Lietotājvārds
Parole
Varbūt beidzam uzrīdīt tautu skolotājiem. Labs gājiens ar brīvpusdienām, super......Varbūt parokamies citos resursos, piemēram, savās ministru algās...prēmijās utt.
no Jelgavas novada 05.10.2017. 18:47:42
Par ņergām es saucu tos bērnus, kuri arī mājās pret ēdienu izturas noraidoši un šeit absolūti nav iekļauti tie, kuriem ir veselības problēmas. Pašas mazmeita ir to vidū. Izlasa kādu rakstu vai nu kādā žurnālā vai internetā un tad sākās teksti - tas nav veselīgs, tas ir tāds un šitāds, un tad vēl tekstiņi par riepām, un beigās nesaproti, ko lai liek priekšā jaunkundzei.
Kauns un vēlreiz kauns! Labāk to naudiņu dot, lai bērnus var labāk pabarot! Arī vidusskolas skolēni grib ēst! daudzi ar nepacietību gaida, varbūt pamatskolnieki neapēdīs visu zupu. Tāda ir realitāte!
Tagad aktuālizē valstī demogrāfisko jautājumu un te bāc ministrijā vajag naudu algām, bet ēšanai bērniem atņem.... Domājat, ka tauta to nepamana... Tai pašā laikā ministrijas darbinieki pie saviem telefoniem nav sasniedzami, lai saņemtu konsultācijas par savu jomu un tas ir vienlaicīgi zvanot uz vairākiem IZM darbiniekiem... Varbūt tomēr tie iekšējie resursi nav rūpīgāk jāpārskata???Un tā piebilde par atalgojumu salīdzināšanu arī ir pārspīlēta, jo arī skolotāji ne tuvu nesaņem to atalgojumu, kā citās valstīs......
Vecmāmiņa 04.10.2017. 23:37:01
IZM mājas lapā ir uzkaitīti 181 darbinieks, ieskaitot pašu ministru. Atņemot bērnu pusdienām 231 000 eiro katra ministrijas darbinieka "kapacitāte" tiek celta vidēji par 106.35 eiro mēnesī. Varu viņus tikai apskaust, jo manas pensijas "kapacitāti" sola celt tikai par 8,78 eiro. Saproutu, ka esmu veca, bet manu "kapacitāti" noteikti vajadzēs nākamajām vēlēsanām, bet tai pat laikā manam mazbērniņam jau "kapacitāti" var atņemt, jo pagaidam viņa balss nevar ietekmēt nākamo vēlēšanu rezultātus. Sava mazbērniņu izsalkumu centīšos remdēt ar pāris konfektītēm dienā no savas pensijas pielikuma.
Bet kādēļ tādas brīvpusdienas vispār tad ir vajadzīgas, ja neēd un nevar ēst? Tas jau arī ir jautājums. Gribēja "pazīmēties", ka piešķir, bet vienkārši izšķērdē līdzekļus, kurus varēja tiem pašiem bērniem iedot vajadzīgām un izglītībai izmantojamām lietām. Lielie bērni tāpat ar maciņiem staigā un pērk, ko grib. mazajiem stundas nav ilgāk par vieniem, diviem. Un kurš gan mājās brīvdienās pusdienas taisa ātrāk par diviem? Tāpat atnāks mājās un paēdīs.
Pie "siles" tikušo ēstgriba aug! Galvenais- atrasties pie "siles"! Kad būs jauns konkurss uzņemšanai pie "siles"?
