Lietotājvārds
Parole
Vai kādam lūdzu nav paraugs, kā jāraksta tas jaunais pašvērtējums. Kā jāformulē pierādījumu bāze. Paldies jau iepriekš. Līdz šim, visiem, kam jautāju, neviens nezin.
Daudzi skolotāji strādā vairākās skolās, tāpēc, protams, ka negribēs nemaz kārtot to papīru.
Man neliekas gan laba ideja par direktoru rotāciju - mums ir laba direktore, viņa zina savu darbu, kāpēc viņa būtu jārotē? Cilvēkam atkal jāpierod pie jaunās vietas, tas gan nenāktu par labu darba kvalitātei.
Pareizāk būtu , ja skolotāji nepieteiktos šīm pakāpēm- cita streika forma, boikotētu , tad lai ieberžas ministrija ar savu projektu.
eks-skolotājai 28.08.2017. 15:35:02
viss kā pirms 25 gadiem-mūzikas stundu vērtēja administrācija-sporta,svešvalodu un vēstures skolotāji.
Varētu jau nekārtot nekādu pakāpi, manā gadījumā tie pāris eiriki neko vairs neatrisina. Tikai vai nebūs tā,ka pēc tā vērtēs skolas kvalitāti un administrācija spiedīs to darīt.
eks-skolotāja 25.08.2017. 10:33:44
Novērtēšanai 3 cilvēku komisija + stundu vērošana. Tad nu paskaitīsim, kas notiks skolās, kurās ir apmēram 50 pedagogu. Atkal dažādi novērtēšanas protokoli, atskaites, un dēļ kā - pāris eirikiem. Atnāk vērtēt matemātikas vai ķīmijas stundu vietniece, kura ir koriste (nopietni runājot- vokālā pedagoģe, vai māksliniece). Nu ko viņa var novērtēt? Vai atkal būs jātaisa "teātra stundas", lai parādītu, ka proti strādāt?
Pilnīgi pievienojos. Katru gadu(katru, Karl!) no jauna sākt visu papirometriju, lai pierādītu administrācijai to, ko tā tik un tā jau zina - nu nē.
Diemžēl ir direktori (arī vietnieki), kuri ar objektivitāti un pedagoģisko talantu nav apveltīti, bet ir pietiekami ambiciozi un enerģiski, lai šajā krēslā iesēstos.Un tādiem vēl būs iespēja lemt par pakāpi pedagogiem, kuri prāta un spēju ziņā ir daudzreiz pārāki par pašiem! Šaubos, vai ir jēga zemoties un kādam kaut ko pierādīt, lai saņemtu dažus grašus. Nervu zālēm pēc tam būs jātērē daudz vairāk. Nožēlojama izglītības stratēģija!
Kāpēc skolai pašai jāizstrādā kritēriji? Darba grupa strādāja pie kvalitātes pakāpēm, runāja, sprieda. Ir jādod vienoti kritēriji ar tiesībām papildināt. Atkal katra skola kaut ko izstrādās. Tas ir liels darbs, lai atkal sēdētu un domātu.
Labi, ka administrācijai, kura vērtēs, nevajag nekādas pakāpes - pensionāri saņem pensiju + algu + skrien visas stundas aizvietot, cik ir iespējams. Un savu darbalaiku nerēķina - viskautko paspēj savienot darba laikā. Nervozi un pārguruši no darbu dunas. Toties skolotājiem nemitīgi jāpierāda, ka strādā. Nejēdzības tikai vairojas sistēmā, un nu arī pakāpes nodotas administrācijas varā. Vai vispirms nebūtu tās kvalitāte jāizvērtē??!!!
Uz vienu gadu? Nopietni? :D Nu reāli tas nozīmē, ka kaut kas kādam jāpierāda katru gadu, augstskolas dipoloms neko nenozīmē. Nevienlīdzīga šī sistēma bija jau pirms tam un būs arī tagad. Katrs direktors vērtē savādāk.
Vai,vai, vai! 23.08.2017. 12:33:17
Galvenais ir radīt iespaidu, ka atkal jauns progresīvs ievedums. Tālāk atliek tikai terorizēt skolotājus. Nevar taču sākt aplūkot direktoru atbilstību ieņemamajam amatam. Ko jūs! Parādiet man vienu direktoru, kurš rūpējas par skolēniem! Tādu neatradīsiet. Galvenais, lai var spiest uz skolotājiem. Kā noriebies!!!
Skolotāja kubā 23.08.2017. 12:21:08
Jautri;) Ja pedagogs strādā vairākās skolās, viņam var būt arī vairākas pakāpes - vienā skolā pirmā, citā otra, un vēl vienā - trešā. Lokālās nozīmes kategorijas.
Skolotāja lielākajai vērtībai būtu jābūt skolēna, vecāka un visas sabiedrības cieņa! Skola nav militārais dienests un skolotāji nav militārpersonas, kurām piešķir pakāpes. Varbūt tad ieviesīsim arī uzplečus - lai pa gabalu redz, kuram kāda pakāpe! Cik zemu kura priekšā klanīties!? Līdz šim skolotāji gāja uz tām pakāpēm tikai piemaksu dēļ. Komisijai parādīja labāko ko no sevis var izspiest, smuki sakārtoja papīru kaudzīti, dabūja pakāpi un VISS - čau un visu aizmirsa - turpina vadīt savas māc.stundas ierastajā autopilotā! Es nerunāju par visiem skolotājiem - protams ir izņēmumi. Skolotāju būtu jāvērtē pēc iepriekšējā gada rezultātiem - piemaksu režīmā un tā katru gadu! Tad arī (iespējams) augs zināšanu līmenis viņa mācību priekšmetā!
