Lietotājvārds
Parole
Pilnīgs blefs! Un vēl tagad brīvprātīgo neapmaksāto darbu ārpusstundu laikā uzlika! Bet paši ierēdnīši priecājas, cik viņi visu labi izdarīja - skolotāji strādā vairāk, bet neko nesaņem, muļķīši tādi!
--> Whats the point... 15.09.2017. 00:05 15.09.2017. 19:21:20
Skolotāji? Aploksnēs? Kaut kāda murgošana.
līdzvērtīgā 15.09.2017. 13:03:05
Pētījumā vajadzētu ietvert darba apjomu, par kuru tiek samaksāts un arī nesamaksāts. Ja man samaksā tikai par kontaktstundām un par pārējo- neko, tad samaksa par manu darba stundu nav tie 3 eiro. Padalaties pieredzē- kurā darbiņā strādājat un pelnat 2-2.50 stundā!
KādasPierīgas skolotāja atzina, ka viņas mēneša alga ir 2500 EUR,bet piemēram, kādas citas skolas divas skolotājas saņem 400 EUR, tātad iegūstam, ka vidējā alga ir 1100EUR (2500+400+400):3=1100. Te ir vietā anekdote par vidējo temperatūru slimnīcas palātā....
Whats the point... 15.09.2017. 00:05:50
Tikai neaizmirstam, ka liela daļa algu, joprojām, saņem aploksnēs un tamlīdzīgos iesaiņojumos un dokumentos parādās tikai minimālās algas ar bonusiem, "īsie" darba laiki un citas mahinācijas, bet pētījumu var veikt tikai par reģistrētiem datiem un nelegālos ienākumus neviens īsti nereģistrē... Dieva dēļ, ja tā padomā, tad katrs trešais cilvēks, ko pazīstu, daļu algas saņem aploksnē. Un jā, daļai no viņu darba devējiem cieņā ir frāze: "nepatīk - ej prom!" Līdz ar to tas ir brīvprātīgi - obligāti! Mans viedoklis par šādiem pētījumiem - "it's a Moo - point".
>... 14.09.2017. 13:23 14.09.2017. 21:00:11
Kāpēc pārdevējs? Varbūt labāk sētnieks? Tam, vispār, smags fizisks darbs!
Tie žurnalisti nevar saiti uz avotu iedot? Tagad meklēju to ziņojumu, nevaru atrast.
Mosties, mosties reiz ,svabadais gars. Celies un salauzi kalpības spaidus! Varbūt ir laiks beigt runāt un rakstīt, bet pāriet pie konkrētas rīcības!
Vai pētījumos ir ņemta vērā Latvijas skolotāju slodze?Liela daļa skolotāju strādā virs 1 slodzes,lai varētu daudzmaz savilkt galus,protams,ja ir iespēja.
Skolotāja > ... 14.09.2017. 13:23 14.09.2017. 14:10:23
Tur jau arī ir atslēgas vārds - par pārdevēju var strādāt ar 8 klašu izglītību, bet skolotājiem jāmācās 5 gadi augstskolā un ik pa 3 gadiem kursos. Skolotāji reāli trūkst, uz vakancēm gandrīz nepiesakās, tā ka jebkurai pārdevējai ir kur tiekties - pabeigt augstskolu un nākt strādāt mūsu draudzīgajā pulciņā ar gandrīz brīvajām dienām un milzīgo algu!!
No administrācijas puses 14.09.2017. 13:26:45
Esmu skolas direktora vietnieks . Aprēķini ir nekorekti, jo neticami liels vidējais rādījums. Domāju, ka šī ziņa ir izplatīta, lai sētu šaubas citiem, kuri var nenobrīnīties par pedagogu algām.
