Lietotājvārds
Parole
Bērni JAU mācās 6 gadu vecumā un arī JAU no 5 gadu vecuma. Bēnudārzā tā ir pirmskolas izglītība. Uz 1.klasi ar saviem 7 gadiem (varbūt jau ar tiem pašiem 6, bet 7 tad jau arī nav aiz kalniem) aiziet jau apguvuši lasīt un rakstīt prasmi, prot kaut ko sarēķināt un uzrakstīt. Kādas citas zināšanas tad bērnam vēl būtu vajadzīgas? Un, ja sākot iet skolā no 6 gadiem, mācīs to pašu, ko bērnu dārzā, tad... kāpēc vispār kaut ko mainīt? Viss JAU ir un notiek! Tik tiešām piekrītu tam, ko sacīja kāda STRĀDĀJOŠA ĢIMENISKA MAMMA. Arī mājās bērnu varētu sagatavot skolas gaitām. Lūk, tādas lietas varētu oficiāli noorganizēt!
Nekur neatrodu, kas strādās ar sešgadīgajiem - sākumskolas skolotājs vai pirmsskolas pedagogs?
Uz skolu jāiet tikai 7 gadu vecumā! Ne brīdi ātrāk, izņemot īpaši ģeniālus bērnus...
Strādājoša ģimeniska mamma 25.08.2017. 16:09:34
Es esmu pret to, ka mūsu bērnus atņem valsts. Vispār nesaprotu 5-6 gadus vecu bērnu OBLIGĀTO sūtīšanu bērnu dārzā! Kāpēc, ja es to spēju izdarīt mājās. Un nu ar varu grib iestūķēt skolā no 6 gadu vecuma. Vai tiešām vecākiem nav tiesību bērnus turēt mājās līdz 7 gadu vecumam un mīlestībā ielikt pamatus dzīvei?! Ja ģimene ir sociāli nelabvēlīga, tad gan. Ja aizņemta darba- tad arī bērnudārzs ir laba alternatīva. Bet ja ģimenīte uz maiņām spēj būt kopā ar bērniem mājās, kādas valsts institūcijām tiesības bērnus atņemt uz visu dienu?!
Domāju, ka bērnu apmācībā viss notiek ļoti sasteigti un tajā pat laikā sabiedrība ir maz informēta, kas notiek pirmskolās. Jau no 2- 3 gadu vecuma bērniem notiek dažādas nodarbības, tā nav tikai spēlēšanās. Nodarbībās bērniem notiek gan roku, pirkstiņu kustību koordinācijas attīstīšana (plastalīna lipināšana, aplicēšana, papīra locīšana, zīmēšana utt.). Notiek muzikālās nodarbības- māca dziesmiņas, dejas, rotaļas. Tāpat mācās pazīt dabu (mēs esam laukos). Nemaz nerunājot par to, ka notiek valodas mācība, matemātika un pat svešvalodas pamatu apguve. Cita lieta, ka pirmskolu finansēšana notiek atšķirīgi kā skolu un to nu laikam ar šo sasteigto vecuma izmaiņu grib pārregulēt/ reformēt. Mums skolā jau diezgan sen atrodas pirmskolas 5-6. grupas. Un ziniet viss notiek normāli, tikai papildus darbs jāiegulda liels- gan ēdināšanas organizēšana, gan atpūtas, gan citi jautājumi (kā te minēja- arī tualetes). Tajā paša laikā b/d ir auklītes, kuras var pavadīt mazo līdz tualetei, lai palīdzētu, un dažreiz arī pasargātu no vecākajiem skolāniem, kuri tajā pat laikā var būt gaitenī. Tagad audzinātājai tādā gadījumā jāatstāj grupa bez uzraudzības.
Izlasiet līdz galam! Pirmās klases izglītības programmu varēs īstenot gan pirmsskolas iestādē, gan vispārizglītojošā skolā ar nosacījumu, ka tajā ir piemēroti apstākļi, vide un dienas režīms. Varbūt ir laiks sākt domāt pa jaunam , jau šobrīd daudz skolēnu sešgadīgo programmu apgūst skolās. Piemēram mūsu skolā veselas divas grupas (un visi dzīvi, sveiki un veseli).
