Lietotājvārds
Parole
Mūs nosauc par svētajām govīm Indijā (Namsone), mēs esam reņģēdāji (Gailis), mums jāmācās tīrīt zobus un skalot krējuma paciņas (Šķēle). Kur tas prestīžs, lai rodas, kas to prestīžu cels?
burbuļvanna 18.09.2017. 09:27:54
Ak...ko lai saka...policijā viss kārtībā...medicīnā arī... tikai izglītībā nav... žēli klausīties...
publiskot algas 17.09.2017. 23:59:43
Piemēram, vai publiski izplatīt informāciju, ka kāds starptautiski pazīstams valsts universitātes profesors par pilnas slodzes darbu saņem algu tuvu minimālajai, nebūtu uzskatāms par goda un cieņas aizskaršanu Civillikuma 2352 pirmā panta izpratnē? Tādēļ baidos, ka tas būs smags trieciens ģimenes autoritātei. "Sabiedriskā sektora" darbinieki, protams, ir patriotiski un saprotoši ļaudis. Viņi saprot, ka valsts intereses ir svarīgākas par indivīda interesēm. Viņi ir pilnībā gatavi, ka tieši viņiem ir uzticēts cēlais uzdevums finansēt valsts drošību, par savu naudu glābt Karginu un Krasovicki un veikt citas valstiski svarīgas lietas. Taču viņi, man šķiet, nav īsti gatavi atbildēt saviem bērniem, kad pēdējie ielūkosies internetā un paskatīsies, cik tad patiesībā pelna viņu vecāki. Te var sākties īsts paaudžu konflikts. Bērni, no kuriem "sabiedriskā sektora" vecāki tik ilgi ir slēpuši savus reālos ienākumus un paralēli vēl centušies saglabāt kaut kādu nebūt autoritāti, tagad labākajā gadījumā pieklauvēs pie deniņiem. Sak', es zināju, ka mans vecais ir dulls, bet es nezināju, ka viņš ir pilnīgi debils. Jo citādi diemžēl tos skaitļus interpretēt nebūs iespējams.
Prestīžs veidojās no naudas maciņā, nevis no tukšiem solijumiem
Vispirms skolotāja prestižu sagraujam, tad veidosim projektus (labi apmaksātus) un to celsim! Ar apgrieztiem spārniem putni nekad vairs nelidos!
Pie vadīšanas ir tikuši cilvēki, kas nav tikuši galā ar skolas un bērnības kompleksiem, nav mācījusies dzīvē to, kas pienākas. Tāpēc arī visu reformē caur savu kompleksu prizmu, ne līdz galam izprastām vai pat pilnīgi pārprastām ētikas un sadzīvošanas lietām (nav līdz galam socializējošies, kā tagad moderni sacītu).
Kārtējais skaistais rīts muļķu zemē. Vispirms tiek darīts viss iespējamais (un arī neiespējamais!), lai skolotājs aizmirstu tādu vārdu kā prestižs, un tad attopamies pie kārtējās sasistās siles - ei, kaut kas ar to profesijas prestižu nav kārtībā. Debestiņ, kurš skolotājs gan tiesību laikmetā vēl domā par tādu arhaismu kā prestižs? Ar baltiem cimdiem, kā ar jēlām olām un tml. gan ar bērniem, gan vecākiem - citādi: aizies bērniņš uz citu skolu (ai,ai!). Un norij skolotājs kārtējo upuri un rullē tālāk, jo variantu jau nav.
Skolnieciņam + par iepriekšējo 16.09.2017. 09:23:23
Precīzi pateikts. Mēs, skolotāji, jau to saprotam. Daži skolnieciņi arī. Bet vairums ļaužu ap mums ir tās masas, kas akli seko visam, ko viņiem pasaka, iesakā, nosaka no "augšas".