Visi tik runa par skolotaju un arstu algam, bet visi aizmirst par pardevejam, ta ari ir loti svariga un neatnemama sastavdala cilveka un ikdienas dzive.Vini gan strada 14h/diena bet sanem knapi knapi minimalo algu.Kadel par to neviens nediskute un necel kajas sabiedribu.Daudzi skolotaji parvietojas ar tadam glaunam masinam bet to jau neviens nemana.Lielaka dienas dala ir briva, tur preti pardevejs nemaz pat atpusties nedrikst.
Liepājas 1.ģimnāzijas skolotājs Normunds Dzintars vairākus gadus atpakaļ jau ir izstrādājis skolotāja darba samaksas modeli.kāds ,manuprāt , līdz šim ir labākais piedāvājums.Šīs modelis tika nosūtīts toreizējām ministru prezidentei L.Strujjumai,,Izglītības ministrei M.Seilei,.ekonomikas ministrei, Danai Reizniecei Ozolai,kā arī toreizējai izglītības un zinātnes darbinieku ārodbiedrības vadītājai I.Mikuško. Līdz šim no attiecīgo bij. amatpersonu vadītajām institūcijās nav piedāvāti labāki samaksu modeļi ,kā skolotāja N.Dzintara izstrādātais.Minētā sbij. amatpersonas savā darbības laikā nav arī publicējušas pamatotus pretargumentus,kāpēc N.Dzintrta piedāvāto modeli nevarētu pieņemt plašai apspriešanai Latvijas izglītības jomā.Arī no Latvijas novadiem līdz šim neviens skolotājs nav piedāvājis publiskai apspriešanai savu izstrādātu modeli par skolotāja darba samaksas variantu, Ir jautājums: vai visi skolotāji un izglītības darba dažādu līmeņu vadīt'āji,ieskaitot šī brīža pašu izglītības ministru, būtu šobrīd gatavi pastāstīt par N.Dzintara darba samaksas modeli un piedāvāt ko labāku.Tas varētu kalpot par izglītības darbinieka profesionālas kompetences vienu no kritērijiem.Gaidu gudrus( ne mazprofesionālus) komentārus konkrētās problēmas atrisināšanai Latvijas izglītības laukā.
Man atkal rodas aizdomas, ka minētais "pētījums" šobrīd publicēts, lai būtu. pirmkārt. sabiedrībai padota ziņa - skolotāji saņem daudz, strādā maz, otrkārt, lai skolotāji "šūmētos" par šīm muļķībām, tādējādi novēršot uzmanību no citām, svarīgākām IZM gatavotām muļķībām.
Kartā skolā būtu jābūt skaidriem kritārijiem ( obligāta darba devēja izstrādāta sistēma) un visiem redzamā vietā, kā veidojās katra skolotāja, administrācijas, tehnisko darbinieku alga un ( ja tādas ir ) prēmijas vai piemaksas !!!. Kā šobrīd notiek? Varbūt ministrija var skaidrot?
Kāds klasiķis ir tecis "Nav svarīgi kā nobalso, bet gan kā saskaita". Izkatās, ka vienus un tos pašus datus dažādos pētījumos un ierēdņu runās interpretē ļoti dažādi...
Te nu ir OECD pētījumu ticamība redzama......
Šīs algas acīmredzot sarēķina no visu sistēmā nodarbināto algām - tajā skaitā ir acīmredzot arī visa birokrātija, jo daudzi no viņiem formāli skaitās pedagogi, attiecīgi viņu alga te arī ir ņemta vērā - visa, nevis tikai par darbu ar skolēniem stundās..
