Lietotājvārds
Parole
tantīte -> 1 23.09.2017. 21:34:54
šķiet, ka jums nav saprotama vērtēšanas jēga, balles jau pašas par sevi nav ne labas , ne sliktas - jūs jau pats/ti sev un savam bērnam iestāstāt, ka 6 sportā ir slikti. ja cilvēks ir nesportisks, viņam nepatīk kustēties un neizdodas neko darīt ātri un pietiekami veikli, tad vienmēr var: 1) pieņemt, ka rezultāti šajā jomā ir viduvēji, bet tas dzīvot netraucē; 2) piestrādāt pie sevis, lai rezultātus uzlabotu, jo iemācīties var visu un līdz skolas normatīviem satrenēties arī var katrs. mazliet iztēlojieties, ka visi bērni nav vienādi - ja jūsu matemātikā gudrais bērns nedabū sportā labu atzīmi, jūs jūtaties apvainots/ta uz viu vērtēšanas sistēmu. tai pat laikā ir bērni, kuriem matemātika vai svešvalodas ne sevišķi, toties kustību koordinācija un ātrums un veiklība ir ļoti laba. kāpēc viņiem nesaņemt savus augstos vērtējumus. tikai tāpēc, lai kāds mazkustīgais nejustos pietiekami nenovērtēts?
Jā, piekrītu. Matemātika nav jāvērtē. Un vispār skolā atzīmes ir liekas. Kā te viens gudrinieks izteicās- mūzikā, mākslā un sportā. Domāju, ka arī citos priekšmetos tak neiesim bērnu traumēt. Ja nu apaļīgs? Vai pārāk tievs? Vai pārāk lēns- nu kā tu tādam liksi laika limitus?! Un ja nu pārāk gudrs? Sakāps vēl galvā... Nē, atzīmes nevajag. :-) Darbā taču arī algu neviens nemaksā pēc spējām un padarītā darba, vai ne? ;)
Katram vērtējumam kā atskaites punkts kalpo noteikts mērķis un tam ir jēga un nozīme tikai tai personai, kas atzīst šo mērķi.-- Vindelbands --
Ventspils! Ko jūs bez manis darītu? Es esmu inovatīvs, es esmu gudrs, es esmu....
dīvainajam cilvēkam ar segvārdu 1 21.09.2017. 20:35:46
Protams, ka var vērtēt gan mūziku, gan mākslu! Ja cilvēks ir tik aprobežots savā domāšanā, ka nespēj iztēloties vērtējumu mākslas priekšmetos, tad tā...kā sacīt... ir viņa problēma! Var vērtēt gan apgūto MĀKSLAS/ MŪZIKAS TEORIJU, gan radīto mākslas produktu PĒC NOTEIKTIEM KRIT'ĒRIJIEM.
Neredzu jēgu vērtēt matemātiku!
Nu acīm redzams, ka Jums nav skaidrs, ko mākslas stundās vērtē! Ne jau gaumi vai bērna noskaņojumu. Krāsu izvēle nevar būt pareiza vai nepareiza, ja vien nav dots konkrēts uzdevums. Piemēram- interjers pretkrāsās, interjers pasteļtoņos vai interjera izveide emo pusaudža istabai. Tad tieši to arī vērtēs.
Matemātikā netiek izmantota gaume, fiziskās dotības, bet gan neironu savienojumu izveides rezultāts, ko iegūst pēc noteiktiem kritērijiem. Pieńemsim, bērns aug minimālismā un pedantismā! Veido skici ar vienu galdu un krēslu - tā uztver istabu un kas būs "kritēriju" noteicējs... ir pilnīgs istabas kompozīcijas ainavas atveidojums vai nav? Apłu skice, tā jāuzkrāso... vienam bērnam būs maigie pastełtońi, otram - pelēki, melns (psihologiski noguris un dusmīgs)! Redz atkal, pastełtońu darba autors gūs labāku atzīmi - maigums, mierīgums dominēs, bet tam bērnam, kuram kliedz dvēsele - neizdosies piesaistīt labpatiku, jo agresīvi drūms darbs būs izdevies. Tās ir manas tik pārdomas... jauku Jums vakaru, it īpaši tiem, kuri iesastās oponenta personíbas analizēšanā, nedz tieši diskusijas tēmas tirzāšanā!
