Lietotājvārds
Parole
Arī pēdējā algu reforma pierādīja, ka uz normālu pensiju nevar cerēt arī tie, kam vēl laiciņš jāpagaida. Ja alga samazinās, tad automātiski - arī pensija! Starpība tikai, ka pašreizējie pensionāri saņem dubultā no 55 gadiem, bet vai varēs davilkt līdz 65 un vēl - grūti spriest! Bet ministriem jau labāk zināms! Pārēdušies jau tālāk par savu bļodas malu neredz!
strādājoša pensionāre 21.05.2017. 13:57:17
Esmu jau pasen pensijā, bet vēl mazliet strādāju- skolā mana mācību priekšmeta stundas vienam pedagogam par daudz, bet diviem nepietiek- nu nenāk neviens jaunais skolotājs, ja viņam piedāvās 9 stundas fiziku, 9 stundas ķīmiju un teiksim vēl ģeogrāfiju. Tā nu paliek glābējs- pensionārs, kurš aizpilda šos robus. Man ir tikai 6 stundas nedēļā. Protams, nezinošie domā, ka man strādāt vajadzētu katru dienu no 8- 16- iem, un ir pārsteigti, ka es varu būt četras dienas brīva. Un par vecajiem skolotājiem runājot- skolēniem- ,sevišķi sākumskolā, ļoti patīk komunicēt tieši ar vecākajiem skolotājiem- laikam pietrūkst vecmāmiņu.
Arī skolotāja 19.05.2017. 17:53:32
Strādāju par skolotāju 17 gadus. Kad biju jauns un zaļš gurķis, tad spēka bija daudz, dzīvoju viena. Ko darīt arī īsti nebija brīvos brīžos. Apdarīju visus savus tiešos darbus un meklēju, ko klāt vēl piedomāt. Kā darbā ieviest ko jaunu, interesantu. Izmēģinājos visu ko, eksperimentēju ar dažādām metodēm un paņēmieniem uz nebēdu. Tad nāca klāt pieredze, darba stāžs, vīrs, vēlāk personīgie bērni. Brīvā laika vairs praktiski nebija, griezos kā vāvere ritenī. Darbā sāka parādīties rutīna, bet vēl joprojām bija liela patika strādāt. Turpināju strādāt par skolotāju. Sevi netaupīju, godprātīgi strādāju. Bet nu jau kuro gadu atvaļinājumu grūtāk un ilgāk liekās gaidīt. Kamēr esi skolā jūties mundrs un spēka pilns, bet bērni paņem no tevis tādu enerģiju un spēku, ka mājās pārvilkusies gribu tikai iekrist gultā un neparko vairs nedomāt. Bet tā nevar. Jāatrod iekšējās rezerves, jāpārstartē spēki un jāķeras pie mājasdarbu labošanas, jāgatavojas kontroldarbiem, stundām. Rīt atkal uz darbu. Tā iet gadi. Sāk likties ka slodze pārāk liela, gribētos ar kādu padalīties. Varētu kādam jaunam pedagogam iedot daļu no savas slodzes - praksei, lai piešauj roku. Kamēr iemanīsies un iestrādāsies rau arī es varēšu pensijā doties. U- ū ! Kur esi jaunais speciālist? Ak to stundu par maz, nesanāk laba alga? Bet šo stundu atkal par daudz. Tik daudz negribas rauties! Ko nu? Bet vai Tev strādāt vispār gribās, vai tikai algu saņemt? .......Tā nu es stāvu klases priekšā. Ir Pirmdiena un es turpinu strādāt par skolotāju. Cik ilgi vēl ????????
Ko nu kliedzat - nav jau mums medusmaize 19.05.2017. 10:58:29
Pagaidām "apdalīti" ir tieši pirmsskolas skolotāji - mums pat algas ir krietni zemākas kā skolu skolotājiem, jo maksā pašvaldības. Algu līmenis par likumīgo 80% slodzi ir uz rokas mnimālā alga.
Вот и учителей теперь поделили: есть отдельно учителя спорта, учителя дошкольных учреждений, а есть все остальные. Одним надо раньше на пенсию, а остальным позже. Бред. Вначале русских и латышей разделили, теперь учителей. Пенсионеры у нас разные. Одни работали всю жизнь - 100 евро пенсия. Другие тоже работали - 2 тысячи пенсия. А президентом побыл, ничего не делая и ничего не решая - всю жизнь тебя государство кормить должно и квартиру тебе оплачивать. Латвия - страна дураков и хорошо. что лет через 100 здесь никого уже не будет - все вымрут с таким отношением к собственному народу.
Tas darīts tikai ar vienu mērķi, lai sanaidotu skolotājus. Jāatzīst, šiem cūkām izdomas netrūkst.
Neatbalstu izdienu, JA... 18.05.2017. 20:42:29
...JA vieniem skolotājiem dod, bet citiem nez kāpēc nedod... Kārtējo reizi akmens, kas iesviests starp skolotājiem, lai sanaidotu!
