Lietotājvārds
Parole
Labdien. Visas sis reformas nav lidz galam izdomatas. Ja karjera. Musu nakamie nodoklu maksataji. Lai berni macas ka macas. Nepiesarnosim galvu. Esmu dusmiga. Kur ir redzets kad 6 gadniekam jarekina 2 ciparu skaitli. Vini knapi lasit var. Man 2 meitas 1 klase 3 klase. Neizprot to visu. Vecakiem jaiesaistas. Lai palidzetu paskaidrotu. Inerneta izlasiju. Par likumu piektdienas oficialam brivdienam. O.k. tad samazinat macibu vielu. Berni ar saposam galvam staiga. Tas nav normali. Berniem ar macibu grutibam. Monte sorry macibas. Tas visas ir maksas. Kapec nevar valsts atbalstit. Vecaki nepelna algas tik lielas. Ar cienu sanita
Sabiedrība jau tā par daudz ir iesaistījusies izglītības reformēšanā - katra tante katrā tēmā spēj dot padomus izglītības jomā un kritizēt izejot no saviem personiskajiem kompleksiem. Savukārt, nopietni pedagoģiskā procesa, didaktikas un izpētes centri ir likviditāti vai paplašināti līdz universitātes līmenim un nodarbojas ar kukaiņu pētniecību, kas ir daudz jaukāk.
to 1. 02.05.2017. 11:24 02.05.2017. 12:21:20
Ko nu tur, es runāju par meitu, tu - par kleitu... Dzīvo vien pārliecībā, ka bērnam ir kaitīgi kaut ko lieku apgūt, kas vēlāk dzīvē netiks izmantot (kaut dzīve gara, neviens īsti tā arī nezina, ko viņam vajadzēs, ko nevajadzēs) un vingrināties, lai vicinātu savu vispārējo attīstību...
Apgaismojiet tautu par savu "vajadzīgo" informāciju! Un ko tā informācija dzīvē sniegs? Dziedās dziesmas, dejos -Tūdaliń, tāgadiń, ar savu sīko motoriku tik grašus mācēs skaitīt, vēl ik pa laikam varēs doties uz domubiedru grupu un verbāli veikt interpretācijas plānu par "Sūnu ciema zēniem"! Ja tā ir Jūsu vērtība, lai tā būtu! Palūkojiet apkārt, principā, tā arī notiek ar lielāko vairākumu! Vēl paudzēm jānomainās, lai mainītos esošā sistēma... Jauku dienu!
To Kalnam-Jūs tikai konstatējat faktus, bet nemeklējat cēloni. Kāpēc bērni skatās ko citi dara? Kāpēc bērns var atļauties spaidīt telefonu, vai, vismaz izrādot cieņu, mierīgi sēdēt savā "pasaulē"? Teiksiet, tiesības vainīgas, audzināšana! Daži bērni ir kā rotveileri, viņi cienīs tikai līdzsvarotu, pašpārliecinātu skolotāju, kurš prot strikti noteikt, kā jāuzvedas viņa klasē. Es runāju no savas pieredzes, kad jau bija ieviesti "brīvības likumi - tiesības". Nekad neaizmirsīšu algebras un ģeometrijas skolotāju! Viņa nekad neatļāvās būt rupja, bet viņa vienmēr bija stingra, pat klasesbiedri - bezkaunīgie šmurguļi, vienmēr viņas stundās uzvedās godam. Reāli skolotājai var dot Barveža - Skolotāja titulu, jo pat totālais sliņķis - tusētājs, kurš vairākus gadus neko nedarīja, spēja vismaz nokārtot dotā priekšmeta eksāmenu!
