Lietotājvārds
Parole
Vanpedagogs 29.08.2017. 06:54:48
Te par ko? Par to kādas emocijas latviešu skolotajā izraisa alga, teiksim 2200 €- 3000 €/mēn, kas ir vidusmēra eiropieša- skolotāja atalgojums. Kā ir? Tad, draugi un kolēģi, sākam draudzēties ar galvu un savām emocijām sākotnēji, līdz ar ko beigsies arī šie pazemojoši apnīkošie murgi par algas paaugstināšanas grafikiem un temiņiem. Paldies!
Cik tālu gan var nonākt, ka skolās uz šo brīdi trūkst speciālistu informātikā, fizikā, bioloģijā, matemātikā utt. Skolas apvieno, klases apvieno, skolotāju likmes samazina. Lūk, te arī sāksies reālā" kvalitātes celšana" un " kompetenču izglītība". Tas, kurš vēl būs dažādu apstākļu spiests aizkavējies skolā, tas arī dosies spēlēties ar bērniem. Atkal līmēsim, mērīsim, griezīsim un imitēsim baigās kompetences. Jāpiebilst, ka šī palikusī daļa vēl skrien pa divām, trijām citām skolām, lai varētu elementāri izdzīvot. Daļai skolu vadības ir vienalga, jo galvenais ir pildīt direktīvas, daļa vadībā ir nokļuvusi pavisam nejauši, neko nezinot un nesaprotot no reālās skolvadības. Viņi tagad noteiks arī piemaksas. Tāda ir reālā situācija.
Šadurska stils 26.08.2017. 10:34:36
Varētu skatīt, varētu arī neskatīt... u.t.t.
Labi, mans iepriekšējais komentārs bija no pirmskrīzes citēts. Bet!!! Veiksmes stāsts taču visur uzsver, ka krīze sen kā pārvarēta, daudz kas atgriezies pirmskrīzes līmenī un augstāk, tad kāpēc mēs pedagogu algu ziņā nevaram atgriezties pie 2007. gada lēmumiem? UN otrs. Nezinu, kā citur, bet mūsu skolā šis gads sācies ar vēl nebijušu papīru plūsmu - lai visur kaut ko pierādītu - ka neesi kamielis, ka esi runājis ar slinkā Jānīša mammu, ka esi veicis karjeras pasākumus. Kāpēc mums 21. gs. visi pasākumi jāatspoguļo papīra formātā? Uz šo jautājumu skolas vadība atbildēja "Jo papīrs panes visu". Kāpēc nevaram strādāt no sirds un dvēseles, bet visu laiku jāatrakstās??
jautājums?????? 26.08.2017. 09:48:30
Varētu valdība padomāt, kas 1.09. stāsies klases priekšā. Cik jauno pedagogu pēc augtskolas stāsies 1.09. darba attiecībās/mKamēr valdība domā., ka varētu katīt algu jautājumu pedagogiem, tikmēr direktori "plēš matus", jo nav kam strādāt. Tas ir tik pazemojoši. Vai valdības pārtāvji 100 gudrās galvas kaunu apēduši rīta brokastīs? Par visu atbild direktori, bet kadu garantiju par algu var solīt jaunajam pedagogam. Varbūt varētu rīkot kādu akciju kā mediķi. Viņi savu panāca. Bet skolotājs ir tik pacietīgs........
žurka kornēlija 25.08.2017. 21:45:53
Kamēr izglītības jautājumus lems tie,kuri nevienu dienu nav nostrādājuši skolā,nekas nemainīsies.
Kāpēc oktobrī, ja mums pēc nedēļas jau jāsāk strādāt?! Un kad es uzzināšu, cik saņemšu algā? Atkal pēdējās septembra dienās? Šī necienīgā, pazemojošā attieksme ir sliktāka, nekā neziņa. Turklāt varu tikai apbrīnot valdības nekaunību - lai sev paceltu algas, pietiek ar vienu lēmumu, nekas nav jāanalizē vai jāvērtē mēnešiem ilgi.
Apollo rakstīja: Svētdiena, 2007. gada 13. maijs 08:39 ...."Pedagogu atalgojuma grafiks paredz, ka 2008.gadā skolotāji saņems 344 latus, 2009.gadā - 414 latus, bet 2010.gadā - 494 latus par vienu likmi pirms nodokļu nomaksas."....."Atalgojuma programma paredz pedagogu algu palielinājumu līdz pat 2014.gadam. Programmā noteikts, ka par vienu likmi bez piemaksām 2011.gadā skolotājs saņems - 586 latus, 2012.gadā - 695 latus, 2013.gadā - 824, bet 2014.gadā - 978 latus" (t.i 1391.57 EUR)....
Drīz nāks klajā ar to cik simtus sev pie algas pieliks, jo vidjā alga valsti būs pieaugusi :)
nav smieklīgi? 25.08.2017. 13:06:42
"Grafiks paredz, ka 2018.gada 1.septembrī minimālā darba algas likme vispārējās, pirmsskolas, profesionālās, interešu izglītības pedagogiem būs 710 eiro, kas ir par 30 eiro vairāk nekā patlaban. Pēc gada minimālā summa par likmi būtu 750 eiro..." Vai kungiem pašiem tie tekstiņi smieklus neizraisa? Gada laikā pieaugums par 30 - 40 eiro "uz papīra"! Par cik eiro šajā laikā pieaugs sviesta un piena cenas veikalos? Kā mainīsies cenas benzīnam, komunālajiem pakalpojumiem? Baidos, ka ar visu "pielikumu" jostas nāksies vilkt ciešāk un ciešāk...
skolotājs. 25.08.2017. 12:30:33
skolotājiem alga katru gadu mainās, bet tikai lielākas nepaliek. Tagad pielika 10 stundas pie likmes nu varēs 10 gadus pielikt algu, lai atgūtu iekavēto.
Kāpēc tad neder tekstā minētais jau izstrādātais grafiks??
bet 2017. gada septembrī kas mainīsies? algas būs lielākas? vai mazākas?
Atslēgvārds: "varētu"! Bet vispār ap to laiku sāks veidot budžetu nākamam gadam un, kā jau ierasts, vajadzēs pieņemt visādus "nepopulārus" lēmumus lai atrastu iespējas vispirms pacelt algas sev un variantus uz kā rēķina pacelt algas sev. Turklāt nāk arī simtgade, kam, kā caurām maisam, vajadzēs daudz un vēl vairāk. Tāpēc šie neērtie lēmumi par pedagogu algu pieaugumu visticamāk atkal tiks novirzīti uz nākamo gadu. Bet ne jau uz jaungada laiku un gada sākumu, bet uz jaunā mācību gada sākumu no kura atkal nebūs tālu jaunais budžets, kurš, pēc 2018. gada grandiozajām un izšķērdīgajām simtgades svinībām, attiecībā uz iezemiešiem, draudēs būt vēl drastiskāks.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.