Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš [Vislatvijas skaudības dievība] 02.09.2017. 21:33:47
Cerat vien, skolotāji, uz labām algām!
Koka lācītis 31.08.2017. 10:18:08
Koķe ar Dombrovski pievilka mums jostas dubultā uz valsts kopējā jostu pievilkšanas fona, bet, nēsājot jostu visus šos gadus, mums tā jau krīt nost un vairs neturas uz auguma. Nez, kā Koķei un Dombrovskim pašiem ar jostām klājas?
Nesaprotu, kur LIZDA redz uzlabojumus?
Učuks - pēc konferences 28.08.2017. 23:09:23
Ko Jūs brīnāties? Izglītības jomā notiek “normāla” t.s. “Eiropas naudas” apgūšana. Pēc K.Marksa mācības, ja “klients” izjūt lielu naudas summu, tās zaudē gan pratu, gan sirdsapziņu.
A kurš ir vainīgs, ka Pļavnieku ģimnāzijā ir tik maz cilvēku? Vai tad skola? Likvidēt ir ātri. No jauna dibināt ir grūtāk. Lai valdība, kura pieļāva šādu ekonomisku un demogrāfisku situāciju patī dzemdē trukstošos. Bet mūsu platumos tuksneši neveidojas. Gan jau pēc laiciņa būs cilvēki.
Skolotājai 28.08.2017. 17:40:07
Pļavnieku ģimnāziju šogad aizslēdza. Bet kāpēc neaizslēdza 37. vsk., Avotu un Ezerkrastu skolas? Labi, tur integrējas īpašie bērni, bet tos varēja ielikt kādā no 12 atlikušajām speciālajām skolām. Nevis - ēkas, kas domātas 1000 skolēniem, apdzīvo 150.
pēc konferences 28.08.2017. 17:38:23
Šodien pēc DZM konferences sāja sajūta. Atkal tiks tērēta nauda "kompetenču projektam", mainīts mācību saturs, veidoti jauni mācību materiāli... Bet tikko 2005 - 2008. gadā taču visi materiāli par lielām naudām bija sagatavoti... Tas nekas, ka, piemēram, matemātiskās galda spēles nav izmantojamas klasē. Bet naudiņa ieripoja un ripos atkal. Tie, kas pie šīs siles tika tajos laikos, neies atteikties, jo priekš kam strādāt skolā, ja 'silē" maksā daudz vairāk un nervi nav jābojā.
Skolas ir gan jāoptomizē, jo nevar būt, kā piem.,Pļavnieku ģimnāzija un 139 Izglītojamiem?))Skolas ir jāapvieno, skolotajiem algas jāpalielina, pēc 60-pensijā! Atceramies: 55g. visi gāja pensijā PSRS! Tagad jāttīsta domājoši , konkurētspējigi izglītojamie, skolu direktoriem labāk jāattīsta ITK un menedžments.Kad skolu direktori beidzot sāks rotēt, jo no puses nav nekādas jēgas!Netiek līdzi 21gs.attīstībai!
Protestante 28.08.2017. 16:52:24
Birokrāti vairojas uz skolu rēķina, un tiem savs profesionālisms nav jāpierāda - cik resursu iztērēts un papīru atkritumos izsviests bezjāgas projektos un kursos, UN - SKOLOTĀJU BEZJĒDZĪGI NODARBINĀTS!!! lai birokrāti turpinātu parazitēt. Bet skolēnus, skolas un skolotājus vajag optimizēt. AUGŠAS - OPTIMIZĒJIET VISPIRMS SEVI, TAD VISAM NAUDAS PIETIKS! Nav vairs vēlmes ne klausīties, ne piedalīties šajā izglītības sistēmas murgā = komēdijā. ĻAUJIET STRĀDĀT UN NEPINIETIES PA KĀJĀM.
