Lietotājvārds
Parole
Tagad kompetenti iebrauks rudzos . . .
Jau atkal! Nupat izreformēja un iebrauca auzās......
Ko tad atkal reformēs? Vai klasēs tagad būs 31 bērna vietā 41 bērns? Un visam tam baram būs jānodrošina interesantas izklaides, lai mācību (kompetenču apguves ) procesā izglītojamais ( kompetenču apguvējs) sasniegtu laimi ( kā apgalvoja ministrs K.Šadurskis)? Jaunā kompetenču apguves programma ļoti atgādina K.Skalbes " Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties" Zemo debesu zemi. Pastiep rociņu, aiz zemajām debesīm aizbāzto karotīti izvelc ( tak jau kompetence noderīga! ), paēd un jūties laimīgs. Viegli tak aizsniegt to, kas zems. Un cilvēciņš ( kompetenci apguvušais izglītojamais) laimīgs, jo viss tik viegli pie zemajām debesīm sasniedzams.
Viena reforma knapi beigusies, otra iet pilnā sparā, bet jau piesaka trešo. Kā tur bija tas čigānu lāsts? Kaut tu pārmaiņu laikos dzīvotu! Nu tad izbaudām pēc pilnas programmas.... Reformēsim reformas.
Elementāri. Jānosaka skolēnu skaits klasēs no - līdz. Tāpat jānosaka reālajām vajadzībām atbilstošais atbalsta personāla, bibliotekāru utt. skaits, atkarībā no skolēnu skaita skolā, viņu veselības stāvokļa (speciālās programmas). Tad arī jāiedala finansējums (starp citu, to varēs ātrāk un precīzāk aprēķināt pēc 1. septembra datiem nekā tagad, kad nauda "atseko" labi ja oktobra sākumā). Starp citu, tā bija līdz "ģeniālajai" reformai "nauda seko skolēnam".
Lūdzu, reformējiet tā, lai "nauda seko skolēnam"beidz kropļot visu sistēmu jau daudzus gadus. Jāmaksā par darbu, nevis skolēnu skaitu, te viss neiet roku roku. Jābeidz skolēnu vilināšana, raušana aiz rokas, pierunāšana utt, lai tikai palielinātu skaitu par katru cenu.Skolai var būt tiesības izvēlēties arī kvalitāti, nevis tikai skaitu vien...Bet šobrīd visi piever acis un dzenas pēc skaita.Vai neredzam, ka problēmas sākās tieši ar šo lēmumu iedzīvināšanu.Arī skolēnu skaitam ir robežas, lai izglītība būtu kvalitatīva.Tagad viss uz ģimenes pleciem- ej privāti, cīnies pa vakariem pats, lai bērns saprastu to, ko tai lielajā barā nav spējīgs aptvert.Lielākā daļa nav.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.