to 1. 02.05.2017. 02.05.2017. 10:05:44
Tikai nevajag par informācijas pārbagātību. Tur jau tā lieta, ka mūsdienu bērni neprot atšķirt vajadzīgo no nevajadzīgā. Piebāž galvu ar sū... Un tad paši nesaprot, kā to izmantot. Un vēl, bērnu ļoti labās tehnoloģiju pielietošanas iemaņas arī bieži ir tikai mīts. Un vēl - bērniem tomēr +/- vispusīgi vajadzētu attīstīt visas prasmes, arī tās, ko viens otrs uzskata par nevajadzīgām - mehāniskās atmiņas treniņš, darbiņi, kas attīsta pirkstu sīko motoriku, dziedāšana, dejošana utt. Par tagadējiem vadītājiem - ne jau tikai izglītība, ko viņi ieguvuši ir pie vainas, drīzāk jau kopējā morāles un audzināšanas sistēma, ne tikai skolā, bet, vispirms, ģimenē un visā sabiedrībā. Ja zagšana netiek uzskatīta par kaunu ģimenē un labāko draugu lokā, tad nekāda skola tur nelīdzēs...
Vecajos laikos ikdienas informācijas apjoma analīze bija mazākos apmēros! Vecajos laikos mazie skrēja pagalmā spēlēja primitīvas spēles, labākajā gadījumā mājās lasīja vai tetrisu spēlēja, TV dažreiz, kad vecāki atłāva, varēja paskatīties... Ja runājam par vēl vecāko paaudzi... tad dałai dators, mūsdienīga tehnika ir kā morzas ābece, bet sākumskolas skolēns ar to darbojas - teicami! Nav bērni neierobežots informācijas apstrādes procesors! Nav vajadzības visiem vienlīdz bāzt galvā visu informāciju, bet gan jāprot prast atrast vińa potenciālu un tad to pilnveidot. Vecā paaudze ir jau izskolojusi tagadējos vadītājus, tik Jūs nevarat saprast, ka pie tā ir novedusi esošā un iepriekšējā "pareizā" sistēma! Varbūt ir kas jāmaina? Ja nevēlas neko mainīt, nu tad nav ko īdēt...
Esm skolā nostrādājusi dauzus gadus un pārliecinājusies, ka mājas darbi ir nepieciešami, īpaši eksaktajos priekšmetos, jo bieži skolēns stundā tikai skatās ko citi dara un pats nedomā līdzi (vai zem sola raksta īsziņas, spēlē spēlītes. Grūti katram izsekot. Ja pilda mājas darbus, tad viņš sāk domāt par šo tēmu, ja nenoraksta no citiem. Tie kas gotprātīgi mācās, tiem nākamajā stundā ir jautājumi par to ko nesaprata. Vecākam būtu jāprasa no skolēna ko tu stundā darīji, ja neko nesaproti, nevis jānoveļ vaina uz skolotājiem. Skolēni, kuriem pienākuma apziņa ir ieaudzināta, paši tiek galā ar mācību vielu un mājas darbi nesagādā grūtības. Problēmas vienmēr ir ar tiem, kas nekad paši neko nav mācīti darīt. Mājas darbi ir īpaši nepieiešami tiem bērniem, kas visu dara lēni, jo stundā viņi dažreiz nespēj paši visu izdomāt. Pa IZM sastādītajiem pārbaudes darbiem bieži jābrīnās- krustiņu, variantu ielikšana neprasa lielu rakstīt prasmi, pie tam labi var norakstīt (arī eksāmenos, pat slinkums sastādīt 2 variantus). Skolēni vairs neprot ne runāt, ne rakstīt pilniem teikumiem, neprot veidot stāstījumu, stostās, jo to prasa retu reizi. Ja nemācīsies dzejoļus no galvas, tad atmiņa ātri degradēsies.
to 1. 02.05.2017. 07:17 02.05.2017. 09:06:20
Kur esam nonākuši! Vecajos, nedemokrātiskajos laikos visiem skolēniem sākumskolā latviešu valodā, svešvalodās - visu mācību laiku, vajadzēja mācīties dzejoļus no galvas un tos skaitīt klases priekšā. Sākumā tiešām katru nedēļu vismaz pa dzejolim. Atmiņu vajag trenēt. Arī mehānisko, vienkārši atcerēties! Tagad izrādās - reizi 2 nedēļās iemācīties dziesmas tekstu - neiespējamā misija!
