Lietotājvārds
Parole
es no laukiem 24.05.2017. 08:46:44
No kurienes ministrija var zināt, cik ir tādu skolotāju, kam jāaiziet pirms laika? Vai jau ir gatavs likvidējamo skolu saraksts? Pirms, nevis pēc vēlēšanām?
Skolnieciņš 21.05.2017. 20:51:35
Un atlaida kādu vecu sociālo pedagoģi, un viņas ģimeni apciemoja sociālais darbinieks...
vecuma pensija - vidējā valstī 290,00 eiro apmērā. Vidējais apdrošināšanas stāžs ir 36,3 gadi. Vidējais vecums, no kura pieprasīta pensija- 61 gads. Vecuma pensijas Latvijā saņem 468 794 iedzīvotāji
Vecuma pensijas minimālie apmēri  Vecuma pensijas minimālais apmērs nevar būt mazāks par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu (64,03 eiro, invalīdiem kopš bērnības - 106,72 eiro), kuram piemērots koeficients: 1) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem - 1,1; 2) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 21 gada līdz 30 gadiem - 1,3; 3) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 31 gada līdz 40 gadiem - 1,5; 4) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir 41 un vairāk gadu - 1,7. Minimālo vecuma pensiju aprēķina, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu reizinot ar noteikto koeficientu.  Minimālā vecuma pensija, ja apdrošināšanas  stāžs ir no 10  līdz 20 gadiem 70,43 eiro; invalīdam kopš bērnības - 117,39 eiro Minimālā vecuma pensija, ja apdrošināšanas stāžs ir no 21 līdz 30 gadiem 83,24 eiro;   invalīdam kopš bērnības - 138,74 eiro Minimālā vecuma pensija, ja apdrošināšanas stāžs ir lielāks par 30 gadiem   No 31 gada līdz 40 gadiem - 96,05 eiro; invalīdam kopš bērnības - 160,08 eiro No 41 gada un vairāk - 108,85 eiro; invalīdam kopš bērnības - 181,42 eiro
aaaaaaaaaaaaaaaaaa 19.05.2017. 22:57:00
Latvijai profesionāļi nav vajadzīgi.
Jaunie sēž telefonos? Paskatiet ar kādām metodēm un atdevi jaunie strādā. Paskatiet kādas ir klases jaunajiem. Dažiem ir degsme strādāt visu mūžu, bet daudzi nostrādā savus gadus un bērnus ciest nevar. Tādus labāk ? Ir koks ar diviem galiem.
> UZŅĒMĒJA 19.05.2017. 10:51:43
Lēni un uzmanīgi vēlreiz izlasiet pašas rakstīto frāzi (citēju) "Profesionālis savā jomā vienmēr būs novērtēts..." Vai Jūs to par Latviju? Nopietni? Jūsuprāt, labākie ārsti, medmāsas, skolotāji, bērnudārza audzinātājas, policisti, mūziķi mūsu valstī TIEK NOVĒRTĒTI ? Nekā personīga, bet ... atļaujos pasmaidīt.
ko var kladzināt par tie pensionāriem.Ko skolas darīs bez viņiem?Jaunie pedagogi nekam neder,sēžar telefonu visu dienu.Tā viņiem interesē savs darbs.Protams,ir arī izņēmumi. Nečubināsies viņi ar bērniem kā tie nīstie pensionāri.Izdzīvot nevar ar pensiju.Valdībai uzspļaut uz visiem.
Dievs teica latvietim parastajam: "Pasaki, ko tu vēlies, un es izpildīšu tavu vēlēšanos. Tikai ņem vērā- tavam kaimiņam es došu visu to pašu, tikai dubultā!" Latvietis tūlīt pat atbildēja: "Izdur man vienu aci!". Tādi nu esam- nevis domājam, cīnāmies, lai KATRAM būtu atbalsts mūsu valstī grūtā brīdi, bet galvenais- lai NETIEK tam kaimiņam (skolotājam, sētniekam, vienalga kuram). Nedomājot, ka arī paši varam nokļūt situācijā, kad varam būt bezizejas situācijā un vajadzētu šo atbalstu.
