Lietotājvārds
Parole
strādāju skolā 07.06.2017. 17:29:35
Runa jau bija arī par mūsu skolas gada garināšanu. Es varu tikai atkārtoti paust savas domas - ja garina, tad liek klāt augustā, jo otrais semestris jau ir 5 mēneši, kamēr rudenī tikai 4 un decembrīs vispār ir murgs. Jūnijā ir pagarinātie, eksāmeni, nometnes un kas tik vēl ne, bet no augusta vidus tāpat visi jau ir uz strīpas. Vasara gan arī sākas labi, ja jūlijā, bet es tomēr esmu par augustu nevis jūniju, kad visi ir pārguruši, jo mums nav garo brīvlaiku pa vidu un vēl citas daudz aktivitātes, kad stundu nav, kā tas ir kaut vai Vācijā (zinu, jo tur dzīvo mani kursa biedri ar ģimenēm un bērniem). Viela pārdomām...
čīkstuliene 07.06.2017. 14:07:24
Domāju, ka "Nepatīk" - liek jaunatne. Ja vasarā bija paredzams vēl iestājeksāmeni, tad jāsaka, ka bijām rūdīti eksāmenu kārtotāji :)
...kāpēc nepatīk čīkstuliene 06.06.2017. 09:22 komentārs? Jāpiebilst, ka stundu garums arī bija lielāks. Vēstures eksāmens tieši Jāņu dienā bija klasika :)
Mūsu valstij galīgi neveicas ar tiem izglītības ministriem. Visu laiku mainās. Tādi izcili gudri eksemplāri.... Katrs nākamais labāks par iepriekšējo. Nu ko... gaidam nākamo.
es labprāt katru nedēļu vestu ekskursijās bērnus, ja tik vecākiem būtu tās ekskursijas pa kabatai. valsts jau bērniem tās neapmaksā.
labums tāds 06.06.2017. 23:58:16
ka vecākiem nebūs jāpieskata, nodokļu maksātāji varēs čaklāk rukāt, lai ir ko valsts pārvaldē un deputātos esošajiem ko pielikt pie kārtējā algu paaugstinājuma.
provokatoram 06.06.2017. 11:45:42
Nez,k urš tad vedīs to bērnus eksursijās, ja skolotāji jūnijā vada un labo eksāmenus?
Nē, turpināsim maukt ar akmens cirvi, kamĕr citi ar motorzāģi.
Katra jauna lieta prasa resursus. Ja mūsu valstij ir līdzekļi, lai jūnija sākumā pēc smaga darba cēliena klases ar pedagogiem dotos pārgājienos, brauktu uz tūrisma salidojumiem, dotos pētīt dabu un veiktu citas līdzīgas aktivitātes, tad tas noteikti ir atbalstāmi. Tikai brīdinu, tas nav lēti.
Mana pārdomas.1. Tie, kas atbalsta darbu jūnijā klasēs, lai nāk un pamācās vai pastrādā pie manis klasē, kur jau visu maiju ir ap 30 grādiem - saules puse, loga atvēršana nelīdz, ventilācijas sistēmas nav. 2. Nesaprotu gan, kā tas notiek, ka izlaiduma klasēm pēdējais zvans ir ar katru gadu ātŗāk? - vēl pirms 5 gadiem tas bija ap 20 maiju, tagad jau 12. maijā. Vismaz 9. klasēm jau nu varēja mācību gads beigties vēlāk. Piekrītu, ka pilnīgs bezsakars ir eksāmeni tad, kad citi vēl mācās. 3. Jā, es atbalstītu, ka nesekmīgajiem un varbūt arī 4 ballu ieguvējiem mācības jūnijā būtu 3 nedēļas, nevis tā kā tagad - dažas dienas atnāk, tad pēceksāmens un ar 1 priekšmetu neizlabotu pārceļ tāpat.
Labāk būtu, ja šo pašu esošo mācību gadu "nesacūkotu" pēc IZM pavēles. Kāpēc eksāmeni sākas jau maijā? Līdz ar to stundas jāmaina, nereti izkrīt stundas, jo katrā eksāmenā taču ir novērotāji, komisija, konsultācijas vēl kaut kur pa vidu jāieliek u.t.t., kuru stundas līdz ar to nenotiek. Arī citu vecāko un vidējo klašu skolēni šajā eksāmenu atmosfērā jūtas jau kā mācību gadu pabeiguši. Ja maijs tiktu izmantots līdz pat 31. datumam un tikai tad sāktos eksāmenu sesijas, tad nekas nebūtu jāgarina. Bet tagad- ar vienu roku jau no maija vidus pabeidz mācības, ar otru roku grib pastiept mācību gadu tikai tāpēc, ka kaut kur citur tā ir.
čīkstuliene 06.06.2017. 09:22:46
Agrāk mācījāmies 6 dienas nedēļā. skolu beidzām ap pusjūniju, jo no 4.klases likām eksāmenus. Vidusskolā pēdējais eksāmens dažreiz pat sakrita ar līgo dienām. Esam izdzīvojuši. Vai tiešām tagad visi tik vārgi. Protams, atceroties vidusskolas eksāmenu laiku, gribas pasmaidīt, jo lielākā mācīšanās bija upes krastā, ik pēc pusstundas līdām peldēties.
Pareizi.pilniba atbalstu. Ar nepacietibu gaidu, kad ari musejie atmodisies un rikosies.
