Lietotājvārds
Parole
Vai kādam ir ienācis prātā papētīt, cik daudziem skolēniem, kas mācās tā saucamajās "labajās skolās" , ir privātskolotāji, turklāt vairākos mācību priekšmetos? Negribu noniecinās šo skolu skolotājus, bet varbūt atslēgvārds labajiem rezultātiem eksāmenos tomēr ir MOTIVĀCIJA? Šajās skolās vienkārši koncentrējas tie skolēni, kuri GRIB mācīties un gatavi STRĀDĀT
Cik saprotu, mācību sasniegumi tiek izvērtēti pēc CE rezultātiem. Bet tas uzreiz nenozīmē, ka izglītības kvalitāte ir laba. Iespējams, ka skolotājs neko neiemāca, skolēns mācās pie privātskolotāja, arī patstāvīgi, un tā nu noliek labi eksāmenus, kas, protams, nāk par labu skolai, kaut gan skolas nopelns tas noteikti nav, jo skolotājs slikti māca, bet nabaga skolēniņš tik un tā ir spiests iet uz nekvalitatīvajām stundām, jo tās taču ir tik obligātas, bet tajā laikā pašmācības ceļā būtu iemācījies vairāk. Vēl mūs, skolēnus, ļoti neapmierina mūsu dienas plānojums. Ja 8:00 sākas skola, kura beidzas ap 15:00, bet vēl taču kādreiz jāpaliek uz kādu konsultāciju, reāli brīvībā varam tikt pat pēc 16:00. Citās valstīs jau 14:00 skolas ir izslaucītas, mājasdarbu mazāk, bet tik un tā rezultātus skolēni iegūst. Kāpēc? Laikam, ka tāpēc, ka ir labāka izglītības sistēma. Kas ir vainīgs pie sliktiem sasniegumiem? Daudzi, skolotāji, protams, teiks, ka skolēnu slinkums. Nu pieņemsim. Bet tad rodas cits jautājums- kas ir vainīgs pie slinkuma? Tas, ka mācību grāmatās ir izlaisti''knifi'', kuri skolēniem mēdz būt ļoti svarīgi, tematiskais plānojums, kas ir pilnīgi ačgārns, un visādu muļķību mācīšana, ar kurām dzīvē neviens nesaskarsies skolēnus antimotivizē mācīties. Arī tas, daudziem ka skolēniem nav iespējas normāli atpūsties, jo, ,lai tiktu galā ar skolu ir jāziedo praktiski viss savs brīvais laiks. Un jo ko domājāt, ka audzēkņiem ir neierobežota enerģija un šādā bezgalīgā stresa stāvoklī skolēns nekad nepadosies? Padosies. Un, pēc ilgām mokām, skolēnam būs iepaticies slinkot, un pēc tam visus sliktos panākumus novels uz skolēna slinkumu. Bet ja papēta, kas ir slinkuma cēlonis un ņemot vērā elementāras cilvēktiesības, kuras, manuprāt, Latvijas izglītībai ir svešas, tad izrādās, ka ļoti daudzi sliņķi nemaz nebūtu sliņķi, ja vien nebūtu visa šī murga. Un ja paskatās uz situāciju no cita skatu punkta, rodas jautājums- vai tiešām uzlabosies izglītbas kvalitāte lauku bērniem, ja būs nepieciešams papildus laiks nokļūšanai pilsētas skolā. Un vai kāds ir padomājis, kā mājās nokļūs skolēni, kuri paliek uz konsultācijām un līdz ar to pat paši nezin, cikos būs brīvi? Autobusi uz laukiem taču nebrauc tik bieži kā pilsētas nozīmes autobusi. Tad ko, lauku bērniem vazāties pa tukšo pa pilsētu, kamēr pēc 2 stundām atbrauks autobuss? Ā, ja vēl skolas izglītība būs no 6 gadu vecuma, tad to pat nedrīkstēs, jo vienatnē pēc likuma drīkst atrasties uz ielas no 7 gadu vecuma. Atkal strupceļš. Tā var turpināt un turpināt.... Man ir pretīgi noskatīties uz šo murgu, kas notiek Latvijā ar izglītību. Ceru, ka nākamais ministrs šo ārprātu sāks vērst uz labu. Bet laikam tas ir pārāk naivi...
Skolēni nav deputāti, un tāpēc nevar kā dažs labs no tautas "priekšstāvjiem" uz Rīgu katru dienu braukt no Liepājas. Ne viņam tik daudz laika, ne personīgais šoferis, ne arī valsts degvielu apmaksās.......
