Lietotājvārds
Parole
Nabaga latvietis aizmirst no rita paklausiities Sipenieces latvieshu valodu, un vel ar pirkstu baksta krievu bernam uz vinja akcentu, neprasmi runat u.t.t. Bet latvietis jau ari ir zaudeetaajs, jo nezina krievu valodu līmeni , lai dabutu darbu kaut vai logistika. Atveriet 90 gadu dokumentus un vizijas un palasiet valstii bus daudzvalodu cilveki, kuri nodarbosies ar ekonomiku -bankas(ofshori) logistiku un jurisprudenci. Ko ta bljaustas? Valsta to kaulu pa muti un tad briinas, ka nauda valstij garam iet, ja ljautu runat krieviski un macities musu augstskolas, kur tik tiesahm ir iespeja eskportet zinashanas uz visam pusem , butu valsti ienkaums, jo viens arzemju students atnes valstij 18 turistu naudu. Bet mes taksh bagati ...macam saveejos arzemeem un sheit valst noveco, paliek tikai pesnsionari, berniem jauztur savi vecaki , a vecaki uztureeja savulaik Parex...viss ir selonju un seku saistiits...
=> Studente=latviete 13.10.2017. 09:25:25
Piecājos par krievu bērniem, viņi beidzot skolu brīvi runās 2 valodās un būs soļi pirekšā latviesu bērniem meklējot darbu ))
Studentei. Agresīvie klejotāji dzimst tur, kur cilvēķiem nav ko zaudēt, bet iegūt var visu, atņemot citiem. Kāpēc Latvijā ir tie agresivie klejotāji?
Vecais kraķis. Nāc tak, iespējamais misionārs, skolā. Nepacietīģi gaidu, kad vecos aizvietos jaunie. Skolotāja vidējais vecums tikai palielinās, jo jaunie nenāk. Jauna skolu reforma ir iesākta vairāku iemeslu dēļ. Un viens no iemesliem ir hroniskais kadru trūkums, tajā pašā latviešu valodas priekšmetā.
Studente=latviete 12.10.2017. 04:35:42
Mani kursa biedri ar viduvējām latviešu val.zināšanām maksā par privātstundām, lai apgūtu valsts augstskolas lekcijās nesaprasto krieviski.Tad nāk un saņem augstāku vērtējumu no pasniedzējiem, jo iztiku viņiem nav sev jāpelna no studijām brīvajā laikā.Viņu vecāki au ir " ieintegrējušies" Latvijas sabiedrībā agresīvi ar bezkaunību un piekukuļošanu vai kā citādi mūsu valsts darbavietās, izspiežot vietējos iedzīvotājus no labākajām.Jo kopš senatnes ir bijuši agresīvi iekarotāji un klejotāji, viņi citādi negrib un neprot dzīvot.Krievvalodīgo bērni: " jaunie krievi" un citi agresīvi izspiež no bērnudārziem, skolām un naudīgām darbavietām latviešus un citus šīs valodas pratējus.To demogrāfijas uzlabošanas nolūkā mūsu valsts politiķi pieļauj.Bet vai nenāksies drīz nožēlot?!!!
Vecais kraķis Brīnumam 12.10.2017. 04:18:14
Jāparāda uz skolas sētas durvīm visiem , kas piesedz un veido nelietīgu attieksmi pret valsts valodu.To vietā atnāks no "Iespējamās misijas" cilvēki ar pavisam citu skatu uz problēmām.Jāaicina arī tie, kas paši vēlas strādāt skolā, bet dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ to nevar izdarīt.
Igaunijā šo pāreju veica ātri, bez auklēšanās.Man pazīstami krievu ģimenes pēcteči no Kabardijas pārcēlās uz dzīvi Sillamē Igaunijā.Abi brīvi runāja angļu valodā un gada laikā apguva igauņu sarunvalodu.Viņu meita no 6.klases visus māc.priekšmetus mācījās igauņu valodā.Bija arī iespēja mācīties krievu valodu.Tagad viņa ir šīs valsts radio diktore un tekoši runā 3 valodās: krievu, igauņu un angļu.Neviena no tām nav radniecīga valoda.Lūk tā!
Jesļi učiteļa neļeņiļis i pokazivaļi primer svoim škoļņikam, ņebilo bi probļem viučitj vsem vmestje rodnoi jazik!
