Lietotājvārds
Parole
Вот Ваше будущее: Baltica нашла по крайней мере 14 учебных заведений, которые в последние годы превратились или скоро превратятся в пансионаты. В Латвии уже 1127 муниципальных и частных пансионатов, в которых живет около 6000 пожилых людей. И их число в ближайшие годы только возрастет. 2030 году почти половина (46%) жителей Латвии будет старше 50 лет. Каждый четвертый – пенсионер (65+). Число работающих сократится на пятую часть, им придется работать больше, платить больше налогов, чтобы содержать государство в нынешнем объеме. В последние годы в Латвии открывают в среднем шесть новых пансионатов в год.
Смешно читать, а вот в 2030 году ?? В 2030 году у Вас на всю Латвию останется 10 школ - остальные все отсюда уедут из этого нищего государства, напичканного военной техникой, химическими отходами и объедками еды с Запада.
Ne visai saprotami 27.09.2017. 08:19:45
sazīmētas shēmas ar mācību priekšmetiem un sasniedzamajiem rezultātiem Skola'2030 mājas lapā, jo pie pamatskolas tehnoloģiju bloks iezīmēts līdz pat 12.klasei, bet pie vidusskolas posma shēmās tāda vispār nav, pie dabaszinību bloka arī nekā pat uz to pusi nav! Kreisā roka nezina un nesaprot, ko dara labā roka? Vai kā?
Vai eksāmenos arī būs skolu autonomija?
Nevis izskatās pēc haosa - ir visīstākais haoss. Pie kam pašā augšā, pašiem bīdītājiem VISC un IZM absolūti nav konceptuāli skaidrs, kas ar visu šo kārtējo reformu ir domāts un kas sanāks, tikai bārsta tukšas, skanīgas un pārgudras frāzes. Konkrētības tur nekādas nav, labā roka nezina, ko dara kreisā, eksperti ir pilnīgā a ...ujā. Bet ieviešana skolās tiek forsēta - jo vilkt garumā nevar, aizies zudumā ES fondu nauda. Tāpēc tagad tā trako pa visām līnijām.
Izskatās pēc pamatīga haosa. Kā varēs mainīt skolu??????????
Kā to saprast? 26.09.2017. 16:25:35
... vienlaikus atceļot 40 minūšu stundu līdz 6.klasei.
Es arī sen daudz ko ignorēju, daru darbu pēc savas labākās izpratnes, tā, lai ir jēga. Nepildu nekādus liekus papīrus, nesastādu bezjēdzīgus plānus, kas neatbilst realitātei. Bet šiem ļaudīm papīri un tukšas runas, ai, kā patīk, tā viņu maizīte ar treknas desas šķēli!
Vēl viena patstāvīgā... 26.09.2017. 14:25:17
... Arī jau sen. Varbūt - vienmēr... (Ispējams - labākais skolotāja tips. To taču mēs sagaidām arī no bērniem!)
skolotāja no Pārdaugavas 26.09.2017. 14:18:26
VISC informācijā rakstīts: " Skolotājiem būs pieejami e-mācību moduļi labākai izpratnei par jauno mācību saturu un pieeju, digitālo mācību materiālu krātuve ikdienas darbam". Kad? Vai nebūs tāpat kā ar Brīvības ielas remontu Rīgā - te bruģakmeņu rūpnīcā agregāti salūzt, te padomju laika plāni nepareizi. Solīja uz 1.septembri, tagad jau nākamgad...
Vienreiz jau tā bija!!! Ap 1993. gadu, kad skolēni vidusskolā varēja izvēlēties "da jebkādus" priekšmetus. Visi sliņķi izvēlējās vieglākos un pēc tam izrādījās, ka nekur neņem pretim viņu atestātus. Nekāpsim uz grābekļa vēlreiz!!
Hm, lielāka skolu autonomija, lielāku varēs no tām prasīt atbildību. Ja skola nespēs skolniekiem ieborēt galvā pamatvielu, būs pamats to slēgt - atdot finansējumu gurajām skolām? Ja nē, tad kādu gan atbildību var no skolas prasīt? Apgaismojiet sabiedrību zinošie prāti...
Kā bērni varēs mainīt skolu?
Lai lūgtu sabiedrību izteikt domas par jauno mācību saturu, vispirms vajag formulēt to saturu saprotamā latviešu valodā.To, kas tika publicēts vakar saitē skola2030, grūti nosaukt par mācību saturu, jo tas ātrāk ir teorētiķu murgs.
ļaunais Gunārs 26.09.2017. 10:17:57
Ideja nav slikta - lai skolas pašas tiek galā ar savu skolēnu apmācību. Loģisks būtu nākamais solis - par 80% samazināt Izglītības ministrijas ierēdņu skaitu, jo IZM vairs nekādas funkcijas attiecībā uz bērnu izglītošanu sev neparedz, ieekonomēto finansējumu izdalīt skolām.
Patstāvīgais 26.09.2017. 10:17:49
Es jau sen esmu devis sev autonomiju. Nav man vajadzīgas Šadurska, Catlaka, Namsones, Oliņietes un citu dīvaiņu atļaujas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.