Ko vēl dalīs? Viss jau sadalīts - mazās skolas ir sliktas skolas, tāpēc,ka mazas. Liela skola - laba skola,tāpēc,ka liela un pilsētā. Laukos dzīvo muļki. Mazāsskolas sabāzīs lielajās un VISI būs gudri! Vai es ko nesapratu?
Interesanti,no kuras vietas tos 25 km mērīs? Vai kāds ir padomājis par tiem ,kam jau līdz skolas autobusam bērni jāaizgādā pietiekami lielu gabalu?
Nu kam to vajag?! Skaidri redzams, ka ierēdņiem vispār nav, ar ko nodarboties! Izdomā kaut kādus debilus pētījumus un nu vēl kaut ko dalīt vajag!
Nu pētniekiem jau arī nekā nav, vismaz tiem, kuri reāli strādā..., diemžēl nav viss tik smuki, kā kādam liekas arī tur. Tas, ka taisās atstāt tikai to, kur jau kaut kas ir, ir ļoti ļoti netālredzīgi, tātad, tur, kur tagad ir švaki, drīzumā nebūs nekā, paliks tikai centrālas vietas ar baseiniem, stadioniem u.t.t. Skumji, ļoti skumji, ka neko nevaram darīt, vien noskatīties, kā visu nīdē ārā., jo primārais ir "vajag naudu naudu naudu..." To jau arī vajag, bet ir ar'i bez tās paliekošas vērtības, acīmredzot, ne mūsu valdībai...
Valdība maldina iedzīvotājus apgalvojot, ka vienīgi Rīgā ir augstas kvalitātes izglītība un labi sasniegumi, bet tiek noklusēts, ka uz valsts ģimnāzijām aiziet tieši gudrākie prāti no visas Latvijas un ar konkursu. Sāk tur mācīties ar 7., 9. vai 10.klasei. Ne jau visās Rīgas skolās ir tie augstie rezultāti. Lauku skolās un novados tiek mācīti visi bērni, ne tikai gudrie. Nez ko darīs pilsētas realizējot devīzi - NOST AR LAUKIEM! TUR DZĪVO TIKAI MUĻĶI! Skumji, ka Latvijas valstij mēs neesam vajadzīgi.
Nav saprotams, kur paliek tā nauda, kas atbrīvojas, slēdzot un reorganizējot skolas, jo salīdzinot 2017. gada budžeta skaitļus ar 2008 gada skaitļiem (pārrēķinot uz eiro), valsts budžets ir aptuveni 150%, bet skolotāju algām novirzīti tikai aptuveni 80%.
Kur nav skolas, pēc laika nav arī iedzīvotāju! Ja Latvijas laukus un nomales vajag iztukšot no iedzīvotājiem, tad procesu var paātrināt nolemjot ar 1.septembri visiem skolēniem mācīties Rīgā.
...bet kādreiz gan vecākiem bija pašiem jāuzņemās atbildība par to, lai bērns nokļūst skolā. Tagad gan tikai pašvaldībai- autobusu pie namdurvīm jāpiestūrē un tad vēl pretenzijas. Audzinām "mīkstpēdiņus"!!!
zivs pūst no galvas. un smadzenes pūst pirmkārt. tagad optimizēs pūšanu.
Занимайте очередь на бирже труда - правительство решило на Вас съекономить - денег на зарплаты по 5000 евро им не хватает.
LATVIJA JAU SEN IR SADALĪTA GRUPĀS.... NOZĪMĪGAS IR TIKAI PILSĒTAS, PĀRĒJAIS.... KAS ZINA KAS MĒS ESAM.... GALVENAIS LAI MINISTRIEM UN PĒTNIEKIEM LĪDZEKĻU PIETIEK....
Labi ir tiem,kuriem bērni izauguši,kuri nezin vai aizmirsuši,kā ir mazam bērnam celties 6 norīta un agrāk,kā visu dienu pēc tam nosēdēt skolas solā,vakarā atgriezties mājās,vēl gatavot mājasdarbus.Internāts ir gandrīz tas pats,kas bērnu nams,bērns grib mājās,savā vidē,internāts neveicinās izglītības kvalitāti,tad labāk vispār neradīt bērnus,ja viņi valstij tāda problēma,ja viņus uzskata par peļņas nesējiem,bet viņi nav roboti,viņi ir dzīvi,emocionāli cilvēki,pietiek eksperimentēt,bet domāt kā labāk bērniem nevis valsts makam,ietaupīt ir uz kā,tiem nevajadzētu būt bērniem.