Un ja cilvēkam nav matemātiķa spēju? Ziniet, tas arī ir tāds pats "spēju priekšmets" kā sports vai mūzika. Tad nevērtēsim arī matemātiku?
Ja nevar vērtēt gala produktu mākslā vai mūzikā, tad nevar vērtēt arī, piemēram, literatūru!
Būsim reāli. Vērtē ne teorētisko dału (par to nav nekādu iebildumu), bet gan prasmi! Sportā nevērtē bērna atdevi, bet gan rezultātu (kaut gan tā nevajadzētu būt). Nav vairs "normatīvu", bet izliekot atzīmi vērtē cik ātri noskrēja, cik tālu aizleca utt. Skolotāju bloknotińi ar rezultātiem nav izčabējuši. Par kādu mērki var runāt, ja fiziskās dotības nav piemērotas, lai noskrietu un nolektu skolotāja neoficiālos kritērijus! Vizuālajā mākslā - neprot bērns skaisti zīmēt, ir sava vizualizācijas uztvere... mūzikā - nav muzikālās dzirdes. Cenšas, bet nedzird kā dzied! Ko nu? Atzīme! Manuprāt, dotajos priekšmetos nevajadzētu likt atzīmes skaitłu veidolā, bet gan piemeklēt motivējošos, neaizskarošos pańēmienus! Pieńemsim, meitene teicamniece, bet samērā apałīgas dabas pārstāve... nu nevar vińa fiziski nolekt, noskriet! Bet atzīme, gan vińu sāpina! Vienreiz iecērš bērnam robu, kaut arī centās cik spēja, vairs no bērna atdevi nesagaidīsiet, jo psihologiski vińš izvairīsies. Jēga pūlēties, jo vienalga saprot, ka skolotāja "normatīvu" nenoliks.
dīvainajam cilvēkam ar segvārdu 1 21.09.2017. 19:11:39
Protams, ka var vērtēt gan mūziku, gan mākslu! Ja cilvēks ir tik aprobežots savā domāšanā, ka nespēj iztēloties vērtējumu mākslas priekšmetos, tad tā...kā sacīt... ir viņa problēma! Var vērtēt gan apgūto MĀKSLAS/ MŪZIKAS TEORIJU, gan radīto mākslas produktu PĒC NOTEIKTIEM KRIT'ĒRIJIEM.
tantīte -> 1 21.09.2017. 18:10:59
vērtēt var pilnīgi visu. katram darbam, jebkurā priekšmetā ir mērķis. un vērtē cik lielā mērā skolēns šo mērķi ir sasniedzis. parasti vizuālajā mākslā un darbmācībā ir noteikta darba paveikšanas secība, plānošanas idejas attīstīšanas daļa, kurā skolēns parāda, ka prot izmantot teorētiskās zināšanas, realizēšanas daļa, - cik prasmīgi apguvis un pielieto jaunās darba tehnikas, un , visbeidzot, pats darba rezultāta, kas ta nu ir sanācis, cik tuvu izvirzītajam mērķim, bet varbūt pat labāk. un tā var novērtēt jebkuru radošu darbu pēc šiem kritērijiem. absolūti objektīvu vērtējumu nav un nevar būt. bet vērtēšana jau nav sakrāls rituāls, tas ir instruments tālākas darbības plānošanai un attīstīšanai
Kāpēc lai nevērtētu vizuālās mākslas teoriju- zināšanas par glezniecības stiliem, mākslas virzieniem, mākslinieku biogrāfiju un daiļradi, krāsu un kompozīcijas mācību?!
>1. 21.09.2017. 15:28 21.09.2017. 17:24:12
Var nedaudz papildināt. Šajās jomās var vērtēt teorētisko daļu, jo tā ir precīza un nemainās (objektīva), un skolotāji tādu vērtēšanu saprot. Arī skolēniem un vecākiem var paskaidrot, nevienam nebūs pretenziju.
Neredzu jēgu vētēt: sportu, mūziku, vizuālo mākslu!
Gunta -> @minimālā alga + "brīvprātīgo darbs" 21.09.2017. 11:38 21.09.2017. 14:24:04
Direktori varētu palūgt sviem skolotājiem ārpus apmaksātā darba uzskaitījumu. Parādītos brīnumi!
superslepenais kompeteņču plāns būs gatavs tikai pēc 13 gadiem!Tad gan nauda sekos skolotājam!