Ko tur daudz čammājās! Pāreju uz valsts valodas apguvi jau veic vairāk kā 30 gadus.Vairākas paaudzes krievvalodīgo lielās, ka šeit dzimuši, bet dzimto valodu neprot un negrasās mācīties.Kas pavirši apguvuši, izmanto to tikai savtīgos nolūkos.Piekrītu Raivim Dzintaram, ka pietiek auklēties ar ambicioziem klejotājģimeņu pārstāvjiem.Arī pilsonība nav jādāvina.Jādod iespēja to 10-15 gadu laikā apliecināt to ar darbiem un rīcību.Kā to dara Norvēģijā un citās Skandināvijas jeb ziemeļvalstīs(kuru mentalitāte baltiešiem tuvāka un saprotamāka). Nevis kā tagad, kad Latviju Īrijā vai citur blamē tie "bravurīgie lielvalsts pēcteči", kuru pieraksta mītnes patreiz ir mūsu zeme un kas izraisa alkohola ietekmē tur ceļu negadījumus, kautiņus pabos u.c. lietas.Būtu jāpadomā arī par to, vai mūsu tauta jau nav pietiekami atšķaidīta ar musulmaņvalstu bijušajiem iedzīvotājiem!Kas no stepēm un pustuksnešiem meklē zaļākas vietas, lai tās pārvērstu atkal par tukšu vietu savā apkārtējā vidē.Vai nav par daudz mūsu augstskolās agrāk nelegāli strādājošu, bet patreiz legāli studējošu uzbeku, tatāru, turkmēņu u.c.viesu!Darbavietu viņi sev agresīvi iegūs, jk tāpēc jau ieradušies, lai paliktu "zaļajā Latvijas oāzē" uz dzīvi.Viņi neprot svešvalodas un slikti saprot krievu valodu.Naivi ir ticēt, ka viņiem būs spējas apgūt latviešu valodu. Ja tā padomā, varbūt nākotnē latviešu valoda nevienam nebūs vajadzīga!Jo jau tagad gandrīz visiem jāprot angļu valoda.Citādi nevari iegūt izglītību un darbu, kas nodrošina vidusmēra dzīvi.Ja vien neesi spekulants ar plašiem paziņu sakariem savu vecāku agrākajās mītnes zemēs.Jau tagad deputāti un skolu direktori runā sliktā valsts valodā, kas pierāda viņu nelojālo attieksmi pret mūsu valsti.Pārāk maz mūsos ir lepnuma un priekšvēlēšanu gaidu no potenciālajiem vēlētājiem-pilsoņiem ar uzdāvinātu pilsonību, kuru viņi nenovērtē.
Šis valodas jautājums ir novilkts 27! gadus! Un krievi jau jutās droši, ka galu galā latviešu valodu mācīties nevajadzēs. Tagad cenšas visādi izlocīties un manipulēt ar faktiem. Kādas var būt problēmas ar skolotājiem? Viņi taču pēc likuma nedrīkst strādāt skolā, ja nezina valsts valodu augstākajā pakāpē! Ja tā nav, tad tā ir krāpšana un likumpārkāpums.
27 gadi bija jāgaida , lai beidzot neapdalītu un nedalītu izglītību un cilvēkus pēc tautības jau no bērna kājas . Un tad nebūs jāatbrīvo puse no eksāmeniem ,kurus valsts valodā nespēj nokārtot 12 gadus skolas solā sēdoši skolēni. Un jāsāk ar tiem direktoriem,kuri pa tv izteicās ,ka latviešu valoda esot īpaši grūta, tāpēc tādi zemi sekmju rādītāji.
Ārzemniece 11.10.2017. 20:30:37
Vai Krievijā ir tadžiku , turkmēņu vai kādas citas minoritātes valsts skolas?Vai Vācijā ir turku ,sīriešu vai kādas citas minotitātes valsts skolas? Nav ! Tad par ko Latvijā var būt diskusija? Ja cittautieši saka, ka Latvija visiem viena, tad viena valoda-latviešu!
Vilibalds ->Sākimā atrodiet skolotājus 11.10.2017. 15:48:54
Joprojām cirkulē termins - krievvalodīgie. Kas tie tādi? Vai gruzīni, armēņi, ukraiņi un citu tautību pārstāvji ir krievvalodīgie ? Kāpēc kāds(-i) tos vēlas pataisīt par krieviem? Korekti skaitot no tiem 18 krievi var izrādīties tikai 5 -6.
velta no režicas 11.10.2017. 11:34:35
Šķiet šī ideja ir no 1994.gada, arī idejas autors ir tas pats.Pāreja notika?
Uzskatu, ka sen to vajadzēja darīt, bet pakāpeniski. Pareizi, ka jāsāk ar vidusskolu. Mums visiem vajadzētu stiprināt valsts valodas lietošanu ikdienā. Normāls cilvēks gada laikā apgūst jebkuru valodu, ja dzīvo valstī. Ja kāds nevar iemācīties komunicēt ikdienā valsts valodā, lai dzīvo tur, kur var sarunāties, kā vēlas. Vidusskolēniem nav nekādu grūtību ar valsts valodas lietošanu. Paldies Izglītības un zinātnes ministram, kurš ar stingru nostāju iet uz mērķi. Kas dara, tam vienmēr būs pretinieki. Nedarītājs brauc pa vecām sliedēm. Lai veicas reformu īstenošanai! Politiķi lai dara savu darbu .
neapmierinātā 10.10.2017. 21:48:11
Briest skolotāju deficīts, ja godam pastrādās VVK. Kāda pāreja, ja daļa skolotāju vispār no darba būtu jāatlaiž valsts valodas neprasmes dēļ
Sākimā atrodiet skolotājus 10.10.2017. 21:09:12
В русских школах НЕ ХВАТАЕТ учителей латышского. Почему все патриоты не идут работать в школы? Ау, pedagogi ar lieliskajām valsts valodas zināšanām, где вы? Es arī esmu par vienotām skolām, proporcionāli tautību sastāvam pilsētā. Piemēram Rīgā dzīvo 60% krivvalodīgo. Tas nozīmē, ka klasē būs 18 krievi un 12 latvieši.