Meli, meli! 14.09.2017. 10:57:04
KLAJI MELI! Šis raksts ir kārtējais acu aizmālēšanas pasākums; nav nepieciešami nekādi pētījumi. Elementārā matemātika ir aprēķināt, cik skolotājs mūsu valstī saņem par 1 kontaktstundu: ja likme 460,-Euro un slodze skaitās 30 st. ned, tad samaksa par 1 māc. stundu ir 3,8 Euro. PIE MUMS skolās JOPROJĀM ALGA APRĒĶINĀTA TIKAI PAR KONTAKTSTUNDĀM.. Lai saņemtu 1000 Euro, kā te pētījumā teikts, skolotājam jāstrādā 2, 5 slodzes, kas nav reāli iespējams. Par pārējo darbu- gatavošanās stundām, darbu labošana, ārpusklases pasākumi, ekskursiju vadīšana utt., vismaz manā skolā vispār neko nemaksā. Secinājums - ja nemaksā, tad arī nav jāstrādā. Ir nekrietni izplatīt šādus melus, ka skolotājiem ir liela alga, ka ir bijis reāls algas paaugstinājums. Manā gadījumā alga pagājušajā gadā ir samazinājusies no 4, 5 Eur uz 3,8 par kontaktstundu.
nesaprotu,kāpēc pirmsskolas pedagogiem ir jāstrādā 40 stundas/vAI MĒS MAZĀK NOGURSTAM?Par atalgojumu vispār negribas runāt
Esmu no Latgales .Strādaju divās skolās -kopā 26 st.nedēļā. Alga ap 5oo uz rokam.Sapulcēs direktore atklāti draud- nebūs izdarīts tas un tas - noņemšu stundas,jo pilsēta ir pilns skolotāju bez darba.Ļoti jauku,vai nē?
Jāvēršas tieši ES izglītības organizācijās, jāiepazīstina ar reālo situāciju. Darbs arodbiedrībai. Skolā es atrodos no 8.00-15.00. vidēji 6 kontaktstunda, + nebeidzamie pienākumi. Skolotāji gatavojas arī līdz vēlai naktij. Kur ģimene, kur personīgā dzīve? Tas ir maz? Alga ap 500. Dzirdēts, ka Eiropas skolās dažiem ir kādas 3 kontaktstundas un personīgais laiks- gatavoties utt. Par algu nerunāsim. Šo mēnesi nezinu, kas un kā būs. Kurā vietā vēl strādā nezinot samaksu par padarīto darbu? Un vēl jāklausās no dažādiem pētījumiem un valdības, cik tie skolotāji ir nepateicīgi. Mēs paši skolotāji vē "kasāmies"- lauku skola, pilsētas skola, bērnu skaits uttt. Dažiem tas jau izdevīgi. Kamēr mēs "kasāmies", skolotāju dzīvi mūsu vadoņi netaisās uzlabot. Vēl pasmejas.
No kurienes tādi cipari?Mums pirmsskolas skolotājām pat 500 euro uz rokām nesanāk.
Neko no rakstā minētajiem faktiem nesaprotu!! Kā var būt VIDĒJĀ skolotāja alga ap 1000 eur, ja tikai ļoti lielajās skolās algas ir ap 1200! Strādāju vidēji lielā skolā, katrā klasē 28 - 32 skolēni (nekādi 16) un uz 1,3 likmēm, bet man sanāk tikai 900. Laukos ir vēl mazāk. Otrs - minēts par darba laiku. Ja to skaitu izdala ar darba dienu skaitu, iegūst, ka skolotājs vidēji dienā skolā pavada 3,6 stundas. Kādas muļķības?! Pirmkārt, jau stundu saraksts ir ar "logiem", otrkārt, ir taču arī visi citi darbi - gatavošanās, burtnīcas, treškārt, ir skolas, kurās jābūt skolā no - līdz (lai gan IZM to nemaz neatbalsta, jo skolotājam nereti gatavošanās u..c. darbi veicami bibliotēkā vai citur)
Kur,ellē,tādi rēķini rauti? Tad jau sanāk,ka skolotāja vidējā alga mēnesī virs 1000e neto!
profesija-alga 13.09.2017. 21:00:31
Kāpēc citām profesijām ir atbilstoši algu klasifikatori, koeficienti, stundas likme, bet skolotāju algu aprēķināšana ir tik samudžināta un neizsekojama. Palielinot minimālo algu, citās profesijās automātiski palielinās arī bruto alga, bet skolotājiem nekas nemainās.
skolotāja 13.09.2017. 19:58 Man sirds sāp, kad dēls saka, mani palīgstrādnieki saņem tādu pašu algu, kā tu skolotāja ar pieredzi.Varbūt IZM varētu salīdzināt skolotāju algas ar politikas un izglītības reformu veidotāju algām. Vajag palīgstrādniekus? Bez pieredzes................
