Lietotājvārds
Parole
Skolnieciń, atbildi uz jautājumu... kas ir bagātība? Nauda! Ja tā, tad kas ir nauda un kas to izdod? Kāpēc mistiskā preces vērtība dažādās valstīs ir atškirīga. Piemērs, Norvēgijā bērniem pamperi ir daudz reiz lētāki nekā te, kāpēc citās valstīs, nododot atkritumus tu sańem naudińu, bet te tev vēl pašam jāpiemaksā lai nokłūtu škiroto atkritumu punktā... un tā ir gandrīz ar visu! Kāpēc pasūtot no Kīnas ebay free shiping, tu par niecīgo preci nemaksā pasta pakalpojumu, bet ja mātei vēlētos nosūtīt medus burcińu, par to maksāsi.
Skolnieciņš 29.09.2017. 06:23:36
A, vai valdība pati nebaidās no uztrenētajiem Skolnieciņiem? Jo šīs iemaņas var izmantot bruģa mešanā. Ja izdodas, tad būt ārkārtas vēlēšanas, jo iepriekšējie deputāti būs citos medību laukos. Kāds atceras 2009. gada 13.janvāri? Agrāk es viņus neatbalstiju, bet kad sapratu, ka ar 117€ pavadītā bērnība ir sūds, tad sāku par viņiem klusībā fanot. Nabadzība parādija patiesību. Reliģijas melo, jo tās ir prāta kontroles jeb smadzeņu skalošanas spectehnikas. Patriotisma nav, patriotisms patiesībā ir Stoholmas sindroms, kas cilvēks parastais izdavā valdībai/elitei, lai tā viņam nedara pāri. Es uz jebkuras valsts armiju skatos ar naidu. Tieši armija var veikt vainu kādās sociālās grupas genocīdu vai vairāku grupu holokaustu. Parastam noziedziniekam to neizdarīt bez tautas atbalsta. Man no armijas ir bail. Karavīriem jau ir izskalotas smadzenes. Mans tēvs teica, ka PSRS armija smadzenes skaloja, visas armijas skalo smadzenes. Valstij nav tiesības no parastiem mietpilsoņiem audzināt slepkavas! Kāpēc pastāv nabadzība? Viduslaikos to skaidroja reliģija, kaut gan tas bija varen liekulīgi, ļauni, neetiski un par būtu baznīcu jāaizliedz. Bet kā tagad skaidro nabadzību? Slikta spermas kvalitāte!!!
Ha 2020 gadā jau būsu pabeidzis vidusskolu.Nebūs nekāds militārā mācība man!
Kāpēcītis 28.09.2017. 20:09:29
Tagad visi gudri spriest, ko katram valsts vadītājām krīzes situācija vajadzēja darīt. Ulmanis par Latvijas galvenajiem ienaidniekiem uzskatīja vāciešus un attiecīgi rīkojās. Ne jau nu tāpēc, ka būtu bijis pacifists. 40. gadā, tie, kas bija pārdzīvojuši pirmo pasaules karu vēl bija labākajos gados un labi zināja visu par sāli, ziepēm, sērkociņiem, erzacproduktiem, melno tirgu, komandantstundām un izdzīvošanas paņēmieniem. Nevajag vispārināt un secināt kaut ko tikai no kaut kādiem sekliem stereotipiem spriedumiem.