Ir atšķirība - skolas gaitu uzsākšana vai izglītošanās uzsākšana. Esmu par to, ka izglītības uzsākšana varētu būt arī no četriem gadiem pirmsskolas izglītības iestādēs, bet skolas gaitu uzsākšanu varētu sākt pat no astoņu gadu vecuma, kad bērns psiholoģiski tam gatavs. Svarīgi ir tieši šie ārējie apstākļi - ēdināšana, rotaļas, gulēšana, darbību maiņa, pastaigas svaigā gaisā. Nav iespējams kā uz burvju mājienu skolas pārveidot par bērnudārziem, bet bērnudārzos ilgāku laiku pavadīt ir iespējams.
Zanei 24.08.2017. 10:23 24.08.2017. 20:06:29
Izvēli ir paredzēts saglabāt, bet pārejas noteikumos ierakstīts, ka pēc 20121. gada valsts finansējuma tam nebūs, nelīdzēs nekādas ārstu zīmes un psihologu atzinumi, ka vēl nav gatavs skolai. Tātad - uz skolu prom 6 gados, lai vai kādi tur apstākļi būtu.
1. klasē tikai no 7. gadu vecuma! Žēl, ka to nesaprot "kompetenti" cilvēki, PALDIES vecākiem!!!
Murgs ar kompetenču izglītību 24.08.2017. 12:13:09
Gadiem skolotāji runā par haosu Latvijas izglītībā. Tagad sākas murgs ar kompetenču izglītību, kas ir viss tas pats, tikai moderni nosaukts acu aizmālēšanai, jaunu kursu organizēšanai un skolotāju atbaidīšanai, naudas atmazgāšanai. Par sešgadīgajiem - nav jau nekādas bāzes un pieredzes , lai tā pēkšņi atkal eksperimentētu, lai valdība iekļautos EXCEL tabuliņās.
PIEVIENOJOS 100% - Vienreiz jau bija šis eksperiments, vai tad secinājumi netika izdarīti?
ir izvēle - 6,7 vai 8 24.08.2017. 12:08:03
Esošā kārtība paredz skolas gaitu uzsākšanu no septiņu gadu vecuma, retos izņēmuma gadījos no astoņiem gadiem vai no sešiem gadiem, ja bērns tam ir gatavs un vecāki to vēlas.
Ne jau skaitlī seši vai septiņi ir būtība (Francijā, piemēram, skaitās, ka bērns skolā sāk iet no trīs gadu vecuma), bet gan attiecīga vecuma bērnu apmācības metodē. Līdz ar to, iespējams, vajadzētu teikt, ka sešgadīgie ir "negatavi" nevis skolai vispār, bet gan tādai, kas neatbilst viņu vecumam.
Nu kā tad neplāno - tieši plāno obligātu skolas gaitu uzsākšanu no 6 gadiem. Tagad ir no 7, bet ja vecāki vēlas, var no6 gadiem.
Zane, nemulsiniet! Izlasiet likuma grozījumus, un sapratīsit, cik neobligāta (fiansiāli) ir šī izvēle. Pēc 2021.gada izvēlei nauda nesekos.
Un cik tad ir tādu skolu ar bērnudārzniekiem piemērotiem apstākļiem? ( gultas utml.) :D Praktiski dažas, kur jau tagad ir pirmskolas programmas grupas, bet vairumā skolu tas nav realizējams.
vecmāmiņa, skolotāja ar 38 gadu pieredzi 24.08.2017. 10:36:48
Mans mazdēls sešgadnieks prot tekoši lasīt, teicami prot rēķināt, bet emocionāli nav gatavs, nogurst no spriedzes. Ja šoruden mēs viņu sūtītu 1.klasē, visticamākais, iekšējais diskomforts pazudinātu vēlēšanos mācīties un apgūt kaut ko jaunu. Esam pateicīgi mūsu mazdēla bērnudārza skolotājai Ilze un bērnudārza vadītājai Aijai par ieguldīto darbu. Vienreiz jau bija šis eksperiments, vai tad secinājumi netika izdarīti?
Daudzas skolas labprāt uzņemtu piecgadniekus un sešgadniekus - palielinās skolēnu skaits, pieaug skolas finansējums. Diemžēl sanitārās normas (piemēram, jāpielāgo tualetes) un guļamistabu iekārtošana - mazajiem ir atšķirīgs dienas režīms un nodarbību ilgums + obligātā diendusa, mūsu skolā to neļauj realizēt. Nesaprotu vecākus, arī cien. Zani Ozolu (privātskolas "Patnis" dibinātāju) - neviens neplāno uzspiest vecākiem 1.klasē obligāti sūtīt sešgadniekus, arī šobrīd 1.klasē mācības (pēc vecāku vēlēšanās) sāk astoņgadīgi bērni

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.