Lietotājvārds
Parole
drīz bez valsts un pasaules institūciju ziņas papirst nevarēs, kur nu vēl "iesvētības" - pēc dažu bāliņu fantāzijām sovietisma paliekas
tiešām interesanti > INTERESANTI GAN 09.10.2017. 08:59:36
Mjāāā.... cilvēks IT KĀ iestājas pret vardarbību. Bet publiski nosaukt visus, kam atšķirīgs viedoklis, par idiotiem? Pie tam šo vārdu īpaši izceļot? Tā nav verbāla vardarbība? Ja tā nav, pēc rakstītāja domām, vardarbība, tad jau sanāk, ka skolotājs savus audzēkņus arī drīkst saukt par idiotiem, ja viņi pauž no skolotāja uzskatiem atšķirīgu viedokli. Varbūt būsim konsekventi līdz galam?
Tā saucamās "iesvētības´',manā izpratnē ,ir aizguvums no padomju armijas ´´ģedovščinas´´ !Vai tas tiešām ir vajadzīgs?
Piekrītu, jo 07.10.2017. 15:22:30
Kāds gan sakars vardarbībai ar to, kas pierāda bērna atbilstību vidusskolēna statusam. Kāds tad iesvētībām ir mērķis? Tad jau pasākumu nedrīkst nemaz saukt par iesvētībām, bet gan par kaut kādu vardarbības tusiņu. Un uz tādu tad arī iet tas, kuram tas vitāli vajadzīgs.
Manā mācību laikā arī bija iesvētīšana, bet mēs visa klase kopīgi nolēmām, ka nekādus pazemojumus kopīgi neveiksim. Visi par vienu un viens par visiem! Devām to saprast 12. klases organizatoriem, ja vińi ko debīlu izperinās, tad ies bekot - izgāzīs savu sarīkoto pasākumu un paši varēs savās mułkībās pērties... Tā kā devām saprast savu nostāju, divpadsmitie visu sarīkoja interesanti - bez pazemojumiem. Visi jautri pavadījām laiku!
lol seit eklv nekas tads netiek ieverots
Es iesvētībās dabūju abu apakšstilbu kaulplēves savainojumu.....
esmu par
Ir aizskaroši 06.10.2017. 19:20:46
Lasu komentārus, - ko liek apēst, ko lej virsū utt. TAS IR AIZSKĀRUMS! TĀ BŪTĪBA - TEV NEPIEDER TAVS ĶERMENIS, TO NENOSAKI, KO AR TO DARĪS. Mūsu sabiedrībā kaut kā ļoti izplatīta parādība - tu piederi sabiedrībai, - visas radu tantes 'ir tiesīgas bučot bērnu; vēlāk - tavu ķermeni darbvietā atļauts pakļaut jebkam, ko darba devējs uzskata par pieļaujamu, piem., atvērtā birojā visas dienas garumā kondicionieru vējiem, un tam seko nervu iekaisumi utt. NAV NORMĀLI. VERDZĪBA IR AIZLIEGTA - VERGS IR NOPIRKTS, BET NE CILVĒKS DEMOKRĀTISKĀ SABIEDRĪBĀ.
Vai kāds pēc iesvētībām šogad ticis slimnīcā? Vai caca mammai pasūdzējās, un tā nu ceļ brēku?
Par skolu nezinu, bet par Jelgavas lauksaimniecības universitāti gan. Katru gadu oktobrī vilciens pilns ar laikam mežiniekiem, kas slapji un savārtīti kaut kādās kakās. Viss vilciens smird. Ja agrāk skatījos iecietīgi, tad šogad laikam sūdzēšos.
Manas draudzenes meita tika "iesvētīta" Stradiņa universitātes pasākumā. Dzīvoju blakus, tāpēc viņa uzreiz pēc pasākuma skrēja pie manis nomazgāties un pārģērbties. Atnāca nelaimīga, slapja, pēc zivīm smirdoša, piloša, netīra, gandrīz negribēju laist iekšā. Kad teicu, ka varēja jau neiet pazemoties, viņa teica, ka negribot, tā sakot, atrauties no kolektīva.
Mēs vidusskolā ļoti gaidījām iesvētības, bet mums viņas bija tādas politkorektās un atmiņā nepaliekošas. Pēs tam, kad mēs rīkojām, jainie 10tie, viena klase, ar mūsu paralēlklasi (taisījām katra klase vienai klasei) bija sarunājuši, ka skolā politkorektās, bet piektdienā pēc stundām,lai uztaisa īstas iesvētības, nedaudz pretīgā-armijas stilā. Iet kas grib.. Neaizgāja laikam viens no iesvētāmās klases.
INTERESANTI GAN 06.10.2017. 14:33:41
Kurs te rakstīja, ka var taču uz pasākumu neite...interesanti gan, kāpēc neiet??? Varbūt, ka var normāli jautroties bez preteklībām, tā lai otram vēmiens nenāktu...bet Jums redz vienkāršāk ir patiekt - nu nenāc, ja tev nepatīk...nu ok, es jēlu olu no zemes netaisos rīklē raut un tāpēc arī neiešu....IDIOTI
Viss būtu ok, ja jaunā klase šādi saliedētos pati savā nodabā savā klasesvakarā. Nevis kalpotu kā objekts vecāko skolēnu jēlām izpriecām. Kādēl tad sašutām par "ģedovščinu" armijā - tas vēl šodien ir viens no pretargumentiem obligātajam dienestam, ja kas? Dubultie standarti?
Manā laikā 06.10.2017. 13:25:54
oktobrī 10.klase rādīja, ko prot. Bija pašiem jāuzrīko pasākums- skeči, dziesmas, muzicēšana, dzeja. Tad lielākie redzēja, ko ir ieguvuši
Nu, ja kādam TV šovi un amīšu komēdijas ir tas attiecību kultūras etalons, pēc kā mērīt skolas oficiālā pasākuma piemērotību un atbilstību ētikas normām - tad nožēlojami.....
