Lietotājvārds
Parole
Un citi skolotāji nav cilvēki???Jādod izdienas pensija arī pārējiem skolotājiem!!!
Ja tā pensija būtu tāda, ka var atpūsties. Bet jēga,ja saņem 250 eur pensijā(man sarēķinot tā būtu) ,pastāstiet, lūdzu, jēga,ja tāpat būtu jāstrādā? Es VĀRDU pensija izprotu tā- saņemu pensiju, laižu uz restorānu, masāžām,sanatorijām , laimīgi pieskatu mazbērnus. Bet, aizvēršu acis kad sapņošu.
Es arī gribu pensijā, bet man ir "nepareizais" priekšmets! Ar ko labāki ir nosauktie? Manas acis vairs nekam neder, kājas sāp, nervi čupā. Vajag ieviest visiem, kas nostrādājuši vismaz 35 gadus!
=>> T. 16.05.2017. 12:37 17.05.2017. 08:21:17
100% PIEVIENOJOS : "72 stundu tālākizglītības kursi (sertifikāts ar tiesībām mācīt bērnus ar speciālām vajadzībām) ir tikai pliks papīrs, kas domāts pārbaudītājiem."
mūsu skolā gan 85, gan 70, ..., ! Ja enerģētiski uzbrūk bērniem, pēc stundām bērns ir pilnīgi enerģētiski izsmelts, tad var strādāt arī pēc 100 gadiem enerģētiskais vampīrs! Un tikai nemuldiet, ka tās ir pasakas!
pensiju vai algu - v isiem skolotājiem, bet ne abus!
Izdienas pensijā aiziet jādod iespējas visiem pedagogiem vienādas. Katrs izdarīs savu izvēli. Protams, būs arī pedagogi, kas turpinās strādāt pēc pensionēšanās vecuma sasniegšanas.
Zibu,ka kaimiņzemē Krievijā IR IZDIENAS PENSIJA VISIEM SKOLOTĀJIEM(liekas ,ka sasniedzot 25g.darba st;āžu ,un viņi turpina strādāt.Paziņa Pēterburgā-strādā koledžā par skolotāju(51 g.vecs),pie algas apm.200 eiro pensija,vēl sācis atkārtoti studēt,līdz ar to arī studenta apliecība ar visām studenta atlaidēm.varētu vēl noskaidrot ,kas notiek Igaunijā un Lietuvā.Mūs te tiešām tur par tādu aitu baru.Arī pašas algas Igaunijā ,cik atceros ir LIELĀKAS.
Es domāju arī, ka izdienas pensiju vajadzētu dot visiem. Tie, kuri aizies nebūs daudz. Bet vismaz nebūs jāmokās tiem nodzītajiem, vecajiem zirgiem, kuri nespēj to vezumu vairs vilkt.
Biruta E. ->Ilzei 16.05.2017. 20:43 16.05.2017. 22:12:21
Mūsu "rekordistei" šovasar būs 76, sportistam - 75, mācību pārzinei -72
Kur tad skolās ir tie pensionāri(skolotāji vecumā virs 65 gadiem)?
--> ne visi gribēs..... 16.05.2017. 20:42:16
Protams, ka negribēs! Par to izdienas pensiju jau kaķi nevar pabarot, kur nu vēl cilvēku! Un arī piestrādāt nedrīkst nekur, ja saņem izdienas pensiju.
Man ir 55, bet sajūta, ka neizvilkšu līdz 65 gadiem, bet priekšmets neatbilst izdienai. Jūtos izdegusi.
Lai Dievs dod, ka beidzot ieņemtu šo likumu! Un beidziet skaust-ies tie, kuriem ir problēmas ar veselību, pārējie strādās. Brīva izvēle! Algu un pensiju vienlaicīgi NEMAKSĀS!!!
izlasīju Saeimas mājas lapā 16.05.2017. 14:34:45
Oficiālie priekšlikumi ikumprojekta otrajam lasījumam: "1) Personai, kura sasniegusi 60 gadu vecumu, izdienas pensiju piešķir 65 procentu apmērā no vidējās mēneša darba samaksas, kas noteikta saskaņā ar šā likuma 5.pantu. Par katru izdienas stāža gadu virs 30 gadiem izdienas pensijas apmēru palielina par diviem procentiem no vidējās mēneša darba samaksas. 2) Maksimālais izdienas pensijas apmērs nedrīkst pārsniegt 80 procentus no vidējās mēneša darba samaksas. 3) Minimālais izdienas pensijas apmērs nedrīkst būt mazāks par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru. 4) Izdienas pensijas izmaksu pārtrauc, ja izdienas pensijas saņēmējs no jauna uzsāk darbu amatā, kas dod tiesības uz izdienas pensiju. 5) Izdienas pensijas izmaksu pārtrauc, ja izdienas pensijas saņēmējam tiek piešķirta vecuma pensija. 6) .... 7) .... 8) ...."
ne visi gribēs priekšlaicīgi pensionēties 16.05.2017. 14:17:30
Pirms 2 gadiem, kad TV visos kanālos bazūnēja par izdienas pensiju piešķiršanu skolotājiem (sākumā 3 grupas, vēlāk vēl citas), mūsu direktore aptaujāja 14 skolotājas 55+ vecumā - vai viņas izvēlēsies iespēju priekšlaicīgi pensionēties. Tikai 2 apstiprināja vēlēšanos priekšlaicīgi pensionēties.
smiekls - kur tad ir tie jaunie pedagogi? rindā stāv aiz skolas durvīm? pēc 10 gadiem nebūs, kas skolā strādā. par ko tad jaunie protestē - ka jādara darbs, par ko nemaksā? viņi neprotestē, viņi vienkārši nedara (ne visi, bet vairums). necieņas pilna attieksme pret citiem neliecina neko labu par Jums, Ilze.
Par kādu izdegšanu var runāt, ja pensionāru pilna skola?! Un direktorēm arī ar pensionārēm vieglāk - ne par ko neprotestē, neko jaunu nevajag
Un ko tad pārējie skolotāji? Nenoveco, "neizdeg"? Izdienas pensijas vajadzētu paredzēt visiem skolotājiem ar 30 gadu darba stāžu vai no 55 gadiem. Visur raksta, ka bērniem vajag jaunus, aizraujošus, degsmes pilnus skolotājus. Kā viņi ienāks skolās, ja veciem neļauj aiziet pensijā?
Vai no iespējas doties izdienas pensijā Latvijas augstskolās būs konkurss studiju programmā "speciālās izglītības skolotājs"? Neesmu eksperts un statistiķis, bet, manuprāt, kad IZM dāmas sāks skaitīt pirmspensijas un pensijas vecuma speciālo skolu un speciālo klašu skolotājas, nāksies steidzami aktualizēt jautājumu par vairāku speciālo skolu apvienošanu, pievienošanu vai pat slēgšanu. 72 stundu tālākizglītības kursi (sertifikāts ar tiesībām mācīt bērnus ar speciālām vajadzībām) ir tikai pliks papīrs, kas domāts pārbaudītājiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.