IZM vārdos aicina veidot sistēmu, lai kaut cik novērstu nevienlīdzību skolotāju vidū, bet visu laiku sanāk otrādi. Arī šis. Tagad jau algas "staigājošo" daļu nosaka direktors, nu noteiks arī pakāpes. Mūsu skolā lielai daļai būs zemākā. Vai tiešām nav skaidrs, ka šis pakāpju projekts pērn nomira, un reanimēt to bija liela muļķība.
Vai tiešām ministrijā nav saprotams, ka jāsāk ar pašiem direktoriem,kuriem lielai daļai ir tikai viena doma prātā,lai ar godu aizietu pensijā,kādi komisijas vērtētāji,šausmas! Arī metodisko komisiju vadītāji,kuriem pašiem šobrīd 2 pakāpes,labākā gadījumā 3., ko viņi var vērtēt! Vairāk tiesāsieties nekā būs labuma. Draugi tik rivē rokas, super! Bet prasīgie skolotāji,kuri ir bieži vien ar savu argumentu, un viedokli , tiem pie pakāpēm būs tikt pietiekami problemātiski. ļoti neprātīgs lēmums!!!!
Valkas princese varēs riktīgi izplosīties!
tantīte -> sana 22.08.2017. 18:57:33
ne tikai iesēžas uz 25 gadiem direktora krēsla, visus radus un draugus pieņem amatos un slēdz līgumus ar attiecīgām apkalpojošām firmām, bet vēl arī nodod amatu mantojumā meitai. :) nu kā piemēram tikko Franču licejā
Nopietna darba imitācija, vēl jo vairāk lai veidotu nekārtības skolās...
Man kļūst nelabi,izdzirdot vārdu pakāpe...
Personīgā pieredze rāda, ka katrā pašvaldībā būs cita izpratne par kvalitātes pakāpju piešķiršanu (skumji, bet galu galā mēs dzīvojam vienā valstī). Proti - savā laikā kursa biedrene uzreiz aizgāja uz 4. pakāpi un viņai piešķīra. Viņa arī mani iedrošināja pieteikties uz 4. pakāpi, taču tiku noraidīta, jo nav pietiekamu apliecinājumu, lai gan apliecinājumu, pamatojumu un panākumu profesionālajā jomā man bija vairāk nekā kursa biedrenei. Katrā gadījumā šis fakts mūs abas krietni uzjautrināja.
Izglītības reforma bija jāsāk ar direktoru atestāciju un rotāciju, tad būtu kārtība šajās karalistēs, nevis piešķirt vēl papildus pilnvaras karalienēm, kuras lielākoties interesē sava kabata. Jau piemaksas tiek dalītas pēc deguniem, kur nu vēl kvalitātes pakāpes.Kur paliek skolēna vajadzības???
Šitais ir vienkārši nenormāli!!!! Pilnīga patvaļa no skolu vadonēm un piedziedātājām!
kamēr piemaksas būs tīk smieklīgā apmērā nav vērts savus nervus bojāt, jo tā smieklīgā piemaksa pēc tam neatmaksās izdevumus pie ārsta. Strādāšu pēc savas labākās sirdsapziņas, bet nevienam neko nepierādīšu.
Ir skolas (pietam ne mazākumtautības), kurās pakāpes piešķir pēc principa "mums pienākas jau tāpat, mēs to sen jau esam pelnījuši", tāpēc nav zemākas par 3. Ir tādas, kā ALma apraksta. Jau līdz šim vadība apmeklējusi stundas, veidojam dažādus portfolio, kāpēc vēl šīs ambrāžas?
JAUTAJUMS: Lai pretendetu uz augstako (treso) kvalitates pakapi, vai jabut VISC arstata metodikim (agrak augstakai pakapei vajadzeja)?
Ja gribam objektivitāti, augstāko pakāpi tomēr būtu jāpiešķir ārpus skolas komisijai. Jo - man bija tā - vispirms es skolā gāju uz 3. pakāpi, knapi dabūju, jo piesējās pie visa, teica, ka varbūt tomēr nedot, pēc tam gāju uz 4. pakāpi un komisijai galvenais jautājums bija, kāpēc tad negāju uz 5.? Tur jau tā lieta, ka mazākumtautību skolās visi dabūs augstāko, jo viņiem neskauž, bet latviešu skolās būs "rīkļu graušana".
Jau līdz šim bija murgaini, bet tagad izliekas vēl murgaināk, atļaujot bezgalīgu rīcības brīvību gan karalienēm, gan koristēm. Un - kad tad beidzot tiks izstrādāts likumprojekts par terminēto līgumu direktoriem? Kad iesēžas uz 25 gadiem, skola reāli stagnē, bet paši tak nevar to pamanīt?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.