Kāpēc daudzi bērnus sauc par "ņergām", ja kāds no bērniem neapēd visu skolā pasniegto ēdiena porciju? Vai patiešām visi tik neinformēti par pašreizējo bērnu veselības stāvokli? Ir ļoti daudz bērnu, kuriem ir pat vairāku veidu alerģijas pret dažādiem pārtikas produktiem, piemēram, viens bērns nedrīkst lietot uzturā piena produktus, tieši tāpēc gandrīz visu jāatstāj uz šķīvja, otrs bērns nevar lietot sarkanas nokrāsas augļus, dārzeņus, sulas, trešajam celiakija, tātad nevar lietot graudaugus un to produktus, utt.. Bērni visbiežāk skolas vecumā paši apzinās savas veselības problēmas un māk izvairīties no sev nevēlamu produktu lietošanas, jo izglītības ministrija nevīžo ietaupītos līdzekļus izmantot speciālas ēdināšanas nodrošināšanai bērniem ar veselības traucējumiem, jo vieglāk to naudiņu iebāzt savās kabatās, lai drošāk varētu ministrēt par to, līdz kādam vecumam bērniem būs ēst un no kura vecuma sākt zagt, kad vēders kurkst, bet naudas vecākiem nav.
Jelgavas novadā 04.10.2017. 22:04:21
pašvaldība piemaksā, lai bērni var paēst, jo no tās mērķdotācijas 1,42 eiro, diez kādas pusdienas nesanāk. Kā jau te minēja, viss paliek dārgāks un tad jau drīz būs no cirvja jāvāra kā pasakā, ja dotācija nemainās. Mums skolēni paēd, un uz šķīvjiem paliek tikai atsevišķiem bērniem, kuri arī mājās ir ņergas.
par kadu nakotni jus domajat
Galvenais, ka valdība un IZM paēdusi, viņiem tak knapi minimālās algas. Par bērnu pusdienām, gan jau samaksās vecāki.
Starp citu, lielākie ierēdņi daudz vairāk grib ēst, nekā vienkāršie pedagogi ....
Nu skaidrs, ka nauda ietaupās, ja skolēnu skaits samazinās. Varēja jau gan iet uz priekšu un piektklasniekiem piešķirt brīvpusdienas. Starp citu, lielākie skolēni daudz vairāk grib ēst, nekā mazie. Bet šāda doma jau laikam prātā neienāca.
Tam Nu. Tas nenozīmē, ka ir jāļauj parazitēt ministrijas darbinieķiem. Viņi vienreiz paņems - atpakaļ neatdos, pat ja demogrāfija mainīsies. Būtu kvalitatīvāks ēdiens - bērni visu apēstu. Bet ja mājās baro labāk, tad skolā arī negribās ēst. Kvalitātes uzlabošanai derētu ta nauda. Bet nē - ierēdņiem vajag vairāk, nekā bērniem. IZM ieredņi uztaisīja kārtīgo muļķību. Šādu iniciatīvu neviens nesapratīs. Sev, lai celt kantora kvalitāti, viņi kārtējo reizi paaugstina algas. Bet vienmēr atrod iespējas samazināt skolu finansējumu, nedomājot par skolu kvalitāti.
Lai būtu kā būdams, pievākt šos līdzekļus ierēdņu aļgām ir bezkaunība.
Izklausās jau bēdīgi, it kā "bērnam no mutes rautu laukā", bet reāli vajadzētu aiziet uz skolām un paskatīties, kā bērni ēd...:( Jau no pirmās brīvpusdienu dienas esmu teikusi, ka šos līdzekļus varētu izlietot kaut vai zīmuļu un papīru pirkšanai, kaut vienām sporta kurpēm, kaut ekskursijai uz muzeju, jo tas tiešām būtu izglītībai. Lai paliek bezmaksas piens un augļi. Tad tā ir katra paša darīšana - ēd vai neēd. Tagad nav saprotams, kādas cūkas ar ēdienu atliekām baro. Vismaz 2/3 paliek uz galda, bērni ņergājas, neēd. Gan jau, ka arī šo "satraukto" bērnu vecāki nemaz nezina, ka tāpat viņu bērni visu piedāvāto neapēd.
Cik zemisks un žurcisks gājiens! Lai gan nē, žurkas mazuļiem barību neatņemtu. Fui, pēdējās cieņas mikroskopiskās paliekas pret šo iestādi zudušas. Nu, ja jau tā ekonomija līdzekļos ir, tad tā bija jāizlieto attiecīgajam mērķim - bērnu ēdināšanai skolās.
Tas viņiem morālās traumas kompensēšanai, jo pats princips - nozagt bērniem, rada pamatīgu morālo traumu....
