Lietotājvārds
Parole
Strādāju palielā Rīgas skolā, saņemu samaksu TIKAI par kontaktstundām, par gatavošanos utml. - nulli!
Neticu kārtējiem grozījumiem. Strādāju nelielā skolā un ar katru reformu zaudēju. Salīdzinot ar pērno gadu atkal tas bija - 80. Salidzinot manu algu ar kolēģes darbu lielā skolā (bet ne skolēnu skaita atšķirībā, jo tur lielās klases dala= 12-15), man ir uz pusi mazāka alga.Ta nav pārspīlējums.Tā tas jau turpinās vairāk kā 10 gadus!
Kad 1969.gadā sāku strādāt skolā, bija tāds noteikums, ka viena diena bija bez stundām (iespējams, ka rajona iniciatīva), kura skaitījās metodiskā- tajā notika sanāksmes pa mācību priekšmetiem (teiksim visiem matemātiķiem brīva otrdiena, latviešu val. - trešdiena utt.) Protams, ka sanāksmes nebija katru nedēļu, tad šo dienu varēji izmantot pašmācībai, mācību materiālu sagatavošanai, klases audzināšanas pasākumiem, ekskursijām utt.un vienkārši atpūsties. Tagad sapulces novados rīko jebkurā nedēļas dienā, tiek traucēts mācību darbs, un skolotājs ir visu reformu vergs. ja tiešām kāds domā, ka 40 stundu darba nedēļa skolotājam ir normāla, tad ieteiktu tam gudriniekam vienu mēnesi tā nostrādāt skolā.
Sarakstām tik visu pienākumos un strādājam tik nost - pedagogs taču ir "misionārs", viņam nevajag ne izglītību, ne dienišķās preces, ne brīvdienu, ne normālu miega režīmu!
Atkal tos skolotājus maldina , sola iedot, bet nekas nemainās, Tracina tikai sabiedrību.
Viss kādreiz jau bija... 24.07.2017. 22:11:29
Ir jābūt visiem vienādiem noteikumiem - par bērnu skaitu klasēs, dalīšanu grupās, iespēju organizēt pagarinātās un fakultatīvus, izveido tarifikāciju un apstiprina, atbilstoši tai piešķir konkrētus līdzekļus, kurus veido likmju skaits reiz nauda par likmi, plus nauda piemaksai par kvalitāti. Un vienu kvalitāti. Nevis pakāpe plus pēc direktora ieskatiem. Un viss caurskatāms un godīgi. Tā kādreiz bija, bet tagad katrs dara kā grib likumu ietvaros. Tikai dažām skolām algām par maz, citām sanākot ļoti labi.
kārtējais BARDAKS! Štukotāju valdība
Rīgas skolās algas ( pamatlikme) atškiras par 100-200 eiro. Vienlīdzība??????Un tas nebūt nav skolēnu skaita dēļ
Rīgas skolās pedagogi nav abižoti, mazāk vajag čīkstēt. Kādu speciālistu tik nav, bet prasīt nav kam. Varbūt laiks izsijāt, atstājot vajadzīgos, spējīgos.
...Veidenbauma radiniece 24.07.2017. 13:01:34
Skolotāj!......pacieties, debesīs labāk(i) būs
Es nezinu, kā ir mazākās skolās, bet lielajās skolās ir 2 veidu attieksmes no skolas vadības, lai noteiktu algu par likmi. Proti, daļā Rīgas skolu skolotājs rakstveida priekšmetos atļautās 40 stundas "savāc" strādājot apmēram 26 kontaktstundas, audzinot klasi, sniedzot konsultācijas, un gatavojoties stundām, šajā gadījumā mēneša likme ir 700 - 800 eur. Tā tas ir arī manā skolā. Bet ir arī tādas skolas, kur aprēķinos maksā tikai par kontakstundām, tad likme sanāk virs 1000. Abos gadījumos skolotājs, kurš strādā 26 stundas, saņems vienādi. Taču 2. veida skolās, ja vien ir vakances, var strādāt arī 40 kontakstundas un saņemt vairāk. Bet 1. veida skolās vienkārši vairāk par 26 stundām nevar tarificēt. Tai pat laikā atzīmēšu, ka man arī jau kuro gadu ir 26 stundas un es neticu, ka lielāku stundu skaitu es varētu veikt gana kvalitatīvi, bet kaimiņu skolā ir skolotāji ar daudz lielāku stundu skaitu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.