Lietotājvārds
Parole
vērīgajam 03.10.2017. 18:49:34
Nevajag mētēties ar tukšām frāzēm, bet saukt vārdā skolu un tās direktoru(direktori).
To vērīgajam 03.10.2017. 12:35:12
Runājot par darba burtnīcām... es kā vecāks, kurš kontaktējos ar citiem vecākiem, kuru bērni mācās citās skolās, varu secināt, ka iepirkumi mūsu skolai ir proporcionāli sniegtajam finansējumam. Piemēram, manam bērnam nav darba burtnīcas un skolotāji to vielu pasniedz savādākā formā (strādā ar grāmatu un parastu burtnīcu), bet tajā pat brīdī, kad masu mēdijos lasīju cik katrai skolai tiek iedots naudas, secināju, ka mūsu skola iztiek ar pusi no tās ko dod "krutajai" skolai. Dusma rauj, ka nav vienlīdzības. Paskaidrošu... Pilsētā ir "prestižā" skola. Tajā skolā piesakās daudz bērnu. Gada beigās,neaudzināto bērnu vecākiem, iesaka meklēt citu skolu. Tādi dārzeńi tad rotē, terorizējot - traucējot mācīties citiem, rauj vidējo atzīmi uz leju. Un atkal, citas skolas ir zaudētājos, jo bērnu mazāk, jo finansējums mazāks, jo reitingi (vidējā atzīme) mazāka, jo pieteikumu mazāk. Tā arī rodas "prestižās" skolas, kuras smel krējumu! Tās ir manas domas, varbūt arī kłūdos...
Šis direktoru fonds par kuru jau atkal runā "Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis atgādināja, ka skolu direktoriem pedagogu atalgojuma reformas rezultātā ir nodrošināts tā dēvētais direktoru fonds, no kura iespējams maksāt piemaksas tiem pedagogiem, kas kvalitatīvi veic savu darbu." laikam ir bezizmēra. Visur kur vien var un nevar, skolotājiem un sabiedrībai tiek aizmālētas acis ar šo fondu. Tā vien šķiet, ka tas ir lielākā daļa no mērķdotācijas. Bez tam direktors tāpat vien to nemaz nevar izdalīt, nepieciešami protokoli protokola galā. Tie "kompetentie un vērīgie", kuri te izsakās glaimojoši par gaspažām utt., aizej pie sava direktora un pajautā nevis čīksti. Par algu runājot, taisnība, nezinām. Veicot tik vērienīgas "pārmaiņas" (vismaz tā šķiet IZM) beidzot varēja parūpēties par DL ievērošanu attiecībā uz pedagogiem. Ir absurda situācija - visi zinām, ka termiņi netiek ievēroti, bet kaut ko vēl mēģinām apmānīt - sevi, sabiedrību, auditu, kontroles utt.
O, direktoriem vēl vieni papildus naudas līdzekļi, kurus finanšu shēmu mahinācijās ieraut sev un sev "pietuvinātajiem" kabatās! Tā jau tiek izshēmots ar piešķirto valsts finansējumu mācību grāmau un to pielikumu - darba burtnīcu NE iepirkšanu un pašvaldības piešķirtais finansējums darba lapu un citu mācību priekšmetu nodrošināšanai, tas viss jau tagad tiek smuki sashēmots,pasakot,ka nepietiek naudas-vecāki nopērkat saviem bērniem darba burtnīcas. No šī kvalifikācijas fonda naudu skolotājiem,kuri pielikumu patiešām ir pelnījuši,neredzēs, bet tādi, kas tuvu radniecīgi,labu paziņu paziņas ar "tamborējumiem" pieglaudušies, saņems apstrakti apsauktās prēmijās!