tantītei un citiem 28.09.2017. 20:03:19
Tak sauciet to visu kā gribat, bet parādiet man ģimeni, kur tās izdzīvošanas prasmes paši vecāki prot un zina. Sēnes ēd nejēgā un mirst nost, jo izskatījās ēdamas. Burkāni jaunajai paaudzei aug kokos, makaroni arī. Lāpsta, grābeklis - kas tie tādi? Par zāģi un cirvi labāk nerunāsim, traumatisms acīm redzams. Somu pārgājienam kravā vecāki (rezultāti identiski abos gadījumos - līdzi visādi štrunti, bet otrs pāris zeķu nav ielikts.). Ēst gatavot - priekš kam, ir tak roltoni, nu,vēl varbūt maizi var uzsmērēt. Bet vislabāk, ja pārgājiens ietu ne pa mežu un tādiem brikšņiem vai klajiem laukiem, bet no viena Makdonalda vai Hesburgera līdz otram. Tā varētu turpināt vēl un vēl. Noņemiet nost vārdu VALSTS un vietā pielieciet SEVIS (jau senie grieķi teica, ka valsts esam mēs paši) un sapratīsiet, ka jāsargā mūs pašiem no sevis, un steidzami. Un tur nelīdzēs ne izcilas spējas sportā, ne citi talanti, atskaitot zināšanas par elementārām ikdienas lietām, ja nu pēkšņi kas,
Kāpēcītim 28.09.2017. 19:28:43
Ulmanis karu nepieļāva, Mannerheims pieļāva(Somija nepieņēma ultimātu). Un tikai Dievs tagad vairs var iztiesāt, kuram bija taisnība.......
Tas, ko jūs aprakstāt, saucas - civilā aizsardzība(civilpersonu jeb ar svešvārdu nekombatantu rīcība dabas, tehnogēno katastrofu gadījumos, nokļūstot ekstrēmos apstākļos, t. sk. karadarbības vai nemieru zonā, okupētā teritorijā, lai saglabātu dzīvību un veselību, pārvaldes iestāžu rīcība šādos gadījumos). Ar militāro apmācību tam ir tikai daļēja saistība.
SAEMA gan varētu vairāk nodarboties ar lietām, kas saistīta ar vēl neaizbraukušo cilvēku dzīves līmeņa celšanas jutājumiem, cīņu ar ēnu ekonomiku u.t.t. Tā neko neizsakošā pļāpāšana un milzīgā darba imitācija līdz kaklam.
tantīte-> Alla 28.09.2017. 18:25:38
nu bet tās ir dažādas lietas. tas, ko jūs saucat par izdzīvošanas prasmēm ir prasmes, ko cilvēks mācās ģimenē, iekurināt uguni, atšķirt ēdamos augus no neēdamajiem, orientēties svešā apkārtnē. to var darīt nometnēs un pārgājienos. var iestāties skautos. bet mācību priekšmets sauksies, ja nepamanījāt VALSTS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBA un šī priekšmeta galvenais mērķis būs audzināt patriotismu. tā kā izdzīvošanas prasmes būs vienalga jāmācās pašiem.
to hmm 28.09.2017. 11:41 28.09.2017. 17:24:40
Valsti var iznīcināt просто разбомбив Рижскую ГЭС. Нет электричества, ничего не работает.
Правильно, все должно быть, как в СССР. Большевики у власти ничего другого придумать не могут. У нас тоже была начальная военная подготовка. До сих пор неплохо стреляю.
Man domāt, lielākā daļa te ir ieciklējusies uz karu, karu, karu. Bet es sapratu, ka doma ir pavisam cita - iemācīt izdzīvot, teiksim, pēc teroristu uzbrukuma, aizsargāt ne tikdaudz valsti, kā sevi un savus tuvākos. Vai tad mēs zinām, ko darīt, piemēram, to pašu plūdu gadījumā, ja nu tādi nav neizbēgami, kā visu laiku domājām? Un ko darīt, ja jūs kļūstat par upuri teroristam, jūs saņem par ķīlniekiem, jūs netīšām nonākat tur, kur jums tobrīd nevajadzētu būt. Tāi būtu jābūt mācībai par pašaizsardzību, Ja nu tiešām kas notiek, vai mēs zinām, ko darīt, vai tikai stāvēsim un kliegsim, ka valsts mūs nesargā? Bez zināšanām sevi pasargāt un aizstāvēt arī nav īsti variantu. Cik no mums māk sniegt normālu pirmo pal\idzību, kas neapdraud cietušā veselību un dzīvību, ja gadās saskarties ar kaut vai avāriju? Cik zina, ko darīt, ja skan trauksmes signāls (turpinām iepirkties, kā Maksimā)? Tāpēc vajadzīga aizsardzības mācība, ne jau tikai kara gadījumam.
