Lietotājvārds
Parole
Cerams, ka vidusskolās paliks tikai tie, kam to patiešām vajag. Tagad tāda atsēdēšana 3 gadus uz vecāku un valsts kakla daudziem sanāk:)
Žēl, ka tik daudz labas arodskolas tika likvidētas. Atceros Apes arodskolu, kur jaunieši varēja apgūt arī vidusskolu, tika likvidēta. Tagad tas stāv kā vēstures piemineklis!
Kā nepieaugs vēlme mācīties, ja stipendijas ir. Dažam katru mēnesi ap 70eur. Tā ir motivācija un vecākam atbalsts un iemesls kāpēc bērns ir tieši mācās arodu, kuru dažs labs pat nevēlas.
Profesionālās skolas pēdējā laikā izvēlas tāpēc, ka ātrāk gribas sākt darba dzīvi, jo bieži iztikšana ir, maigi sakot, pieticīga, un jauniešiem vienaudžu vidū grūti to izturēt. Diemžēl vispārizglītojošo priekšmetu apguve bieži šeit atstāta skolēnu pašu ziņā, bet, lai pieklājīgi nokārtotu CE un varētu turpināt izglītību augstskolās, zināšanas ir nepieciešamas.
Tas priecē, jo labi sava aroda pratēji-meistari ir ļoti vajadzīgi. Atrast kārtīgu meistaru ir grūti. Un lai arodskolām izdodas noturēt augstu profesionālo latiņu!
Galvenais, ka mācās un var pamācīties. Lauku reģionos tieši profesionālās skolas ir būtisks aspekts aroda apguvē, lai spētu nopelnīt maizīti.
Profesionālās skolas pēdējā laikā nudien saņēmušās, daudz darba, lai uzlabotu mācību kvalitāti, bet arī skolēniem jāsaņemas, lai mācību vielas apguves prasības neatduras pret negribēšanu un mēģināšanu izlīst cauri.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.