es, piemēram, 03.10.2017. 10:40:38
nemaz netaisos iegūt kādu no kvalitātes pakāpēm, kad beigsies šobrīd esošā 3. pakāpe, jo zinu, ka direktors ir ļoti negatīvi noskaņots pret mani, kaut neesmu devusi nekādu iemeslu, daudz bez atlīdzības arī strādāju papildus. Tomēr vienmēr caur puķītēm saplcēs tiek vidžināti tekstiņi, kas ļoti tieši norāda ka man jau tā ir par daudz naudas, jo saņemu tieši pēc tās pašas likmes, kā... visi citi. Tagad būšot sistēma skolā, ka pārskatīšot visādas lietas, lai varētu dažiem atņemt. Bet citi tai pašā laikā var pirmajā semestrī iepriekšējā gadā izlikt atzīmi ... bez nevienas ieskaites atzīmes. Tikai maijā mistiski parādās pa kādai atzīmei pie jau sen noslēgtā pirmā semestra... bet tas jau normāli, radi jāatbalsta!
ne-kompetentā 03.10.2017. 10:34:34
Būtu loģiski, ja skolā būtu pieejama informācija - cik "eirikus" liels ir konkrētās skolas direktora fonds! Mūsējā "gaspaža" mēģina ieskaidrot, ka ir tikai 245 eiro uz skolu mēnesī, tāpēc, skolotājām, kas piedalās "kompetenču projektā" un veido mācību materiālus, reizi nedēļā sēž 2,5 stundu "caurviju" sapulcē var piemaksāt 5 eiro!Tad, ka VISC būs atsūtījis paraugus, "caurviju sapulces" būšot biežāk. Super!
Direktoru fonds... hm, interesanti kā direktori vērtēs pedagogus - pēc kādiem rādītājiem? Mūsu skolā krasi atškiras a, b klašu vidējās atzīmes. To es redzu e- klasē. Saprotu, ka mūsu skolotāja ir prasīga - atzīmes nedāvina. Piemēram, var pārbaudes darbus izveidot ar vienu un to pat tēmu vairākos sarežgītības līmeńos. Vēl viens ietekmējošais faktors ir gimene. Mūsu klasē daudz ir tādu bērnu, kur gimenē bērnus neskolo. Vecāki vai nu aizbildinās ar darbu, vai nu uzskata, ka skolotājiem vieniem 40 min laikā ir jāieborē bērniem galvā mācību viela! To pat reizrēkinu nevēlas palīdzēt iemācīties... Diskutējot ar paralēlklases vecākiem, tur % ir vairāk aktīvo vecāku, salīdzinājumā ar mūsu... Tātad, direktoram būs jābūt kompetentam salīdzināt pārbaudes darbu sarežgītības līmeni un izvērtēt kas ir labāks? Un kā piemēram būt tādā gadījumā, kad pirms PD skolotājs vēlreiz pārrunā tēmu - iztirzā PD uzdevumus, bet cits skolotājs tik aptuveni ieminās... hm!
Protams, skolotājiem, kas uz tām konferencēm sabrauc, kafija un pīrādziņš nepienākas. Algas tak tā pacēla, lai paši pērk.
Valsts Izglītības attīstības aģentūra 2016. gada janvārī noslēdza līgumu ar kuru izpildītājs apņemas nodrošināt kafijas pauzes semināriem, ko rīko VIAA. Līguma summa 41999 EUR, neieskaitot PVN. Kā līgumā rakstīts - Līguma izpilde tiek finansēta no Valsts budžeta vai ES finansēto projektu līdzekļiem. (informācija brīvi pieejama VIAA mājas lapā) Velkot paralēles - Pēdējā laikā IZM kompetenču "vērtasputni" sarosījušies dažādu konferenču rīkošanai. Konferencēs, domājams, omulības uzturēšanai kafijas pauzes tā pat tiek nodrošinātas. Interesanti, cik daudz no tiem 14 miljoniem tiek izdzerts kafijā un noēsts pīrādziņos. Un cik tiek un tiks izsviests vējā par prezentācijas suvenīriem. (īpaši apdrukātas pildspalvas, "ekoloģiskie" maisiņi un citi štrunt)?
“Zviedrijā cilvēks, neskaitot sīkas vainas, praktiski vesels kopš dzimšanas dzīvo līdz 71 gadam. Tas nozīmē, ka viņam nav jālieto hroniskas zāles, nav jāiet ārstēt hroniskas vainas. Kā jūs domājat, kāds skaitlis ir Latvijā? 51,” Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA) apgalvoja
1955. gads? Nu sāk jau arī izskatīties, ka dodamies atpakāl pagātnē - tās sliktākajās izpausmēs? Acīmredzot tie laiki iedvesmo mūsu izglītības druvas kombainierus.
