Lietotājvārds
Parole
Arī manas skolas pedagogiem rīt jāsaņem alga par septembri.Diemžēl,vēl šodien neesam informēti par gaidāmo naudas mazumu.Rūgta pieredze-ar katru nākošo gadu pienākumu nasta aug,bet naudas čupiņa tik sarūk. Par KOMPETENCĒM vispār riebjas jau ne tikvien runāt,bet arī dzirdēt.Tur gan laikam kāds saņem kādu jūtamu pabalstiņu, taču ne jau ierindas skolotājs. IZM ierēdņi,ieguldiet šo no debesīm nokritušo naudiņu parasta skolotāja budžetiņā,lai varam nomaksāt elementārus maksājumus ,izglītot arī savus personīgos bērnus un mazbērnus!Apriebies jau sen ar nepacietību gaidīt nākošo algas dienu,lai nopirktu elementāri nepieciešamās lietas,apmeklētu kādu izrādi vai nopirktu kādu grāmatu!
to Eze 04.10.2017. 12:49 04.10.2017. 14:26:07
Tarifikācijas arī visur tika taisītas, ne jau dažu dienu laikā tās var sagatavot (vismaz lielajām skolām). Bet tas, vai varēs apmaksāt visu kas paredzēts (laiks nodarbību sagatavošanai, konsultācijām, darbu labošanai, cik un kāds var būt atbalsta personāls), tomēr ir atkarīgs no apstiprinātās summas algām.
Skolotāja - ezei un citiem 03.10.2017. 17:27 Atļaušos paskaidrot, ka tarifikācijas bija jāsataisa neatkarīgi no tā, vai ir apstiprināta nauda valsts līmenī. Iespējams, ka tagad būs jāpārtaisa, jo pašvaldībai bija nepieciešams kāds atskaites punkts, lai sāktu rēķināt algas. Mums ir samaksāts pēc sagatavotās tarifikācijas. Šodien jau ir skaidrs, ka pārrēķina nebūs lielākajai daļai no kolektīva. Nevajag uzbrukt nezinot! Mūsu skolā algas aprēķināšanas kārtība NAV noslēpums.
Lūdzu, kādu gudru cilvēku nosaukt man vēl vismaz vienu profesiju Latvijā, kur darbinieks sāk strādāt, mēnesi nostrādā un tad nākamā mēneša 3. datumā ministrija izlemj, cik tad maksās un cik tad par to darbu saņems. Lūdzu, miniet kaut vienu piemēru, kur vēl tā notiek: sāc tik strādāt un darbojies, tad jau izlemsim, cik par to maksāsim. Un vai vispār par visu paveikto maksāsim! Vai tas ir cilvēka tiesību normu ietvaros?
Vakar dzirdēju, ka ministrijas darbiniekiem katram gadā piemaksa 5 tūkstoši, skolotājiem tā ir gada alga. Ļoooottti vērtīgi kadri, ministra kungs. Joprojām nesaprotu , ar ko šie nodarbojas visu gadu!!!
Vēlos piekrist Jurim... mēs te pa ,,apakšu''varam rakstīt, izteikt savu neapmierinātību, bet visi tie ierēdņi, kas stāv virs mums, nekad (ticiet man) mūsu viedokļus, iebildes, komentārus un ieteikumus vienkārši nelasa, ja vispār kāds no viņiem interesējas par skolotāju kā sava amata veicēju, jo tas taču nav izdevīgi! Man žēl sevis, arī visus kolēģus, kuri veic savu misiju kā nu varēdami, spēdami, daži pat savu personīgo dzīvi un ģimeni atstumdami, lai tikai kaut kā izdzīvotu, jo zina taču, ka skolotājs ir cilvēkas ar augstu pienākuma un apziņas esamību. Mēs te savstarpēji varam ,,cepties", bet mūs neviens nesadzirdēs...! Laikam jau esam kūtri un slinki...
Alga?! Ha, atkal mazāka! Lai dzīvo REFORMAS!!!!
Toties skolēnu brīvpusdienām paredzētās dotācijas daļu pamanījās iedalīt IZM darboņu algu palielināšanai.
