzības vispār IZM neinteresē............:(((
Vai tad pirms pāris gadiem nebija viens speciālais bērns integrēts 3. ģimnāzijā un ar ko tas beidzās?
Pedagoga sirdsapziņa 18.07.2017. 12:00:40
IDEJA PAR SPECIĀLO SKOLU LIKVIDĒŠANU ARĪ IR ABSURDA. Kāds no ministrijas ir pajautājis ierindas skolotājam, cik neiespējami ir nodrošināt kvalitatīvas izglītības saņemšanas procesu, ja klasē ir kaut viens bērns ar speciālām vajadzībām (jauktas attīstības traucējumi: valodas attīstības aizture, hiperaktivitāte, uzmanības deficīta sindroms, uzvedības traucējumi, agresivitāte, autisma spektra iezīmes, Aspergera sindroms u.tml.)? Viens šāds bērns spēj dezorganizēt visu vispārizglītojošās klases darbu. Jau šobrīd ir pilnas pirmsskolas izglītības iestādes un skolas ar speciālajiem bērniem, kuru vecāki nepiekrīt speciālistu viedoklim un neved savu bērnu uz pedagoģiski - medicīnisko komisiju, un ietiepīgi turpina mocīt, kā savu bērnu, tā arī citus audzēkņus un skolotājus vispārizglītojošajā iestādē. Bērni nespēj mācīties, skolotāji nespēj kvalitatīvi strādāt. Rezultātā konfliktē gan bērni, gan vecāki sava starpā, gan pedagogi un izglītības iestādes vadība. Uzsākot mācības vispārizglītojošās skolās, šiem integrētajiem speciālajiem bērniem visbiežāk jāturpina mācības mājmācībā, jo socializēties 20-30 bērnu kolektīvā viņi nav spējīgi. Katrs gadījums integrēt speciālo bērnu vispārizglītojošā skolā jāizvērtē individuāli speciālistiem ilgtermiņā. Tieši tāpēc šis novērošanas un korekcijas darbs jāuzsāk jau agrīni speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs un vēlāk pedagoģiski – medicīniskā komisija kopā ar vecākiem pieņem lēmumu, vai bērns būs spējīgs integrēties vispārizglītojošā skolā. UZSKATU, KA SPECIĀLĀS PIRMSSKOLAS UN SKOLAS LIKVIDĒT IR PILNĪGS NEPRĀTS
Runājot par zviedriem. ja vajag arī mūsu skolotāji var parādīt paraug stundas.Jautājums tik ,kāpēc tad paši Zviedri nav apmierināti ar tagadējo jaunatni. Arī mums tā nav no zelta, bet ja ir, tad rets, tikai tas ,kurš ir saņēmis pietiekoši mīlestības ,juties droš, pieņemts tajā vidē kurā atodas, kuram palīdzēts novērtst mazvērtības kompleks jau bērnībā, nevis iedzīts 30 skolnieku barā.Man rodas viens vienīgs jautājums -KAD MINISTRI BEIGS EKSPEREMENTĒT AR TAUTAS PACIETĪBU UN SĀKS DOMĀT PAR TAGAD JAU SALĪDZINOŠI LIELU DAĻU TAUTAS?