Kāpēcītis Militāristam 28.09.2017. 12:47:03
Mūsdienas konfliktu zonās mierīgie iedzīvotāji tiek iznīcināti, ja nekļūst par bēgļiem. Sun Dzi māca, ka visgudrākā stratēģija ir kara nepieļaušana. Un, ka tikai pilnīgi muļķi no karavadoņiem uzsāk karu pret spēcīgāku pretinieku.
tantīte -> Asais, militārists 28.09.2017. 12:38:57
vēsture gan mums māca, ka visas tās nācijas, kuras tiek audzinātas ar militāriem ideāliem un sagatavotas milzu cīņām, beidz ar sabrukumu un pazemojumu.
militārists 28.09.2017. 12:04:09
Esmu zināma mērā saistīts ar militārām lietām, tāpēc atļaušos piebilst, ka arī mūsdienās daudzviet konfliktu zonās (Sīrijā, Afganistānā, īpaši Ukrainā, kurai līdzīgā situācijā varam nonākt arī mēs) plaši tiek izmantoti strēlnieku ieroči, mīnmetēji, bruņutehnika, artilērija, nelielas un mobilas karavīru vienības, notiek periodisks kontakts ar pretinieku stŗēlnieku ieroču sniedzamības attālumā utt. Tur ir ļoti svarīga sadarbība nodaļu līmenī, slēpņu un ātro uzbrukumu taktika, uguns un kustības elementi, sakari un komunikācija starp dažādām apakšvienībām un daudz kas cits, ko var sākt apgūt jau vidusskolā. Tā, piemēram, jaunsargi, kuri atnāk dienēt NBS ir daudz labāk sagatavoti nekā tie, kuri nav bijuši jaunsardzē.
Man gan šķiet, ka mūsdienās karš norisinās mazliet citādi un ieroči arī ir citi (patiesībā daudz baisāki) nekā 1939.gadā. Ne velti parādījušies tādi jēdzieni kā "kiberkarš", "hibrīdkarš" . Valsti var iznīcināt pavisam klusi un mierīgi vienā naktī. Tiešām kāds domā, ka 21.gs. pret ienaidniekiem cīnīsimies, rāpojot pa purviem un mežos tranšejas rokot? Tas protams, nenoliedz izvirzīt zināmas prasības jauniešu fiziskajai sagatavotībai, kas šobrīd ne tuvu nav apmierinoša. Bet diez vai militārā mācība būs īstais risinājums.
nemilitāristam 28.09.2017. 11:29:33
Runa nav par valsts VARAS aizstāvēšanu, bet par savas ZEMES UN TAUTAS aizsardzību. Kas attiecas uz to, ka "'esam sīki un mazi"', tad neaizmirstiet, ka mēs esam NATO sastāvdaļa, un tieši mūsu potenciālais ienaidnieks - Krievija ir salīdzinoši manāmi vājāks par NATO, bet mūs neviens neaizstāvēs, ja mēs paši nebūsim gatavi to darīt (ja vajag, tad ar ieročiem rokās, jo šoreiz dziesmas un butaforiskas barikādes nelīdzēs).
Piekrītu, ka ar militāro apmācību patriotismu ieaudzināt nevar, bet ar to var dot elementāras militārās iemaņas un izdzīvošanas prasmes mūsu jaunajiem patriotiem, kuriem var nākties pierādīt savu patriotismu, aizstāvot valsts neatkarību un nedalāmību.