Tie,kuri klaji te saka-pensija,pensija-Jūs esat informēti cik lielas pensijas ir Latvijā? Ja cilvēks ģimenē ir viens, nomaksās komunālos maksājumus, nopirks putraimus mēnesim un viss. Lauku skolās nepelna tik cik lielajās pašvaldībās. Nedomāsim tikai par sevi.
Jūs vispār domājat? JA atlaidīs SKOLOTĀJU,par ko viņš ies strādāt,jo par SKOLOTĀJU vairs tak nevarēs,mana loģika tā pauž. Par sētnieku? Tāds nopelns vecumdienās?
Ļoti labs priekšlikums. Skolotāji, kas gadiem strādājuši, to ir pelnījuši! Tā ir smaga un atbildīga profesija, turklāt, tad būs brīvas vietas jauniem skolotājiem!
Sociālajai garantijai 18.05.2017. 21:16:53
Komentējot jāsaprot ka VIENOŠANĀS AR ARODBIEDRĪBU NENOZĪMĒ TO KA BŪS TĀ KĀ ARODBIEDRĪBA GRIBĒS, CIK GADUS ARODBIEDRĪBA CENŠAS VIENOTIES PAR PEDAGOGU ATALGOJUMU. VIENOSIES TIK ILGI LĪDZ PIENĀKS ATLAIŠANAS BRĪDIS UN NEKĀDAS VIENOŠANĀS NEBŪS UN VISUS ATLAIDĪS PĒC DARBA LIKUMA NOTEIKTĀS KĀRTĪBAS UN UZ TĀ PAMATA ARĪ KOMPENSĀCIJAS IZMAKSĀS.
Sociālās garantijas 18.05.2017. 19:30:34
Ir tāds jēdziens kā sociālās garantijas, plānotas reorganizācijas vai slēgšanas gadījumā tiek domāts par atbalstu darbu zaudējušajiem, ja ir vienošanās ar arodbiedrību. Un arodbiedrība, cik noprotams, uztur spēkā prasību. Tas ir normāli. Komentējot jādomā, citādi atklājam nekompetenci viselementārākajos jautājumos, kas skar darba tiesības.
UZŅĒMĒJA 18.05.2017. 18:14:48
Kāpēc vispār kādas kompensācijas jāmaksā, darba likumā ir pants kas notiek likvidācijas vai štata samazināšanas gadījumā, kādas kompensācijas maksājamas. Kad tiek likvidēti uzņēmumi vai štatu samazināšana tad pēc tā arī vadās, kāpēc vēl kaut kas atsevišķi skolotājiem jāpiemaksā. Profesionālis savā jomā vienmēr būs novērtēts un darbu atradīs!!! Kauns par tādiem skolotājiem kas komentētājam "laimiņa" ir salikuši tik daudz negatīvu vērtējumu.
Pec seshiem meneshiem bus eitanazijas spricitei jaatliek naudinja.
Izlasi rakstu un tad komentē! Rakstā skaidri bija pateikts: "kuriem līdz pensijai ir ne vairāk kā trīs gadi". Tātad pēc gada var jau doties priekšlaicīgajā pensijā.
Un ko darīs pēc tā pus gada? Nauda būs tik cik vajag,lai dzīvotu un tālāk? Vairos bezdarbnieku rindas?
vecā skolotāja 18.05.2017. 11:49:31
Vai ir vērts celt tādu jezgu 40-60 skolotāju dēļ. Lai laiž uzreiz pensijā. Tie nebūs miljoni un valsts tāpēc neizputēs.
darba likumā ir skaidri noteikts,kam,kad un cik izmaksā,likvidējot uzņēmumu. Kur problēma? Nu nav par budžeta naudu jānodrošina darbs un alga zināmam ļaužu skaitam tikai tāpēc,ka labs cilvēks vai kādam rads vai draugs. Var,protams,pieņemt arī speciālu likumu tieši šim gadījumam,kā jau pie mums bieži notiek.
Darīs to pašu,ko citi cilvēki ,kas pirmspensijas vecumā zaudējuši darbu un kuriem tādi pabalsti nespīd.Lūdzu vienādu attieksmi pret visiem.!
No cik gadiem sāk skaitīties pirmspensijas vecums? Varbūt varu jau savos 49?
Skolotājs. 18.05.2017. 10:36:38
Un pēc sešiem mēnešiem ko darīs- šaus nost, lai nemocās? Ģeniāli ministri...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.