Brīvpusdienas mūsu skolai ir līdz 8. klasei
skolotājs - eksaktais 04.10.2017. 17:12:42
Par šo mēs cīnījāmies barikādēs un Baltijas ceļā - kas to būtu domājis?
Šoks! Viņiem vēl maz? Vakar TV24 dzirdēju, ka IZM ierēdņiem ir lielas piemaksas pie algas (vienam līdz pat 19 tūkstošiem eiro gadā). Trūkst vārdu...
skolotājs - eksaktais 04.10.2017. 17:06:52
Ko Šadurskis ēd brīvpusdienās? Visticamāk kādu lasīti, forelīti un konjaciņu, protams , no dārgā gala. Nez', rīklē nesprūst?
Nekad nevarēju iedomāties, ka tā var rīkoties IZM. Man viņu vietā ir kauns bērnu priekšā.
to par ko cepamies 04.10.2017. 16:00:59
Rīga nav vēl visa Latvija, kad jūs, rīdzinieki, to reiz sapratīsiet, un sāksiet arī nerīdziniekus par cilvēkiem uzskatīt.
Meli, IZM ministrijas mājas lapā šobrīd brīvu vakanču nav pēdējā vakance bija izsludināta 2015.gada decembrī. Jebkurš to var apskatīt.
to: to par ko cepamies 04.10.2017. 15:18:50
Līdz 9.klasei tāpēc, ka Rīgas dome apmaksā, ne jau valsts. Valsts apmaksā tikai līdz 4. klasei.
to par ko cepamies 04.10.2017. 15:14:36
Rīgā ir brīvpusdienas līdz 9. klasei.
2 jautājumi IZM bezkauņām. 1. Kā rodas ietaupījums, ja produktu cenas un citas izmaksas visu laiku pieaug, un saimniecēm jau kā burvju māksliniecēm jāžonglē, lai iekļautos limitā? 2. Ja skolotāju algas drīkst pieaugt tikai uz skolotāju skaita samazinājuma rēķina, tad kādēļ šo pašu principu neattiecina uz IZM un piesūcekņu kantoru rēķina?
--> par ko cepamies? 04.10.2017. 15:01:55
Jūs no Mēness? Kādas valsts dotētas brīvpusdienas līdz 9. klasei!? Tikai līdz 4. klasei!
Kādas vispār viņiem vairs ir morālas tiesības kaut ko gudri sprediķot skolotājiem, bērniem vai vecākiem pēc šāda gājiena!?
Gan jau cerēja, ka sabiedrība neuzzinās...
par ko cepamies? 04.10.2017. 14:33:04
Līdz 9. klasei bērnus baro bez maksas. Loģiski, ka brīvpusdienām dotācijas vairs nav vajadzīgas.
Ārprātīgie PRETEKĻI!
Kaut ko tādu var izdarīt tikai Latvijā!
IZM pieškirs arī brīvpusdienas sev.....
Ārprāts!!! Kur tālāk???? Man kauns, jo es esmu skolotāja...
Kāpēc uz IZM darboņiem neattiecas tas, ko te paģērē no skolotājiem - algas palielināt var tikai samazinot strādājošo skaitu!
Vēl tām rīklēm par maz???????????????????????Kučinski- LAIKS SĀKT DOMĀT UN ĀTRI PALIELINĀT SKOLOTĀJU ALGU,bet tiem liekēžiem- SAMAZINĀT UZ MINIMĀLO!
pukšķis... 04.10.2017. 12:07:18
Ha-ha...IZM saņems palielinātas algas, bet skolotāji vēl pat nav saņēmuši algu par nostrādāto, un cik saņems....vismaz Alojas novadā... labi dzīvojam...
Tajā eiforijā, ka tikuši pie milzīgu summu pārdales aizmirsuši, ka liela daļa pēc "veiksmīgās" reformas strādā vairāk, bet saņem krietni mazāk! Ņirgāšanās robežojas ar aprobežotību!!! Raugoties uz vecuma īpatsvaru, laikam kolektīvais vecuma marasms!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.