Gudrie bērna analizātori, Jūs nepazīstat manu bērnu, lai spētu izteikties, cik vińam vājas vai spēcīgas smadzenes! Jūs vēl Einšteinu noliktu, ja ieraudzītu vińa rakstíšanas meistarojumu, jo bija disleksija. Teiktu, vai kāds neskolots! Man dzīvē neviens mūzikas skolotājas personīgi nav prasījis lai dziedu viena dziesmu... (oi, atvainojos, 1 rezi jautāja, kad balsi vērtēja) visi tik kopā "maucām" un tā var "izbraukt", ja ko nedaudz aizmirsi,bet te! Reāli, katru 2 nedēłu dziesma no galvas un pārbauda kartru atseviški, nerunājot vēl par tekošo, kur arī uzdod iemācīties no galvas dzejołus, dziesmas (pasākumiem) utt!
nepiekrītu 02.05.2017. 06:59:40
Par e-klasi nav jāmaksā, tā ir bezmaksas. Gribi ekstras (reitingus, kontroldarbu analīzes) - nu tad var tos 10 eiro gadā samaksāt. bez maksas redzi to pašu, ko sabvulaik papīra dienasgrāmatā. Žurnālu uz māju pētīšanai tāpat nedeva ne bez maksas, ne ar maksu.
piekrītu Ēdelveisam 02.05.2017. 04:05:56
tas, ka vecākiem jāmaksā par e-klases lietošanu, man šķiet amorāli Latvijas sabiedrībā. liela daļa to nemaz nevar atļauties.
Dziesma ar vārdiewm jāapgūst mācību stundas laikā,bet mājās tikai jāatkārto.Bērniem vājas atmiņas ,jo smadzenes jātrenē regulāri,nevis reizi divās nedēļās.
Pilnīgi piekrītu par PAPILDUS stundu skolā "mājas darbu" veikšanai. Šo ideju skolā no skolotājiem nepieņem (vairākkārt tādu jau piedāvāju), jo neesot paredzētas tādas stundas, bet IZM-ai vecāki varētu ierosināt. Vienīgi dažādie pulciņi, treniņi un citas papildaktivitātes jau šobrīd sākas uzreiz pēc stundām, reizēm bērniem nākas aiziet no pēdējās stundas, lai paspētu uz treniņu...
1.Secinājumam 01.05.2017. 12:46 01.05.2017. 14:47:43
Pavisam traki - ja bērnam pārāk grūti 1x divu nedēļu laikā iemācīties dziesmas vārdus no galvas (kas traucē dziedot vārdus mācīties?)! Ja bērns dabā nav redzējis augus un dzīvniekus, jo vecāki nav iedomājušies savam bērnam pļavā vai mežā parādīt augus, tāpēc viņam to apraksti "jāiezubrī" (autora vārdi)! Jautājums - ko tas bērns darījis mācību stundā, ja neko no tās neatceras, nav sapratis?
Pētījums par seno laiku zemnieka un mūsdienu cilvēka apstrādātās informācijas apjomu nebūs īsti pareizs, jo arī mūsdienās cilvēks nespētu nedēļas laikā apgūt visas to laiku zemniekam nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Nesteidziet ticēt katram apgalvojumam ko par pētījumu uzdod.