Ko runāt par direktoru fondu, ja šodien vēl neviens nezin savu šī mācību gada algu !
raksta netā 02.10.2017. 18:26:00
“Zviedrijā cilvēks, neskaitot sīkas vainas, praktiski vesels kopš dzimšanas dzīvo līdz 71 gadam. Tas nozīmē, ka viņam nav jālieto hroniskas zāles, nav jāiet ārstēt hroniskas vainas. Kā jūs domājat, kāds skaitlis ir Latvijā? 51,” Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA) apgalvoja
Kas tas ir tā pakāpe? Novadi 8 izcilas nodarbības, bet pēc tām var strādāt kā pagādās. Bet ir skolotājas kuras godīgi strādās, bet vienkārši negribēs rādīt tas nolādētas nodarbības, tāpēc ka tā ir skolotāju pazemošana, un piemaksu nedabūs. Kur ir tā taisnība?????!!!!!!
Ko vērtēs? 02.10.2017. 16:26:42
Citāts: "........ sistēma ļaus labāk novērtēt pedagogus," Vai tad kādam ir jāvērtē pedagogs vai arī pedagoga veiktais darbs?!
Kas tas par 1955. gadu? Jau otro reizi lasu kaut ko tādu.
Varbūt kāds var tieši pateikt saturu, kas man būs jāmāca un tad muldēties riņķī apkārt!
arī dažās novadu skolās IZM neļauj direktoriem rīkoties ar direktora fondu, tas tāpēc, lai skolotāji nevarētu iekāpt miljonāru sarakstā. Tātad papildus darbi par paldies!
Ja šāds patiešām ir bijis kungu sacītais (citējumi!), tad tas ir neglīti un slikti. Varbūt tomēr žurnālists ir analfabēts. Žēl, ka direktora fonds, kļūs par skolotāju filtrācijas instrumentu. Taču nevajadzētu aizmirst, ka nāk 1955. gads, kad liela daļa skolotāju klusām pametīs jaunā modeļa karalauku. Un šajā konferencē atkal viss ir apgriezts ar kājām gaisā! Nevis skolotājam ir (un, galu galā, būs! ) jāpielāgojas ministram, Alijevam un Rāviņam, bet viņiem ir (būs!) jāpielāgojas skolotājiem. Jau tagad ap reformu notiek tas, ko krievu valodā trāpīgi sauc par slovobludije. (tukšas runas, pļāpas)
Šobrīd gan vērojama gluži pretēja tendence. Mērķtiecīgi un sistemātiski skolotāji publiskajā telpā tiek pozicionēti kā vājākais izglītības attīstības posms, kas bremzē visas labi iecerētās reformas un tāpēc būtu "pieliekams pie vietas". Kaut kā grūti noticēt, ka nu pēkšņi IZM ierēdņi sāks atbalstīt skolotājus un ieklausīsies viņu teiktajā.
Faktiski reklāmas teksts. Konkrētas runas nav.
Darba likums no 16 augusta ari paredz darbinieka atlaishanu no darba, ja vinsh nespes saprast izcilu merki vai ministrijas rikojumu, KOleegi , esiet uzmaniigi gan vardos, gan darbos.
Tukši vārdi. Turklāt skolotājiem nepieciešams arī morālais atbalsts - sāciet ar to, ka izbeidziet medijos skolotāju nomelnošanas kampaņu!
Atvainojiet, par kuru no konferencēm tiek diskutēts? Tagad katru dienu pa konferencei, bieži pat divas. Neatradu - kad? kur? un kāpēc?
speciālajām skolām nav 13,5% direktora fonda!!!! 02.10.2017. 09:42:07
CITĀTS: "Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis atgādināja, ka skolu direktoriem pedagogu atalgojuma reformas rezultātā ir nodrošināts tā dēvētais direktoru fonds, no kura iespējams maksāt piemaksas tiem pedagogiem, kas kvalitatīvi veic savu darbu."

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.