Manuprāt tieši Šadurskis kā Vienotības aģents, ar savu nenopietno attieksmi it kā reformējot izglītību, ir sagrāvis uzticību šim politiskajam spēkam. Vēl atsevišķi "lēmumi" pirms Saeimas vēlēšanām un Vienotībai ir TP, JL, LPP un līdzīgo liktenis. Pašvaldību vēlēšanas iezīmēja Vienotības pašiznīcināšanās instinkta stabilitāti. Nav jābūt politologam, lai to saprastu! Kaut kur dzirdēju, ka Šadurskim nav ko zaudēt! Tuvredzīgi!
provokators 06.06.2017. 07:33:20
Visnotaļ prātīgs un izsvērts lēmums. Skolotāji vismaz nopelnīs savu vasaras algu, nevis saņems naudu par atrašanos skolā. Vecākiem nebūs papildus stresa, domājot ar ko nodarbojas bez uzraudzības palikušais bērns. Bērni uzzinās daudz ko papildus, brauks ekskursijās, ies pārgājienos un būs uzraudzīti. Mācību gads būtu jāpagarina arī rudenī par 2. nedēļām, uzsākot mācības augusta vidū.
Varētu pieņemt, ka uz skolu vajadzētu iet vēl divas nedēļas pēc mācību gada beigām skolēniem ar viduvēju uz zemu zināšanu līmeni, t.i., zem sešām ballēm. Domāju, ka mācību motivācija paaugstinātos.;)
eva>seguzvārds 05.06.2017. 20:32:38
Kopš kura laika sportiskās aktivitātes un kultūras pasākumi nav jēgpilni? Dažreiz skolēni Jūsu minētajās aktivitātēs iegūst un uzzina vairāk nekā mācoties, kas ir saskaitāmais un klausoties kā visi klasesbiedri skaita vienu un to pašu dzejoli!
Seguzvārds 05.06.2017. 17:30:15
Mūsu skolā jēgpilnu stundu vietā (stundu laikā) visa mācību gada garumā ir: Miķeļdienas pasākums un tirdziņš ( 3 st.), Dzejas dienas (vismaz 3 st.), 4-5 reizes leļlu teātri, dažādas tikšanās ar dažādām personībām (tātad 4-5 st.), 3-4 reizes labdarības u.c. koncerti (tātad 3-4 st.), projektu nedēļa (4 dienas=ap 24 st.), iepazīšanās ar vecāku profesijām (ja atnāk 3-4 vecāki, tad vismaz 3 stundas iepazīstina), nacionālo dārgumu meklēšanas diena (tātad ap 4 st.), sporta dienas un Olimpiskās vingrošanas dienas (tātad ap 4-6 st.), skolas jubilejas nedēļa ............. sarēķiniet kopā, cik stundu sanāk! Visticamāk, kādu no pasākumu veidiem neuzrakstīju. Dažus no šiem JĒGPILNAJIEM pasākumiem var "norakstīt" uz Klases stundu vai Sociālo zinību rēķina. Varbūt visus šos pasākumus varētu ar likumu noteikt, ka vajag organizēt, bet jūnijā. Pie tam pēc brīvprātības principa, nevis kā brīvprātīgi obligātais pasākums. Lai kāds par organizēto var ķeksīti ielikt.
Ja tās pašas jau esošās dienas iemācītos pavadīt lietderīgi jeb, kā tagad modē teikt, jēgpilni, t.i.,ar vēlmi mācīties, apgūt jaunas zināšanas un prasmes, draudzēties, veidot lietišķas attiecības ar klasesbiedriem un skolotājiem - ak vai! - dzīve kļūtu skaistāka un nekādi "pagarinājumi" vasarā nebūtu vajadzīgi. Diemžēl skolā pavadītais laiks bieži tiek vienkārši izniekots. Dažādu iemeslu dēļ.
Rakstā runa ir par parastām vispārizglītojošām skolām, tātad teiktais uz jums neattiecas! Tā turpini, un viss būs OK!!!
Bērniem atņemta vasaras nedēļa!!! Skumji. Tā jau pie mums saulīte ir tik cik ir...
Nē ne visiem, man arī ir līdz Jāņiem, bet skolu apmeklēju katru dienu, mācos labi. Vienkārši es eju profesionālajā skolā un šeit ir līdz Jāņiem, tas ir tas iemesls. Bet ir arī tādi kas basto tīšī, bet nesalīdzini ts ar visiem Tantīt :)
žēl skolnieciņu
Līdz Jāņiem mācās tie, kas visu gadu gulējuši uz ausīm! Lai var aizvilkt līdz nākamajai klasei! Atstāt uz otru gadu nav jēgas, tā arī velk līdzi kā balastu!
Cerams ka Latvijā kaut ko tādu neizdomās, jo tā jau dažiem skolēniem ir līdz Jāņiem jāmācas un tad būtu vēl pagarinājums! Trakums. Un tolka no tā nekāda nebūs.
Skolnieciņš 05.06.2017. 12:12:27
Lietuvas ministri traki palikuši? Šadursķis pelna 66000€ bruto. Es VID'a deklarāciju pētiju! Skumji, ka K.Šadurķis savu nomāšanu neuzlaboja šo lielo piķi!!! © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Un kāds ir labums no tā pagarinājuma?
izkārsim mēli un skriesim pakaļ

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.