Lietotājvārds
Parole
Tautas pārstāve 09.10.2017. 08:42:49
Valsts institūcijām? Manuprāt - tautsaimniecībai, ražojošajai sfērai nepieciešamo vajadzētu pētīt. Mums jau ir Jāņsētas pētījums par skolu tīklu. Pētījums ar autobusu maršrutiem, kurus vietējie neatceras tādus redzējuši kaut senā pagātnē, ar eksāmenu rezultātiem, kuri neparāda patieso situāciju, bet tādu, kādu vajag IZM utt. Lūk, tie ir tie valsts institūcijām nepieciešamie pētījumi un nelietderīgi izķērnāta milzīga nauda. un vēl citās jomās ir pietiekami daudz šādu pētījumu, kur tiek oficiāli izlaista cauri paliela naudiņa.
Nezinu kāpēc, bet man Šadurskis vienmēr izraisa niknuma uzplūdus un bērnībā valdošais "klopes" hormons sāk atkal plosīties!
Valsts institūcijām vai tomēr valsts iedzīvotājiem?
Kas tas ir ar tiem IZministriem? Jau Ķīlis katru rītu pie kafijas servēja kaut ko pikantu, bet tur vēl bija kādas nekādas idejas, trakas,bet tomēr. Šitais katru rītu nāk klajā ar kārtējo patētisko dumību. Izglītības, b-n, un zinātnes(!) ministrs! Lai die's nogrābstās.
Tādā gadījumā tas varētu būt labi. Lai mīnuso, bet lasa.
Kanna Vannai 06.10.2017. 15:41:45
nu skaidrs kas - izglītības ministriju un izglītības pārvalžu darbinieki! Kā atnāk uz darbu, tā atver e-klasi un saliek mīnusus pie kritiskajiem komentāriem.
Nez, kas te mīnuso lielo daļu kritisko komentāru? .....
Tāpēc jau zinātnes dalās - fundamentālās(teorētiskās) un pielietojamās. Ja Kārlim tas ir piemirsies, atļaujos atgādināt ... Valsts(feodālis) alķīmiķiem pasūtīja zeltu un mūžīgos dzinējus. Līdz kāds teorētiķis pateica, ka tas nav iespējams. Bez fundamentālajiem pētījumiem nav attīstības - tikai bezgalīgi uzlabojumi, bet kopumā - stagnācija. Protams tā var būt kompetencēs balstīta, bet tomēr stagnācija - otrā ātruma Eiropa. Lūk ko proponē Kārlītis.
Kā tas nākas, ka ikviens no tiem 20 "Izminas" vadoņkrēslā iesēdušamies 27 gadu gaitā, paverot savu muti, sagvelž kaut ko totāli aplamu un sastrādā kaut ko tādu, kas pēc būtības grauj izglītību un zinātni? Vai tāds ir "valsts politikas pasūtījums"?!
Mūsu dzīvi virza zinātne. Vispirms izdomāja trīsriteni, tad sekoja tā pilnveidošana..., vispirms -mikroshēmu, tad -pielietojums; vispirms izdomāja dinamītu - pēc tam tā pielietojums. Mūsu dzīvi nevirza valsts institūcijas.....
Lielāku idiotu izglītības ministra amatā būtu grūti sameklēt
Tā kā valsts institūcijām, lai darbotos kā māk un pierasts, nekā no zinātnes nevajag, tad... ;)
skolotājs - eksaktais 05.10.2017. 21:19:31
Galvenais "valsts institūcijām..." , nevarēja pateikt - tautsaimniecībai, ražošanai, kaut kā tā, bet bliež kā Šarikovs no Staļina gvardes. Nožēlojams tas mūsu ministrelis...
Pētnieks - projektu rakstnieks ar stāžu 05.10.2017. 21:07:13
Un rezultātiem ir jābūt tieši tādiem, kādu pieprasa pasūtītājs. Ja rezultāts būs negatīvs, naudas nebūs! Bio ibio, citādi mēs te komunismu un saulaino nākotni neuzcelsim.
It kā tās valsts institūcijas zina, ko grib... Zinātnieki pēta, rada kaut ko jaunu, kas nabaga ierēdnim pat sapņos nav rādījies...
Te jau ož pēc staļinisma!
Bravo! Padomiskā domāšana tomēr izlīda kā āža kāja! Šitādi jefiņi kādreiz arī vajāja zinātniekus,kuri atļāvās nodarboties ar zinātni nevis komunistiskās nomenklatūras vajadzību apmierināšanu.
Šadursķis liek ratus zirga priekšā. Joprojām zinātnieki nav nomiruši no bada tikai tāpēc, ka ir starptautiskie projekti, kur tie piedalās. Tie pēta ne to, ko grib, bet to, par ko var dabūt finansējumu projektu ietvaros. Tagad Šadursķis ar savu kapeiku pārorientēs zinātniekus uz citām problēmām? Vai pietiks ar kapeiciņu?
Demagoģija 05.10.2017. 11:37:19
Šadurska teiktajā ir patiesība. Bet tā neiet kopā ar to tradīciju, kas ir valsts pārvaldē. Šadurskis totāli blefo, jo ir gudrs vīrs.. Zinātnieki valsts pārvaldei jau gana daudz sapētījuši. Publiskās pārvaldes bijušo un esošo doktorantu darbus vien saliekot kopā, valsts pārvaldei būtu vesela pamatotu ieteikumu un priekšlikumu bibliotēka. Bet, lai Šadurskis parāda, kuri ir tie cilvēki valsts pārvaldē, kuri zinātniekus un to darbus grib redzēt, un ieteikumus dzirdēt. Kuri ir tie cilvēki? Es tādu nevienu nezinu. Zinu gan n-tos jaunos un vecos zinātniekus, kuri saka - valsts pārvaldē nekas netiek pieņemts, nekas netiek izmantots. Ja zinātniekus kaut kur aicina, tad vārda pēc, lai piesegtu lēmumus. Darbā, ja doktora grāds, vispār neņem, lai loģiskā domāšana un sistēmiskā spriestspēja tos, kuriem tā visa nav, netraucētu.
Gūtenmorgens 05.10.2017. 11:15:45
Varbūt kāds veiks pētījumu - kā par 75% samazināt IZM ierēdņu skaitu? Ja ne par 75%, tad par 50% obligāti! Ja šoruden ierēdņu algām atņēma skolēniem pusdienu naudu, kas mūs gaida nākamruden? Ierēdņu skaits aug kā sēnes pēc lietus!
Ja valsts izrādītu kaut nelielu atbalstu zinātnei, tad tā arī notiktu. Tā kā šobrīd IZM nostāja ir tāda, ka zinātnes finansējums nāk faktiski tikai no ES projektiem, tad rodas jautājums, vai ministrs grib, lai zinātnieki pie šī strādā bez maksas savā brīvajā laikā?
zināt nav nieks 05.10.2017. 10:56:13
Kad ministrs uzņemsies atbildību par savām prātulām? Katru dienu spriedelē un pauž ļoti,ļoti neskaidrus viedokļus un nostāju.Nožēlojami, nav kompetences.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.