Skolnieciņš [Vislatvijas skaudības dievība] 16.09.2017. 09:04:16
Sveiki, te Skaudības Dievība Skolnieciņš! Skolnieciņš grib jums vēstīt par šīs dzīves netaisnībām. Kāpēc skolotāju profesija kopš 1991.g. vairs nav prestiža? Kāpēc? Kāpēc armijā karavīrs ar pamatizglītību saņem 780€ neto, bet skolotājs ar augstāko izglītību saņem 680€ bruto? JĀ, mani mīlīši, skolā armijnieks aģitātors teica, ka ar pamatizglītību armija ņem. Armijā IQ līmenis nozīmē neko. Cik sunim ir IQ? No suņa gaida padevību un viegli prognozējamu uzvedību! Bet suns ar augstu IQ var arī sadumpoties pret saimnieku, tjipa sunim ir apnikusi ķēde... Gluži kā cilvēki. Vēlēšanās katrus četrus gadus sola utopiju, bet katrus četrus gadus šo plānus atliek uz vēlāku laiku un neizpilda. Tie ir tukši solijumi. Valsti izzog. Bet kurš izzog valsti? Trūcīgie, invalīdi, mazturīgie, pensionāri, cietumnieki, slimnieki un bezpajumtnieki? Vai arī politiskajai elitei pietuvinātie uzņēmēji un politikāņu radi/ģimenes? Manuprāt, tieši elite šeit visu nagli zog!!! Kāds būs šo 10 miljonu eiro liktenis? Kur šī Eiropas nauda paliks? Kādu "prestižu" ierēdņi par šo naudu radīs? Eiropa tapatvien naudu Latvijai nedod. Latvijas tauta Eiropai (Briselei) atstrādās katru paņemto eirocentu.... Jo Eiropa ir vagaru banda!!! Cieņā, Jūsu Skaudības Dievība Skolnieciņš
Plāna galdiņa urbējiem! 15.09.2017. 20:49:17
Varbūt paceliet skolotāju algas kaut lidz vidējām valstī! :D
Ko-e? Cels prestižu!? Nu, sākt varētu ar to, ka beigtu to pretižu graut..... Smieklīgās algas(samērojot ar noslogojumu, atbildību, prasībām), mediju kultivētā nomelnošana un apsaukāšanās, birokrātiskais slogs, vecāku un citu pārgudro visatļautība iejaukties mācību procesā, utt. Kad tas beigsies, varēs sākt kaut kā to prestižu celt.
Sīkumiņš 15.09.2017. 16:55:34
Hmm ... žurnālisti tieši pirmajā skolas dienā 1. septembrī publicē kaut kādu neveiksminieku žēlošanos par trako dzīvi skolā un ļaunajiem skolotājiem ... it kā sīkums, bet vai tiešām tieši tas datums bija īstais? Un neviena laba vārda tiem, kuriem sākas skolas gads. Arī tas pieder pie prestiža graušanas. Ar šausmām jāgaida, ar kādiem dubļiem tiks aplieti skolotāji Skolotāju dienā ... Var taču pameklēt tos labos skolotājus, par kuriem uzrakstīt svētku dienās. Dažus pa visu valsti tā kā vajadzētu atrast.
Es ar tā padomāju, ka nepieciešama 1. skolotāju tiesību aizsardzības biedrība. 2. un pasākumos prestiža celšanai nodrošināt, ka skolotājam un arī ne audzinātājam nebūtu, jānodarbojas ar grūtāk audzināmiem, mācību motivāciju zaudējušiem un līdzīgi domājošiem - tam lai nodrošina kvalitatīvus speciālistus - skolā kā arī ārpus tās.
hola bola a-ha-ha 15.09.2017. 14:31:30
Stulbais Krauklis! Parka ielā logus ielika gaidot kad brauks studenti- ārzemnieki mācīties! Pavisam prātu izkūkojis. Labi dzied- atkal priekšnieks!!!
Skolotāja prestižs nav zems! Nevajag mazizglītotiem ļautiņiem klaigāt aplamības! Paskatieties uz mūsu skolēnu sasniegumiem starptautiskās olimpiādēs, konkursos, projektos, konferencēs!Tātad mācīšanas un mācīšanās virziens ir pareizs un arī ar skolotājiem viss kārtībā. Bet neprofesionāļi jau ir arī skolotāju vidū, kā jebkurā profesijā.
Piemēram Valkā skolotāja prestižs ir iedzīts zem zemes. Skolotājs ir vienmēr un visur vainīgs. Vadībai pēdējais slaists un huligāns, pilnībā neko nesaprotošs bērna vecāks, no skolas 9 jūdzes tālu stāvošs domes ierēdnis - visi ir labāki, gudrāki, vērā ņemamāki par skolotāju. Tā nu dzīvojam, ļaudis! Malacis Vents Armands, zina ko likt par valdnieku skolā! Īsts viedais tētiņš! Tikai to, ka gaidāms īsts sabrukums un iesēdiens peļķē, tas tā, nevienu neuztrauc.
Skolotāja profesijas "prestiža' cēlēji berzē rociņas: ripos miljoni viņu kabatās. tikai ne skolotāju. Skaisto frāžu muldētāji gatavojas nopelnīt!