Tāpēc jau par to mājas darbu nejēdzību runāju šeit- rakstā pie reformām. Ja mēs tik vien spējam kā konstatēt ka nodarbības ir tik cik ir, un tāpēc nekādi nav iespējams skolā apgūt visu nepieciešamo, tad kāpēc vispār muti dzisināt. Ja reiz rezultātam ir nepieciešamas vairāk nodarbību, tad par to arī runājam. Šeit, skolotāju istabā, ar vecākiem un ministrijā. Visur. Roku plātīšana un esošās situācijas konstatēšana un utās uzskatīšana par vienīgo pareizo ir ... nu... ne visai... vai pareizi sapratāt? Un vē... ak tad vienīgie saprātīgie vecāki ir tie, kas uzskata tāpat kā jūs. Nu, šito augstprātību vajadzētu atmest.... Tas vairāk kādiem aristokrētiem piederas... :) ... ... Rezultāti maniem bērniem neizpaliek, taču tas, vismaz par 40% ir mammas nopelns. Vismaz. Iespējams ka vairāk. Un attieksme - "pie manis trīs gadus, bet par pārējo galva nesāp...." Lūk tāpēc jūs veikalā pērkat preces kas darbojas tikai garantijas laiku. Un ne ilgāk. Reizēm pat mazāk. Jo par kvalitatīvu darbu.- galva nesāp. Var jau būt ka to savu darbu darāt godprātīgi, taču - šķiet ka tikai no ministrijas naudas taupi'tāju viedokļa. kaut kāda atzīme ir, bet par zināšanām galva nesāp. Kā situāciju varētu mainīt - par to arī galva nesāp, jo ir labi kā ir. Ka tik dzīvē ko mainīt nevajadzētu. Ir jau arī citādi skolotāji. Arī maniem bērniem tādi ir. Un paldies viņiem par to. Bet mājas darbus vienalga uzskatu par nejēdzību. var diskutēt par to kas nepieciešams lai tie nebūtu nepieciešami. Pāris papildus stundas skolā katru dienu un nesteidzīgāka vielas apguve? Papoildus skolotāji? Skolēnu sagrupēšana pēc talantiem un/vai spējām? ... ...
Zigis 28.04.2017. 10:45 "e-klasē" RAKSTĪJA 01.05.2017. 14:19:30
RigaTV24 diskusiju raidījuma izskanēja jautājums - kāpēc nepieciešami 12 ierēdņu paraksti, lai iestādei atļautu nopirkt elektrisko tējkannu par 17 EUR. Vai nebūtu pareizāk, ka atļauju pirkt tējkannu apstiprina viens ierēdnis, nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar attiecīgās jomas ekspertu? Diskusijas dalībnieku atbilde bija vienprātīga - bet ko tādā gadījumā darītu atlikušie 11 ierēdņi? Varbūt reforma jāsāk ar izglītības nozarē strādājošo ierēdņu (IZM, skolu valdes, izglītības pārvaldes, RDIKSD departaments u.c.) skaita ievērojamu samazināšanu? Parēķiniet, cik interaktīvās tāfeles varētu nopirkt Latvijas skolām par viena ierēdņa gada algu!
Secinājums! Izglītībai nepieciešams nedaudz mainīties, lai spētu progresējošajā informācijas apjomā, koncentrēt svarīgāko, jo nav tie bērni ar neierobežotu resursu! Nevar bērns mācīties tik daudz mājasdarbu un iekłauties tekošajā attīstībā. Es nesaku, ka mājas darbi pilnībā,pēc būtības ir jāiznīcina! Nē! Izglītības kodols ir jāiezubra - informācija jāievieto ilglaicīgajā atmińas - smadzeńu zonā. Bet... bet... diemžēl es vēl redzu, ka to ne visi skolotāji izprot! Bērns sēž zubra to, kas nebūs vińam vajadzīgs (sākumskolā).Smagi ir, pat łoti! Nav laika koncentrēties tikai uz to, kas ir pamats (lasītparsmes pilnveide, matemātika, valodu vārdu krājumu attīstība), jo jāgatavojas mūzikai (katru otro nedēłu - dziesma no galvas), dabaszinībām (doto teikumu, augu un dzīvnieku aprakstu zubrīšanai). Eh, kad gudrie zinātnieki, pedagogi apvienosies un izveidos mācību sistēmu tādu, lai sabiedrība reiz beigtu klārēt - slinkie bērni, neko vairs nemācās... manā laikā...
Kompetenču izglītība 01.05.2017. 12:31:42
Kompetenču izglītība. Vai tas ir izglītības projekts vai naudas apgūšanas projekts? Maz ticams, ka iztērētā (patērētā) nauda kaut ko būtiski mainīs.
