Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš 13.09.2017. 20:15:48
Vai pedagogu asociācija uzlabos darba samaksu? Es par 460€ neto nestrādāšu skolā! Nē, paldies! Par 600€ es vel piekrītu. ®Skolnieciņš
Cik speciālās skolas ir uzceltas? Lielākā daļa atrodas muižu ēkās.Internāti gan uzcelti un labi, ka ir! Pilda sociālo funkciju.
Atcerēsimies Saulkrastu vidusskolu, kur direktore vairāk kā 9 mēnešus nevarēja sameklēt speciālo skolotāju, kura būtu gatava strādāt ar 1.klases puisīti ar ļoti smagu diagnozi (mamma izmantoja savas tiesības bērnam mācīties tuvākajā skolā un atteicās sūtīt bērnu uz speciālo skolu). Satversmes 112.pantā un Izglītības likuma 55.panta 1.punktā noteiktas tiesības iegūt pamatizglītību, savukārt Izglītības likuma 57.panta 1.punktā noteiktas vecāku tiesības izvēlēties izglītības iestādi, kurā bērns iegūst izglītību.
Aigars Bērziņš 09.09.2017. 10:04:16
iekļaujot šos bērnus vispārizglītojošajās skolās samazinās valsts vidējos rādītājus eksāmenos.
spec.izgl.skolotāja 08.09.2017. 09:20:32
Ja nav gribēšanas darīt, tad neviens cits mūsu vietā neizdarīs. Mēs dažreiz esam čīkstētāju tauta. Retais ņem karoti un pats ko dara. Mazliet dīvaini, ka iniciatīvu apvienot Latvijas speciālos pedagogus uzņēmušies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mācībspēki, bet ne Latvijas Universitāte. Gribu novēlēt RTA darba grupai panākumus. Un atcerēties, ka speciālā izglītība ir īpašs vispārējās izglītības veids un ir ir deviņas izglītības programmas bērniem ar speciālām vajadzībām. Un vēl - pareiza diagnoze jānosaka jau pirmsskolā!
Par ko liecina fakts, ka Rīgā katra desmitā(!) un Latvijā katra divpadsmitā(!) skola ir speciālā skola??? Ja tipveida ēku komplekss (skola+internāts+saimniecības ēkas+sstadions/sporta komplekss), kur mājo speciālā skola, padomju laikos ir celts 250 skolēniem, bet šobrīd skolā skolēnu ir mazāk nekā skolotāju un tehnisko darbinieku kopā, kāpēc nevar divas vai vairākas speciālās skolas apvienot un piepildīt šo ēku kompleksu? Par Rīgu - ja tās ir internātskolas, kur bērni skolā paliek pa nakti, kāpēc tās nevar apvienot ar ārpus Rīgas esošajām speciālajām skolām, bet esošās telpās ierīkot bērnudārzus, lai likvidētu rindu? Jo internātā dzīvojošiem bērniem vienalga - dzīvot un mācīties Rīgā vai, piemēram, Ropažos
no Rīgas speciālās internātskolas 07.09.2017. 12:02:07
Rīgā ir 12 speciālās skolas, četras no kurām ir skolas-attīstības centri. Audzēkņu skaits skolās atšķirīgs - no nepilna simta līdz vairāk kā 300. Virziens, kādu pašlaik ir noteikusi IZM, ir iekļaujošā izglītība - ļaujot šiem bērniem ar speciālām vajadzībām skoloties parastajās mācību iestādēs. Līdz ar to pašvaldībām vajadzēs izlemt, ko darīt ar speciālajām skolām - tās apvienot vai integrēt vispārējās izglītības mācību iestādē. Medijos ir informācija, ka līdz 2018. gada 28.februārim IZM kopā ar pašvaldībām jālemj par pašvaldību teritorijā esošo speciālo skolu nākotni. Kas gaida divpadsmit Rīgas speciālās skolas - likvidācija, reorganizācija vai iekšējā reorganizācija? Vai Izglītības un zinātnes ministrijas un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētie kursi "Metodiskais atbalsts iekļaujošās izglītības aspektu nodrošināšanai skolēniem ar dažādiem (mācīšanās, valodas, redzes, dzirdes, jauktiem attīstības, garīgās un smagas garīgās attīstības) traucējumiem" ir pirmais solis uz Rīgas speciālo skolu likvidāciju?
slieka_sarkastiski...:( 07.09.2017. 11:23:25
Speciālos bērnus integrēs un pieprasīs individuāli plānot darbu bez pedagoga īpašās izglītības, nerēķinoties ar citiem kasē, kurā ir 38 - 42 skolēni un augsta darba un izglītības kvalitāte par niecīgu algu, ņirgāšanos par neprasmi strādāt, būt tolerantiem un iecietīgiem, milzīgu ekonomiju un ekspluatāciju...nu, ko vēl?...
Nav skaidrs IZM redzējums – cik daudz bērnu turpinās mācības speciālajās internātskolās un speciālajos izglītības attīstības centros, bet cik bērnu saskaņā ar iekļaujošās izglītības principiem nonāks vispārizglītojošajās skolās? IZM publiskotā informācija, ka līdz 2018.gada 28.februārim tiks apsekotas visas Latvijas speciālās skolas, lai izlemtu, kuras speciālās internātskolas tiks reorganizētas un kuras tiks slēgtas, rada bažās un neskaidrību daudzu speciālo skolu pedagogu vidū. Kā iepriekšējā komentārā (skolotāja, 36 gadi stāžs speciālajā internātskolā 07.09.2017. 11:04) autore precīzi uzsvēra, ka daudzi speciālo skolu skolotāji vienā skolā strādā vairāk kā 30 gadus. Kur pazuda LIZDA priekšlikumi par izdienas pensiju speciālo skolu skolotājiem?
skolotāja, 36 gadi stāžs speciālajā internātskolā 07.09.2017. 11:04:15
Jautājums - kāpēc speciālajās skolās (atšķirībā no vispārizglītojošajām skolām) NAV t.s. "direktora fonda" 13,5% apmērā no skolas finansējuma? Kā lai stimulē un motivē labākos skolotājus? Kad jautājām Modrai Jansonei, saņēmām atbildi, ka speciālo skolu direktoriem ir 20% piemaksa pie darba algas, bet skolotāji saņem 10% piemaksu. PIRMKĀRT: 10% ir mazāk nekā 13,5%; OTRKĀRT - kā lai motivē skolotājus gatavot mācību metodiskos materiālus, meklēt jaunas, radošas pieejas mācību stundām?; TREŠKĀRT - nelielā skolēnu skaita dēļ speciālajās skolās ir apvienotās klases, skolotājiem jāgatavo individuāli mācību plāni; CETURTKĀRT - lai kvalitatīvi strādātu speciālajā skolā, skolotājam jābūt divām augstākajām izglītībām - viena mācību priekšmeta mācīšanā, otra speciālā pedagoģiskā. Ja kāds IZM ierēdnis izsapņo, ka speciālās skolas skolotājiem pietiek ar simboliskajiem 72 stundu kursiem, tad tie, atvainojiet, ir slima suņa murgi; PIEKTKĀRT - nav gados jaunu skolotāju, speciālajās skolās strādā % ļoti daudz pirmspensijas un pensijas vecuma skolotāju, kuri kvalitatīvu speciālo izglītību ieguvuši vēl pirms vairāk kā 30 gadiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.