Nu viņi jau tā ir pieraduši - sadalīt naudiņu par "pagājušajiem laikiem" - kā gada beigas, tā sūrās prēmijas par labiem rezultātiem.
Putraskarote 04.10.2017. 08:54:28
Unikāli. Oktobrī sadala pagājušam septembrim. Ļoti veikli. Maz pārzinu jomu, bet man šķiet ziņas teksts ir perfekti uzrakstīts.,tikai īstenībā ir pavisam citādāk. Dotācijas definīcija: "Pastāvīgu ienākumu piešķiršana (novēlēšana) no valsts budžeta esošo vai iespējamo zaudējumu segšanai un izdevumu sabalansēšanai (īpašiem mērķiem vai par sevišķiem nopelniem) noteiktam izlietojuma mērķim." Tātad skolotāju algas ir iespējamie zaudējumi vai izdevumi vai kas? Man no šī domās rodas putra.
Mūsu novadiņā algām bija jābūt pag.piektdien... hm, nav un nav ne jausmas, kad būs...
Latvijā skolotāji nespēj (negrib) cīnīties par savām tiesībām. Rudenī nedaudz papīkst un ar to viss beidzas. Būtu cīnījušies, tad tā ministrija sen būtu izmēzta no parazītiem.
Kauna traipam 03.10.2017. 18:25:59
IZM apmierināti ar savu algu? Ha, ha. Noteikti, ka tie četrciparu skaitļi algu lapiņā viņiem šķiet daudz par maz - apetīte rodas ēdot. Un tad sākas piemaksas, atvaļinājuma pabalsti, komandējuma naudas pa briselēm un diesvienzinkurieni.....
Lasu un priecājos 03.10.2017. 14:07! Šajā mācību gadā tāda fonda vairs nav. Pavisam cita sistēma, tāda, kas paņem no samaksas par likmi kolēģim, kurš netiek uzskatīts par "labāko" (abi strādā 30 stundas, bet samaksa nav vienāda).
Skolotāja - ezei un citiem 03.10.2017. 17:27:36
Šodien apstiprināja!!! Vai, cik savlaicīgi! Kā Eze zin savu algu, ka tikai šodien apstiprināja?? Mūsu skolā vēl nezin neviens... Un raksta citāts (kurš atgādina gadus 40 vecu saukli) vispār ir ūnikums: "To mērķis ir paaugstināt izglītības kvalitāti, veidot mūsdienu prasībām atbilstošu izglītības vidi un nodrošināt pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, radot ilgtermiņa attīstības perspektīvas."
Reformas "par katru cenu"! Tā cena ir tūkstoši un miljoni, par kuriem IZM ir pārdevusies Eiropas diktātam. Kādi meli te, rakstā ir sludināti - " Rezultātā ministrija izstrādāja grozījumus vairākos Ministru kabineta noteikumos, kas sakārto un precizē prasības pedagogu algu likmēm un darba slodzei, mazinot darba samaksas nevienlīdzību starp vienādu darbu strādājošiem skolotājiem. Grozījumi valdībā tika apstiprināti šī gada 25.jūlijā..."! Jā, es izrāvu no konteksta, jo tālāk jau atgādināts, ka jāreformējas... Un tomēr - vismaz mazākas algas par iepriekšējām pie vienāda darba nedrīkstēja būt! Kādēļ radās šāda situācija? Atzīstiet taču, ka notikušas politiskas kļūdas! Rīgas augstprātība un nesatricināmā rullēšana ar aizsietām acīm uz nekurieni. Pieļauju, ka Latvija šoruden pilna ar aizvainotiem skolotājiem. Un nesauciet viņus par atpalikušiem, gluži otrādi - viņi ar reālu redzējumu un vēl nepārdotiem ideāliem domā līdzi valstī notiekošajam.
Cik ilgi Latvijā būs jāpacieš šo nevienlīdzību.Kāpēc jāmaksā nodokļi, ja ministrijas notrriec 48 miljoni.Vējonis un Kučisnskis nav vadītājs, jo neredz, kas notiek Latvijā, par ŠADURSKI(ielikteni) vispār nav ko pieminēt.Valstī notiek inflācija, bet 100 "Latvu bālini dzivo kā 7treknos gados, kad cūkas pie siles ēda, tad spieda pedāli grīdā.Nu laikam ir viss izspiests, jo direktori meklē skolotājus un sāk mācīties menedžmentu!Par tik zemu samaksu neviens nevēlas Latvijā strādāt- visi brauc projām!
