Lietotājvārds
Parole
Tak viena krievu skola bija "Bez tabu" sižetā par zīmju pirkšanu:) nez kā ar matemātiku tādi tikuši galā:)
Mums skolā 12-tie, kā izrādījās pēc eksāmena, arī zināja tematus, bet tikai rezerves variantu. Un liels bij viņu pārsteigums, ka saņēma citus (līdzīgi tie temati gan bij), jo mēs nezinājām, ka ir jānomaina tēmas. Mēs tagad nevaram saprast - vai mūs sodīs par to, ka bērni rakstīja nezināmas tēmas, vai arī dos prēmijas... ka neiedevām rezerves tēmas ???!!!
Un cik bija tādu, kas tika "atbrīvoti" ar vecāku izdīktām falšām ārstu zīmēm, jo gadiem vārtījuši muļķi un eksāmenus nav spējīgi nokārtot?
Un cik bija tādi, kas ''atbrīvoti '' atkal no eksāmeniem , lai neuzrādītu pilnīgu zemlīmeni skolai ?
Kaut nu matemātika noplūstu! tas būtu ko vērts. Vislabāk-iepriekšējā vakarā. tas ir vienīgasi eksis ko vērts nopirkt.
Visa šī eksāmenu sistēma ir vienkārši nožēlojama - vai kāds no tās ir ko ieguvis, vai gudrāks palicis - tad kam viņa ir vajadzīga?! Un kas bija sliktāk pie vecās sistēmas? Bet labāk gan bija - vesels bars ar ierēdņiem, kam neslikta alga, bija mazāk un lieki izdevumi, arī ne mazi, par šī "fufeļa" radīšanu bija mazāki!
Jociigi cilveeki, kada starpiba skolens zina vai nezina, ja vinsh neprot rakstit tad neprot, pat ja no rita vinsh uzzina kads ir temats, tad atnjemot mobilos talrunjus un pavadot uz tualeti ir jaredz kursh spikeri izvelk no tualetes poda...lapsenes, midzenis,pirmais, godiigakais, man ir informacija es neteikshu...nu i?
mēs virzāmies uz to, ka paši skolotāji veido eksāmenu, pati skola izdod beigšanas apliecību . . . un tad veidosies skolas, kuru apliecības ņems pretī augstskolas bez papildu eksāmeniem. Tikai GODĪGA konkurence stiprinās skolotāju prestižu, jo es vēl tagad nevaru paskaidrot skolēniem 9.klasē, kāpēc viņiem bija jāraksta diagnostikas darbs dabaszinībās, ja tāds mācību priekšmets 9.klasē nemaz nav. VISCā strādā tādi paši cilvēki ar augstskolu diplomiem ....
VISU CIEŅU AIJAI MELLEI 18.05.2017. 07:50:00
Aija Melle vakar Twitterī publicēja šādu ierakstu: "Šodien saņēmu pamācību: "Jums jārēķinās - kurš pirmais aiztiek lapseņu midzeni, pirmais tiek sadzelts"." Visu cieņu Rīgas Juglas vidusskolas direktorei par uzdrošināšanos tuvoties "LAPSEŅU PŪZNIM"!!!!!!!!
Centralizētie eksāmeni... Neuzticēšanās skolotājiem??? Darba vietas ministrijā??? Kurš ieguvējs??? Uzņemšanas eksāmeni augstskolā - godīgi, skolēnam saprotami: kāpēc tie jākārto un kāpēc tiem gatavoties!!! Šobrīd pieteikšanās vairākās augstskolās - naudas pelnīšana un pārliecības - "kaut kur jau tikšu" radīšana. Savulaik skolā mācījos uz katru dienu, jo varēja izsaukt atbildēt, kārtoju, ja pareizi atceros 7 eksāmenus (matemātika, fizika, ķīmija, sacerējums-vērtējums valodā un literatūrā, vēsture, angļu valoda) un - tad iestājpārbaudījumi augstskolā. Viegli nebija, bet bija skaidrs kāpēc mācos, ko gribu sasniegt un to arī dzīvē esmu sasniegusi.
Vismaz ir, ko apspriest ....Tā atkal var uzmanību novērst no būtiskā? Kāpēc klusē izglītības ministrs? Pēdējā laikā neizsakās.