Lielajiem lēmējiem! 18.05.2017. 19:16:58
Ieejiet visparastākajā skolā! Tajā integrējas skolēni, kam būtu jāmācās speciālajā izglītības iestādē, bet viņu vecāki negrib pieņemt šādu faktu. Tajā mācās bērni ar mācīšanās un uzvedības traucējumiem. Vispārizglītojošās skolas pedagogs dažviet strādā ar 20-30 bērniem, iekļaujot apmācībā dažādus bērnus un domājot, kā veltīt laiku arī talantīgajiem. Visiem skolotājiem jādod iespēja aiziet izdienas pensijā.
Nez kādēļ? Citās nozarēs arī obligāti jānodrošina ar darbu valsts struktūrās - jurisprudencē, medicīnā, celtniecībā? Kas tad jaunie skolotāji par izredzētajiem, ka viņi jānodrošina?
Skolā strādāju ,ar pārtraukumu, 6 gadus. Ja Jūs zinātu kā es esmu piekususi! jā, zinu, ko Jums teikt,kuri gadiem strādā-VISU CIEŅU JUMS. Visu cieņu maniem skolotājiem, kuri strādā vel šodien un gaida,kad varēs iet pensijā. Cik nav miruši ar infarktiem, atvainojos,arī dzer un nodzeras vecumā...jo nervi netur. Ir 21.gs 'paaudze atšķirīga. Ja agrāk ienāca klasē direktors,sēdējām klusi,tadag - brīvs brīdis pabļaut utt(ne visi,protams). Esmu tikai PAR šādām pensijām. Morāli šis darbs IZĒD. Ne tikai skolotāju,protams. Atvainojos par skarbo viedokli.
Visiem skolotājiem jādod vienādu iespēju iet izdienas pensijā. Visur raksta, ka bèrniem patīk jauni skolotāji, bet valsts grib, lai mēs līdz sirmam vecumam stāvam klases priekšā. Ja man kāds ļautu, es tūllt ietu izdienas pensijā un bez mazàkās nožēlas atdotu savu vietu jaunajiem.
pensionāri, lai dibina privātskolas un tur māca, bet jaunos JĀNODROŠINA ar darbu valsts struktūrā!
Iespējai no 60 gadu vecuma iet izdienas pensijā jāparedz visiem pedagogiem- skolā, pirmsskolā.Nav tā veselība daudziem tāda, ka var godam to milzu slodzi izturēt. Labi, ja palaimējies ar iedzimtību un veselību būt labā formā. Bet lielākai daļai tā nav. Un jaunie pedagogi, diemžēl, nemaz tā neraujas skolā iekļūt, pie durvīm rindas nestāv.Vai ir statistika par Iespējamās misijas darboņiem, Kāds procents skolā kalpot ir ar mieru ilgstoši, ne tikai pāris gadus izturēt augstāko pilotāžu? Izdienas pensiju no 60 gadiem visiem.Ja grib, lai izmanto. Veselība mums tomēr viena. Skolotājiem, cik zinu, nekādas veselības polises arī valsts nepiedāvā. Tātad par veselību jārūpējas tikai pašiem.
Pagaidām vēl skolotāja - Olgai 18.05.2017. 11:59:54
Patreizējie skolotāji - pensionāri turpina strādāt skolā pārsvarā divu iemeslu dēļ: 1) pensija ir tik nožēlojama, ka lai nodrošinātu kaut daļēju dzīves kvalitāti inteliģentam cilvēkam ir jāturpina strādāt: 2) nav kas iet stundās, jo attiecīgās kvalifikācijas skolotāju vienkārši nav! Un vēl - ja tā paskatās, policisti, ugunsdzēsēji, militārpersonas ... praktiski visi šie "pensionāri" (pārsvarā stipri vīri), turpina strādāt apsardzes firmās, dažādos uzņēmumos u.t.t. Kāpēc Olga par tiem "necepas"?
Ja šinī valstī maksātu cilvēka cienīgu pensiju, neviens tajos gados nestrādātu. Mēs arī labprāt kā ārzemju pensionāri braukātu ceļojumos pa citām valstīm un sēdētu kafejnīcās. Bet Latvijā jau cilvēks (ja nav deputāts, ministrs u.c. Latvijai ""ļoti derīgie" liekēži) nav cienīgs izbaudīt normālu dzīvi.
Atbilde cien.Olgai! Tās 70-gadīgās sēž tāpēc, ka gluži vienkārši nav to pedagogu. Sakiet vēl paldies šiem cilvēkiem, ka viņi vispār ir.
Ar ko citi sliktāki? Ja visiem, tad visiem, kāpēc no "augšas" jāveido dalījums?
Kāda izdienas pensija? Daudziem skolotājiem jau ir pensijas , bet joprojām skolās sēž un saņem gan pensiju gan algu. Komentāros e-klasē raksta par 72-gadīgām mācību pārzinēm un 75-gadīgiem sporta skolotājiem. Visu cieņu, bet uz 1/3 vai 1/2 slodzi jaunais uz skolu nenāks!
Redz,cik lielam ierēdņu baram atkal ir ar ko aizpildīt laiku un ievilkt ķeksīšus par darbošanos!komisijas,biroji,kontroles ,izmeklēšanas darboņi,kuri ,pieņemu,nevienu dienu nav NOSTRĀDĀJUŠIi skolā.Izdienas pensijām vienkārši jābūt,Vienkārši izejot no DARBA STĀŽA.VISIEM PEDAGOGIEM.Privāt struktūras taču arī ,cerams ,maksā soc.iemaksas?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.