Nejauciet militāro apmācību ar patriotismu(dzimtenes mīlestību). Patriotismu nemāca un nevar iemācīt. Patriotismā ieaug("lai kļūtu par latvieti jāieauž te kā sarkanu dzīparu - sirdi" © Ārija Elksne). Ar stādītiem kokiem, iekoptiem dārziem, ar ģimenes tradīcijām, ar radītām vērtībām, ar senču kapiem un pašu bērniem, ar savu pirmo puķu dobi un sava bērna pirmo dzejolīti pie Ziemsvētku eglītes. .
Kļūstu aizvien patriotiskāks, Latvija man kļūst aizvien dārgāka. Cīņā par mieru iesaukšanas vecums pagarināts no 45 uz 55 gadiem. Dievs svētī Latviju !
Auseklītis 28.09.2017. 09:17:44
Mūsu valstī problēmas, nieki - to visu atrisinās jauns mācību prieikšmets un skolu tīkla optimizācija! Karš posta, bet miers baro! Vai tik tiešam mūsu valstī nav nepieciešami gudri un domājoši cilveki, kas veicinātu mūsu valsts izaugsmi un attīstību, ja visus bēmus kopš pirmās klases grbam gatavot vai ievirzīt armijas vajadzībām. Vai esam aizmrsuši, kā bija pirms 20 gadiem, kad dzīvojām PSRS, kad visa tautsaimniecība bija pakārtota militāristu vajadzībām ...
Ierindas karavīri - miesas bars, kas skries un pat savu dzīvību ziedos. Militārās jomas atbalstītāji, Jūs savus dēlus sūtītu pliku mežā cínīties ar lāčiem? Jūs to uztverat kā vienīgo risinājumu? Jūs vēl gvelžat par kaut kādu populācijas nākotni, ja gatavi savu genētisko materiālu ziedot!!! Darvina teoriju vēl neviens nav atcēlis! Iegaumējiet to! Izdzīvo stiprākais! Ja neesi fiziski spēcīgs (spēka apvienojums daudzu indivīdu kopskaitā), tad vari būt intelektuāli stiprs - attīsties, pelni, saglabā savu genētiku un vajadzības gadījumā algo, pērc to, kas tevi sargā. Ja Jūs to neapjēdzat, tad visticamāk mūsu genētiskajam fondam nav nākotnes. Jūs padomājiet, ja Latvijā visi tiktu mobilizēti || Pasaules karā cīńai gan pret vāciešiem, gan krieviem. Ar visiem mūsu resursiem Latvija būtu pilnībā iznīcināta, pat nepaliktu ne mazākās dałas, kura bija "padevusies". Un tā dała, kura "padevās", Jums 90 gados pamodās - izsakot savu vērtību.
Ura tovarišči, ura 28.09.2017. 00:16:35
<b>Asais!</b> Un militārisms tagad būs brīnumzāles pret morāli un fiziski nenorūdītiem, pret vārgiem un gļēviem? Militārisms un nevis valsts gudri veidota programma, lai bērnus un jauniešus iesaistītu sportā un interešu pulciņos tos dažādos līmeņos atbalstot materiāli un ar atvieglojumiem? <br> Viss kā pie dzīvniekiem. Galvenais, atrasta ārējo ienaidnieku un padarīt to pēc iespējas ļaunāku, tad vieglāk manipulēt ar savu baru. Jo ļaunāku to padarīsim, jo savēji mazāk pievērsīs uzmanību sava bara nebūšanām un vairāk koncentrēsies uz ārējo ienaidnieku, jo vieglāk manipulēt ar savu baru. Un briesmīgā ārējā ienaidnieka tēls noteikti nepārtraukti jāuztur šausmīgs. Kā arī nepieļaut lai sāk domāt, jo militāristiem nav vajadzīgi domājoši cilvēki, visu vietā domās daži augstāk stāvošie, zemākajam posmam ir tikai jāizpilda pavēles.
