Lietotājvārds
Parole
Likumā ir platie ceļi, pa kuriem es paisām legāli varu ienākt skolā, nezinot valodu augstākā līmenī. Man vienmēr bija problēmas ar gramatiku. Bet tā kā esmu izmācījies universitātēs, kur vienīga valoda ir latviešu valoda, tad man nemaz neviens nepārbauda valodas prasmes. Tāpēc nevajag šeit iesaistīt likumu - viss ir pēc likuma. Bet ir objektīva vajadzība pēc skolotājiem, tāpēc latviešu valodas fanāti pagaidīs sev labākus laikus, bet skolu direktori ņems strādāt visus, kam ir atbilstošie dokumenti. Ja būtu konkurs uz darba vietu, tad varētu būt priekšroka tiem, kuri zin valodu labāk. Bet konkursu nav, ir situācija kad ja ne es, tad neviens. Un paldies Dievām, es neesmu latviešu valodas skolotājs, tāpēc augstākais līmenis darbā nemaz nav vajadzīgs - pietiek ar to, kas ir.
Beidziet runāt vispār ne pa tēmu. Skolotājam jebkurā vietā Latvijā latviešu valoda ir jāpārvalda augstākajā līmenī. Ja tas tā nav, tad vienkārši ir apiets likums. Kas attiecas uz bērniem, atcerieties, ka valoda ir ne tikai saziņas, bet, kas ir ļoti svarīgi, domāšanas līdzeklis. Ja tas bērniņš arī runā latviski, bet domā citā valodā, mācīties latviešu valodā viņam vienalga būs grūtāk kā latviski domājošam. Tā tad arī ir problēmas sakne. Manuprāt, šeit vairāk jāpiestrādā tieši sākumskolā,lai pretendējot uz pamatizglītību apliecinošu dokumentu, izglītojamais bez grūtībām varētu kārtot eksāmenus valsts valodā. Pret šo prasību nedrīkstētu būt nekādu iebildumu. Bet vēl par pavisam citu jautājumu saistībā ar valodām. Mēs te kā par visa ļaunuma sakni runājam par padomju laika ietekmi un rusifikāciju. Te nu gribētos piebilst, ka latvietis jau visos laikos ir bijis tāds švauksts- savā valodā gan vāciešus, gan krievus atdarinājis, tagad pienākusi kārta anglicismiem. Pati mācu angļu valodu, bet nesaprotu šo slīdēšanu no viena grāvja otrā. Rusicismi- pasaules grēks, toties anglicismi- tas taču ir cool.
Kur tad tie ir lojāli pedagogi? Kapēc viņi nenāk strādāt skolās? Latvija nodokļus maksā ne tikai latvieši, tāpēc ir cinisms, visur pieprasīt to latviešu valodu. Un pavisam smieklīgi, 50 gados mūs nepārkrievoja, bet par 20 pārlatviskos.
Rīgas 86.vidusskolā pedagoģijas sēdes arī notiek bilingvāli tikai no 2011.gada( līdz tam tikai krievu valodā) , t.i., tiek tulkots tiem pedagogiem, kas nesaprot latviešu valodu. Manuprāt, ja alga tiek maksāta no Latvijas nodokļu maksātāju nodokļiem, tad tas ir cinisms, dzīvot Latvijā un nemācēt latviešu valodu. Ja to neciena un neprot pedagogi, tad kāpēc tā būtu jāciena un jāmācās skolēniem ? Ko par to domā Šadurskis? Vai tie ir lojāli pedagogi un vai tādi pedagogi var audzināt patriotiskus pilsoņus?
Varbūt nevajag te komentēt krievu valodā, ja jau 50 gados mūs nepārkrievoja, tad tagad ne tik. Vajag atcerēties, ka Rīga nav visa Latvija
Un kapec Polju skolaa viss notiek poliski, tas jus nemulsina?
Šitāds plānprātiņš iznīcinās visu. Skolas klapē ciet un vēl nezin ko izdomā. Ja skolēni un skolas paliek mazāk, tad kāpēc netiek retināts uzblīdušais un nekompetentais ministrijas aparāts? Tāpēc, ka ministrs ir AUNS!