->Cik skolas jālikvidē... Ne cik nav jālikvidē, lai panākt savus mērķus. Skolotāju daudzums jābūt pēc ispējas lielākam, lai viņu spēks bija jutāms. Latvieši skauž viens otrām, tāpēc viņi nespēj apvienoties un domā, ja kaimiņu atlaidīs no darba, tad paliks vieglāk. Nepaliks vieglāk. Pirmkārt jums būs jāstrada arī kaimiņa vietā, un jūsu slodze pieaugs. Otrkārt kaimiņš kā konkurents nekur nepazudīs, tikai tagad viņš, zaudējot darbu, meklēs citu un var piekrist strādāt par zemāku atalgojumu. Un darba devējam šī situācija ir izdeviga, jo tad viņam būs iemesli nepalielināt algu. Bet ja jūs būsiet neapmierināti - jūsu vietā strādās kaimiņš. Tādejadi, piekrītot uz optimizāciju, skolotāji pavājina savas pozīcijas. Skolotāju skaits samazināsies, viņu spēks samazināsies. Bet ir jāpieprasa ikgadējo algu palielinājumu, kas ir lielāks par inflācijas līmeni. Un ir jārīko streikus, nebaidoties no zudumiem. Lai rīkot streiku ir nepieciešams liels dalībnieku skaits, lai problēma būtu pamanama, lai nebūtu iespējams daļēji aizvietot cilvēkus ar citiem darbinieķiem, daļēji pārpirkt, daļēji aizbaidī.
Кто будет содержать школы в пустой от населения стране ? Это даже богатые страны себе не могут позволить, а нищая Латвия тем более. Поэтому примерно половина школ будет закрыта в ближайшие 3 года и около половины учителей окажется на бирже труда. А остальным увеличат (может быть) зарплату. Но всего скорее увеличения не будет - у Латвии просто не будет денег: российский транзит однозначно закончится и вливания из Евросоюза существенно уменьшатся или совсем прекратятся. Денег не будет. У Латвии денег нет, потому что все производство разрушено.
2022. gadā maize maksās 3eiro ....un atkal algas pielikuma nekāda.....
birokrātija skolā 28.08.2017. 11:31:02
Direktore informatīvajā stāstīja, ka palielināts finansējums skolas administrācijai, tāpēc būšot vēl viena metodiķe! Cik var! Direktore, 3 vietnieces, tagad 2 metodiķes, informātikas vietniece, saimniecības vietniece, metodisko komisiju vadītājas, sporta darba organizatori - šodien skaitījām, ka skolā strādājošo priekšnieku un vienkāršo skolotāju attiecība 1:4.
Vēl algu pieauguma nav bijis , jo tad kad alga būs 714, tad tikai būs sasniegts pirmskrīzes noņemtā alga.Par kādu algu pieaugumu te runā?
Samaziniet uz pusi izglītības sistēmā "parazitējošo" ierēdņu skaitu - uzreiz varēs katrai skolotājai par 500 EIRO gadā palielināt algu, varbūt vēl vairāk! Neskaitāmie vietnieki, vadošie speciālisti, eksperti, konsultanti u.c. skolu valžu, departamentu un ministrijas kabinetos sēdošie ir tie, kas atradīs 101 iespēju sev palielināt algu un likt skolotājām drukāt neskaitāmos papīrus sava, lai pierādītu, ka nav ēzelis! Tagad pat - bija kursi par jauno kompetenču modeli - skaisti paskaidroja, mums nekā jauna nav, bet jūs jau pašas labāk zināt kā strādāt, jūs jau to darāt ikdienā, tāpēc apkopojiet savu pieredzi un sūtiet mums, lai mēs varām ar to iepazīstināt citus!
Cik skolas jālikvidē, lai alga būtu kā Igaunijā? 28.08.2017. 10:41:54
Izglītības ministrijā ir tapis skolotāju atalgojuma pieauguma grafiks. Tajā paredzēts, ka 2022. gadā skolotājs par slodzi saņems 900 eiro, šobrīd tie ir 680 eiro. Taču grafika īstenošana ir atkarīga no skolu tīkla optimizācijas. Tātad – jo vairāk skolas slēgs vai apvienos, jo lielāka būs skolotāju alga.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.