Lietotājvārds
Parole
Kāpēc par mani neviens nerunā?Atgādināšu par sevi, tiem ,kas vēl oktobrī nezinās, cik liela skolotājiem būs alga.ES,STREIKS,cerēju ,ka septembrī lauku skolas neatsāks darbu,kamēr netiks izlemta pareizā lauku skolotāju algas aprēķināšanas formula.
Laikam jau katrs ir tā: ierēdnis rada papīrus, un lai tos radītu, prasa atskaites, pārskatus, ieteikumus utt no skolām. Tad nu skolas rada savu ierēdņu armiju, lai atrakstītos.
Vispirms vajag samazinat birokratisko aparatu IZM, skolu valdes un departamentos, neskaitamos "specialistus" , "ekspertus" , "vaditajus" un vinu daudzskaitligos vietniekus! LNT radija interviju ar rakstnieku Berzinu ("Gutenmorgens"), kurs precizi noformuleja - birokratiskais aparats aug tikpat strauji ka senes pec lietus, un neviens no ieredniem nelaus pieradit, ka vins nav vajadzigs. tapat skola ar vietniekiem ("mazajiem keizariniem") - visi vajadzigi, un katram spej tik drukat papirus, lai butu ko ielikt mapite!
Ilze, vai nestrādājam vienā skolā? Kad jau bija jālemj par 3. pakāpi pēc vecās sistēmas, direktore centās dot pēc iespējas maz punktu, piemēram, samazinot par rokrakstu pie dokumentu kārtības. Daudzi 3.pak. ari nedabūja, kamēr citās skolās dabūja visi, kas pieteicās.
Stulbi, ka skolās (mūsējā noteikti) direktores kults būs vēl vairāk jūtams - tagad direktore lems arī par mūsu "kvalitāti". Vai tāpēc jāmeklē cita skola, ja neesi direktorei sirdsdraudzene?
Mums arī 3 koristes, kuras katra dzied savu ne.
UN MURGS TURPINĀS. Kā jau katru MG!
100%pievienojos =>> Jutai 15.08.2017. 21:02 15.08.2017. 21:54:46
Kritiskais ir "mazo ķeizariņu" skaits skolā. Kā savā komentārā rakstīja Jānis 15.08.2017. 18:26, ne vienai vien direktorei skolā nepieciešam kupls pulks ar t.s. "KORISTĒM", kuru galvenais uzdevums ir piebalsot direktores teiktajam. Iespējams, tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc skolās ir 1/3 un 1/4 slodžu "KORISTES"
Bet jums kā bija, tā palika 2,5 vietnieki, tikai cilvēku skaits mainās. Tam ir savi iemesli - darbi pārklājas un nevar viens cilvēks vienlaikus darīt. ja ir divi, sanāk ok. Otra lieta - vietniekiem samazināja pasniedzamo stundu skaitu, trīs reizes skaitļi mainījās. Ja cilvēks nav gatavs kļūt tikai par papīru vergu, bet grib būt arī skolotājs, tad sanāk tikai daļa slodzes. Teiksim, matemātiķim, kas māca divas klases, sanāk tikai puse vietnieka. Cits jautājums, ja kaut kur ir mazie ķeizariņi, kā aprakstīts, tad gan murgs.
QQ ienāc interviju sadaļā - tur pats pirmais
Juta =>>@Ierosme 15.08.2017. 19:12 15.08.2017. 19:27:42
Mūsu skolā vēl nesen bija 2 vietnieces (mācību pārzines) un 1/2 slodzes informātikas vietnieks. Pagājušajā gadā vietnieku skaits sāka augt kā sēnes pēc lietus - vispirms bija 4 pusslodzes vietnieces un pusslodzes informātiķis, pēc jaungada - 3 trešdaļslodzes, 2 pusslodzes un pusslodzes informātiķis. Ja pieskaitavēl skolas saimnieku - arī vietnieks - tad izlaidumā skolēni pasniedz ziedus 8 "direktoriem". Jācer, ka šorudem mūs skolā nenegaidīs ........ ceturdaļslodzes vietnieces ;)
Vai tiešām nevar ierobežot štatu vienības administratīvajam aparātam? Lai arī esam liela izglītības iestāde, daudz lielāka kārtība un aktivitātes tajā notika pirms uzblīda aparāts pēc apvienošanās-priekšnieks priekšnieka galā. Zem katra priekšnieka-bariņš ar izpildītājiem un visi imitē nopietnu darbu. Direktors, mācību daļas vadītājs, 3 metodoķi un pietiek!!! Atsevišķs korpuss skolā ierīkots administrācijai, kā biznesa institūcija, nevis izglītības iestāde! Lūk arī būtu ekonomija-sabalansējiet, lūdzu, skolēnu skaitu un administācijas štatu vienības!!!
Šadurska veiksmei! 15.08.2017. 18:34:03
Manuprāt, tieši internātskolu tīkla sakārtošana ir tas, kas būtu jādara! Standartprojekta internātskolas Latvijā 60. gados cēla 230 audzēkņiem, tagad mācās pa 70. Tās būtu jāapvieno līdz 230 audzēkņiem, jo ja tas bērns dzīvo internātā, vai tas tik būtiski, kurā? Otrs - tukšās RĪgas skolas būtu jāslēdz vai jāapvieno, nevis gadiem jāreanimē. Vienīgais, nevajadzētu aiztikt lauku pamatskoliņas, kaut tur mācās 30 bērni, vajadzētu kaut apvienotās klasītes līdz 6. klasei, jo izbraukāt mazajiem bērniņiem ir ļoti grūti.