Protams, protams- kur vēl atbildīgāku personu par šadurski atrast...
Согласна с asus,все равно полстраны на русском говорят,могут они штрафовать как и сколько угодно,латышский - вымирающий язык,думаю,стоит уже наконец-то это понять.
Скоро на арабском будете говорить - никому вас загнивающий латышский не нужен. Большинство выпускников и русских и латышских уезжают после школы из этой страны и больше НИКОГДА сюда не вернутся - что делать здесь с нищими зарплатами, пособиями, отсутствием производства, нормальной медицины, нищих пенсий. А Вы все бегаете как с торбой со своим латышским языком. Если у Вас забрать проблему латышского, то местные партии больше ничего перед выборами предложить не могут. А страна по уши в долгах и конца и края нет.
Шадурскис через год уже не будет министром, так как его партия «Единство» наконец–то уйдет в небытие. Но сейчас ему и националистам нужно как можно больше шума и скандалов. Ведь закрывать они планируют не русские школы. Закрывать в ближайшие годы они планируют в массовом порядке латышские школы в провинции. В латышских школах на селе в провинции учатся по 10-40 человек. Эти школы будут закрыты.
Interesanti 09.10.2017. 20:25:51
Kad šis ministrēlis nodrošinās latviešu valodas skolotāju esamību krievu skolās?
Šitādi plāni bija jau deviņdesmitajos gados un ap 2000 gadu. Pavīdēja īsi pirms vēlēšanām un pazuda īsi pēc. Lēts, vecs triks. Neviens vairs netic.
aprobežota domāšana! Latvijā tūrisms pastāv? Mans brālēns, stāstīja, kad rusofobi pāriet uz latv. val. , hokejisti sāk runāt angļu valodā un rusofobi pāriet uz kr.val.
Valsts bērnudārzi un valsts skolas- tikai valsts valodā. Kur ir grūtības? 28 gadu laikā, mācoties 3 vārdus mēnesī,visi jau IR apguvuši valsts valodu. Un NEVIENS lielveikals nav tiesīgs pieprasīt runāt darba meklētājus ne valsts valodā. Vai arī es kaut ko nesaprotu?
Rēzeknē 2.vsk., 3.vsk., 4.vsk., 6.vsk. tas pats . Izlaidumi, pasākumi ,pedsēdes,sanāksmes...viss krieviski. .Šeit nevienu tas neizbrīna - Rīga tālu.
Sen jau bij laiks ! Kāpēc velk garumā jau 25 gadus ?
Mazākumtautību skolās pedsēdes, sanāksmes un stundas notiek tikai krievu valodā, latviešu valoda bilingvāli.
Kādēļ nerunā tieši par valsts valodu?
Jānis P. => @A. 09.10.2017. 10:27 09.10.2017. 11:42:49
Direktors un pašvaldība kā cimds ar roku. Ja nesadzīvos, tad patrieks. Ja skolā mācās pašvaldībai tuvu stāvošu vecāku bērni, tad daļēji skolu vada šie vecāki, nevis direktors. Pārējo bērnu intereses un pārējo bērnu vecāku domas tiek ignorētas. Doma skaidra - pašvaldībā lemj, pašvaldība uzklausīs savējos un direktora vieta stabila, kamēr savējie apmierināti. Risinājums ir vajadzīgs, bet vai terminētais līgums ir labākais risinājums?
Preses konferencē ministrs Šadurskis uzsvēra, ka bērnudārzos būtu jānodrošina tāda valodas vide, lai bērns vienlīdz veiksmīgi vēlāk varētu mācīties latviešu skolā, ja tāda būs vecāku izvēle. Kā tieši bērnudārziem būs jānodrošina tik augsta līmeņa latviešu valodas apguve, pagaidām gan nevarēja pateikt ne K. Šadurskis, ne Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.
Kamēr Rīgas skolas nedzīvos vienotā informatīvā telpā, nekas nemainīsies! Viens no risinājumiem - skolu direktoriem terminētie darba līgumi un skolu direktorus apstiprina IZM, bet ne pašvaldība.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.