Kauna traips 03.10.2017. 16:10:01
Atkal dala savus krikumus.Cik, tad ir to skolotāju, kas ir apmierināti ar savu algu.Ar savu algu ir apmierināta tikai IZM.
Kā nomaksāt rēķinus par elektrību,telefonu,ja nav ar ko??????Telefonā tik saņemu īsziņas-Mēs draudzīgi atgādinām,jūs neesiet samaksājuši par mūsu pakalpojumiem!!!!!Vai to nevar pārsūtīt IM ierēdņiem,lai skaidro,kad es spēšu nomaksāt rēķinus,būs jauna opcija.....
Pašvaldības,, kuras piesaistīja lielāku skolēnu skaitu...man tas atgādina TV redzēto sižetu: Latvijas skolās trūkst skolotāju un intervē krustu šķērsu Rigas skolotājus un direktorus....tad beidzot ir jadekladē , ka ir Latvija = Rīga, gan ar piesaistītajiem skolēnime, gan ar skolotāju trūkumu un kaut kāda tur cita teritorija, kura kā balasts neļauj Latvijai dzīvot , saņemt algas un nodrošināt visiem darbu. Un tā sociālo māju būvniecība Latvijā =Rīgā, kur vares strādāt pedagogi no laukiem....un deklarētā pirmsvēlēšanu vērtība Vienotībā, cilvēks ir mūsu lielāka vērtība Latvijā, tagad ir skaidrs, kāda Latvija ir domāta, ne jau Zilupes novads ....
Mūsu skolā pieaudzis skolēnu skaits. Likme mazāka. Cilvēku muļķošanas kompetenci kāds apguvis perfekti.
Lasu un priecājos 03.10.2017. 14:07:53
Vai Jūsu skolā skolotāji saņem atalgojumu par gatavošanos stundām u.c. papildus darbu? Mūsu skolā - NĒ! Jo, lūk, skolai neesot naudas! Un atšķirībā no vispārizglītojošajām skolām, speciālajām skolām Latvijā nav t.s. "direktora fonda"13,5% apjomā no skolas finansējuma, lai materiāli stimulētu labākos skolotājus, lai varētu samaksāt par papildu darbu, piemēram, mācību un metodisko materiālu gatavošanu bērniem ar speciālām vajadzībām (nevaram mēs izmantot DZM projekta materiālus, lai kā arī gribētu!). Vienīgais, kas mums ir - tā ir 20% piemaksa skolas administrācijai un minimālā alga skolotājiem (jo klasēs nav maksimālais bērnu skaits). Lasu un priecājos: "Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Saeimas konferencē "Jaunais vidējās izglītības modelis - tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?" ) atgādināja, ka skolu direktoriem pedagogu atalgojuma reformas rezultātā ir nodrošināts tā dēvētais direktoru fonds, no kura iespējams maksāt piemaksas tiem pedagogiem, kas kvalitatīvi veic savu darbu."
Mana alga šogad būs par 50 eur mazāka!!!!! Citiem vēl vairāk! Tik ilgi grozīja algas, kamēr sagrozīja nost visu slaveno algas pielikumu.
skolotājs eksaktais 03.10.2017. 14:02:48
Tas viss ir pilnīgi normāli šajā izzagtajā nabagmājā. Pilnīgi normāli.
skolotāja-vientiese 03.10.2017. 13:56:11
"Kur aitas,tur cirpēji"-latviešu tautas sakāmvārds.
...kurā darba vietā vēl mēnesi strādā , nemaz nezinot , kāda būs alga??? Prasības gan protam uzstādīt arvien augstākas. Kur valdības KOMPETENCES????
Mēnesis nostrādāts, alga vēl nav aprēķināta un pat nezin, kad būs. Sola kaut kad oktobra vidū. Interesanti, vai IM ierēdņi strādā bez atlīdzības? Vai tas ir normāli?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.