Tas arī tiek darīts (atkārtošana stundā un vairākkārt). Bet, ja ir 2-3-max 5 stundas nedēļā, tad nepieciešams atkārtojumu daudzums netiek vienalga panākts. Mājas darbi var līdzēt un saprātīgi vecāki, par laimi, to arī saprot, nevis bļauj par mājas darbu nejēdzību. Rezultāti arī beigās ir atbilstoši. Tā kā - katrs pats savas laimes kalējs. Man tie bērni ir parasti 3 gadus, tad nu savu darbu no sirds un godīgi arī padaru. Bet vecākiem ar viņiem - viss mūžs. Un tie āboli no ābeles arī pašiem būs sagaidāmi, ja vien būs kopts un lolots, nevis pašplūsmā palaists. Bet vēlreiz - tie nav mani bērni, katrs vecāks par viņiem atbild pats un mana galva par to nesāp, manējie personīgi dabū to, ko viņiem vajag.
Kompetenta vai nē, bet šis tas pētīts ir. Un jā, mūsdienās smadzenes apstrādā vairāk informācijas (kaut kur bija salīdzinājums, ka mūsdienu cilvēks nedēļas laikā apstrādā vairāk informācijas, kā 17.gs. zemnieks visas savas dzīves laikā). Bērni ir iemācījušies sevi aizsargāt - informācijas apjoms, kas apņem, tiek veikli aizvadīts tālāk, līdz ar to vairums informācijas tiešā pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā. Aizķeras tikai tas, kas tajā mirklī aktuāls. Nav aktuāls - tiek aizmēzts atkal prom. Tāpēc arī ir samērā labi rezultāti uzreiz, bet gala pārbaudes darbos - problēmas. Atmiņas trenēša, tehnikas - arī aizvirzītas otrā plānā.
Tās atmiņas īpatnības it labi var trenēt nākošajā dienā. Katru nodarbību sākt ar atmiņas trenēšanu. Protams - būtu nepieciešamība pēc papildus nodarbībām, taču zustu nepieciešamība pēc mājas darbiem, no kuriem, bieži vien ir vairāk ļaunuma kā labuma. Man nav laika kopā ar bērniem putnu būrīti uzbūvēt, jo... jāpilda mājas darbi... Sievai nav laika savas lietas paveikt, jo.... jāplīdz bērniem saprast ko šie skolā nav sapratuši. Visiem, dažādas klasēs esošajiem, nevis vienam. Jo skolā nesaprastais mājās, pats no sevis skaidrāks nekļūst. Un katrs kaut ko nav līdz galam sapratis. Bet pie kā noved kāda nesparasta vielas daļa, piemēram matemātikā vai fizikā.... nav jābūt pedagogam lai to saprastu...
Ja jau Jūs esat tik kompetenta atmiņas uzbūves un kapacitātes parametros. Tad sakiet lūdzu, kā iedalās atmiņa un vai atmiņas apjoms ir augošs, vai varbūt genētiski ir noteikta augšējā informācijas apjoma robeža? Jebkuram cilvēkam ir sava robeža. Daudziem jau nepatiks mans viedoklis, bet mūsdienu bērnam ikdienā smadzenes apstrādā daudz vairāk informācijas, salīdzinot ar iepriekšējām paaudzē. Tās pat stratēģiskās internet spēlītes! Atbildiet tik paši sev godīgi (30 un vecāki cilvēki), kurš savos 8 gados spēlēja jau tādas domājošās spēles. Nu ja, nu ja! Visi cītīgi lasīja grāmatas...