Nemilitārists 27.09.2017. 23:53:48
Ne jau skola veidos patriotismu, bet gan valsts attieksme pret cilvēkiem. Ja valsts uzšķaudīs saviem cilvēkiem, tad patriotismu neiepotēs nekādā piespiedu kārtā. Kā rakstīja Vilis Lācis romānā Uz jauno krastu: "Cik Tauriņam izdevās iepotēt zēnam no savas patmīlīgās dzīves gudrības, tik vecais dārznieks lēnā garā izravēja - nezāli pēc nezāles, dīgli pēc dīgļa." Cik skola iepotēs, tik skaudrā realitāte izravēs. --------------------- Pret ko tad karos? Skudras pret ziloni? Jēga? Tāpat skudras ziloni nepieveiks! Ā, būs vairāk lielgabalu gaļas, kuru sūtīt uz pasaules karstajiem punktiem, kur tāpat nav saprotams, kura ir tā pareizā frontes puse. Kur lielāka propaganda, tā pareizā puse... --------------------- Vai skolās trūkst ko mācīt? Skolēniem slodze par mazu? Tā jau ir, ka smadzenes jāpiebāž kamēr vēl jauni un viegli ietekmējami, citādi vēl sāks domāt un tad vairs nevarēs iepotēt militārisma dogmas. ---------------------- Tā vien šķiet, ka ejam trīs pamatsaukļu virzienā: "Karš ir miers. Brīvība ir verdzība. Nezināšana ir spēks." Dž.Orvels, 1984. ---------------------- Es mīlu šo zemi, bet ne valsti. Acīmredzot valstij vēl jāpiestrādā lai es to iemīlētu.
Un vēl - jaunatnei jānorūdās ne tikai intelektuāli, bet arī morāli un fiziski. Vārga un gļēva (kaut arī gudra) jaunatne nav mūsu nākotne. Nācija, kura nav gatava sevi aizstāvēt, ir lemta iznīcībai.
Asais Alisei 27.09.2017. 23:12:16
Ja gribi mieru, tad gatavojies karam. Ja nebūs cilvēku, kuri Jūs gatavi aizstāvēt, tad Jūs, Jūsu bērni un citi tuvinieki kļūs par teroristu vergiem vai arī (labākajā gadījumā) par kājslauķiem Krievijai, tāpēc Jūsu viltus pacifisms ir ne tikai mulķīgs, bet arī kaitīgs.
Nevienam nav tiesību piespiest mācīties nogalināt citus cilvēkus militārā biznesa interesēs!!
Nu tad ej un raujies nost no gadžetiem, ko pie citiem lien! Katram sava vērtība? Var jau nokārtoties ārā - dabā, kam tad izmanto mūsdienīgo tualeti, ūdeni tā ietaupīsi...
tantīte -> par 27.09.2017. 22:18:43
un kas tad ir tās īstenās vērtības, kuras iespējams saprast tikai un vienīgi caur militāro apmācību? nevis labas grāmatas lasot? nevis darbojoties dabā? nevis palīdzot cilvēkiem?
Skolnieciņš [Vislatvijas skaudības dievība] 27.09.2017. 21:59:59
Šī pasaule nav taisnīga (kad es domāju par pasauli, tas es stāstu par šo jeb mūsu pasauli jeb Zemi nevis par kādu alternatīvu pasauli vai pasaules koncepciju). Arī cilvēces vēsture manu hipotēzi pierāda. Kari, konflikti, lēna tehnoloģiju attīstība, zināšanu slēpšana, sociālā nevienlīdzība, sabiedrības šķiras, kastas, reliģijas un nejēdzīgas dogmas. Šai pasaulē cilvēks izmanto cilvēku, parasti cilvēki cits citu kalpina. Stiprais pakļauj vājo. Gudrais pakļauj muļķi. Tā, lūk, dzīve. Pasaulē ir divi poli. Tie ir "+" un "-". "+" ir miljardieri, bet "-" ir bada nāvē mirušie. Es piederu pie "-" klana. Pārējie pa vidu ir nulles. Šāds ir pasaules spēku sadalījums. Dzimtenes jēdziena nav. Mēs visi esam viena rase uz vienas planētas. Valstis ir mākslīgi veidojumi ar savu politisko eliti, kura valda un kurai ir pienākumi. Valstis garantē cilvēku sugas izdzīvošanu. Un tas ir viss. Tad kālab man sargāt un rūpēties par eliti, ja es neesmu elites daļa? Kāpēc man elitei just līdzi un sērot par viņu ķibelēm? Es esmu dzimis "-" klanā. Mana būtība ir būt mīnusos. Esmu Nabadzības bērns. Esmu Skaudības Dievība Skolnieciņš.