Viss ir tik slikti... 18.04.2017. 12:01:46
Un ko ierosiniet Jūs? Intereses pēc - lieciet šim komentāram plusiņus tie, kas domā, ka skolu reforma, samazinot skolu skaitu vai pārprofilējot skolas, ir nepieciešama, un mīnusiņus tie, kas domā, ka reforma nav nepieciešama.
un kāda starpība no Bejas uz Alūksni vai no Alūksnes uz Beju. Gan jau tiem, kuri brauc uz Beju ir savi iemesli.
Šajā jautājumā nevis kaut ko vēl diskusēs un "ņems vērā", bet gan viss sen ir izlemts. Tikai pagaidām vēl neizsaka skaļi.
ievēliet vēl.....
Un erēdniem būs darbiņš - skaitīt un rēķināt pēc šīs shēmas un laba nauda par 'pētījumu".
Ilze @ Drama queen Murgs 18.04.2017. 10:36:32
Stunda ceļā ir genocīds pret tautu...? WOW. Kādam jāiesakatās terminu vārdnīcā
interesanti vai IZM vispār zina cik bieži sabiedriskais transports kursē "reti apdzīvotajās vietās"? Uz statistikas datiem balstīta simulācija ir interesanta lieta, bet cik tā vispār šai gadījumā ir saistīta ar dzīves realitāti. Bet par veselo saprātu un realitātei atbilstoša skatījuma esamību valdošo vidū jau sen ir šaubas...
Big Dormouse 18.04.2017. 09:50:38
Apdzīvotās vietas nozīme - lieliski, kurš ciemats piesakās būt nenozīmīgs?
būsim precīzi 18.04.2017. 09:35:49
Beja no Alūksnes ir 10 km, nevis 5 km. Kad mazās skolas "mākslīgi neuzturēs", lielās skolas pilsētā nespēs visus bērnus uzņemt!!! Vai cilvēki pagastos nav pelnījuši arī vismaz skolu turpat - ?
R. -> @Murgs 18.04.2017. 08:44:55
Murgs 18.04.2017. 07:25 rakstīja: "Stundu ceļā līdz skolai?" Un Tu domā, ka Rīgā pietiek ar 10min?
Portālā MANABALSS.LV ierosinātas izmaiņas likumā, nosakot, ka pašvaldību vadītāji savu amatu drīkst ieņemt ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Viens no argumentiem - stagnācija un jaunu ideju trūkums. Kāpēc terminētos līgumus nevar ieviest arī skolu direktoriem?
Jocīgi - Latviju sadalīs grupās. Vai nebija domāts, ka Latvijas skolas sadalīs grupās?
Pirms mēneša Jaunpiebalgas un Drustu iedzīvotāji, protestējot pret slikto starppilsētu ceļu stāvokli, uz izvagotā Raunas-Jaunpiebalgas autoceļa stādīja kartupeļus. Iepriekšējās dienās uz šī ceļa bija iestidzis satiksmes autobuss (ja pareizi atceros, tad kopīgiem spēkiem pasažieriem izdevās izstumt autobusu no dubļiem). Un tas nav tas sliktākais autoceļa posms, pa kuru skolēniem pēc skolu tīkla optimizācijas būs jābrauc uz "jauno" skolu. Pavasaros Ja agri no rīta nelīst un ceļš vēl sasalis, tad kas notiks rudenī? Skolā uz pusdienlaiku ...
tīrīšana 18.04.2017. 07:37:25
lauki izmirst. kurš palaidīs vairs mazu bērnu 3-4 km iet līdz autobusa pieturai? nedzīvo laukos visi šosejas malā. liedz izglītību līdzās mājām,liedz drosmi dzīvot laukos.
Stundu ceļā līdz skolai? Kad beigsies valsts genocīds pret tautu, pret lauku iedzīvotājiem??????????
Pareizi! Alūksnes novadā vēl mākslīgi uztur mazās skolas.Maliena - līdz Alūksnei 11 km, vēl par pašvaldības līdzekļiem pieved 10 skolēnus no Alūksnes.Bejas skolā (līdz Alūksnei 5 km) pieved no Alūksnes 25 skolēnus. Līdzekļu izšķērdēšana un nelikumība jābeidz!
neiespējami 18.04.2017. 05:58:26
25 km pa grants ceļu 1 stundā?Un vēl pa meža takām līdz sabiedriskajam???
Matemātika 18.04.2017. 00:01:03
Tas, vai ceļā pavadītais laiks nepārsniegs stundu, stipri atkarīgs no diennakts laika un nedēļas dienas - vai būs sastrēgumi. Attalums paliek sekundārs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.