Taisnība - jāmācās pedagoga vadībā. Bet neviens nav atcēlis atmiņas īpatnības - lai atcerētos, ir nepiecašams noteikts atkārtojumu skaits. Un mājas darba ideja ir - atkārto, izdari vēlreiz, bet pats, jau bez palīdzības. Tā vari pārliecināties, ka vari. Ja to darīsi tikai kontroldarba laikā, var izrādīties, ka nevari vis. Tāpat mājas darbs var būt - izlasīt tekstu, par kuru runāt pēc tam, skolotāja vadībā, skolā. Ja tērēsim laiku lasīšanai stundā, nesanāks laika par to parunāt. Starp citu, ja kādreiz uzskatīja, ka vidējam statistiskam bērnam pietiek ar 8 atkārtojumiem (ko principā varu nodrošināt stundu laikā), tad tagad runā pat par 10 reizes lielākiem skaitļiem, un 80 atkārtojumus bez mājas darbiem nodrošināt nav iespējams. Pati gan esmu pārgājusi uz sistēmu, kur bērni paši uzņemas atbildību - klasiskā veidā mājas darbus neuzdodu, atprasu prasmi pēc tam nākamajā stundā/ās, vienlaikus dodot atgriezenisko saiti (tādam labotam darbam ir lielāka jēga kā norakstītu mājas darbu labošanai). Ja bērnam pietiek ar to, ko dara stundās, tad viņa ziņā - pildīt/nepildīt. Ja viņa atmiņu īpatnību dēļ nepietiek, tad jāpilda tās 10 - 15 minūtes mājās, jānāk uz konsultācijām, lai viņam nepieciešamo atkārtojumu skaitu nodrošinātu.
Skolas zinības ir jāmācās PEDAGOGA vadībā. Ja vecāki ir labi diezgan lai paši (mājās) mācītu katrs savus bērnus, tad priekš kam mums vispār tie pedagogi vajadzīgi... Mīnusus studijā...
Skolu vajag reformēt tā, lai ne tikai nebūtu mājasdarbu, bet lai vispār nevajadzētu mācīties. Vislabāk būtu uz skolu iet 2 reizes nedēļā ap plkst.11, kad visi labi izgulējušies, un mājās doties ap 13, lai paspētu uzēst hesburgeriņus un atpūsties pirms treniņiem, nodarbībām neskaitāmos pulciņos. Skolas mācību programmu diezgan labi var apgūt, glāstot telefoniņus un vakarā zem spilvena paliekot reizrēķinu, ķīmijas formulas un izšūšanas komplektu mājturībā.
Pirmā reforma, kas sāka graut un grāva izglītības sistēmu - bezatzīmju sistēma, pa vidu vēl citas, tagad Šadurska kungs ar kompāniju sagrauj vēl atlikušo!
Kaspar, piekrītu! Nebūtu mājas darbu, bērni vairāk strādātu ar to informāciju, kur būtu robi. Varat mīnusot, bet tas ir genētiski iestrādāts cilvēku smadzenēs - izvairīties no tā, kas organismam ir smagi! Łoti retais, neskatoties uz grūtībām ies un darīs, un esošā sistēma ir tendēta uz informācijas iekalšanu, piespiedu mācītā atkārtošanu, saknē cēršot iniciatīvas pielietojumu! Skolotāji, vai Jūs zināt, kas ir slinkums pēc psihologijas interpretācijas un kāpēc, no kā tā rodas? Ja vēl vecāki vairāk iesaistītos tieši konkrētās tēmas apguves papildus apmācībā - teiktu bērnam ko tieši vińam ir jāpaslīpē (sākumskolā) un rastu laiku vakarā bērnam palīdzēt, tad mācīšanos skolēni neuztvertu kā mocīšanos.
sadurskim no tautas! 30.04.2017. 11:18:39
CIK ILGI VĒL jūs "terorizēsiet" mūsu tautu ar nebeidzamām REFORMĀM??? CIK ilgi vel skolotāji STRĀDĀS par mazām algām ?????? IZM "" eskperimenti" sen jau visiem APNIKUŠI!! Izglītības sistēmā nav NEKĀDAS stabilitātes! Nemitīgas reformas, eksperimenti ar skolotājiem, bērniem , vecākiem ! CIK ILGI VĒL tāds MURGS turpināsies ??? Jaunieši taču brauc prom ! Jaunie skolotāji pāriet strādāt uz citām nozarēm, vai brauc prom.....................................!
Serzham. Aziātu dzejas pulciņš čupojas citās vietnēs...
Mīnusus liek skolotāji, kuŗi domā, ka izsakot viedokli par bez-mājasdarbu izglītību, es vēlos, lai viņi to paveic esošo nodarbību ietvaros... Vai uzminēju?