sk--> atkal jau! 18.07.2017. 09:46:43
Biju pieredzes braucienā uz Zviedrijas skolu, kur, kā viņi paši atzina, mācās smagākais kontingents. 1. Tur maz esot spējīgo skolēnu, jo viņu vecāki šo skolu neizvēlas. (Tik un tā!!) 2. Tur ārpus stundām (vai stundās kā palīgi) strādā uz katru klasi (varbūt vairākām) kādi 6, varētu teikt sociālie pedagogi. Katram sava atbildība - viens palīdz bērnam veikt mājas darbus, konsultē, cits ir karjeras konsultants, vēl cits - uzvedības korektors. Un mēs bijām tieši šo uzvedības korektoru organizētā pasākumā - reizi mēnesī notiek Meiteņu vakari. Kāpēc tieši meiteņu? Tāpēc, ka ir pierādīts, ka tieši 14 - 17 gadu vecām meitenēm ir krīzes, kas jārisina. Tā kā braucu ar bērnu grupu, šajā vakarā mēs "integrējāmies". Kas tur notika? Vienā telpā bija aerobikas nodarbība, citā līnijdejas, nākamā galda teniss, tālāk - karaoke dziedāšana, visbeidzot pērļošana. Sociālie darbinieki stāstīja, ka meiteņu virzība tur nenotiek haotiski, bet ir izpētīts un ieteikts, kas šajā brīdī meitenei vajadzīgs. Neatraisītajām iesaka līnijdejas, agresīvajām - pērļošanu. Citreiz notiekot pasākumi zēniem vai visiem kopā. >>>>>>>> Bet vai pie mums kaut kas tāds tiks finansēts, ne jau pa velti šie zviedri visu to organizē!
Tauta,ko satraucieties! Ceļš vaļā privātskolām. Būs mazāk valsts līdzekļu jāpatērē. Nostums visu uz vecākiem. Turīgākie varēs bērnus sūtīt uz maksas skolām. Neturīgākie , kuri gribēs saviem bērniem dot ko vēl varēs pavilkt,liks zobus vadzī vai plēsīsies pušu ,lai dotu vēl ko var savai atvasītei.IZM berzēs rokas, kur sadalīt radušos ietaupījumus uz nabaga vecāku rēķina, kuri nevar saviem bērniem dot visu ko vajag. Ar tiem bērniem, kuri nevarēs iekļauties varēs strādāt sociālie,kuru,kā vakar dzirdēju TV arī trūkst!1!Būs vajadzīgas jaunas darba vietas sociālo darbinieku vidū. Tur učuki ar savu Aukstāko izglītību varēs iet strādāt. Atkal IZM varēs berzēt rokas UČUKI PAŠI atradīs sev darba vietas. URĀ!!! bezdarbs mazinās.Redziet cik mums tauta gudra. Paši visu var, arī bezdarbu mazināt! Jautājums tikai kāpēc viņi nesāk ar savu aparāta samazināšanu , ar savām algām, darba vietām. Lai izbrauc un pastrādā tajā vidē ko skolotājs uz šodienu velk. Un ne jau dienu, bet nedēļu divas. It sevišķi uz mēnes fā''zu maiņu :) Pareizi pieminēja iepriekš rakstītājs. Kurš domā par izdegšanām, par visām citām problēmām kas saistītas ar skolotāja profesiju, it īpaši speciālajās skolās. Tur mācās bērni ar dažādām grūtību un smaguma pakāpēm. Vispārizglītojošajās skolās nebūs prekš viņiem nedz laika, nedz arī kāds gribēs iedziļināties bērna tā brīža stāvoklī, un būs nākamie IIVANI ,Liepājas bērniņš un citi.Tautas pašiznīcināšana. IZDZĪVO SPĒCĪGĀKAIS un IZM berzē rokas. Urā rase attīrīta.Paldies dievam mani bērni ir lieli, bet ja dzīve būtu piespēlējusi man saskarties ar dzīves grūtību - bērnu ar īpašām vajadzībām,uzskatu ka viņam ir daudzreiz vieglāk speciālajā skolā , nevis INTEGRĒT viņu 30 skolēnu vidū. Neapskaužu to skolotāja darbu un bērnu vecākus, kuri tā jau mums ir dažubrīd ļoti neizglītoti. Bieži vien jau tā, pamesti novārtā bērni (jo vecāki no rīta līdz vakaram strādā ,lai savilktu galus kopā, vai arī dzerstās) atrod sev drošu vietiņu tajā internātskolā, (jo pārsvarā jau tur mācās bērni no nelabvēlīgām ģimenēm, kuriem ir veselības problēmas ) vismaz nedēļu viņš guļ tīros palagos un paēdis.IZM domā jau tikai par to kā saīsināt visu , bet nevis par jau tā sasirgušu tautu.....