Jānis -> Veiksmi Šadurskim! 15.08.2017. 10:59 15.08.2017. 18:26:45
Vienīgais, kam piekrītu, ir PATALOĢISKI LIELĀ SKOLAS ADMINISTRĀCIJA. Mūsu skolā (Rīga) vietnieces sauc par "KORISTĒM", kuru galvenais uzdevums ir piebalsot direktores teiktajam.
Gribētos zināt , kuras skolas jaunajā mācību gadā apvienos vai likvidēs. Atkal tā pēkšņi!
>> darbs 15.08.2017. 16:40 Tiešām, kur palika raksts par "ideālo pilsoni"? >> interviju sadaļā. Galvenajā lapā karājas PĒDĒJIE 5 raksti . Pārējie savā nodaļā.
Tiešām, kur palika raksts par "ideālo pilsoni"?
Rīgas skola 15.08.2017. 16:35:09
Algu protams uzzināsim 10. oktobrī, tas jau tradicionāli. Bet tā būs "normāla". Par to nesatraucos. Ar patīkamu satraukumu gaidu tikšanos gan ar savu audzināmo klasi, gan pārējiem mācāmajiem. Tikai !!!! Lūdzu atbrīvojiet mani no neskaitāmo plānu, atskaišu, mapju un portfolio taisīšanas! Un no bezjēdzīgajiem kursiem, pietiek, ja noklausāmies interesantus savā priekšmetā vai vaļaspriekā. Un kompetences??- vai tad patiesībā mēs jau sen tās neveidojam? Bet sanāk tā, kā tieši pirms 20 gadiem. Direktore ienāk pedsēdē un saka: "Mums šogad un turpmāk būs PROJEKTU NEDĒĻA!" "Kas tas tāds?""Ai, nezinu, bet būs!". Redzam, ka šo 20 gadu laikā ir DAŽREIZ izdevies noorganizēt tiešām labu un saturisku projektu nedēļu, bet lielākoties - tā ir bijusi veltīga laika izšķiešana. Daudzas skolas no tās jau atteikušās. Un tagad tieši tas pats ar KOMPETENCĒM. Visi runā, bet neviens nezina, kas tas īsti ir un vai tas veicinās izglītības kvalitāti.
to Veiksmi Šadurskim! 15.08.2017. 15:40:09
Tikai aizmirsāt pateikt, ka runa ir par īpašiem bērniem, kuri pateicoties dižajai reformai, jau tā apvienoti nejēdzīgās grupās! Vecāki neapmierināti, bet dažiem tīk zaimot Dievu! Nu nedzimst to invalīdu tik daudz, lai būtu 20 vienā grupā! Pēdējā mācību gadā jau nevar apvienot 5., 6., 8. un 9. klasi! No malas jau gudri parunāt daudzi māk, tie paši, kas savam "brīnumam"pat savu vārdu nosaukt nevar līdz skolai iemācīt! Šķiet,ka atpazinu, par ko ir runa!
LIZDA ir tikai dekoratīva iestāde, lai spēlētu demokrātiju. Ja LIZDA vadība kategoriski pieprasītu regulāri nemainīt skolotāju algu aprēķināšanu u.tml. " 5 minūtes pirms" septembra , tad arī IZM to būtu spiesta ievērot .
to Veiksmi Šadurskim! 15.08.2017. 10:59 15.08.2017. 11:28:01
Par kuru skolu runā? Vajag saukt vārdos skolas! Pērses? Tur jau traks gan personāls, gan vadība, jo gatavi viens otram rīkli pārgrauzt.
Veiksmi Šadurskim! 15.08.2017. 10:59:25
Neizdomāta situācija - 2017.gada izlaidums kādā Latvijas internātskolā - uz skatuves direktore un 5 vietnieki, pamatskolas absolventu skaitliski mazāk nekā skolas administrācijas. Skolēnu skaits skolā - nedaudz vairāk kā 70, skolotāju - vairāk kā 40, tehnisko darbinieku arī vairāk kā 40. Skolotāji neapmierināti - nav slodzes, netiek maksāts par gatavošanos stundām, bet projām neiet, jo reāli nav konkurētspējīgi ar gados jaunākajiem vispārizglītojošo skolu skolotājiem. Atlaist arī nevar - mazāk kā 5 gadi līdz pensijai praktiski 1/2 skolotāju. Mazā bezizeja, tikai skolas administrācija "rullē". Veiksmi Šadurskim!
cik ātri no pirmās lapas pazuda raksts par ideālo pilsoni...vajadzēja tik ieminēties par streikošanu, kā rakstu ar komentāriem aizvāca. Un vēl pasakiet, ka valstī drīkst brīvi domāt un izpausties! Ha ha ha Padomija!
ko jums dod katru dienu šeit pērties??? ko ????? Valdība šo te nelasa un nelasīs!
skolmeistars 15.08.2017. 10:27:19
kad mēs esam zinājusi savas algas? nekad!!kad saņemam, tad tikai uzzinām!
Liela runāšana, kad neko nedara, bet, kad sāk skudru pūzni kustināt, tad sākas šovs. Veiksmi Šadurskim - Ķīlis arī mēģināja, bet viņu pameta zem riteņiem...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.