Tad krievu bērni masveidā nāks uz latviešu skolām. Vai tiešām tautieši tam ir gatavi?
Diez ko atkal bīda? Šādi pūderē smadzenes, kad pakluso kaut ko bīda, novērš uzmanību, tā teikt. Atkal algas samazinās? Vai ko citu? Lai nekluptu virsū "augšai", savā starpā lai učuki plēšas. Zināma metode.
Atjaunot samaksu par bilingvālu darbu. Būsim reālisti - vienā valodā tas būs grūti un pat neiespējami, bet kārtīgi bilingvāli gan. Likumiski būs valsts valoda, bet reāli - bilingvāli bez samaksas, par velti un ar milzīgām prasībām pēc augstiem vērtējumiem.
Iecerētās pārejas nav un nebūs, jo nevar pārlēkt pāri bezdibenim ar diviem soļiem. To, kas nav mazākumtautību skolā izdarīts, var nosaukt par PIRMĀ SOĻA GRĒKU. Jo administrācija nevis atbalsta valodas neprašas, bet piesedz viņus. Tādējādi AR DARBIEM nevis vārdiem apliecinot savu (administrācijas) nelojalitāti. To, kā skolotājs prot latviešu valodu, valsts valodas komisijas personas var pārbaudīt VIENĀ MINŪTĒ. Vajag tikai ienākt skolotāja klasē, parādīt uz jebkuru priekšmetu (vēlams mācīšanai vajadzīgu) un pajautāt KAS TAS IR? Bet dāmas no VVA labāk pasēdēs administrācijas kabinetā. Un, visticamāk, viņas tur neviens arī nelaidīs. Protams, tad viss šķīdīs un juks. Bet varbūt tā būs labāk. Ja ADMINISTRĀCIJA godīgi atzīsies, ka ir melojusi valstij, ka valsts valodas zināšanas skolā NAV 85%, bet ir katastrofālas, tad būs OBJEKTĪVS pamats runāt par REĀLIEM, SAPRĀTĪGIEM , BĒRNUS SAUDZĒJOŠIEM pārejas termiņiem , variantiem un līdzekļiem. Pašreizējais koalīcijas izklupiens jau ir iesākusies politiskā aģitācija.
Kopš kura gada jau pārejam? !990? 2000? Un nu pēkšņi tā - hops! Un februārī būsim pārgājuši. Pašiem viņiem IZM smiekli par sevi nenāk? Asaras nebirst? Muldoņas.
Tarifikāciju uzzināju tikai šodien, izradījās, ka alga ir samazināta par trešdaļu, neviens pat nebrīdināja.....Kas paliks strādāt skolās ar tādu attieksmi?
Domai. Iesi strādāt par pedagogu? Spēsi izturēt savas prasības? Spēsi atrast cilēkus, kas piekritīs strādāt skolā un kas aizvietos tos, kas aizies? Visi tik izvirza prasības pedagogiem. Bet nodrošināt kvalitāti, tikai izvirzot prasības, nav iespējams. Ir daudz jāieguld kvalitāte. Laiku, cilvēkus, resursus. Jums ir ko ieguldīt, lai nodrošināt pāreju uz valsts valodu visās skolās?
Doma Nesaprašai 10.10.2017. 11:26:24
Tieši tā. Rīgas skolā strādā pedagogi, kas neprot un nesaprot valsts valodu. Tos atbalsta skolas direktors, jo nodoršina viņiem darba slodzi un tulko visas pedagoģijas sēdes, lai viņi nejustos kā uz mēness. Ja nebūtu tādu direktoru, tad tas nenotiktu. Brīžam pedagoģijas sēdes ir kā komēdijas , jo pedagogi balso par to, ko paši nesaprot.
Neviens vairs pārejai netic! Pārejam vismaz no 90-tā gada pagājušajā gs.!
Kāda pakāpeniska pāreja? Nesaprotu, kā mazākumtautību skolās tik ilgi varēja strādāt pedagogi bez valsts valodas zināšanām, ja to jau sen noteica Ministru kabineta noteikumi? Vai tas nozīmē, ka skolās līdz šim vēl strādā cilvēki, kuri neprot valsts valodu. Nekādu naudu pedagogu kursiem!
Vispirms vajag pedagogiem iemācīties valsts valodu nevis piesegties ar nopirktu valodas apguves apliecību un cerēt, ka viss būs pa vecam. Vajadzētu noteikt stingrākas prasības pedagogiem, jo ir tādi, kuri latviešu valodā mācot savu priekšmetu vienā vārdā pieļauj četras kļūdas. Ko tad skolēni iemācīsies?
Lai izdodas !
Valsts skolās izglītība valsts valodā, vēlreiz, valsts valodā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.