Un, vēl - tad jau iepriekš visiem vajag pateikt, lai zin. Citādi ir ļoti negodīgi! Mēs taču runājam par skolu kā izglītības iestādi.
Varbūt jāpārskata pati eksāmenu sistēma un to saturs? Kāda jēga,ja skolā, kurā 24 skolēni 12.klasē eksāmenu kārto 8, bet pārejie slimību dēļ atbrīvoti? Vai par to ar nebūtu jādomā?
Čiks, un man temati jau zināmi!!! ;)
Protams, abi varianti gan pirmais, gan otrais bija zināmi jau iepriekšējā vakarā. Ministrijas ierēdņi kārtējo reizi sevi padarījuši par apsmiekla objektiem.
Nav jau runa par prasmi vai neprasmi rakstīt domrakstu. Problēma ir sistēmas vadībā un iesaistīto profesionālismā(būtībā te kādam ir jādemisionā un kādi būtu atlaižami no darba).
Vai kadam nebūtu jāatkāpjas no amata pienākumu pildīšanas par šādu fufeli? Būtu jaunas darba vietas:)
Aploksnēs ieliktajos un uz skolu atsūtītajos materiālos rezerves varianta nav. Tātad- skolās šos rezerves variantus nevar uzzināt, pirms aploksnes atvēršanas skolēnu, novērotāju klātbūtnē direktora kabinetā.
Kaut kā neticas, ka bija zināmas tikai sacerējuma tēmas.
10 minūtes pirms domraksta sākuma kāds ieminējās, ka ir jau sagatavots 3.variants. Bet tēmu zināšana tiešām neko nedeva, vienīgi jaunie temati bija vieglāk uzrakstāmi. P.S. Temati nav nafta, nevar noplūst. Kauns par šo- runa taču ir par latviešu valodu.
" pirkstu veiklība bez mistikas" vai bizness? Ja saskaita visus eksāmenu veidošanā iesaistītos, sastādītājus, pārbaudītājus, apstiprinātājus, pavairotājus, aploksnēs salicējus, kurjerus, "aplokšnu atvēršanas" novērotājus sanāks labs bariņš. Vēl var pieskaitīt gaišreģus un ekstrasensus... Un jo vairāk lapu darbā - jo bīstamāk. un jautrāk. pa nakti sacerējuma rakstīšanas mākslu neapgūt, bet pratējs, var uzrakstīt kādus 5 variantus un nedaudz nopelnīt, vismaz saldējumam. Un kur glabājas rezerves varianti? Tos varētu raidīt tiešsaistē?
Patiesība kož acīs 17.05.2017. 16:02:42
Tas pats ar 9. klases eksāmenu.
Ne tikai Rīgā, arī Liepājā.
Nu, ko var cepties, ja nemāk rakstīt domrakstu, tad vienas nakts laikā tāpat neiemācīsies to uzrakstīt, vienalga zināmā tēmā, vai nezināma.
Nu, nu, gan jau "leak"s ir nevis skolās, bet augstākos sistēmas plauktos meklējams(VISC un kompānija, aūū!).
Esmu sajūsmā! Pārlasīšu pasaku par Buratino Muļķu zemē!
Matemātika vēl priekšā, tātad interesantākie šī Ugunsgrēka "' notikumi vēl tikai būs.
Nav īsti saprotams, kas notiek VISCā, jo vairākās Rīgas skolās 12.klasēm bija zināmi gan pirmie, gan rezerves domraksta temati) Vai tur daļai darbinieku nav nepieciešams atvaļinājums uz sava rēķina?:)
Aizzīmogotās aploksnes ar uzdevumiem skolām piegādā ar kurjeriem dienu pirms eksāmena. Direktore ieliek seifā. Ja nekļūdos, mūsu skolā ir 2 skolas seifa atslēgu komplekti - viens pie skolas direktores, otrs aizzīmogotā "avārijas" atslēgu skapī, varbūt arī trešais kaut kur pašvaldībā (ja to paredz kaut kādi noteikumi). Jautājums, kam jānotiek, lai nākamajā rītā visi, kam vajag un nevajag zina uzdevumu tēmas un jautājumus?
Jūs apnikāt jau :D

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.