Skolnieciņš [Vislatvijas skaudības dievība] 21.09.2017. 13:22:31
Sveiki, te Skolniecinš! Esmu vienīgā jaunā latviešu dievība, kura ir aizbēgusi no kristietības dūres. Es esmu ļoti priecīgs, ka nedzīvoju padomju laikos vai reliģiozā ģimenē. Jo jebkāda smadzeņu čakarēša un ielikšana rāmjos, manuprāt, kropļo personību... It īpaši, ja esi nabadzīgs un daudzas piespējas Tev ir liegtas un grūti īstenojamas, piem., mācības mākslas, mūzikas skolās vai dalība kādā futbola klubā. Nemaz nerunājot par nometnēm, ceļojumiem un saviesīgu pasākumu (teātru, operas, koncertu utt.) apmeklēšanu, trūcīgā ģimenē šīs lietas praktiski nav, ja pat cilvēki cenšas. Nabadzība ir brīvības pretstats, tātad šis ir iemesls, kāpēc pārturīgos es savā vērtību sistēmā pielīdzinu bomžiem. Internets dod iespēju ātri piekļūt neierobežotai informācijai, uztveri ierobežo valodu zināšanas. Man patīk, ka internets nav cenzēts, vismaz ir kaut kāda daļēja informācijas brīvība. Ja man nebūtu interneta, tad es būtu mucā audzis un pa spundi barots. Es neesmu galma āksts, kuru tā audzina, man nepatīk nedz galmi, nedz aristokrātija, vārdu sakot, ienīstu buržujus... Ļoti liela iespēju nevienlīdzība. Tomēr internets atrisina šo problēmu. Piem., LV bezmaksas kanāli ļoti slavina Latviju un nedot daudz info, nerunājot par kūltūras apguvi. Ko darīt, ja realitāte piedāvā maz iespēju? Piem., nav iespējas attīstīt un izskopt talantus vairāk par skolas kursu. Tas nav godīgi!!! Mani besī, ka daudz zīmējas ar mantām.Pretīgi paliek, ka citiem ir labi. Man pat pašas parastakās problēmas nevar atrisināt, nerunājot par sarežģītām lietām. Internets ir svarīgs.Ko Tu darīs laukos vejainā laikā bez riteņa? Klīdīsi pa ceļu n-tās stundas 10km turp un atpakaļ? Un ja saaukstēsies? Tu taču būsi, tas kas sēdēs bez zālēm, ne jau es. Tāpēc es neriskēju, jo apzinos, ka mani neglābs. Cieņā, Tavs Skaudības Dievs Skolnieciņš ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( P.S. Es redzu realitāti bez rozā brillēm. Mana spēja ir redzēt un analīzēt redzēto. Es esmu brīvs!!! Kas notiek Latvijā?
Labāk jau būtu konference Eiopas līmeņa alga skolotājiem 2018.g.
minimālā alga + "brīvprātīgo darbs" 21.09.2017. 11:38:10
Ja Šadurskis no tribīnes šodien paziņotu, ka nemaksāt skolotājiem par darbu ir neģēlība, tad varētu teikt, ka konference ir izdevusies! Manuprāt idiotisms, ko šobrīd realizē skolu direktori, aizbildinoties ar naudas trūkumu, ir neģēlība visaugstākajā pakāpē! Vai mācību metodisko materiālu izstrāde un gatavošana, gatavošanās mācību stundām, konsultācijas talantīgiem bērniem un bērniem, kuriem ir mācīšanās problēmas, nebeidzamo sanāksmju un sapulču apmeklēšana skolā, kas notiek skolas administrācijas darba laikā, bet skolotāju brīvajā laikā (ļoti bieži skolotājiem jāgaida stunda/divas vai pat speciāli brīvajā dienā jābrauc uz sapulci!) nav darbs? Ja darbs, tad kāpēc par to nemaksā??????
Tiešraide nav pieejama! :)
To, kuriem šodien jāstrādā mierinājums - "#skola2030 PR seriālu" bez maksas varēšot redzēt ierakstā Lattelecom TV. Jācer, ka arī superslepenā IZM un VISC izglītības satura un skolu tīkla reorganizācijas prezentācija (tajā skaitā arī IZM plānotā bērnu ar speciālām vajadzībām integrācija un speciālo internātskolu skaita ievērojama samazināšana) tiks sagaidīta nākamnedēļ.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.