?>>skolotāja- 3 bērni, 2 znoti 13.09.2017. 20:30:27
Cik ilgi balsosiet par vienotības zagļiem un tēvzemiešiem - ekonomikas iznīcinātajiem, tik ilgi Latvija mirs, jo bez ekonomikas algas nebūs! Padomājiet pirms balsošanas 1) Kāpēc Latvija ar saviem telefoniem, radio, krievu laikos (NOKIA, tad riepas ražoja), tagad ir bez Latvijas mobilā, datora? 2) Kāpēc freib$repša laikā cukurfabriku aizslēdza, kad Latvijā tik daudz biešu traktorus sapirka? 3)... DOMĀJIET taču!!!
gi-gi mēnesi strādājam - kāds zina savu algu? Ko domā arodbiedrība?
Man sirds sāp, kad dēls saka, mani palīgstrādnieki saņem tādu pašu algu, kā tu skolotāja ar pieredzi. Varbūt IZM varētu salīdzināt skolotāju algas ar politikas un izglītības reformu veidotāju algām.
Skolnieciņš 13.09.2017. 19:36:23
Šis ir Latvijas 27 gadu veiksmes stāsts!!! Šos vārdus Skolnieciņš saka ar smīnu un rūgtumu. Lauku skolas slēdz. Bērni nedzimst. Varbūt sliktā spermas kvalitāte ir vainīga? Cilvēku šeit paliek stipri mazāk, ja salīdzina ar 1991.g. Taču es piedzimu 1999.g. Tāpēc es nezinu kā bija. Šeit ir liela sociālā noslāņošanās un nabadzība. Džīnī koeficients šeit spiedz un tuvojas vieniniekam!!! Bet vismaz mēs esam brīvībā!!! Ziemeļkorejā ar izglītību ir sliktāk. Tur brīvas gribas nav. Tur visiem smadzenes ir izskalotas. Vismaz šeit var domāt brīvi. Vai Tu piekrīti Skolnieciņam? Palasi manus komentārus internetā!!! Cieņā, Skolnieciņš ®Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
Nav, nav, nav-naudas man nav. Bet gribas pīpēt un mazliet dzert. Vecās tupeles spiež un man nav,kur iet... Ielej, Kārli, man mazliet!
Vidēji 16 skolēni? Man ir 28 kontaktstundas. Nevienā nav mazāk par 30. Ir arī 34. Vai tiešām tad vismaz nevar diferecēt algas?
vidējā alga 13.09.2017. 19:23:41
Vidējā alga valstī 900 eiro,skolotājai 680 eiro!
Kā var sanākt tāda vidējā, ja izejas dati ir 680 eiro par slodzi (30) stundām. Tas, ka ar "nauda seko skolēnam", IZM radījusi sistēmu, kurā pats velns kaklu nolauztu, arī skaidrs. Principā lielu algu saņem tur, kur var vienā klasē apvienot daudz skolēnu. Izņemot speciālo izglītību, nav noteikts maksimālais skolēnu skaits. Principā lielā skolā var neveidot 2 normālas paralēlklases, bet, piemēram, apvienot 40-50 skolēnu vienā, un uz tā rēķina celt samaksu par likmi. Otra iespēja saņemt vairāk - strādāt vairāk par slodzi - 40 stundas nedēļā. Principā abām šīm algas palielinājuma iespējām gan nav nekā kopīga ar darba kvalitātes paaugstināšanu, drīzāk - otrādi.
