Lietotājvārds
Parole
Ko nozīmē jānodrošina? Tas jau ož pēc vardarbības. Bet pieejama jau šobrīd ir katram,kas to patiešām vēlas.
Jebkuram puikam un meitenei vispirmām kārtām ir jāgrib zināt vairāk un nav jābaidās no piepūles. Tad arī nebūs svarīgi, vai viņi nāk no Zilupes, Dundagas vai Rīgas. Kamēr tā nebūs, nekas nemainīsies, būs tikai vēl sliktāk.
Jukolas Jusis 06.09.2017. 09:18:38
Izglītība nav domāta plebejiem, viņiem būs Dieva bīties un priekšniecību klausīt! Viņiem vajag vienkāršu apmācību,stingru uzraudzību , maz brīva laika un līdzekļu. Ja valstī ir vajadzība pēc izglītības nesakropļotiem un domāšanas nenomāktiem ļautiņiem, kas tik vien var kā kraut, rakt, slaucīt, tad varam turpināt attīstīt skolu kā bērnu pieskatīšanas iestādi. Daži iedomājušies,ka tie,kas nespēj( nevīžo) mācīties, būs diži profesionāļi rokdarbos un amatu pratēji, ka skolā iešana un izglītība ir viens un tas pats
Atsijātajiem jānodrošina kvalitatīva arodizglītība. Amatam(kā meistara prasmei, ne štata vietai) ir zelta pamats. Bet arodizglītību tikai tagad sāk kaut kā reanimēt pēc ģimnāziskās eiforijas.
IKVD nepārbauda ieguldījumu, darbu, pat neapakatās skolu, neiepazīstas ar vidi, bet nosoļo 15 m no ārdurvīm līdz direktora kabinetam un lasa papīrus. Ja tie nav kārtībā , štruntīgi strādā šajā skolā.
Vai Latvijā attīstās moderna, industrāla ražošana, jebšu bijušo rūpnīcu teritorijās tiek celti lielveikali - ALFA, nu būs Akropole, bet bija Rīgas porcelāna fabrika, bet manai vecmammai ir servīze no Cariskās Krievijas Kuzņecova fabrikas laikiem kā ģimenes relikvija....
Ko tas viss dod, ja pēc tam nevari normālu, labi apmaksātu darbu atrast?
Manuprāt, tādu vidusskolu (ar vidējo virs 8) būtu iespējams nokomplektēt katrā sevi cienošā pilsētā. ..., bet ko iesākt ar seperācijas atsijātajiem?
Bērnam, kam vecāki nodzēruši smadzenes jau gēnu līmenī, pat pilsētas skola nelīdzēs. Un darba tikumu, uz ko vēl dzīvē tāds bērns varētu cerēt, reti kurš iemācās.
nununu. Tāpēc vienā klasē un pie vieniem skolotājem mācās gan teicamnieki, gan atpalikušie? Jūsu apgalvojums ir destruktīvs un demoralizē skolniekus un viņu vecākus. It kā nebūtu viņiem jacenšās, bet par neveiksmēm būs atbildīgs slikts skolotājs.
Jukolas Jusis 04.09.2017. 22:24:42
Katrs cilvēks drīkst būt tik dumjš, cik pats vēlas un NEVIENS skolotājs nespēs to liegt.
Nav sliktu skolnieku, ir tikai slikti skolotāji.
Skolnieciņš [Vislatvijas skaudības dievība] 04.09.2017. 20:49:20
" drosmīgs pionieris, kas, nepasakot to vārdos, uzņemas atbildību aizpildīt tukšos laukus starp vidējo un augstāko inženiertehnisko izglītību." skaļi vārdi. Sensācija!!! Kāpēc lauki ir tukši? Tik tiešām mūsdienu Latvija ir visas Eiropas Savienības veiksmes stāsts! Kāpēc lauki ir tukši? Vienā dienā taču lauki neizmira! Tā bija ilgstoša un pārdomāta valsts politika, lai nomērdētu tautu badā. Vai ir jēga mācīties, ja alga būs 500€ brutto? ©Skolnieciņš
Ja skolēns negrib būt izglītots, tad skolotājs var kaut vai stāvēt uz galvas, nekas nebūs.....
Jukolas Jusis 04.09.2017. 20:05:38
Mana gramatika ir mana sūra sāpe, tāpat kā pedagogiem viņu nespēja risināt savas profesionālās un sociālās problēmas. Katram savs! Mūžizglītība vai mūdžizglitiba, kā labāk lai nosauc tos "" kursus"" ,ko skolmeistariem obligāti jāapmeklē?
Jukolas Jusi! Ir tāds jēdziens kā mūžizglītība. Lai nu kurš būtu tas vainīgais,ka tev gadījušās problēmas ar gramatikas apguvi, kaut ko labot šobrīd vari tikai pats. Veiksmi! Lai tavi turpmākie komentāri ir bez kļūdām!
Interesanti, kā premjers vērtē SAVA DARBA kvalitāti? Un lai neaizmirst salīdzināt ar Igauniju un Lietuvu. Kāpēc? Tāpēc, ka jāsāk ar sevi.Lai godīgi pasaka- mēs, valdība ,neprotam strādāt, skolotāji, mēģiniet vismaz jūs savu darbu veikt pēc iespējas labāk!
Jukolas Jusis 04.09.2017. 17:46:32
Ar izglītību mūsvalstiņā nu ir tā... kā ir. Strādā skolā sociāli infantili kadri pensijas vecumā, mācās mazuļi,palikt mūžam neizauguši.Kas vainīgs? Ko darīt?
