Lietotājvārds
Parole
tantīte -> Ok 24.08.2017. 12:20:59
nu ar ZPD tā jau lielākoties notiek :D
Kamēr tieši šādā pašā un vēl veidā nesāks vētīt, purināt un "saīsināt" visus izglītības sistēmas galda priekšniekus un skolu druvas kombainierus - tikmēr skolotājiem, bērniem un vecākiem nebūs ne skaidras sistēmas, ne spēles noteikumu. Pašreiz notiek skaista muldēšana un futbola spēlēšana pēc volejbola noteikumiem tenisa laukumā. P. S. Un lai nepļurkst, ka nav naudas - izglītības birokrātu kabatās un viņu iestāžu finansējumā lai pameklē, atradīsies.
Nu,ko ralstisim skolenu darbus pashi,lai nauda sekotu ne tikai skoleenam ,bet ari reitingam!
"Ikvienam ir tiesības iegūt labu izglītību" pārfrāzēsim : "Ikvienam ir tiesības braukt ar labu auto" un aizliegsim braukt ar auto, kas vecāks par 5 gadiem!
Un galvenais, līdz ko ne-izglītības portālos parādās raksts par skolotājiem, tā vecāki klūp virsū - cik garš atvaļinājums, cik īsa darbadiena, cik liela alga utt. Bet paši strādāt nenāk. Un rinda nestāv. Mūsu skola visu vasaru meklē skolotāju vienā no lielajiem priekšmetiem, 2 reizes lika sludinājumu eskolā, bet NEVIENS pat CV neatsūtīja! NEVIENS!!! Tagad plāno sadalīt šo slodzi kā vakanci, bet līmenis te nu gan varētu kristies, jo kāds būs nespeciālists, kāds - pārstrādājies.
Skolnieciņš 23.08.2017. 07:13:04
Piedod mazo Kārlīti, Tava alga gadā ir 66 000€ bruto. Bet skolotājs saņem 486€ neto par slodzi. Skolnieciņš nestrādās skolā. Es negribu veidot "ideālo skolu tīklu" nedzīvoju taču "ideālajā pasaulē"!? Kā valstij var nebūt naudas? Tas nozīmē, ka tautieši ir tūļas un neprašas? Nu, to es nesaprotu. Kā? Ko? Kāpēc? ®Skolnieciņš P.S. Vai Tu, manu mīļo lasītāj, piekrīti Skolnieciņam? Lasi arī citus manus komentārus internetā! Skolnieciņš ir Latvijas skaudības dievs. Skolnieciņa spēka avots ir skaudība un melnā maģija. Skolnieciņš™ ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
Atverat e-skolas mājas lapu un ielūkojaties, cik daudz skolās trūkst skolotāju. Uz šodienu - 43 latviešu valodas skolotāju, 34 angļu valodas skolotāju, 28 mūzikas, 17 krievu valodas, 159 pirmsskolas skolotāju,utt. Mums saka, ka pie skolām skolotāji stāv garās rindās. Ū, ū - Šadurski, kur ir skolotāji!!! Kas mācīs mūsu jauno paaudzi?
aaa>>>>>>jaa 22.08.2017. 20:17:20
Tā nevajadzētu būt par šauro specializāciju, jo pasaule iet uz transdisciplināro pieeju un ES Komisāri runā par zinātnes integrāciju.
Kas tik tagad nemāca latviešu valdu!? Sākumskolas skolotāji, filologi, bibliotekāri utt.
Reitingu aprēķināšanā bija kļūda, VISC to atzina - bija aizmirsuši iekļaut valsts latviešu valodas olimpiādes uzvarētājus 8. - 9. klašu grupā. Bet nekas netiek darīts, lai šo kļūdu izlabotu!