to Ilona 18.07.2017. 07:11 18.07.2017. 08:58:59
Tevis piedāvātā integrācija JAU NOTIEK. Tas, ko tagad piedāvā, visticamāk, atbilst te aprakstītajam - speciālais bērns kopējā klasē. Lai būtu problēmas, nemaz nevajag 59. programmu. Ja klasē ir 20-30 bērnu, nav skolotāja palīga, nebūs iespējams visiem veltīt pietiekamu uzmanību. Starp citu, problēmas jau ir pat bez šiem iekļautajiem, jo arī parasto bērnu attīstības līmenis ir visai dažāds... Starp citu, "Nāc līdzās" atlase ir visai drastiska. Tiek atlasīti tie, kas "labi izskatās" - priekšnesums ir skatāms, bet ir bērni ar speciālām vajadzībām, kam šīs vajadzības spilgtāk izteiktas. Nebrīnīšos, ja ir pat noteikti kritēriji - vismaz 1 priekšnesums ar bērnu ratiņkrēslā, 1 - ar bērniem ar redzes problēmām, 3 - no speciālās pirmsskolas utt. Pasākums, protams, jauks. Bērni, kas tur piedalās, gūst daudz, bet tomēr ... nu ir nedaudz "pakazuha"...
Kāpēc praktiski visi komentētāji, kad raksta par speciālajām skolām, domā tikai par t.s. 59. programmu? Visi lepojas ar Sarmas Freibergas izloloto pasākumu "NĀC LĪDZĀS!" - koncertiem, izstādēm, radošajām nometnēm, un neviens negatavojas šos bērnus uz jauniešus sūtīt uz starptautiskajām fizikas olimpiādēm. Kāpēc gan dažās mācību stundas, piemēram, zīmēšana, sports nevarētu visiem notikt kopā, kāpēc pēcpusdienas pasākumi nevarētu notikt kopā?
Internātskola paliek vai nē? 18.07.2017. 01:22:02
Vai, lūdzu, kāds zina- kā beigsies internātskolu nodošana pašvaldībām/slēgšana ar 2018.gadu? Atkal klusums jau labu laiku.
Bardaks! Sajauks ar speciālajiem, tad sāks brīnīties par sekmju līmeņa kritumu, tad sāks vainot skolotājus-ka nav pietiekoši veikli skraidījuši pa klasi un apmācījuši skolēnus ar kādām 4 mācību programmām reizē. Olimpiādēm nebūs ko gatavot, jo pamatvielu apgūt būs problemātiski - laika nesanāks un mācīšanās vide nepiemērota. Speciālie sākumskolā- tā arī neiemācīsies lasīt ....utt. Pilsētas skolas kratīsies nost no speciālajiem ===>> sūtīs citur "'uzlabot sekmes"-t.i. atņemt laiku skolēniem pamatprogrammas apguvei, par padziļināšanu vispār varam nerunāt. Vecāki ņems bērnus no tādām klasēm ārā un meklēs skolas, kas tīras no speciālajiem- ģimnāzijas tās varētu būt, kur varēs būt klāt sākumskola.... Ak vēl disciplīnas piesitiens nav piesaukts. Nestādos priekšā, ja godīgi, šo kokteili.
vecāks/skolotājs 18.07.2017. 00:00:04
Šāda reforma iedzen stūrī ne tikai skolotājus, bet arī vecākus. Jau tagad skolās notiek tā sauktā integrācija. Ziniet kā tas notiek? Jā integrācija notiek!!! Un ļoti veiksmīgi!!!! VIENS AGRESĪVAIS NELIETIS, KURAM VIETA BŪTU SPECIĀLAJĀ SKOLĀ AR STINGRO REŽĪMU INTEGRĒ LIELĀKO DAĻU KLASES KOLEKTĪVA SAVĀ KRIMINĀLAJĀ, NOZIEDZĪGAJĀ, NECENZĒTAJĀ VIDĒ!!!!