Direktore informatīvajā stāstīja, ka palielināts finansējums skolas administrācijai, tāpēc būšot vēl viena metodiķe! Cik var! Direktore, 3 vietnieces, tagad 2 metodiķes, informātikas vietniece, saimniecības vietniece, metodisko komisiju vadītājas, sporta darba organizatori - šodien skaitījām, ka skolā strādājošo priekšnieku un vienkāršo skolotāju attiecība 1:4.
Premjers saka: "jebkuram puikam vai meitenei no Zilupes, Apes vai Dundagas ir jānodrošina tāda pamatskolas izglītības kvalitāte, lai atbraucot uz Rīgu, varētu konkurēt un iestāties RTU Inženierzinātņu vidusskolā". Labi, bet manuprāt arī vidusskolas izglītības kvalitāte jānodrošina šajās vietās, ne tikai Rīgā un lielajās pilsētās. Vai arī premjera teiktais jau skan kā spriedums vidusskolām laukos un mazpilsētās? Cerams, ka nav tā domāts. Vajag vismaz mēģināt piebremzēt nenormālo cilvēku koncentrēšanu Rīgā un Pierīgā, pārējo Latviju atstājot izmiršanai. Kur valsts reģionālā politika? Arī reģionos, ne tikai Rīgā, dzīvo Latvijas cilvēki, pilsoņi, kuriem tādas pašas tiesības uz kvalitatīvu dzīvi un arī izglītību.
Vija -> 04.09.2017. 14:25 04.09.2017. 16:13:32
Cik Jusu skola ir vakances? Un cik % skolotaju ir vecuma virs 55 gadiem? Un cik stradajoso pensionaru-skolotaju ir Jusu skola? Ja skola nav naudas, lai skolotajiem samaksatu par gatavossanos stundam (man ir 22 kontakta stundas nedela, gatavosanas, konsultacijas, burtnicu labosana un metodisko materialu gatavosana - 2 stundas nedela, algas likme - tapat ka visiem skolotajiem musu skola - bus minimala).
--> skolotāja un A.M. 04.09.2017. 14:25:03
Varbūt beidziet atgremot masu mediju saražotās klišejas un iepazīstieties ar reālo dzīvi dažādās skolās. Ja " mana bērna" skolā kaut kas nav kārtībā, tas nenozīmē, ka visur citur ir tāpat. A. M. vēl viena piezīmīte - skolās skolotāji arī strādā, ne tikai skolotājas.
Es tā īsti nesapratu... 04.09.2017. 14:02:09
Jebkuram puikam un meitenei ir jānodrošina... Vai šis sauklītis ir veltīts tam, lai bērni - puikiņi un meitiņas paši sev nodrošina to, ka viņu izglītība būs kvalitatīva, tāpēc apņemas labi mācīties un nenodarboties ar blakuslietām stundās, apņemas netraucēt citiem puikiņiem un meitiņām mācīties? . . . . . jeb tas atkal domāts kā bubulis skolotājam - vienalga kā, bet tev būs nodrošināt to, lai puikiņi un meitiņas no skolas nāk ārā kvalitatīvi!!! Un nekā citādi! Pat, ja vecāki viņus radījuši ar ierobežotām spējām, pat, ja viņiem mācības neko nenozīmē un mācīties negribas? . . . . . . . . Tas atgādina to, ko nesen izlasīju - cilvēki ir kā trauki ar dažādu tilpumu , kurus nevar izplest vairāk, lai vairāk ielietu ūdeni - katram ir savs tilpums. Un nekādi nav iespējams iedot vairāk zināšanu, prasmju, "kompetenču", nekā cilvēkam jau dzimstot ir dots!
Jo vairāk t.s. reforma uzņem apgriezienus, jo vairāk krītas izglītības kvalitāte. Skolotājiem vispār nav laika strādāt ar labākajiem, jo klasē ir integrējamie bērni, bet nav skolotāja palīga, klasē ir bērni ar disciplīnas problēmām, bet nav mehānisma, kā ar disciplīnas grāvejiem tikt galā, netērējot skolotāja un pārejo bērnu laiku, klases ir milzīgas, atlase nedrīkst būt, jo tiem, kuru zināšanas nekādas, ir tiesības. Spējīgie un čaklie var "bakstīt degunus", skatīties un klausīties, kā skolotāji cenšas ieborēt aizpagājuša gada vielu atpalicejiem utt. Ne jau velti konkurss Rīgas ģīmnāzijās ar katru gadu aug. Ir labi skolotaji ar atsevišķīem izņemumiem gan parastajās vidusskolās, gan ģimnāzijās. Galvenā atšķirība ir atlase - ja klasē līmenis apmēŗam viens, tad gan skolotājiem, gan skolēniem strādāt ir daudz vieglāk.
Skolotāja var iemācīt tikai to, ko pati apguvusi. Kādā no e-klase.lv publikācijām Juglas vidusskolas direktore A.Melle uzsvēra, ka izglītības reforma jāsāk ar skolotājiem, jo visu izšķir kadri. Neko nemainot nekas nemainīsies! Cirkā vieglāk zirgam valsi iemācīt dejot nekā pirmspensijas un pensijas vecuma skolas administrācijai domāt pa jaunam! Galvenais "u menja vse bumagi v porjadke" (skolā kā limuzīnā jānunakts krāsā)
Manuprāt, jāsāk ar skolotājām. Kamēr direktore tikai "labi izskatīsies" un skolā noteikumus diktēs 65+ gadīga mācību pārzine, kurai svarīgākais ir papīra formātā laikā nodotas anketas, atskaites u.c. "dokumenti", var necerēt uz izmaiņām. Vismaz mūsu skolā nē. Ja skolotājas būs "atskaišu orientētas", ja par bērnu svarīgāks būs laikā izdrukātais un iesniegtais papīrs, nekas nemainīsies.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.