Skolotāja prestižs būs līmenī, kad nebūs jāveic neaudzināto bērnu pāraudzināšana, jāauļo pa 3 darbiem, lai varētu uzturēt savu ģimeni un izglītot savus bērnus, kad vaditāji aizstāvēs skolotājus pret dažu vecāku teroru.
skarbi jau skanēs, ko teikšu, bet skolotājs nav tiesīgs nepildīt esošos dokumentus (priekšmeta standarts, programma), kas regulē izglītības saturu un apjomu, ja negribi nepatikšanas- līdz pat atlaišanai no darba pēc panta par neprofesionalitāti, nelojalitāti, kāda redzējumā neētiska dzejoļa/stāsta izvēli , ... Jā- metožu izvēle ir pilnīgi skolotāja ziņā, bet nevis- šo mācīšu, bet šo- nē. Un tikai komentētāji, kas nestrādā skolā, var ierosināt nepildīt t.s. ministr.murgojumus (kas nereti arī tādi ir),
...Ir skaisti lasīt skaistas frāzes... Realitāte ir tāda, ka mēs, mīļie skolotāji, skolotājas, laikam esam nolemti (-tas) vēsturei (lai neteiktu - mēslainei) . Noniecināti , sabiedrībā pazemoti darba zirgi, kuri patreiz tiek ņemti uz izturību... Paliekam veci, slimi,... dabīgā izlase. Tur augšā vēl kādus gadiņus pagaidīs, gan jau paši aiziesim. Nu tad nāks tie jaunie, gudrie, varošie , inovatīvie. gan jau tos tad arī pienācīgi novērtēsim, celsim prestižu.... :(
:D :D :D :D :D 15.09.2017. 12:34:11
Celsiet prestižu? . . . Ar ko ta celsiet? . . . Kā ta celsiet? . . . Kas ta tie cēlāji dižcēlāji būs? Ar skaistām frāzītēm celsiet, domājot, ka sanāks? - NU JA PAR TO CELŠANU JAU PAŠIEM DIŽCĒLĀJIEM LABI TŪKSTOŠI NAUDIŅU IERIPOS, tik vairāk tās tukšās, skaļās frāzītes pabārstiet! . . . :D
vectēvs bīstamais 15.09.2017. 12:25:30
Dabīgi, ka vajag sagatavot mūsdienu situācijai atbilstošus skolotājus, kuri spēj mainīties, gatavi uz lietām paskatīties pa jaunam, varb.pat spēj paredzēt, noprognozēt, kas noderēs no zinībām nākotnē...un tādi ir cienīti un prestiži jau tagad. Nevis mācīt, akli pēc instrukcijām vai izplūdušiem izgl.ministr.murgojumiem, pilniem ar svešvārdiem.Tas topošais ,, kompetenču,, jaunums jau izklausās pa gabalu murgs. Cerams, ka kļūdos un reiz būs kas jēdzīgs , derīgs un izpildāms, sagudrots varas kabinetos un gaiteņos.
IZM jāstrādā jēgpilni un skaidri jādefinē sasniedzamais rezultāts!!!!!
Es arī esmu skolotāja un jūtos kā dresējams mērkaķis pirms kārtējās cirka izrādes. Kā tik kārtējam ministram kaut kas nesanāk tā vainīgi skolotāji, tad nav pietiekami lojāli, tad nav pietiekami gudri un vēl kaut kas. Bet skolotāji runāja par to, ka bērniem ir pārāk pārblīvētas mācību programmas, kuras vajadzētu vienkāršot un normālu atalgojumu, lai nav jāskrien pa divām un trim darba vietām.
neapmierinātais 15.09.2017. 11:38:32
Ja skolotāja alga par slodzi vairāk kā par 200 eiro mazāka par vidējo algu valstī - par kādu skolotāja profesijas prestižu mēs uzdrīkstamies runāt???
mmm. veseli 10 miljoni paredzēti projektu projektētājiem un struktūru strukturētājiem. un kāds būs sabiedrības izbrīns, kad pēc pieciem gadiem nekas nebūs mainījies, kaut arī miljoni būs čakli apgūti :)))
ha ha-nu ļoti daudz reālu pasākumu, kas tiks veikti tai prestiža celšanai (pēc tam, kad skolotājus esat nolikuši "kur vistas netup")
Ak... Pirmajās rindkopās neatradu nevienu latviešu valodas vārdu un neko nesapratu. Meklēšu tulku, jo tomēr interesē kā tad tos skolotājus cels debesīs.
Var jau uzrakstīt rakstu, kurā nekā nav! Kaur kas līdzīgs:"Es šodien rakstīšu par rakstu, kuru rakstu, lai izskatās, ka daudz esmu rakstījis"
no sērijas ... 15.09.2017. 10:31:18
"suns Funs padomāja, padomāja un izdomāja, ka vajag padomāt" Gludas un skaistas, it kā jau ļoti pareizas, bet nu absolūti tukšas frāzes.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.