Ak, vecāki, saturieties! Lai arī 15 skolēnu klasē būs 3 skolēni ar speciālām vajadzībām (56, 57...programma), tad jums būs vai nu pašiem jāmaca savs skolēns, vai jāalgo mājskolotājs.
Speciālās skolas ir vajadzīgas!!!!!!!!!! Ar kādām tiesībām drīkst darīt pāri bērniem????????????? Parastajā vispārizglītojošajā skolā visus integrēt nav iespējams!!!!!!!!!!!!......... PAPULE, ATJĒDZIES!!!!!!!!!!!!!!!
Vakarskola - mācības notiek vakarā. Bet pašreiz tās ir tādas pašas dienas skolas kā valsts ģimnāzijas un vidusskolas. No eksāmeniem atbrīvoti gandrīz visi un saņem tādu pašu atestātu, kā vidusskolu absolventi. Sen laiks bija par to domāt. speciālām skolām jābūt!
Atkal jau kāds kaut kur sadzirdējis, ka Skandināvijas valstīs tā esot, tikai bēda tāda, ka paši jau nav redzējuši realitātē šādu procesu. Pat, ja skola skaitās ar vienu administrāciju un apmācītiem gudriem skolotājiem, tad mācību process notiek atsevišķi, pat atsevišķos skolas korpusos. Tikai nedaudzas stundas ir kopā dažiem ar pieļaujamu diagnozi. Papulei beidzot ir jāiepazīstas ar īsto pieredzi, braucot un pētot.
Par speciālām skolām - murgs kaut kāds, par vakarskolām - pareizi.
Tikai skolēnu žēl ... 17.07.2017. 15:24:41
Jāsūta 100% visus Izglītības ministrijas ierēdņus, ekspertus, speciālistus un to konsultantus vismaz 1-2 mēnešus strādāt Latvijas skolās par skolotājiem -- lai nezustu ierēdņiem saikne ar realitāti. Skolotāja darbā ar skolotāja algu un visām prasībām. Tad radīsies skolēnu vecākiem un skolotājiem saprotamas idejas reformām! Un visi būs priecīgi. Tikai skolēnu žēl ...
Ventspilī jau process sākts - vakarskola pievienota 6. vidusskolai. Nu jau slēgtas romu (čigānu) klases, lai integrējas citās klasēs. Par to žēl, jo romu klasēs mācījās lielāki un mazāki čigānbērniņi un ieguva vismaz kādu izglītību. Tagad diez vai 15 gadīgās skaistules izvēlēsies sākt mācības citas skolas 1. klasē. Nezinu, kāpēc tiesībsargam tā nepatika čigānu skoliņa. Tas taču būtu normāli - ja mums ir poļu, lietuviešu, igauņu skolas, kāpēc nevajag čigānu, kuriem integrēties citviet ir daudz sarežģītāk.
IZM šīs skolas nav vajadzīgas, bet bērniem gan. Cik vieglāk būtu elpot visai sistēmai, ja nebūt tādas papules un viņai līdzīgo alkatīgo muļķu.
"Likuma grozījumos mēs pasākām to, kāda tipa skolas kādā konkrētā laika posmā mums nav vajadzīgas,," Arī bērni nav vajadzīgi? Speciālās skolas ir speciāliem bērniem = izglītojamajiem!