skolotājs - eksaktais 13.09.2017. 16:27:09
Pēc šī ir skaidrs, ka jebkuriem OECD pētījumiem ir kaķa šķaudiena vērtība. Melo nekautrējoties!
skolotāja- 3 bērni, 2 znoti 13.09.2017. 16:11:00
1300 EUR ??? Esmu skolotāja ar 2meitām, kurām ir vīri un dēlu. Visiem viņiem ir darbs. Vecākā meita un znots -izglītība vidējā abiem. Alga 1200 un 800 uz rokas - darbavietas , kas apmaksā visus nodokļus + zobārsts 50% atmaksa +divreiz gadā prēmijas (Ziemassvētki, Jāņi) +atlaižu kartes sporta zālē, frizētavā, jo darbs ar klientiem. Vidēja meita un znots - izglītība vidējā profesionālā (Ventspils tehnikums)abiem. Alga uz rokas 1100 (+prēmija Ziemassvētkos +iespēja ņemt papildmaiņas ar lielāku samaksu) znotam un 560 meitai (nepilna slodze, jo ir divi mazi bērni bērndārznieki) uz rokas - darbavietas, kas nomaksā visus nodokļus +50% atmaksa zobārstiem un vēl dažiem ārstu apmeklējumiem. Dēls -izglītība vidējā profesionālā. Alga uz rokas 700-800 ar iespēju augt, jo strādā tikai otro gadu. Nodokļi nomaksāti. Visiem būs tīri labas pensijas. Es, skolotāja -augstākā izglītība un neskaitāmi profesionalitātes paaugstināšanas kursi (nereti arī par savu naudu). Alga -virs 500 uz rokas. Lielākā "prēmija" katru gadu, apmaksāts flurogrāfs un ģimenes ārsts izejot medicīnisko apskati (~11 EUR). Paskatoties pensiju noteicēja tabulā, pēc 12 gadiem tā man būs ~270 EUR. Varbūt valsts varenajiem vajadzētu kaunēties, ka mūsu valstī augstākā izglītība ir tik zemi apmaksāta un nevis "bāzt" acīs skolotājiem, ka viņiem ir par 20% lielāka alga nekā bērndārzu pedagogiem, bibliotekāriem un citiem ar līdzīgām augstākajām , maz apmaksātajām izglītībām. Es mīlu Latviju. Bet, piedodiet, tikai tās dabu, kultūru, savus skolniekus, savus mīļos un... Jums, valsts varenie, ar vienmēr atrastajām rezervēm savas algas palielināšanai, mīlestības nepietiek un arī ar cieņu ir gaužam švaki.
Bet IZM tikai plāno jaunas reformas( tur jau tā lielā nauda arī paliek).Sagaidot 100 gadi, tiešām paliek kauns par to kā tiek noniecināti skolotāji no politiķu puses, lai gan izglītību viņi ir saņēmuši skolās.Skolēniem atkal būs par ko pasmieties starpbrīdī, vai pajautāt skolotājiem par OECD ziņojumu.
Kārtējie murgi ar kuriem sabiedrībai aizmālēt acis!
Kaut kuri "pētnieki" ciniski melo, ja ticam Re:Baltic Spriņģei,tad OECD aprakstītā algu situācija principā nav iespējama! Pats strādāju Pierīgas skolā, kura minētajā Spriņģes pētījumā bija nosaukta starp skolām ar augstāko atalgojumu valstī. Bet nu OECD cipari ir kaut kas no nezinātniskās fantastikas! Ja mums būtu arodbiedrība, nevis amorfa un bailīga pseidoaizsardzības organizācija, tad pašlaik šie pētījumi tiktu analizēti un apgāzti, pierādot sabiedrībai Šadurska un Co murgainās algu reformas īstenos ciparus!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.