Skolu vajag reformēt tā, lai programma tiktu apgūta bez mājas darbiem.
ministrs, tuvojoties vēlēšanām, pamatīgi iekarsis, nemitīgi atkātojās un vislaik "domā" pret vēju
Не лукавьте господин Шадурский. Не надо бросаться громкими словами - реформа, реформа. Никакой реформы в образовании нет - просто Латвия практически банкрот, не на что не хватает денег. И вся суть Вашей реформы - просто сэкономить денег, закрывая и преобразовывая школы. Журналисты опубликовали данные Вашего министерства образования -они просто шокируют. Количество детей за последние 15 лет уменьшилось вдвое. Примерно 40% учащихся испытывают трудности в обучении. И одна из главных причин - проблемы со здоровьем. Это все Ваши бесконечные реформы последних 25 лет - и в образовании и в здравоохранении, когда больному ребенку на прием к специалисту надо ждать по 3-5 месяцев. А за деньги - через 2 дня. Но Вам на это все наплевать - Вам надо деньги на ржавую старую военную технику тратить. О чем здесь еще говорить.
Ar izmaiņām - no augšas, jāsāk ar pašu "augšu". Ko var cerēt cilvēks - ministrs par kura atstādināšanu no amata , jau ir izskanējis sociālajos tīklos? Kā var vispār uzticēties kaut kādām reformām, par kurām nevienam - arī ne pašai ministrijai , nav ne sapratnes, ne pilns izstrādāts projekts? Kādas komponentes? Pedagogi strādā. Kolosāli sastrādājas savā starpā. Ārpus stundām vada pasākumus, ved bērnus ekskursijās, labo darbus, piedalās kursos un semināros, kreatīvi izpaužas jaunu metožu apgūšanā, studē un gatavojas jaunai dienai- jaunām stundām. Tie bērni , kas grib mācīties, kas ir atvērti un ar kaut minimālo uzvedības ABC, tiek tālāk, jo arī ģimene ir tā kas iesaistās , un saprot zināšanas - tā ir pedagoģija , uzvedība - tā ir ģimene. Ne visas stundas iet pēc plāna. Skolotājam jābūt kā žonglierim , jo katra diena klasē ir kā piedzīvojums ar pārsteiguma momentiem - jo tie ir bērni un viņi nesēž kā dresēti truši savos solos un neklausās ar atvērtām ausīm un acīm, tie laiki ir beigušies , tagad bērns ienāk skolā ar lielām prasībām, ambīcijām un skaļiem saukļiem - ''Man vajag" un otrs - " Man nekā nav". Ir viegli spriedelēt par pedagoģiju , nenostrādājot nevienu veselu mācību gadu 5 dienas nedēļā ,no 1.klases līdz 9.klasei pavisam normālā pamatskolā. Iesaku pamēģināt un pastrādāt un it sevišķi - sāksim ar mūsu Ministriju - un tad redzēsim kādi reformu plāni radīsies. Pirmām kārtām Ministrijai un sabiedrībai ir jāizaug līdz tām prasībām, ko pieprasa no pedagogiem un skolām.
Latviešu valoda 28.04.2017. 20:45:06
Cik labi ministrs Šadurskis prot latviešu valodu? Izlase pēc Šadurska uzstāšanās televīzijā (LNT vienas minūtes laikā 28.04.2017.) Šadurskis teica: ...liekās ... prasības ir par augstu... . Komentārs. ” likties” nav ”a” celma darbības vārds, tāpēc pareizi jāsaka – ”liekas” (ar īso a). Turpinājumā pareizi jāsaka –”prasības ir pārāk augstas”.
tam ķēmam 28.04.2017. 20:36:00
sabiedrība te iesaistās jau gadus 30...to neviens nedzird !
tantīte -> mahm 28.04.2017. 18:44:49
ja skolēns normāli strādā stundā, visu zina un saprot, tad skolēnam nav problēma uzrakstīt pārbaudes darbu jebkurā brīdī.- arī dienā pēc brīvdienām :)
Dzimtā valoda 28.04.2017. 17:03:45
Šadurska kungs, palīdzēs dzimtā valoda. Korelācija- saistība, sakarība.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.