Lietotājvārds
Parole
lase skolotājai 14.07.2017. 08:39:32
Nepiekrītu!! Jāpierod pie ģimnāzijas jau proģimnāzijas klasēs! Tā tomēr cita vide, citas prasības! Un līdzīgi domājošie bērni vienuviet!Labākajiem tiešam jāmācās vienuviet! Mērķtiecīgi skolēni 6. klasē jau zin, ko viņi grib! Ja vēl skolā labs karjeras konsultants, tad viņiem ir skaidra arī nākotnes profesija, vismaz virziens, kurp doties!Pati arī strādāju ģimnāzijā.
Skolotāja ausmai 13.07.2017. 18:26:47
Nepiekrītu, ka uz ģimnāziju jāiet pēc 6. klases! Pietiek pēc 9. klases. Jo pusaudžu vecumā skolēniem ir grūti iejusties jaunā, ambiciozā kolektīvā. Esmu novērojusi, ka skolēni, kas pēc 6. klases aiziet uz ģimnāziju, "pazūd", pat tie, kam 5 - 6. klasē ir labi rezultāti RĪgas un Valsts atklātajā olimpiādē, no ģimnāzijas startē sliktāk. Bet tie, kas rajonā mācās līdz 9. klasei, saņem godalgas olimpiādēs un pēc tam tāpat iestājas 1-2-3 ģimnāzijā.
Vai tas ir kāds negods, ka 6. klasi beidzot daļa Bolderājas bērnu bez problēmām iestājas centra ģimnāzijās un tur arī sekmīgi mācās? Tā tam ir jābūt- nomales skolas visiem, ģimnāzijas- labākajiem!!!!
Apskatīju to dižo karti un nesapratu, kā tā var man palīdzēt izvēlēties skolu. Normālam cilvēkam, kurš dzīvo uz šīs zemītes, jau tāpat ir skaidrs gan skolu tīkls, gan transporta iespējas, gan savas ģimenes vajadzības un iespējas.Pieļauju, ka ir izveidojusies kaut kāda virtuālo cilvēku grupa, kuri pārvietojas tikai savās mašīnās, vidē orientējas tikai ar īpašam ierīcēm, dzīvi uztver un saprot tikai skatoties kaut kādos mistiskos apzīmējumos utt. Paskaidrojiet, ko dos tas, ka es zināšu kaut kādas skolotāju vidējās algas, to, cik vidēji uz 1 skolotāju ir bērnu utt.? Šī karte ir domāta šauram IZM ierēdņu lokam, kuri nevīžo pacelt savas pēcpuses un nedaudz paceļot pa skolām, aprunāties, kopīgi padiskutēt, pieņemt lēmumus utt. Varbūt lielās valstīs šāda karte būtu noderīga, bet priekš Latvijas tā ir ļoti liela un nevajadzīga naudas izšķērdēšana.
Labi ka tā 13.07.2017. 15:36:30
Bet varbūt jāpriecājas, ka tie 37 % Bolderājas bērnu, kuri kādu iemeslu dēļ neapmeklē centra skolas, apmeklē vietējo vidusskolu? Ja tās nebūtu, varbūt vispār nemācītos, klaiņotu. Ne katram tajā vecumā ir skaidra apziņa, ka vidusskolas izglītība paver plašāku apvārsni. Un ne jau skola un skolotāji vainojami pie tā, ka ne tas labākais kontingents paliek mācīties šajā skolā. Tā ir iespēja apgūt izglītību daudziem dzīves p[abērniem, kuru vecākiem varbūt ir vienalga, ko bērni dara.
Esmu PAR pustukšo skolu slēgšanu vai reorganizāciju RĪgā! Nevar būt uz katra stūra pa vidusskolai ar vienu paralēlklasi ( tā jau vairs nav paralēlklase, jo nav ar ko būt paralēlai)! Rīgā minimums vidusskolā vajadzētu būt 40 skolēniem vienā klašu posmā - divas paralēlklases ar 20 skolēniem katrā. Nevis viena klase ar 15 - 18 skolēniem. Rīgā no nomalēm uz centru kursē autobusi u.c. transports vairākas reizes stundā. Sākumskolas gan vajadzētu atstāt, lai mazajiem nav tik agri jāceļas un jābrauc. Un te būtu jāmaina vecāku domāšana, ka tikai centrā sākumskolai ir kvalitāte. Patiesībā jau sākumskolas konkrētās klases kvalitāte ir atkarīga tikai no pirmā skolotāja, kurš var būt izcils vai haltūrists gan centrā, gan nomalē. Taču lauku skolēnu problēmas gan mani satrauc, jo redzu to savā radinieku lokā. It kā jau smuki izklausās, ka skolas autobuss katru atvedīs/aizvedīs, bet reti kur tas kursē 3 reiz dienā - uz stundu sākumu, pēc 6. stundas, kad beidz mazie un pēc 8. stundas, kad beidz lielie. Un ja tam mazajam bērnam jau 6.30 jābūt pieturā, kas ir 2 km no mājas, bet mājās tiek pēc 8. stundas ap 16.30, tad -- atļaujiet izteikties, ka tas vairs nav normāli. Un mēs brīnamies, ka lauki izmirst. Tāpēc domāju, ka 1. - 4. klasīti tomēr, kaut apvienotu, vajadzēja saglabāt kaut pagasta pārvaldes paspārnē. Piemērs ir - Aulejas skolu slēdza pirms 2 gadiem, Sauleskalna skolu slēdz šogad... Paliek Krāslava.
Ja valsts apmaksā izglītību, tad tai jābūt tuvākajā dzīvesvietai skolā. Ja vecāks vēlas sūtīt citur - maksā pats!
Labak butu publicejusi, no kadiem Rigas un Pierigas rajoniem macas berni t.s. "prestzajas skolas" pamatskolas klases. Ja pareizi atceros - Aldermane jebkura diennakts laika gatava stavet un krist par t.s. "mikrorajonu skolam"
Vai tikai tāpēc, ka bolderājieši iestājās par savu skolu, tagad pret viņiem jāvēršas ar" smago artilēriju"? Bet tas jau saprotams. Skatieties, lasiet un protieties visi pārējie. Mutes ciet! Būs tā, kā to iedomājušies likumu virzītāji. Kā teica IZM ministrs:"Soli pa solim..."
Cik % Bolderājas bērnu faktiskā dzīvesvieta ir Bolderāja, bet deklarētā - Rīgas centrā?
Paņemam kartē atsevišķi, piemēram, 1. klasi, un ieraugām reālo ainu - cik ārkārtīgi daudz mikroskopiskas skoliņas tiek uzturētas Latvijā. Turklāt, daudzviet netālu atrodas arī cita patukša skola, kaut arī abas vietas savieno labs ceļš. Te arī ir atbilde, kādēļ, neskatoties uz relatīvi labu kopējo skolu finansējumu, mums daudziem skolotājiem ir mazas algas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.