Ja tāda ir attieksme pret savu dzimteni, tad Latvijai, latviešiem un latviešu valodai nav vērts pastāvēt. Visur kur lasi komentārus par šo tēmu liekas, ka visi izdzirdod vārdu armija, valsts aizsardzība, nezin kāpēc domā, ka kaut ko uzreiz šaus un spridzinās. Tā nav. Tas tikai palīdzēs mūsdienu jaunatnei beidzot atrauties no visiem gadžetiem un beidzot saprast īstās vērtības.
Priekš kam man šīs mācības ? Cīnīties par ko? Par dzimteni? Dzimteni ,kura jau sen pārdota zviedriem ,norvēģiem?
Sulīgā Anda 27.09.2017. 20:40:28
Raimond Bergmani, parādi man savu stobru! Andiņas sulīgais poligons grib noprovēt Tavu ieroci! Ieslīdini to manā poligonā, Raimondiņ! ©SulīgaAnda Cieņā, Tava Sulīgā Anda Mīlas un Kaisles Pulkvede [Mīlas ekperte Sulīgā Anda!] I'm so juicy! I'm so pretty! I'm so cute!
Mums mūziku izmeta
Pienākums pret dzimteni? Kas ir tā dzimtene, kas man jāsargā? zeme, kas pieder galvenokārt dāņiem un vāciešiem? skandināvu bankas? krievu kapitāls? milzīgais birokrātiskais aparāts, kas paslēpiez zem maziņā vārda valdība? par savām mājām - dzīvoklīti ar hipotekāro kredītu vēl 10 gadiem? par savu darbu, no algas par kuru es 1/4 daļu atdodu tiešajos nodokļos un vēl ceturto daļu netiešajos?
tantīte -> Asais 27.09.2017. 19:29:28
ja, nedod Dievs, kaut kas sāksies, tad no vietējiem izdzīvos tikai tie, kuriem būs pazemes bunkuri dziļi purvos. jo kamēr Lielie Puiši ar Lielajiem Ieročiem savas attiecības kārtos, te paliks klajš lauks.
LIECIET NU MAN MIERU, MAN AUG DIVI PROFESIONĀLI SPORTISTI, KURI ATŠĶIRĪBĀ NO ČĪKSTUĻIEM NES Latvijas vārdu pasaulē! Ko dara Jūsējie, nez???
Ļoti laba ideja! Pilsoņiem jābūt gataviem valsts aizsardzībai. Skatos, ka šeit daudz brīvdomātāju saradies pēc principa "'kā gribu, tā maunu"' (izskatās, ka vairums no viņiem izaudzis demokrātijas apstākļos un nesaprot, ka bez tiesībām ir arī pienākumi). Nekā nebija! Ja nedod Dievs kaut kas sāksies, tad valsti būs jāaizsargā gribot negribot . Tiem, kuri mēģinās dezertēt lodi pierē.
Tāda sajūta, ka daži lēmēji un ierosinātāji ir noilgojušies pēc Padomju iekārtas, bez ieročiem un spēka vairs nekas nav iespējams. Atkal vardarbībā jāiesaista arī bērni. Kam mēs gatavosim bērnus? Karam? Tad jautājums, priekškam vispār skolā kaut kas jāapgūst? Taisiet vaļā kara skolas, lai visi mācās Kalašņikovus salikt un spodrināt. Stulbums kaut kāds
Padomju laikos mums bija militāra mācība skolas, par ko vēlāk šausminājās

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.