Kad IZM plānos atteikties no Papules un pārējiem tantukiem?
vai tiešām jau paliekam muļķi, apvienojot speciālās skolas ar parastajām. Mazums tiek izsmieti un pazemoti bērni ar īpašām vajadzībām.vairs jau netiek domāts par bērniem un viņu vecākiem. tagad tikai nauda, nauda un nauda
Derētu noskaidrot, ko IZM vēl slepenībā plāno. Apnicis, ka informāciju par plānoto izsniedz mazās porcijās, līdz ar to neiespējami vērtēt plānoto izmaiņu jēgu, lietderību. Pasaulē pedagogiem ir palīgi, viņi strādā divatā vai komandā ar vienu skolēnu grupu, lai maksimāli palīdzētu skolēnam. Tas nav iespējams, ja 20 un vairāk bērnu klasē strādā viens skolotājs. Bet tas IZM neinteresē. Tāpat viņiem pietrūkst elementāru zināšanu psiholoģijā, pedagoģijā, netiek ņemti vērā dažādu pētījumu rezultāti par pedagogu izdegšanu, stresu, pārslodzi un to ietekmi uz darba kvalitāti. Pieprasa pārmaiņas uz pedagogu veselības rēķina. Ir jāmaina IZM darbinieku sastāvs, Šobrīd tur strādājošie absurdas naudas taupīšanas nolūkos grauj stabilitāti, negatīvi ietekmē izglītības procesu, jo bez pārliecināta pedagoga izcilība nav panākama. IZM uzvedība neveicina pedagogu atbalstu viņu idejām. Ja izmaiņas nepieciešamas, vai prātīgāk nebūtu sākt sarunu ar nozarē strādājošajiem, tad paziņot presē. Nozares informēšana ar preses palīdzību ir neveiksmīga stratēģija.
Atkal. Skaisti jau skan - iekļaujošā izglītība, bet kā ir realitātē? No pieredzes - pat vienas speciālās skolas ietvaros (56.kods) ar it kā vienu un to pašu pedagoģiski medicīnisko komisijas slēdzienu un atzinumu nonāk ļoti dažādi bērni - daži tiešām atbilst tam, ka ir tikai mācīšanās traucējumi, bet lielai daļai papildus nāk uzvedības problēmas, hiperaktivitāte, u.t.t. Jau tādā klasē vienam skolotājam strādāt ir grūti. Un vēl šo kokteili iejaukt "parastajā" skolā, 30 bērnu klasē kopā pie teicamniekiem, olimpiāžu dalībniekiem, spicajiem čaļiem un dāmītēm?! Un kur nu vēl speciālās skolas ar 58. - 59. koda bērniem - tos arī paredzēts sēdināt kopējā 30 bērnu klasē?! Ko un kam tādās klasēs vispār varēs iemācīt? Ieguvēju nebūs.
un plāno. laikam IZM neko citu nav iemācījusies darīt kā tikai izvirzīt un plānot . Kā to skolās varēs realizēt, tā vairs nebūs viņu darīšana.
arī skolotāja 17.07.2017. 10:20:21
Nu ko - piepildās "padomijas" lolotais sapnis - visus "speciālos" vienā "gigantskolā-kombinātā" un kaut kur prom no acīm...
Vai nav tā, ka IZM cilvēki nevienu dienu nav strādājuši skolā - ne "parastā", ne speciālā vai vakarskolā??? Jo citādi zinātu reālo situāciju. Speciālais bērns speciālā skolā apgūst savam līmenim atbilstošu programmu un bieži vien arī vienkāršu profesiju, bet nonācis parastajā skolā, pirmkārt, tiek apcelts (skolotājam ir jāpanāk, lai tā nebūtu), citreiz traucē stundas, jo vienkārši nesaprot, par ko ir stāsts. Skolotājs, strādādams papildus ar šo bērnu, mazāk laika var veltīt spējīgākajiem audzēkņiem. Tieši tās pašas problēmas rodas, ja skolā ienāk stipri pāraudzis, vakarskolas kontingenta bērns. Bez tam daudz šādu bērnu integrēšana parastā skolā aizbaidītu spējīgāko skolēnu vecākus uz skolu, kurā šādu bērnu ir mazāk. Vienīgā labā ideja - vakarskolas programmu iekļaut profesionālajās skolās.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.