Ja tā ir erudīcijas spēle, tad ir ok. Bet, ja jāzvejo ar muti siļķes no netīra ūdens vai jābučo skolas kāpnes, tas kļūst par pretīgu un pazemojošu pasākumu. Manā laikā pirms 35 gadiem bija erudīcijas spēle un bija ļoti interesanti, tad neviens pat neiedomājās pazemot.
Tā saucamās "iesvētības" vairumā gadījumā ir vieni pretīgi pasākumi.
atbilde tam, kurš neziņā 06.10.2017. 11:44:58
Tāpēc, ka skola nav tikai vieta, kur gūst jaunas zināšanas un iemaņas (kaut tas nenoliedzami ir galvenais). Skola ir vieta, kur bērni un jaunieši apgūst arī saskarsmes mākslu - iemācās sadarboties, līdzi just, palīdzēt, aizstāvēt savas tiesības un intereses utt. Bērniem un jauniešiem prieks, jautrība un pat zināma "dullošanās" ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Neprasīsim no viņiem akadēmisku nopietnību vienmēr un visur! Bet, ja nu kādam skolēnam šādas izdarības nav pieņemamas vai izraisa negatīvas emocijas, var taču uz pasākumu neiet.
Kāpēc vispār kāds ir jāiesvēta skolā vai vidusskolā? Skola nav ne baznīca, ne krievu armija. Pūlos izprast pasākuma jēgu, bet nevaru... Kāds sakars mācībām vidusskolā ar rāpošanu pa dubļiem un kartupeļu vilkšanu no tovera?
veselais saprāts 06.10.2017. 11:26:28
novelk "sarkanās līnijas" . Nelikt darīt neko tādu, kas apdraud veselību vai neatgriezeniski sabojā cilvēkam piederošās mantas, resp., apģērbu. Ja paredzēti dubļi, milti, krāsvielas, tad korekti būtu pabrīdināt par tāda apģērba nepieciešamību, kuru nav žēl sabojāt. Un viss kārtībā. Pārāk jau jūtīgi visi gribam izlikties! Tad ko lai saka par dažu labu TV šovu, piemēram, "Īstie veči", kas nupat noslēdzās? Viens otrs pārbaudījums, manuprāt, arī bija "večiem" pazemojošs. Un skolēniem piedāvātās ekskursijas Liepājas Karostas cietumā? Tur IKVD rociņas nesniedzas?
Piekrītu, man arī nepatīk šitie politkorektie mūžīgie "bla bla bla...ka tikai kāds nejauši nejūtas aizskarts". Normāli apkaisa ar miltiem, uzlej ūdeni, liek apēst desumaizi ar medu. Un kas tad tur tik briesmīgs? Varētu domāt, ka kādu ievainojuši,vai?
Mūsu skolā ir pirmklasnieku iesvētības! Jauks pasākums, kad skolas direktore mazos ar lielu zīmuli iesvēta, mazie liek pirkstiņu nospiedumu Lielajā grāmatā. Tas ir to vērts! Pasākums, kas paliks atmiņā uz visu mūžu. Bērns bija sajūsmā, jutās, ka viņu pieņem skolā kā nozīmīgu skolas daļinu. Motivējošs pasākums turpmākajiem mācību gadiem...
Un nekas nebija tāds, ko varētu uzskatīt par cieņu aizskarošu?
Mums bija sarūpētas ļoti superīgas iesvētības no 12.klases jauniešiem. Bija gan izklaidējošas aktibvitātes, gan tādas , kas rosina domāt, analizēt. Tāpat bija ļoti saliedējoša Spoku trase ar militāro piesitienu. Tāpat komandu darbs. Bija lielisks pasākums kā audzinātājiem, tā skolēniem.
Kurš būs tas "gudrais no austrumiem", kurš pateiks, vai amerikāņu komēdijās, ko rāda ForumCinema, redzētie "joki" ir vai nav cilvēka cieņu aizskaroši un tos drīkst vai nē izmantot "iesvētībās"?
Nekad neesmu izpratusi šī pasākuma jēgu (apšaubu, ka tas saliedē). Jo stulbāki uzdevumi, jo jautrāk ir organizētājiem. Kurš kontrolē drošību un pazemošanu, ņirgāšanos? Visiem tak jautri, izņemot tos pašus nabadziņus, kurus iesvētī! MK noteikumi un citi likumi, darbojas tikai uz papīra, reāli dzīvē jebkurš apgalvojums par pazemošanu un cieņas aizskaršanu, ir jāpierāda... un tas nav tik vienkārši. Cilvēkiem ir dažādas uztveres, citam tas uzdevums liekas normāls, otram aizskarošs, ej nu pierādi, ka kaut kas tevi pazemoja. Manuprāt, saliedēties var arī sporta spēlēs, viktorīnās, konkursos, pārgājienos, orientēšanās, utt, bet šito parodiju kā "iesvētības" būtu jāizbeidz. Šis ir mans subjektīvais viedoklis, protams, var atšķirties no citiem viedokļiem :)
Tā saucamās vidusskolas "Iesvētības" vienmēr bijušas un būs mazliet saistītas ar cieņu pazemojošām situācijām :) Tur jau tas sāls! Un tā garša, ka jaunā klase saliedējas, kopā lienot pa dubļiem, dzerot vērmeļu tēju, vemstās, velkot laukā kartupeļus no nenosakāma satura pildīta tovera. Un pēc tam smejas un šausminās, to atceroties. Fiziski aizskart gan nevajag, tam piekrītu!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.