Es nevaru saprast, kā var bāzt vienā REITINGU maisā elitāras skolas (AR ĪPAŠU ATLASI) un parastas vidusskolas, kurās jādod iespēju mācīties ik vienam, kurš ir atnācis stāties skolā un ir sekmīgs!!!!! Kur nu vēl šinī maisā bāzt vakarskolas, speciālās skolas....!!!!!! Lai uzlabotu zināšanu līmeni PARASTAJĀS vidusskolās ir jāpanāk lielāka atbildība no vecākiem, jo vecāki tos bērnus atved uz vidusskolu un lūdzās, lai paņem un tur arī beidzas viņu atbildība. Tas skolotājs neko nevar izdarīt, kad skolēns sāk kavēt stundas - ta viņam, zobi, ta galva, ta mati, ta kāja, ta roka, ta autotiesības un vēl velns viņu zina kādi iemesli , lai neapmeklētu skolu. Anglijā vecāki maksā sodus par bērnu stundu kavējumiem..... un tur tā skolu nekavē, kā pie mums.....
to Jautājums par jauno kompetenču modeli 22.08.2017. 12:23 22.08.2017. 15:17:18
Varētu padomāt, ka mācību pārzine izdomāja jauno kompetenču izglītību! Un viņa skolotājiem pastāsta to, ko un cik pati ir informēta, jo IZM darboņi vairāk par to, cik gan laba un skaista būs jaunā kompetenču izglītība "plebejiem no skolām" neuzskata par vajadzīgu stāstīt, vēl jo mazāk notiek ieklausīšanās un iebildumu, ierosinājumu analīze, kaut kādu izmaiņu un uzlabojumu ieviešana.... Praktiski kā jau vienmēr - suņi rej, bet karavāna iet tālāk!
Dažādos reitingos pašā augšā ir Rudzātu vidusskola, bet skolēnu skaits niecīgs. Lai izdodas saglabāt!!
Es> Vinetai 22.08.2017. 15:10:37
Kas tur ko pētīt? Visās līderskolās strādā ar trīskārtēju atlasi- pēc 4., 6. un 9. klases, plus vēl švakākajiem palūdz iet uz citu skolu. Ar to viss ir pateikts.
Interesanti, kā notiks skolotāju sagatavošana kompetenču jomām, ja tagad stingrāk kā jelkad prasa izglītības dokumentu šaurā specialitātē un vairs nevari mācīt radniecīgu priekšmetu, piemēram, matemātiķis - fiziku vai datoriku?
«Esošie valsts pārbaudes darbi pie jaunā satura ir neiedomājami'', tā teica pats Šadurskis. Kādi vēl obligātie eksāmeni, procenti, zināšanas un prasmes - visa nauda jau ir sadalīta, pārdalīta un nobīdīta tur, kur vajag.
Jautājums par jauno kompetenču modeli 22.08.2017. 12:23:06
Bija mācību priekšmeti - tagad būšot jomas. Un skolotāji mācīšot atbilstoši savai kompetencei. Tā vismaz mums šorīt informatīvajā stāstīja mācību pārzine. Varbūt kāds no pilotskolām zina ko vairāk un var nokomentēt? Diemžēl ticamības procents mūsu 65+ gadīgajai māc.pārzinei ir minimāls (un tuvākos 5 gadus iet pensijā negatavojas - kamēr mazmeita pamatskolu beigs)
VAI IZM GUDRAJIEM NEVAJADZĒTU PAMATĪGI IZPĒTĪT VISMAZ 5 LĪDERSKOLU PIEREDZI SKOLĒNU APMĀCĪBĀ,LAI SASNIEGTU AUGSTU IZGLĪTĪBAS KVALITĀTI? NO IEGŪTAJIEM SECINĀJUMIEM TAD ARĪ VAJADZĒTU SPRIEST PAR IZGLĪTOŠANĀS STRATĒĢIJU UN KOMPETENČU FORSĒŠANAS KAMPAŅU..... ŠĪ ''KOMPETENČU PIEEJA MĀCĪBĀM ''JAU TIEK BAZUNĒTA KĀ BRĪNUMNŪJIŅA.... KURŠ ATBILDĒS PAR SARAŽOTO BRĀĶI KĀRTĒJĀS KĻŪDAS REZULTĀTĀ?!
Kad draudēs slēgšana eksāmenu rezultātu dēļ, skolās noteikti parādīsies neredzēti labi rezultāti, neatkarīgi no tā vai skolēni uz eksāmenu kaut ko zina vai nezina.
Vienā skolā desmit stundas nedēļā matemātika, citās tikai piecas. Citur trīs ķīmijas stundas nedēļā, citur tikai divas. Ko tad var salīdzināt? Pēc kādas programmas mācās, pēc tās līmeņa būtu jākārto arī eksāmeni! Tad tā aina līderskolās nemaz tik spoža varētu arī nebūt!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.